Mart 28, 2024, 04:05:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Bruh, kila ili hernija!  (Pročitano 171328 puta)

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #45 poslato: Novembar 12, 2010, 10:34:59 pre podne »
stvar je individulana i nemoj da se oslanjas ni na jednu cifru tj br dana koja je ovde navedena
to ces sam da vidis

ok! videcu i sa doktorom, pa sta mi i on kaze! mada me strah da mi ne kaze da nemogu da treniram godinu ili vise, to bi mi bilo isto kao da me je osudio na smrtnu kaznu

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #46 poslato: Novembar 12, 2010, 11:27:44 posle podne »
ma nebrini,ja sam operisao zeludacnu i rekao je 3 meseca,tako da nema price o godinu dve.ja sam sad na 2 meseca od kako je prosla operacija i planiram za jedno dve nedelje da pocnem

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #47 poslato: Novembar 13, 2010, 12:08:07 pre podne »
ma nebrini,ja sam operisao zeludacnu i rekao je 3 meseca,tako da nema price o godinu dve.ja sam sad na 2 meseca od kako je prosla operacija i planiram za jedno dve nedelje da pocnem

ee super, sada mi je lakse, puno lakse ;-)

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #48 poslato: Novembar 14, 2010, 12:25:22 posle podne »
ja sam oprerirao 2x bruh smetalo mi 30setak dana kasnije nist....vise ti je to stvar u glavi jer ti umjesto opne izmedju organa zasije se zlatna mrezica onda kada to sraste cvrsce je od prirodne opne...tako kad kad operiras bruh jos si cvrsci:):)samo pumpaj...

Van mreže Miloss

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #49 poslato: Novembar 19, 2010, 06:45:17 posle podne »
stvar je individulana i nemoj da se oslanjas ni na jednu cifru tj br dana koja je ovde navedena
to ces sam da vidis

ok! videcu i sa doktorom, pa sta mi i on kaze! mada me strah da mi ne kaze da nemogu da treniram godinu ili vise, to bi mi bilo isto kao da me je osudio na smrtnu kaznu
Ja mislim da nema potrebe za tolikom pauzom, nekoliko meseci je dovoljno ali to je individualno: kako si podneo operaciju, da li je hirurg dobeo odradio, kakvo ti je tkivo odn.brzina zarastanja i naravno od tvoje ishrane tokom oporavka (obrati paznju na to) :)

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #50 poslato: Novembar 20, 2010, 01:22:41 pre podne »
Nista ne brini, posle par meseci si opet na treningu!
PS: OBRIJ  SE SAM KUCI, BOLJE TI NEGO ONI-TUPI BRIJAČI I NE BRIJU SAMO TEBE SA NJIM VEC....OSIM AKO JE SESTRA MLADA I DA STOJI KO BIČ :D

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #51 poslato: Novembar 20, 2010, 01:53:37 pre podne »
Nista ne brini, posle par meseci si opet na treningu!
PS: OBRIJ  SE SAM KUCI, BOLJE TI NEGO ONI-TUPI BRIJAČI I NE BRIJU SAMO TEBE SA NJIM VEC....OSIM AKO JE SESTRA MLADA I DA STOJI KO BIČ :D

brijem se obavezno...  u ponedeljak idem na zadnji pregled i da mi posle odrede datum za skalp..... daj boze da ima neka zgodna pa da mi ubija dosadu ;-)

Van mreže basketballer123

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #52 poslato: Decembar 15, 2010, 03:31:59 posle podne »
kako se moze sprjecit hernija
nosenje remena,jacanje trbuhsnjak i donjeg dijela leda..?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #53 poslato: Decembar 15, 2010, 04:52:55 posle podne »
prevencija moze da bude to sta si rekao ali da je neka narocita sigurnost...nije

Spartak

  • Gost
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #54 poslato: Decembar 15, 2010, 07:12:36 posle podne »
ja mislim da to isto zavisi i od jacine trbusne opne,a to je cini mi se genetski isto odredjeno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #55 poslato: Decembar 15, 2010, 08:41:57 posle podne »
genetika pre svega ... ali vecina ljudi ukoliko ne sili neke velike tezine ne mora da se brine ...

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #56 poslato: Decembar 24, 2010, 01:14:47 pre podne »
prevencija moze da bude to sta si rekao ali da je neka narocita sigurnost...nije
DA;)
to popuste opne izmedju organa...naprimjer crijeva i slicno...nemora znaciti da ce puknuti tako ak ose dizu velike tezine...poznam dosta kosarkasa...nogometasa...atleticara...propuknuce dolazi isto i kod trzaja i naprezanja...da sada nepisem :D kad se propukne dole kod prepona pa ti jedno j..e otekne itd to je kod naprimjer kosarkasa nogometasa itd...a ko dize tezine prije ce da propukne negdje gore oko crijeva iznad malo nego kod prepona pa dole znas...mislim da je to stvar genetike i ja i moj brat smo operirali to...doktor mi je jedan rekao ako se jede neodgovarajuca hrana prije treninga da moze doci do propuknuca tijekom treninga nemora znaciti al ima tu milijun slucajeva...isto tako ako dizete velike tezine nemora znaciti da cete propuknuti...ima ljudi propuknu nikad nisu dignuli nist jace od kasike...a kod sporta je to cesta pojava i nije nista strasno...za 30 min sve bude gotovo jedino sto te uspavaju...oporavak isto brz...malo zapinje ispocetka kasnije sraste bude jace i cvrsce nego prirodna opna :):)

Van mreže adis88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #57 poslato: Avgust 03, 2011, 03:30:03 pre podne »
izgleda da sam ga i ja popusio... vec 2 dana nemogu da hodasm kako treba. prestao sam da radim mrtvo prije godinu dana bas zbog ovoga... i na kraju radio trbusnjake na masini sa opterecenjem i buuuum. pobjednik....

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #58 poslato: Novembar 02, 2011, 09:45:38 posle podne »
Bruh, kila ili hernija





Sa leve strane u ovom predelu mi se pojavila izbocina ali 10x manja nego ova na slici. Samo kad pogledam odozgo jedva je primetna.
To sam primetio pre par nedelja al nisam obracao paznju jer nisam osecao nikakav bol i mogu da je vratim kad malo gurnem nazad.

Ali danas je da kazem malo vise iskocila ili nekako sam primetio kao da mi se malo naduo ceo donji stomak.
Inace posle pauze juce sam poceo da treniram i zapeo ko nenormalan i primetih to pred kraj treninga.
U principu nista me ne boli al da je sve u redu, nije.

Tako da ako neko moze da me posavetuje ili da mi predlozi nekog dobrog doktora/kliniku gde da odem na pregled.

fala unapred.

Van mreže dglisha

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #59 poslato: Novembar 14, 2011, 10:22:51 posle podne »
Meni se cini da sam ja imao najbrzi oporavak od svih,iako mi je kila(preponska)bila veoma velika.Operisao me je stvarno veliki strucnjak,na prvoj hiruskoj,KCS,ako bude nekom trebalo i ime nek se javi da nebude reklama,u lokalnoj anesteziji a operacija je trajala oko 45min,nakon cega sam sam sisao sam sa operacionog stola,odsetao do sobe u kojoj sam lezao sat vremena,i onda otisao kuci.Nakon 20tak dana sam krenuo sa laganim trcanjem,a posle mesec dana sa tegovima,naravno za pocetak malim tezinama.Da napomenem da mi je stavio mrezicu,i da danas nakon 3god nemam nikakvih problema,a radim i bez pojasa u teretani.