April 29, 2024, 03:02:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Bruh, kila ili hernija!  (Pročitano 172107 puta)

Van mreže perke91

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #75 poslato: Januar 11, 2012, 06:44:00 pre podne »
evo ti iz prve ruke kako to izgleda kod mene



Uploaded with ImageShack.us



p.s.nemam toliki stomak vec je nadut od laparaskopije,odnosno od gasa koji upumpaju



ja sam operisao stomacnu kilu pre mesec dana, ali kod mene ne izgleda ni slicno, stavili su mi titanijumsku mrezicu, i imam samo rez od nekih 10ak cm. inace igram kosarku, doktorka mi je rekla da krenem posle mesec dana lagano na treninge, a u teretanu slobodno za nekih dva meseca od operacije. zanima me da li smo mi imali istu stvar, tu u sred trbusnog zida?

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #76 poslato: Januar 12, 2012, 02:34:06 pre podne »
verovatno da ne,jer kod mene je zeludacna a ne stomacna.a sto se tice teretane slobodno nakon 3 meseca jer i ja sam tako i pun gas

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #77 poslato: Januar 26, 2012, 05:03:59 posle podne »
Jos malo pa ce 2 meseca od operacije ingvinalne kile.
Ugradjena mi je mrezica.
Imam i dalje otok, jedva primetan, kazu doktori da je to normalno dok se organizam ne navikne na strano telo (mrezicu).

Pitanje, da li ste vi kojima je ugradjena mrezica imali otok i koliko dugo i kada poceti sa treninzima?

Van mreže perke91

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #78 poslato: Januar 28, 2012, 06:24:59 pre podne »
Jos malo pa ce 2 meseca od operacije ingvinalne kile.
Ugradjena mi je mrezica.
Imam i dalje otok, jedva primetan, kazu doktori da je to normalno dok se organizam ne navikne na strano telo (mrezicu).

Pitanje, da li ste vi kojima je ugradjena mrezica imali otok i koliko dugo i kada poceti sa treninzima?

ja imam jos malo otok, proslo je oko mesec ipo dana

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #79 poslato: Januar 28, 2012, 09:38:14 posle podne »
Sve ce to lepo proći, najmanje 3 meseca pauze ;)

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #80 poslato: Januar 28, 2012, 11:13:42 posle podne »
Ma da, nista strasno, zaboli me jednom u par dana rana ili predeo oko rane ali neprimetno, nego da pitam vas sto ste ranije operisali;

Znaci pricaju mi ljudi koji su operisali ili koji znaju nekog ko je operisao kilu, kao moze lagano da se vrati.
Jedan lik se okliznuo na ledu, nije pao, nego cimnuo i kao iskocila mu kila.
Onda mi pricaju ljudi kao da posle operacije ne sme nista da se radi, u fazonu kao moze da ti iskoci kila ako nezgodno stanes pa se cimnes.
E sad, jbg, za ovog na ledu je istina, barem mi on tako tvrdi, a s druge strane doktori a i ostali kazu kad ti ugrade mrezicu, nema sanse da ti se pojavi na tom mestu opet. Mozda, ali posle koliko vremena, tj. koliko vremena treba to sve da zaraste da je 100% u redu?

Jedan doktor mi kaze da pocnem da treniram posle 6 a drugi posle 4 meseca.

Sta mislite da krenem prvo lagano sa plivanjem ili trcanjem ili s necim drugim, da nisu odma tezine npr. i posle koliko vremena bi valjalo da pocnem s tim "laganijim treninzima"?

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #81 poslato: Januar 29, 2012, 05:30:58 posle podne »
Keef, odmori čoveče ne žuri neće tegovi ni trening nigde pobeći. Nemoj da se tripujes da li će se ponovo pojaviti ili ne, odmori se neka to sve zaraste KAKO TREBA  i nakon 3-4 meseca kreni lagano. Ovo za nezgodan pad ili nesto slično je veoma moguce da se desi ako je vec otvoren ingvinalni kanal ustvari ako je već ranije načet... Inače ortak mi se javi neki dan da mu je iskocio bruh odma ispod mesta gde je secen a ima ugrađenu mrezicu na tom mestu, meni je nisu ugradili i ja za sada nemam problema. Svako ko je operisan NEKA DA DOVOLJNO VREMENA TELU DA SE OPORAVI I DA SVE ZARASTE KAKO TREBA. A posle toga opet zestoko dok ne ispadne na drugoj strani :D

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #82 poslato: Februar 06, 2012, 01:21:49 pre podne »
i naravno od tvoje ishrane tokom oporavka (obrati paznju na to) :)

Cekaj, kakve veze ima ishrana sa oporavkom?

Bas zato sto ne mogu da treniram, sad jedem sta hocu i kad ocu...


Van mreže perke91

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #83 poslato: Februar 09, 2012, 02:07:16 posle podne »
ja sam krenuo posle mesec i nekih 20 dana sa bas laganom teretanom, rekla mi je doktorka da slobodno krenem i za sada je sve ok, radim bas lagano i za sada radim samo ruke i ramena i nista me ne boli, danas cu da radim grudi prvi dan od operacije pa cu bas da vidim kako ce da bude.

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #84 poslato: April 09, 2012, 03:03:06 posle podne »
Proslo mi je 4 meseca i par dana od operacije.. Poceo sam da treniram  8)

Reci te mi dal je bolje za pocetak da radim bez tegova, znaci zgibovi, propadanja, sklekovi mozda, ili da pocnem sa tegovima ali s malim tezinama?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #85 poslato: April 09, 2012, 04:22:12 posle podne »
Proslo mi je 4 meseca i par dana od operacije.. Poceo sam da treniram  8)

Reci te mi dal je bolje za pocetak da radim bez tegova, znaci zgibovi, propadanja, sklekovi mozda, ili da pocnem sa tegovima ali s malim tezinama?

mozes i jedno i drugo
probaj
ako imas bilo kakvu neugodtnost,bol ili slicno...
STOP

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #86 poslato: April 18, 2012, 08:12:41 posle podne »
Malo sam trenirao, nista posebno i sinoc i danas ocesam kako me kao probada ne kod oziljka, nego malo ispod, tacno gde je kila i iskocila..
Da li je to zbog promene vremena ili??

Dal da odem do lekara?

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #87 poslato: April 18, 2012, 08:22:41 posle podne »
ne znam da li uopste treba cekati do sutra,ali ako te boli i sutra pravac doktor..
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #88 poslato: April 19, 2012, 03:15:14 posle podne »
Nisam bio kod doktora, mrzelo me da ustajem, ali bol me je prosao... Malo se tripujem ali to je sve iz glave... Kapiram da nije nista, vecina koji nesto kao znaju mi kazu da je zbog promene vremena.... Malo cu da odmaram par dana, pa ako me opet zaboli, pravac doktor... Jer ne moze doktor da me izleci, moze samo da kaze sjebalo se ili nije...

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #89 poslato: April 19, 2012, 03:29:21 posle podne »
Nece da ti baje naravno,ali da ti lekic ako si na vreme dosao,a ako nisi vec postaje komplikovano...ali ako bol prestao i mislis da si se nesto utripovao,vidi sam..:)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!