April 26, 2024, 03:23:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!  (Pročitano 55871 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #30 poslato: Septembar 08, 2010, 04:55:39 posle podne »
odlicna i zanimljiva knjiga, narucio sam sa amazon.com. najjaci mi je pocetak kako pisac docarava kako su nasi praistorijski preci i ostalo zivotinjsko carstvo u svom organizmu proizvodili vit c a onda vremenom nakon klimatskih i ko zna kakvih promjena dolazi do mutiranja gena i ta sposobnost se gubi te je covjek tj njegov predak i druzina prepusteni borbi sa deficitom vit c, jbg onda nije bilo hemofarma.
thumbs up, za knjigu. preporuka. valja iscitat, koristice
koliko si je platio kad ti je stigla ? mislim carina , pdv?

Van mreže ery_sonicsson

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #31 poslato: Septembar 08, 2010, 06:03:19 posle podne »
wwooooow
aman
aman, aman


koliko si je platio kad ti je stigla ? mislim carina , pdv?
u usa sam pa nema carina i postarina skupih. inace knjiga je na amazonu oko 2-3 dolara.
 a koliko se sjecam nasim carniskih propisa za knjige i diskove nema pdv i carine. imas tu cijelu knjigu na sajtu okaceno, u prvom postu pise link, pa ako te ne mrzi citat u digitalnoj formi...
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2010, 06:09:32 posle podne ery_sonicsson »

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #32 poslato: Septembar 08, 2010, 07:38:27 posle podne »
odlicna i zanimljiva knjiga, narucio sam sa amazon.com. najjaci mi je pocetak kako pisac docarava kako su nasi praistorijski preci i ostalo zivotinjsko carstvo u svom organizmu proizvodili vit c a onda vremenom nakon klimatskih i ko zna kakvih promjena dolazi do mutiranja gena i ta sposobnost se gubi te je covjek tj njegov predak i druzina prepusteni borbi sa deficitom vit c, jbg onda nije bilo hemofarma.
thumbs up, za knjigu. preporuka. valja iscitat, koristice


Uh kako smo mi ljudi ispali ovako savrseno izmutirani bez greske

Van mreže ery_sonicsson

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #33 poslato: Septembar 09, 2010, 04:41:13 pre podne »
a gdije nam je krzno ? gdije su nam kljove? :)  umoci coveka par sati zimi u ladnu vodu ili leti stavi na sunce par sati pa ces vidjet sto je covjek savrseno bice... 8)
e onda ponavljaj taj proces hiljadama i hiljadama godina i mozda ce i doci do prilagodjavanja jedinke datom okruzenju.
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2010, 04:47:57 pre podne ery_sonicsson »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #34 poslato: Septembar 09, 2010, 06:39:01 pre podne »
soniscon
ti bas zivis u nekom cudnom svetu koliko ja vidim....hahhahahahah
a dobro
tebi je lepo sto je najbitnije...

jbt ne mogu da verujem kakve budalstine

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #35 poslato: Septembar 09, 2010, 09:47:53 pre podne »
a gdije nam je krzno ? gdije su nam kljove? :)  umoci coveka par sati zimi u ladnu vodu ili leti stavi na sunce par sati pa ces vidjet sto je covjek savrseno bice... 8)
e onda ponavljaj taj proces hiljadama i hiljadama godina i mozda ce i doci do prilagodjavanja jedinke datom okruzenju.
hhahahhaahahahahaha ...daj jos nesto sto si naucio iz te knjige !!! Molim te ! :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #36 poslato: Septembar 09, 2010, 10:28:15 pre podne »
Citat
umoci coveka par sati zimi u ladnu vodu ili leti stavi na sunce par sati pa ces vidjet sto je covjek savrseno bice... Opušten
e onda ponavljaj taj proces hiljadama i hiljadama godina i mozda ce i doci do prilagodjavanja jedinke datom okruzenju.

moram ovo probati :D

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #37 poslato: Septembar 09, 2010, 10:47:30 pre podne »
Citat
umoci coveka par sati zimi u ladnu vodu ili leti stavi na sunce par sati pa ces vidjet sto je covjek savrseno bice... Opušten
e onda ponavljaj taj proces hiljadama i hiljadama godina i mozda ce i doci do prilagodjavanja jedinke datom okruzenju.

moram ovo probati :D
Pazi mozda postanes pola veverica,pola foka :) :D

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #38 poslato: Septembar 18, 2010, 03:54:09 posle podne »
Juče sam u apoteci našao tablete vitamina C od 500 mg za 30 dinara po tabli (10 komada), pakovan je u onim savitljivim tablama, kao Cafetin. Pošto sam ranije video da se u ponudi jednog poznatog lanca za prodaju suplmenata 100 tableta vitamina C prodaje po ceni od 2500 i više dinara (tablete za žvakanje su skuplje), interesuje me ima li neke razlike između apotekarskog i tog vitamina C, odnosno da li i tu važi ono načelo: "ako ne znaš šta je lepo, gledaj šta je skupo", ili je svejedno koji se vitamin C uzima ?

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #39 poslato: Septembar 18, 2010, 04:31:59 posle podne »
To je taj vitamin C isto pakovanje kao kafetin.. imas galenikin i ekofarmov. Nema nekih razlika bar ja to tako gledam 500mg je 500 mg :)

100 tableta vitamina C - 300 din a ako kupujes u drugoj pradvnici mora da bude bar 3 x skupje, tako to ide:)
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #40 poslato: Septembar 18, 2010, 11:27:25 posle podne »
Jeste, to je Ekofarmov vitamin C. Prosto razmišljam - zašto bi neko to kupovao u prodavnici suplemenata po skoro 10 puta višoj ceni, kad ima u apoteci za 300 dinara? Pomislih da mora da postoji neka caka.  ???

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #41 poslato: Septembar 19, 2010, 12:21:01 pre podne »
Jeste, to je Ekofarmov vitamin C. Prosto razmišljam - zašto bi neko to kupovao u prodavnici suplemenata po skoro 10 puta višoj ceni, kad ima u apoteci za 300 dinara? Pomislih da mora da postoji neka caka.  ???

Samo za neobavestene :) Tako nama drzava radi za benzin :P mi kupjemo po 120 a svuda oko nas 80 :)
Samo cepaj taj iz apoteke i nemas problema
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #42 poslato: Septembar 19, 2010, 11:43:36 pre podne »
Pomislih da možda taj vitamin C iz prodavnice suplemenata ima neki zaštitni sloj, koji štiti želudac i rastvara se u dvanaestopalačnom crevu, da eventualno u tome neleži razlog za skupoću, ali baš me briga - moj želudac je uvek bio uredu, tako da ću piti onaj iz apoteke dok eventualno ne osetim neke smetnje.   ;D

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #43 poslato: Decembar 14, 2010, 12:39:06 pre podne »
POSKUPEO VITAMIN C NA 65din po tabli, AU MIŠKOVIĆU PICO MATORA  100KOM 650 DOMINDŽOSA :D

Van mreže ljubenzi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
  • www.omegaobezbedjenje.co.rs
    • www.omegaobezbedjenje.co.rs
Odg: Vitamin C - verovatno najvazniji clanak koji mozete da procitate za zdravlje!!!
« Odgovor #44 poslato: Decembar 14, 2010, 01:58:06 pre podne »
Mislim da imas u DM vitamin c u prahu za sada je najjeftiniji
www.omegaobezbedjenje.co.rs
usluge licnog obezbedjenja i detektivske usluge