Mart 29, 2024, 02:53:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu  (Pročitano 6044 puta)

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« poslato: Februar 01, 2010, 10:10:36 posle podne »
Zdravo

Nadam se da ce neko (Tanja hehe ;D) da mi predlozi neki kvalitetan program. Naime, teretana u kojoj radim je jako skromna, nema mnogo sprava (aductor, abductor, leg ext, lat, leptir, bench za ledja i stomak-incline i onaj drugi :) ), nema tegove, bucice su samo 1.5, 3 i 5kg.
Poznat ili nepoznat, vazno je da se uklopi u mogucnosti, te da se vidi efekat.

Imam mogucnost da idem 6 puta sedmicno, ali termin traje 1h.

Visina cca 172cm
Tezina 55kg

Zelim nabaciti 2-3kg i zdrav izgled tijela, da se vidi da sam u formi   ::) (don't we all ;D)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2010, 01:03:19 posle podne »
cao i dobro dosla
nisam tanja ali mogu posluziti  ;D ;D ;D

Citat
Naime, teretana u kojoj radim je jako skromna

nema veze iz skomnih teretana i izlaze sampioni.. 8) 8) ;) ;)

Citat
Zelim nabaciti 2-3kg i zdrav izgled tijela

e sada
ovo je malo diskutablno zasto mislis da bi sa 2 ili 3 kg vise izlgedala zdravije nego npr da imas isti broj kg ali da se vidi ono sto treba da se vidi
a lepo oblikvano telo ne mora da znaci i da je zdravo..pogtovo ne danas...na zalost
tako da ti je moj predlog da se posvetis tim spravma koje imas i nekom cardio programu i videti ces da ces biti i vise nego zadovljna sa izlgedom a pre svega moras ishranu da sredis a o tome nam nisi nista rekla

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2010, 10:33:30 posle podne »
E hvala Pedja, dobrodosao si koliko i Tanja  ;D

Ishrana: uravnotezen unos proteina i ugljikohidrata, mnimialno secera i masnoce, voce i povrce osrednje, 1 shake dnevno posle treninga, vise malih obroka dnevno, najmanje 4.

Znam da ne mora biti zdravo tijelo lijepo oblikovano, dosta prijateljica kaze da imam super kilazu i raspored, ali problem je sto za mene gornji dio tijela izgleda neuhranjeno. Mislim da bi mi bolje bilo da imam jos par kg, da se popune ove neke rupe oko klavikule i po grudnom kosu, tj. rebrima :). Dakle, nisam nezadovoljna, samo bih da se sve bude maksimalno proporcionalno, da mi ne ispadaju neke kosti  ;D

Za kardio sam odabrala Body for life kardio shemu, 20min kardio trening 3x sedmicno.

Zanima me kako bi bilo dobro da rasporedim treniranje, koliko cesto i koje grupe misica koji dan, koliko, kako bi dobila brze i dobre rezultate. Ovo mi je vec drugi mjesec u teretani, bolje se osjecam, misici su dobili nesto malo oblika, jaca sam, izdrzljivija, ali naravno, uvijek moze vise. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2010, 06:59:32 pre podne »
ajd ovako

Citat
Ishrana: uravnotezen unos proteina i ugljikohidrata, mnimialno secera i masnoce, voce i povrce osrednje, 1 shake dnevno posle treninga, vise malih obroka dnevno, najmanje 4.

jel mozes tacno da napises sta i kako jer mozda je tu bas rpoblem

Citat
Za kardio sam odabrala Body for life kardio shemu, 20min kardio trening 3x sedmicno.
ta DVD izadnja i te fore ostavi..to je iskljucivo i cista komercijala
pre nki dan sam negde video DVD...sada svi pzaite ovo...SPECIAL FORCE FAT BURNING.. ;D ;D ;D :D :D :D..i onda kao neka tri ili cetiri papazjana obukli masikrene uniforme,GH im curi iz usiju i koliko vidim na omotu dvd-a kao oni nesto sagorevaju masnoce a inace su neki delta force,rengeri ili tako neki USA STRASNOMLATI..
uzas..

Citat
Zanima me kako bi bilo dobro da rasporedim treniranje, koliko cesto i koje grupe misica koji dan

ajd najrpije hrani da sredimo pa onda dalje..

Citat
hvala Pedja, dobrodosao si koliko i Tanja

ma pedja uvek zvoni 2 puta  ;D ;D ;D ;D

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2010, 08:43:52 pre podne »
Proteini: jaja, mladi sir, tunjevina, pastrmka, skusa, piletina, puretina. E sad, to kombinujem, uz svaki obrok ide nesto od toga.

UH: ovo je malo kriticno, jer nemam pec trenutno  ;D pa jedem integralni hljeb, jogurt, banane, zobene pahuljice, povremeno riza i krompir.
Ovo dvoje cini obrok velicine jednog pileceg prsa od cca  300-400g  ;D (ne znam s cime drugo da uporedim).

Pa nije sad da sam ljubitelj DVDa, ali fitnes trener u mojoj teretani kaze da povecavam od 15 ponavljanja po 5 dok ne dodjem do 35 ponavljanja (da bih se oblikovala), a ovdje citam clanke kako je preko 15 glupost, tako da mi treba neka shema po kojoj cu da radim, tako se najbolje natjeram  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2010, 12:18:46 posle podne »
redom

Citat
jogurt, banane

bad chosie....batali to

Citat
integralni hljeb

samo ukoliko si sigurno da je sigurno od integrlannog brasna zato jer nasi pekari integralni hleb zovu ono sto ima u seb samo 10%ak posto tog brasna a sve ostalo je tip 500 belo..pogledaj specifikaciju i biti ce sti jasno..
drzi se rize i kromipria..valjda mozes da ih skuvas jbg

Citat
kaze da povecavam od 15 ponavljanja po 5 dok ne dodjem do 35 ponavljanja (da bih se oblikovala

woooooooooowwwww... :o :o :o :o :o

kakav master blaster.....tankosaja nindza sa sinaja  :-X :-X :-X :-X
jbt..stvarno ne rauzmem te vlasnike teretana koga i kako zaposljavaju...
ali nije bitno..

Citat
tako da mi treba neka shema po kojoj cu da radim

malo mi je nejasna teretana u kojoj ima abudiuktor i aduktor masina a nema npr bench klupa ili nozna presa ili stlicno..
potpuno haoticno mi deluje to sve od masina pa do trenera kao da je neka druga dimenzija u pitanju...i sto je najvaznije da nema tegove vec samo bucice od 3 ili 5 kg...tako da mi je veliki problem da ti napravim schemu a ti u stvari i nemozes da je postujes jer nemas tegove jer raditi npr sa tegicima milion ponavljanja koliko god to tom treneru sto radi tamo zvucalo dobro a u stvari je glupo..
moj bi ti predlog bio da kada vec mozes da ides u teretanu toliki broj puta u nedljei koji si navela,onda si das da radis svaki misic jedan dan po sistemu prvo veliki misici pa mali ili npr..
noge,ledja,grudi,ramena,ruke...
ali ako sto ti rekoh.meni je sada jako tesko da ti kazem vezbe npr za grudi kada kazes da nema tegova i da ima samo bench klupa..potpuna besmislica i totalni corsokak za bilo koga da je i neznam koliko kreativan... :-\ :-\ :-\ :-\

dali na tim spravama koje si navela imaju tegovi tj opterecenje od sprava?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2010, 07:42:28 posle podne »
Ma garant joj je samo to pokazao ili samo na tim spravama hoce da radi...

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2010, 09:04:47 posle podne »
Ne, imaju samo sprave koje sam nabrojala, a ja bih da radim na mnogo vise, no, nema  ;D. Toliko je cudno da mi ni ne vjerujete  :o.

Pedja, sta fali jogurtu i bananama?

Imaju tegovi/opterecenja na spravama.

Zanima me za sta sve mogu da koristim lat spravu?

De mi reci kako si mislio da poredam sve vjezbe, tj. koliko grupa da radim jedan termin (kombinacije tipa: grudi+ledja+...)

Mozda i dobijemo bench, bilo je nekih lobija, pa cemo vidjeti.

P.S. to je inace mala teretana, samo za zene, u sklopu jedne organizacije, pa je valjda zato takva...

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2010, 09:45:34 posle podne »
Eh, jos nesto, zelim vise snage  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2010, 06:58:57 pre podne »
angra
kada je snaga kod zena u pitanju,nemam pijma iz kog ce ti to razloga osim ako ne plraniras da se takmiccis u vucnjenju onih kamiona,guma itd itd itd
ne vidim ni jedan jedini elemnt za koji bi tebi to bilo potrebno ,jedino ako imamo razlicto misljenje kada je u pitanju rec ili pojam SNAGA.
dalje.

Citat
Pedja, sta fali jogurtu i bananama?

o tome smo odista neborjeno puta pisali i meni je sada stvarno tesko da ti sve ispisem ponovo a nadam se da ce neko od ekipe ovde da ti baci neke linkove i mlecnim proizovidima kada je jogurt u pitanju i neki link o fruktozi kada su narociteo banane u pitanju...
ali sve us vemu....NO NO...male kolicine da...sto ces i videti iz linkove koje ce neko nadam se da postavi jer ja odo u gym...LEG DAY  8) 8) 8) 8)

Citat
Zanima me za sta sve mogu da koristim lat spravu

pa ledja i triceps

Citat
De mi reci kako si mislio da poredam sve vjezbe, tj. koliko grupa da radim jedan termin

pa ja da sam na tvom mestu a s obzirom na limitrane sprave onda bih radio..

pon...grudi+tricpes
utorak cardio od najmanje 50 min slow intesy
sred  ledja
cet noge
petak cardio
subo ramena i biceps...


Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2010, 03:28:02 posle podne »
Citat
angra
kada je snaga kod zena u pitanju,nemam pijma iz kog ce ti to razloga osim ako ne plraniras da se takmiccis u vucnjenju onih kamiona,guma itd itd itd
ne vidim ni jedan jedini elemnt za koji bi tebi to bilo potrebno ,jedino ako imamo razlicto misljenje kada je u pitanju rec ili pojam SNAGA.


necu da se takmicim, vec da mogu nosit dijete od godinu 20min a da mi se ne tresu ruke nakon toga 5 sati :D

Citat
o tome smo odista neborjeno puta pisali i meni je sada stvarno tesko da ti sve ispisem ponovo a nadam se da ce neko od ekipe ovde da ti baci neke linkove i mlecnim proizovidima kada je jogurt u pitanju i neki link o fruktozi kada su narociteo banane u pitanju...
ali sve us vemu....NO NO...male kolicine da...sto ces i videti iz linkove koje ce neko nadam se da postavi jer ja odo u gym...LEG DAY  8) 8) 8) 8)
Nadam se da ce neko staviti link, a svakako da cu probati sama pronaci.

Citat
pon...grudi+tricpes
utorak cardio od najmanje 50 min slow intesy
sred  ledja
cet noge
petak cardio
subo ramena i biceps...

O ne, ja sam pocetnik, daj jos br. serija i ponavljanja  ;D (jel opterecenje tako da na zadnjem ponavljanju u seriji bude otkaz? ::))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2010, 05:02:57 posle podne »
Citat
vec da mogu nosit dijete od godinu 20min

pa samo ti vezbaj i ne brini se o tome..to ce doci na svoje..a taman ce i dete da odraste pa vise necesmorati da nosas  ;D ;D ;D

Citat
Nadam se da ce neko staviti link, a svakako da cu probati sama pronaci

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,520.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,100.0.html

mlecni proizovdi

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,14929.msg193814/topicseen.html#msg193814

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1594.msg30301/topicseen.html#msg30301

itd itd itd itd itd....

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2010, 07:18:43 posle podne »
@Pedja:

Sreca da ne govorim o svom djetetu  ;D, inace bi se kila stvorila  ;D

A nisi mi rekao za opterecenje, kakvo treba biti?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2010, 06:49:50 pre podne »
Citat
A nisi mi rekao za opterecenje, kakvo treba biti?

optercenje treba da bude onoliko koje mozes maximalno da dignes 15 pponavljnja..kazem maximalno
nabijanje po 30 i vise ponavljnja nema veze sa zdravim razumom isto kao i kod zena da idu ispod 10 pon po seriji

Van mreže angra

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Preporuka za kvalitetan fitness program - dovodjenje tijela u formu
« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2010, 12:01:04 posle podne »
Citat

optercenje treba da bude onoliko koje mozes maximalno da dignes 15 pponavljnja..kazem maximalno
nabijanje po 30 i vise ponavljnja nema veze sa zdravim razumom isto kao i kod zena da idu ispod 10 pon po seriji

HVALA!

Ja bas jedno vrijeme radila po 4 ponavljanja do otkaza ;D. Zanimljivo  :-[