Mart 28, 2024, 02:31:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: misicna vlakna  (Pročitano 11483 puta)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
misicna vlakna
« poslato: Februar 02, 2010, 03:33:03 posle podne »
Koliko ponavljanja ide za crvena, a koliko za bela misicna vlakna?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2010, 05:06:42 posle podne »

Skeletni misici se sastoje od VLAKANA zvanih muscle fasciculus koji se opet sastoje od VLAKANA  muscle fibers koji se opet sastoje od myofibrils koji se opet sastoje od myofilaments vlakana koi se opet sastoje od F acting filamitens I myosisn filaments
Znaci samo u ovoj podeli vode moze se videti koliko sitnih vlakana tj podgrupa ima jedan misic
Sa jednim tipom opterecenja tj kostanim jednim te istim prinicopm opste je poznato da se MUSCLE FASCICOLUS kao glavni nosioc ovog udara prvi biti na tom udaru I naravno d ace neko vreme da reguju na to I to je sasvim prirodan I normalan process sa kojim se telo brani.
Naglasvam da pri ovakovj vrsti stresa ostla misicna vlkana NE BIVAJU NI DOTAKNUTA
Nakon odrejednog vremena glavni nosicoi stresa se adaptiraju na ono sto ih ocekuje na sledecegm trnerngu I naravno da s vremenom dolazi do zadebljanja I otprnosti istih
To zadebljane se naravno citaje u porastu msicne mase ali je problem sto zadebljanja u daljenjem rpocesu nisu moguca
Pokusaj da se sa dodavanjem extra tezinskog opterecenja ponovo u istoj meri angazuju ista misicna vlakna veoma brzi bude osudjen na propast iz jednsotavnog razloga sto misic veoma dobro pamti sta mu se desilo prosli put,pa tako I ovaj put zna sa mu je raditi ali na zalost to nije novo zadebljanje tj porast misicne mase vec postoje je na nasu zalost svako misicno vlakno obavijeno  tj vako misicnono vlakno okruzuje  da tako kazem sloj njegovog vezivnog tkiva koje ce u ovom slucaju da predstavlja glavni mehanizam odbrane skup sa vec zadebljanim misicnim vlkanom te ce glavni prenos sile biti na tetive ,zglobove i ligamente a pogtovo ako nismo genteski preodredjeni za takve avnature
S obizrom da vec i ptice na grani znaju da se misic sastoji od sporih i brzih misinih valkana ali je ociglegno da je nepoznanaca da se brza misinca vlakna dele jos na  brza vlakna 2 A ,brza vlakna 2 B i brza vlkana 2 X..ali nije mister X…hahahhah..salimse....
Ti da kazem pod tipovi brzih misnih valkana da kazem prostim recnikom imaju vrhove koje slice pod mikroskpom na male glavice..pa tako dobijamo myosin tipa 1 koji ima sposobnost cepanja ATP u veoma kratkom vremenu !!!!
E tu treba da se trazi razlog celoj mojoj prici tj ne mojoj vec ljudi koji su men objasnjvali celu ovu pricu.
Razlog je vrlo ocigledna ako se i malo dublje zakopa u celu pricu
Opste je poznato da skelteni misic pretvara hemijsku energiju u meheanicku i to veoma efikasno,a kao sto rekoh gore misic npr enrgiju za pokret crpi iz ATP…a izuzetno je vazno za celu pricu da ne postoji nikakva razlika izmedju nivoa ATP u starnju rada ili stanju mirovanja…….a zato je odgovarn izzteno dobar sistem naseg tela za obnovu ATP
Mislim da je blesavao da sada ulazim u daljenje price o misicu i kako on reaguje.deluje,odgovara is ve ostalo ali je veoma bitna stakva da se kaze ako neko uspe da razume a nadam se da hoce da se hidrilizom ATP prilikom pokreta ili kontrakcije stvara AKTIN sto i nije bitno sta je sada,ali je bitno to da on  u sadejstvu sa miyosinom VRSI PROTOK HRANJVIH MATREIJA KROZ MUSCLE FIBER!!!!!!!!!!!!!
OSIM HIPERTORFIJE  misncih vlakna bj 1 ili sporih vlakana tj ta hipertorija biva izazvana sa treningom o kojem pricas tj posledica je povecanja broja MITOHONDRIJA ali to je na zalost veoma kratkog veka tj kod nekog duze kod nekoga krace ali sve se svede na kraju na isto…
Dodiranjvem u dubinu misica ili u sve ono sto sam rekao gore stvara se mogucnost..pazi sada dobro..
UZDUZNIM CEPANJEM VLAKANA KOJA SU N ASTALA HIPERTROFIJOM I TO JE ONO O CEMU CELO VREME PRICAM a to je moguce tj to cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta jer samo u takvim uslovima moze da se dotakne ajd  da kaem duboko u misic te kroz sve gore mehanivmze koje sam naborjao ukljucicju onos to je glavno da to je PRENOS HRANJNIVH MATREIJA mgocue je uvecati rapidno miscno masu uz i na ovja nacin…

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2010, 05:42:15 posle podne »
Znaci bela (brza) misicna vlakna cepamo sa velikim tezinama koje mozemo podici sa odprilike 4 - 6 ponavljanja?
i svaka cast na textu...perfektno !!

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2010, 09:15:11 posle podne »
Pedja svaka cast na objasnjenju!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2010, 09:31:01 posle podne »
Citat: Pedja Petrovic
cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta


To visokog intenziteta se odnosi na odmore izmedju tezinskog opterecenja ili drugacije receno pauzama izmedju serija?


Ovo pitam zato sto sam primetio da od kad sam krenuo da radim intenzivnije treninge, da imam problema da nateram sebe da pravim manje odmore...


Medjutim ako sam u pravu u ovom tumacenju, to znaci da su kratki odmori vrlo bitna stavka u povecanju misicne mase tako da bi to morao da regulisem...pod male odmore predpostavljam da se gleda 60-90 sek?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2010, 10:48:59 posle podne »
Pedja je o tome puno puta pisao. Iscitaj teme filozofija treninga milos sarcev i temu o treninzima by pedja petrovic. imas par vrsta stilova vezbanja. Dobro prouci sta je poenta treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2010, 06:42:47 pre podne »
Znaci bela (brza) misicna vlakna cepamo sa velikim tezinama koje mozemo podici sa odprilike 4 - 6 ponavljanja?
i svaka cast na textu...perfektno !!

ukoliko ti je cilj samo SNAGA..odgovr je DA!!!\
ukoliko zelis porast misicne mase onda jos jednom probaj sa razumevanjem da procitas

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2010, 06:44:08 pre podne »
Citat
to znaci da su kratki odmori vrlo bitna stavka u povecanju misicne mase
nije stvar u duzini odmora vec u konstantnosti priliva krvi u misic
sto vec odmor krv dolazi i onda je mogucnost prenosa hranjivih matreija do vezbanog misica veoma slaba

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2010, 02:36:52 posle podne »
Znaci bela (brza) misicna vlakna cepamo sa velikim tezinama koje mozemo podici sa odprilike 4 - 6 ponavljanja?
i svaka cast na textu...perfektno !!

ukoliko ti je cilj samo SNAGA..odgovr je DA!!!\
ukoliko zelis porast misicne mase onda jos jednom probaj sa razumevanjem da procitas
ne mogu lepo da razumem :) jel treba da imamo manji odmor izmedju serija i sto explozivnije da radimo ponavljanja? jel to intezitet?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2010, 04:13:40 posle podne »
ajd ovako
a sta je tebi cilj?

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2010, 04:43:51 posle podne »
cilj mi je da istopim masti i da imam i da imam energije na treningu (ne snage, samo energije) pa sam zato i pitao ovako i nesto mi je logicno da su crvena vlakna zasluzna za energiju i prokrvljenost, pa zato pitam o broju ponavljanja ?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2010, 10:24:43 posle podne »
Pedja je objasnio recima. ko jos uvek ne razume ono sto je napisano mozda ce mu preko fotografija i tabele biti puno jasnije....

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2010, 12:12:09 pre podne »
Crni slobodane...nije nista strasno ako neko ne razume neki deo ovoga sto je napisano, a verujem da ni ti precizno ne razumes, a glupo je da se neka tema uvek zakljuca zbog smekera i stekera kao sto si ti i koji su pokretaci svadje na forumu. Tako da ako mozes molim te nacrtaj mi da mi bude jasno, kazu crtanje smiruje, a ta frustracija moze samo da ti smanji misice :)

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #13 poslato: Februar 04, 2010, 03:55:30 pre podne »
Pedja je objasnio recima. ko jos uvek ne razume ono sto je napisano mozda ce mu preko fotografija i tabele biti puno jasnije....
pa majke mi si kralj i ti i svi ostali koji uzmu tako i udare copy - paste nekog texta sa wikipedije ,a nemaju pojma ni sta pise ni sta znaci al bitno da su dali neki svoj doprinos..posebno ako se objasnjavala LAICIMA..kao sto jeste u ovom slucaju.crtez je dobar za onog ko za razume, a GOVNO za onog ko NE. pozz
Jedi Master

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #14 poslato: Februar 04, 2010, 06:39:46 pre podne »
cilj mi je da istopim masti i da imam i da imam energije na treningu (ne snage, samo energije) pa sam zato i pitao ovako i nesto mi je logicno da su crvena vlakna zasluzna za energiju i prokrvljenost, pa zato pitam o broju ponavljanja ?

pa u redu je to sto ti hoces
ali
ja sam objasnio da se i MASA moze dobiti sa ponavljnjima tipa 10 ili 12 kao i da cuvena defincija
jedino sto postoji razlika je to dali neko radi na SNAZI i onda se menja i tip treninga i angazuju druga misicna vlakna
staro pravlio da se za masu radi 6 ponvalnja a za deficju 8 ili 10 je glupost i davno prevazdijena tehnika i sada na srecu i nama dostupna.
dakle odgovr na tovje pitanje je DA ali trening utice na definicju samo 30 % a sve ostalo se radi u kuhinji ili preveeno nema carbone formule treninga niti za masu niti za definciju
sto bolje neko shvati kako funcinsoiu odredjena msicna vlakna to ce mu lakse biti za dalje