April 24, 2024, 02:48:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija u boksu?  (Pročitano 7649 puta)

Van mreže k1b0

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Suplementacija u boksu?
« poslato: Februar 03, 2010, 05:30:03 posle podne »
Pozdrav svima na forumu...vidim dosta se pishe, chita i uchi, svaka chast. Dosta sam vremena proveo chitajuci ochi su mi ispale ali nisam nashao odgovor pa reko da otvorim novu temu nebi li mi neko pomogao ko ima iskustva sa borilachkim sportovima i suplementima.
Prvo imam 28 godina, visok sam 180cm i tezak 85 kg...bavim se amaterskim boksom
Moram da kazem da shto se tiche gradje ljudi sa kojima treniram ima nas raznih od likova u lakshim kategorijama kojima se svaki mishic i zilica na telu vidi do ljudi u tezim kategorijama koji imaju masti i vishe nego shto bi trebalo po mom lichnom mishljenju.
Ja upadam u teshku kategoriju od 81-91kg ali to definitivno nije kategorija u kojoj se dobro osecam u ringu. Po mom mishljenju trebalo bida se spustim na poluteshku 75-81 ili srednju 69-75kg. Pre par godina dok sam bio na kilazi od 75kg sam se osecao kao tenk, imao sam izuzetnu snagu, kondiciju, brzinu sve je bilo tu pa i rezultati u ringu. Zbog povrede sam morao pauzirati par meseci shto se produzilo na godinu dana i vishe gde sam uspeo daa se zamastim na 94kg napominjem da sam trenirao redovno neshto teretana ali najvishe vezbe sa svojom tezinom tela, navike ishrane su ostale iste i ja se zamastio kao prase. Poshto sam pre par meseci se aktivirao u klubu uspeo sam da se spustim na 84-85kg ali tu je kraj. Jednostavno ne mogu da mrdnem dalje tj uspevao sam da se spustim i na 79kg tako shto sam smanjivao unos ugljenih hidrata ali za bokserski trening od sat do dva sata neprestanog skakanja i udaranja je pogubno. Skinuo sam neshto naslaga sa stomaka ali je odlazila i misicna masa a o enrgiji da nepricham. Em crknem na treningu em se posle istog osecam kao da me je voz pregazio.
Moja procena je da imam oko 6-7kg masti koje bi trebalo skinuti ali jednostavno ne uspevam a da ne gubim na misicnoj masi i snazi shto je najgore.
S obzirom da radim ja nosim sa sobom hranu ali mislim da unos proteina iz hrane nije dovoljan, od UH unosim pirinach i krompir jedem po malo 5-6 puta dnevno.
Treba mi pomoc oko suplementacije, neke preporuke ili saveti jer izgleda da se ja nehranim kako treba a imam iscrpljujuce kardio tj kondicione treninge 3 puta nedeljno i josh 3 puta nedeljno radim sve vrste zgibova, propadanja, sklekova, chuchnjeva na jednoj nozi sa opterecenjem koje povecavam svakim treningom po malo. Primer...4 serije zgibova sa opterecenjem od 20kg 10 ponavljanja. Jedan dan obichno nedelju ne radim nishta nebi li doshao k sebi :)))

Eto ja napisah chitav esej ovde ali zelo sam da vam daam shto vishe detalja.
Hvala u napred i pozdrav

Van mreže k1b0

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2010, 07:14:18 posle podne »
Konkretno mislim na glutamin,protein i bcaa,kreatin, multikomplex i da li je nachin uzimanja tj interval i kolichina ista kao i u bodibildingu. Finansije nisu toliki problem, spreman sam da ulozim u sebe ako ce se vratiti.

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2010, 07:33:03 posle podne »
Glutamin,bca,protein i multi su osnova bilo kog sporta a ti kada se trosis toliko-
tek onda treba da imas jake doze.
Kreatin sada nebi bio dobar izbor jer pokusavas izgubiti kilograme a to dvoje zajedno ne ide.
Moja preporuka bi bila jos beta alanin koji povecava izdrzljivost a samim tim ce ti pomoci da se
ne osecas slomljeno posle treninga(The beta alanin je odlican).
I naravno ishrana-mogao bi da napises kako izgleda jedan tvoj dan da bi se videlo gde,eventualno,
imas neke propuste pa ce neko iskusniji-vec-da ti sugerise sta kako.

Van mreže k1b0

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2010, 09:00:27 posle podne »
Pa dan izgleda ovako...radno vreme mi je standardno od 8 do 16...prvi obrok je u 7h i pojedem neki musli ili bacim jaje sa 4 belanca...u 10 pojedem neko voce tipa banane ili pomorandze i popijem jedan jogurt ( balans obrok ) u jedan klopam pirinach ili krompir sa pilecim prsima e sad koliko grama piletine pojedem nemam pojma recimo da je to 150gr...oko 16h pojedem voce i cepim josh jedan jogurt i od 17i30h trening do 19h...kuci sam oko 20h i tada pojedem ili piletinu sa pirinchem ili tunjevinu iz konzerve i to je to shto se tiche hrane. Trudim se da pijem shto vishe vode ali ako popijem 2l za dan super sam jer mi nekako bash i neide nalivanje sa vodom.
To je to otprilike...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2010, 06:49:44 pre podne »
samo jos napisi trening a odgovr na tvoje pitanje je naravno DA i to bez ikakvih problema i cak sta vise da budes u booljoj fizickoj spremi nego sada

Van mreže k1b0

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2010, 10:57:22 pre podne »
Kao shto rekoh radim zgibove, sklekove, propadanja, chuchnjeve tzv pistols (pishtolje) sa opterecenjem, za sad treninng izgleda ovako:
1. chuchnjevi na jednoj nozi sa 10kg opterecenja - 4 ser x 8 pon
2. zgib nathvat 20 kg opterecenja- 4 ser x 10 pon ( sledeci trening povecavam za 2,5kg jer uspevam da uradim 10 zgibova u sve 4 serije)
3. sklekovi sa 20 kg operecenja na gimnastichkim karikama, kako bi mogao da radim i shiroke i uske  ili razvlachenje, naravno karike su spushtene skoro do zemlje, 4 ser x 10 pon i isto sledeci trening povecavam opterecenje za 2,5 kg

Posle toga odradim neke specifichne vezbe u boksu, za vrat, trbushne mishice, ledjna ekstenzija, nekada ubacim i sklekove iz stoja na rukama recimo da ih tako nazovem.

Sledeci trening samo menjam umesto zgibova nathvat, radim zgibove pothvat i umesto sklekova radim propadanja na karikama.

Ponekad kad reshim da se otkinem radim piramide tipa (2,4,6,8,10,8,6,4,2 za sklekove i propadanja i 1,2,3,4,5,6,7,6,5,4,3,2,1 za zgibove) skoro bez odmora, pravim pauzu od par minuta samo kad menjam vezbu. Ovaj sistem ne radim toliko chesto ali ga ubacujem da razbijem monotoniju a i nekako em shto mi se pocepaju mishici koje isforsiram u tom trenutku nego i pluca iskachu napolje, prosto imam utisak mozda greshim kao da radim i aerobni i anaerbobni trenning u isto vreme.

Eto to je moj trening u druga 3 dana kad nisam na kondicioniranju.

Pedja da li mislish da bi i pored ovih suplemenata morao da povecam i unos hrana. Nekako iz svega shto sam chitao imam utisak da cesh mi reci O DA SVAKAKO HRANA JE BR 1 ali meni se onda chini da cu morati da instaliram jedan frizider u kola kako bi uvek i na svakom mestu mogao da izvadim neshto da krknem u zeludac. Da li bi mogao na ovu ishranu koju sam gore napisao da ubacim whey kao dodatni izvor proteina ili mislish da to nije dovoljno?
Josh jedno pitanje, kad govorimo u suplementaciji posle treninga bcaa, glutamin i whey da li je dozvoljeno sve to ubaciti u shejk pa nakon treninga doliti vodu ili shta vec i popiti ili bi trebalo da se odvojeno piju?

Josh jednom hvala na odgovorima

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2010, 11:52:55 pre podne »
-2 litra vode je malo...
-trebalo bi da jedes na svaka 3 sata...u svakom obroku proteini i ja bih rekao u tvom slucaju UH...sve do obroka nakon treninga...
-slobodno u sejk nakon treninga pomesaj sve ovo sto si naveo
-voce i jogurtice izbaci kao obrok...umesto toga svrsti obrok - proteini i UH
-ujutru ako ja dobro shvatih...nemoj povremeno samo jaja...treba ti uz njih kvalitetni UH
-da bi kontrolisao unos hrane i desavanja sa tvojim telom...moras krenuti od neke osnove....tipa 2-2.5 gr proteina po kg...i recimo 3 gr/kg UH..ili mozda neka igra...kada ne treniras da ides sa malo UH, a u danima treninga da ides sa 3-4 gr UH...pa da vidis sta se desava...

Eto sto bi rekao g-din V...moja dva centa ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2010, 01:38:52 posle podne »
slozio bih se sa buldogom a pogtovo oko neke ajd da kazem varijatne carb rotacija koje ti moze doneti smanjenje zeljene tezine na kategoriju koju hoces
ali
bas nasuprot s obzirom da tezis jednom cilju a aktivno se bavis sa ni malo jednostavnim sprotom koji zahteva vrhunske fizicke napore UPOTREBA SUPLEMENTACIJE JE U TVOM SLUCAJU PREKO POTREBNA
pa tako se ne bih bazirao mnogo na stvari u toku treninga jer to spada vec u neki drugi fah ali ono sto je tebi neophdno je gradvna matreija i konstatn dotok energije pred trening i sredstva za oporvak nakon istog
nije tebi cilj da uzimas samo nesto sto ce te drzati da ne odes totalno u katabolziam a da pri tom energija na treningu bude ravna nuli,to sprot sa kojim se bavis jednostavno ne dozvoljava i mozes samo da ides u nazad.
pred trening tebi je noepdno nesto sto u sebi sadrzi jedinjenja koja ce da ti drze ajd da kazem moral i energiju na visokom nivou a da opet sa druge strane ne bude nista opterecujce za digestivni trakt
moja preporuka je neki preprat tipa THE NITRO u kombinaciji sa BETA ALANINIOM+GLUTAMIN i ovo nije jer je THE nego iz razloga sto NITRO u sebi ima bustere koji su tebi neophodni
evo pogledaj link
http://www.the-nutrition.eu/en/the-nitro-300g.html

te ono sto je osnovno posle treninga kao moja prepruka bi bila 35 gr whey proteina,25 gr BCAA i bez obzira sto tezis skidanju kg ja bih dodao 3 gr CREATINA u celu pricu.
ovo je moja preprouka te sa sredjenom ihranom i sa nekim vidom blagih carb rotacija i sa ovom suplemtancijom siguran sam da mozes da dodjes do cilja a bez vinih znakova zamora,premora,letargije i svih ostalih stvari koji mogu da se deavaju pri ovakvim pokusajima

Van mreže k1b0

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2010, 04:11:51 posle podne »
Evo ja bio u nabavci pa bacite pogled shta sam pazario, kad sam rekao da finansije nisu problem Boga mi ovo sam osetio ali sad shta je tu je

 http://i999.photobucket.com/albums/af117/k1b0_photo/suplementi/bolja.jpg

Sve mi je jasno kako koliko i shat posle treninga ali shta i da li pre treninga neshto piti...ja sam imao na umu da ovaj pure muscle carbs pijem i za vreme treninga...da li greshim???
Molim Vas neki predlog od ovoga shto imam trenutno, valjda sam pametno pazario...barem koliko sam chitao po forumu trebalo bi da je to to.
Pozdrav i hvala na odgovorima dosta mi znache da dovedem stvari na svoje mesto.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2010, 04:32:05 posle podne »
moja preporuka je neki preprat tipa THE NITRO u kombinaciji sa BETA ALANINIOM+GLUTAMIN i ovo nije jer je THE nego iz razloga sto NITRO u sebi ima bustere koji su tebi neophodni

Ovo je ono sto ja trenutno pijem....i mogu samo uputiti sve pohvale na ovu kombinaciju..

ja sam imao na umu da ovaj pure muscle carbs pijem i za vreme treninga...da li greshim???

nema potrebe da muscle carbs pijes i tokom treninga...oni sadrze vise vrsta UH koji se u razlicito vreme "otpustaju"...tako da ti je moja preporuka da popijes dozu pred trening...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2010, 05:03:36 posle podne »
@K1BO
Izvini ne mogu da ne primetim ali meni taj tvoj trening deluje bas arhaicno. Mislim da se razumemo nisam trener ali znam po nesto. Ponavljati isti trenigng snage sa malim varijacijama svaki put nije bas nesto pametno. Sad verovatno rizikujem da sa nekim udjem  u polemiku oko toga ali nema veze, nego napisi molim te kako izgledaju tvoji trening za celu nedelju jer u tome bi trebao da se sastoje kljucne informacije za odredjivanje ishrane . Predpostavljam da treniras tri puta nedeljno kondiciono, da li ti je odvojen tehnicki trening od kondicionog, da li je periodizovan trening tokom godine, da li imas borbe itd. to je sve vazno.
U svakom slucaju  nisi se zeznuo sa ovim suplementima ali mislim da si trebao da uzmes od Pedje Bcaa jer on ima najbolji cena/kolicina a tebi tog bas po mojoj proceni treba i to puno ako picis 5-6 puta nedeljno, mislim sjebaces onih 400gr jako brzo. Eventualno si trebao neki Carnitin da uzmes ne toliko zbog sagorevanja vise zbog toga sto je koristan kod dugih treninga tog tipa i odgadja umor.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija u boksu?
« Odgovor #11 poslato: Februar 05, 2010, 06:42:39 pre podne »
Citat
neki Carnitin da uzmes
na zalost carnitin mu nece pomocu ni malo kod lipoze,pogtovo jel je musko i pogtovo jer je utrenirani sprotista