April 29, 2024, 12:36:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Pulsometar - koji izabrati  (Pročitano 14592 puta)

Van mreže zdravko

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Pulsometar - koji izabrati
« poslato: Februar 08, 2010, 11:25:46 pre podne »
Pozdrav svima.

Planiram da kupim pulsometar,posto se blizi vreme kardia,pa je lepo znati koliki su otkucaji srca.

Nasao sam nekoliko povoljnih pulsometara na licitaciji.

Zamolio bih vas da mi neko kaze koji je bolji da izaberem,ako se neko razume oko toga,a verujem da ima neko ko se razume oko tih marki i modela.

Evo pogledajte:

ovo je prvi:
http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Medicinska-oprema/za-kucnu-upotrebu/Digitalni-aparat-za-merenje-krvnog-pritiska-i-pulsa-NOVO-/867312

ovo je drugi:
http://www.limundo.com/kupovina/Nega-tela/Aparati/Ostalo/Merac-krvnog-pririska-i-pulsa-SANITAS-SBM-03/880219

ovo je treci:
http://www.limundo.com/kupovina/Sportska-oprema/Ostalo/PULSOMETAR/1019788

ovo je cetvrti:
http://www.limundo.com/kupovina/Sportska-oprema/Ostalo/PULSMETAR-SANITAS/988960

to bi bilo to,jedino mi se oni uklapaju u budzet,ali ne znam koji je najbolji i kojeg izabrati.

Hvala unapred :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2010, 11:58:28 pre podne »
Moj izbor bi bio ovaj    http://www.limundo.com/kupovina/Sportska-oprema/Ostalo/PULSMETAR-SANITAS/988960

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2010, 11:39:54 posle podne »
Ma izaberi svoju Sigmu u Capriolu kod Stajge i zavrsio si posao a dobijes i garanciju.

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2010, 02:31:56 pre podne »
Ma izaberi svoju Sigmu u Capriolu kod Stajge i zavrsio si posao a dobijes i garanciju.

a?

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2010, 04:37:53 posle podne »
http://www.sportskepripreme.com/03/01/03010004engl.htm

Dole na dnu su ti adrese prodavnica. Ja konkretno moj kupio kod Zeleznicke u Gavrila Principa.
« Poslednja izmena: Mart 27, 2010, 04:39:35 posle podne icko »

Van mreže Michelin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2010, 10:15:31 pre podne »
I ja sam tu uzeo

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2011, 01:38:34 pre podne »
Moram da vratim temu iz "mrtvih"
Ubih se ne mogu da se odlucim za pulsmetar.
zasto - treba mi neki koji radi bez pojasa i kome ne treba da se stavi prst da bi merio.
Vec da kao sat na ruci sam sve vreme meri.
I naravno da ga neko ima i da je zadovoljan.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2011, 08:53:42 pre podne »
Razocaraces se bilo koji da uzmes. Jer ako nema traku ne meri ni priblizno precizno.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2011, 06:45:11 posle podne »
a do k... :(
a smara traka predpostavljam, spada verovatno (nosi se ispod grudi)
steze verovatno kad dises?
Daj bar ovde me malo utesite da i ovaj sa trakom nije problem kakvim ga zamisljam? :(
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2011, 08:53:07 posle podne »
Traka ne steze, niti spada. Provereno i na ekstremno mrsavim i na veoma debelim osobama. Od kada je stavis u roku od minut je vise i ne osecas, tj imas osecaj kao da nemas traku.

Nije da hocu da te utesim, nego je jednostavno tako.
Samo je vazno kakav aparat ces da uzmes. Ono sto mogu ja da ti preporucim jeste Sigma PC-15. Mada ce ti svaki Sigma (sa trakom) biti odlican. Kvalitet je odlican, a cena niska. Imas i novije modele, pa pogledaj. Idi na njihov sajt, tamo ces videti koje su prednosti svakog pojedinacno. A imas tamo i neku kao flesh aplikaciju, koja ti maltene simulira aparat (kao da ga imas u rukama), pa stiskas dugmice i tako najbolje vidis sta ti odgovara.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2011, 01:33:18 pre podne »
Daj bre kako ne spada kad si mokar samo sklizne dole mozes da je stegnes koliko oces samo vidis nema signal a ona na stomaku a sa druge strane ako radis odrucenja ili nesto slicno opet izgubi signal ali zbog daljine, jedino resenje je da je vezes za pojas ako ti tu treba ili ti ne smeta sat.

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2011, 10:41:05 pre podne »
icko koji pulsmetar imas?
Oni canyon (ili kako se vec zovu) su gori od igracke...

Sa ovim modelom koji sam pomenu, radio sam ja licno (i to sada preko 2 godine). Radio i klasican kardio (preko sat vremena), a radio i sprintove. Ni jedanom mi nije niti spao, niti izgubio signal. A znojio sam se da je sve teklo sa mene. Pozajmljivao sam dvojici drugara (jedan debeo, a jedan bas mrsav), i nijednom nije ni spadao ni gubio signal.
Jedan je probao i nesto kao aerobik verzija (mlataranje rukama i nogama), i ni on nije imao problema, tako da ni odrucenje nece biti problem. Mada ne vidim svrhu pulsmetra pri dizanju tegova...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2011, 06:01:30 posle podne »
Imam Sigma pc-15 i garantujem ti da bez obzira na snagu baterije kod odrucenja zna da izgubi signal a drugo ima i knedlu kod odziva, kao da projektovan samo za trcanje i naravno ako hocu da udaram dzak ili nesto moram da ga vezem oko struka pa kad ocu da radim neke vezbe na stomaku moram da vratim na ruku. A drugo mislim da nema mod za intervalski trening sto mu je veliki minus.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2011, 06:03:07 posle podne icko »

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Pulsometar - koji izabrati
« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2011, 06:25:05 posle podne »
Ne znam sta da ti kazem. Ja sa mojim stvarno nemam nikakvih problema. Moj burazer je uzeo isti takav, samo noviju verziju, i ni on nema nikakve smetnje. Kad mi kod sprintova nije spadao racunam da nikad nece. Signal mi nikad nije gubio, a vozio sam prosle zime u teretani biciklu na metar od termo peci i klima uradjaja.

Ovo za "knedlu" nisam razumeo, ni ovo oko projekovanja samo za trcanje.
Pojas uvek stavljas na jedno te isto mesto, a sat bi trebalo da ti je negde na telu (eventualno zakacan za biciklu/kardio spravu... Ne vidim poentu nosenja pulsmetra ako ce sat (na kome citas podatke) da bude toliko udaljen od tebe da ne mozes da vidis brojke.

Ne znam sta bi to trebalo po tvom misljenju da ima za intervalni trening, ali lepo ima zone (koje mozes automatski ili rucno da podesis), otkucaji srca trenutni, maximalni, minimalni i prosecni, jos i izrazeni u procentima od maximalnog tako da je meni bio ekstra za intervalne treninge (za sta sam ga prvenstveno i kupio).