April 25, 2024, 09:31:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ultimate fight u srbiji  (Pročitano 12955 puta)

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
ultimate fight u srbiji
« poslato: Jun 19, 2006, 11:41:40 pre podne »
http://www.ufsscg.com/  jel bio neko u decembru u hali sportova na novom kad je bilo secanje na Gidru? i st amislite o nasoj UF sceni?
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2006, 08:54:20 posle podne »
Gledao sam na Tv-u mec Petkovica i Vlahovica od prosle godine, a gledao sam uzivo njihov mec i u Pg, sta da ti kazem... mislim da je sve to jako tanko... Petkovic vazi za najozbiljnijeg borca u Srbiji pa ipak je gubio od nekih ne bas sjajnih boraca tipa Kreso Bogdanovic, Mirko Vlahovic je covjek koji se uglavnom bavio kick-boxom, koji vrlo malo trenira a koji je istog tog Kresa ubio u Splitu. U tom njihovom drugom mecu (Pele vs Mirko) Pele je bio gotov, ali Mirko je neiskustvom dospio u parter, gdje je Pele iako stravicno uzdrman uspio da iskoristi Mirkovu naivnost i sjajnom polugom na ruci preokrene mec i dobije, ne mogu da preskocim Pele je imao i nekoliko dobrih pobjeda (Travis Fulton) ali je u zadnijh nekoliko meceva gubio (Kadunc, Burch, Feijao)...

Generalno ako ne postoji dobar tim, iza kojeg su dobri treneri razlicitih disciplina, kao i nesto novca tesko da ce iz Srbije ili CG izaci neki vrhunski borac u mma, a steta je jer mislim da bi mogli da budemo uspjesni...

Ovim ostalim momcima svaka cast, znam da nije lako ulagati u sebe, malo situacija podsjeca na bodi-bilding kod nas po pitanju novca, puno ulaganja i onda udjes u ring gdje neko moze dobro da te povrijedi i da dobijes nekoliko stotina eura...katastrofalno ali tako...

Ranije sam to negdje pisao mnogo prije ce mo dobiti sampiona u nekom borilackom sportu nego li u nekom od velikih sportova, a ulaganja su mnnoooogo manja i zasto onda ne omoguciti tim momcima elementarne uslove za rad... Niksicki Akademik je poznat sportski kolektiv a za sta se ti momci bore za neku stipendijicu a recimo mogu da donesu medalju sa Olimpijade...

Boxeri, kick boxeri, ultimat fajteri redom rade kao izbacivaci, obezbjedjenje i slicna sranja i kako da takavim zivotom postignu uspijeh na nekom visokom nivou kad mora svakog dana da radi poslove tog tipa da bi obezbjedio egzistenciju...
Steta, steta...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2006, 12:17:49 pre podne »
Brate, ja  pratim koliko toliko redovno PRIDE, UFC i K1 a i bio sam na svim UFC dogadjajima u BG, ali mislim da bi vecina tih nasih momaka doslovce poginula da ode na tako neko takmicenje.
Skini sa interneta CroCop Story o Hrvatu Mirku Filipovicu da vidis kakom izgleda i trenira po meni najsavrseniji i najkompletniji borac na svetu u ovom momentu.

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2006, 06:12:45 pre podne »
pele ti je bio u americi pre par meseci imao je mec sa nekim ogromnim amerom, najavljivali su gao kao u fazonu srbija ludilo ovo ono kad je izasao pred amera mislio je da je to kao ovde kod nas ono tipa merkaju se 2-3 min pa se tek onda tabaju amer ga je sravnio sa zemljom....bedak....
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2006, 12:14:41 posle podne »
Citat: Dionis
pele ti je bio u americi pre par meseci imao je mec sa nekim ogromnim amerom, najavljivali su gao kao u fazonu srbija ludilo ovo ono kad je izasao pred amera mislio je da je to kao ovde kod nas ono tipa merkaju se 2-3 min pa se tek onda tabaju amer ga je sravnio sa zemljom....bedak....


Jebiga....svaka njima cast sto se cimaju da idu preko da se bore i sto imaju srce ali nema tu nista bez godina i godina treninga (pravilnog), sponzora i podrske raznih ljudi. Kod nas ides i bijes se po ulici i onda odes na Brazilsku Jiu Jitsu godinu dana i ti si odjednom UFC fajter. Smesno...Ja sam bio kazem ti na svim tim vecerima, cak i kada su se borili van Oktagona na Tatamiju. ma covece to pola njih izaslo iz zatvora, pola neki ulicari....Bas sam gledao intervijue sa njima. Ima neki lik koji je dosao do polufinala u prvom pravom UFC turniru u Beogradu a taj lik samo ide u teretanu i bije se po ulici, a dosao je do polufinala, znaci dobio je bar dve borbe. To ti pricam, mnogo je sve to neozbiljno. Sad neki takav izadje Randy Coutureu, Chuck Lidellu, Tito Ortizu, Vitoru Belfortu, Kenu Shamrocku i td. Pogibija cista.....Ja cak dok mi ti nisi napisao nisam imao pojma da je Pele isao u Ameriku da se bori ali eto bilo je bas kako sam i mislio.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2006, 02:27:55 posle podne »
PA TOJE ZBOG TOGA STO SU TOLIKO SRALI DA JE TO VEC POSTALO DEGUTANTNO.....

JA SE SECA PRVOG TURINRA NA SPENSU..TADA SMO SE EXTREME I JA UPOZNALI..DAKLE..DAVNO JE TO BILO..

ALI TAJ TURNIR JE BIO SRAMOTA I KATASTRFOA..

PA SAMO AKDA SE SETIM NEKOG NESRETNIKA..LAV IZ KRAJINE ILI TAKO NESTO....PA TO JE BILO TUZNO..SVE BI DOBRO DOK NIJE USAO U RING NEKOM MOMKU KOJI ZNA 2-3 AKRAT POTEZA..NA RKAJU JE OVAJ POKRIVO GALVU I ONO.. STILU..MA DAJ..STA TI JE..STO SE TUCES...

SRAMOTA I UZAS....

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2006, 03:18:43 posle podne »
U svijetu se danas to zove mma ili Mixed Martial Arts kod na je popularan naziv Ultimate fighting, a to je uglavnom zbog UFC - Ultimate Fighting Championship-u organizaciji koja je prva u SAD pocela praviti redovne turnire, i tu su s pocetka dolazili kamiondzije i izbacivaci, ali vremenom su evoluirali i danas ces rijetko naici na borce takvog tipa u organizacijama poput Pride, UFC, K1 (da i oni organizuju mma meceve), ali poenta je da vise niko ne ulazi u oktagon ili Pride ring a da nije svestran borac, znaci ne prolaze vise rvaci, vec se traze svestrane atlete dobre i na parteru i na nogama...
Postoje skole, timovi za mma, Mirko Filipovic je jedan od rijetkih kick boxera koji je napravio karijeru na najvisem nivou jer je kao vrlo mlad poceo da radi i na parteru, a ima nevjerovatne fizikalije koje mu omogucavaju odbranu od obaranja na parter... Tako da neko ko trenira kao kod nas malo boks, malo ide na judo nece proci u svijetu, treba specijalni trening prilagodjen uslovima borbe u mma-a, a to se ne moze bez dobrog kampa, kvalitetnih trenera i masovnosti iz koje bi i iznikao neki sampion...
Mislim da ljudi sa ovog podneblja imaju dobru fizicku i psiholosku podlogu ali treba tu jos mnooogo...
Sto se tice Gidrinog turnira to je vjerovatno bila dobra ideja, ali bez novca ti ne mozes da dovedes vrhunske borce, to je naravno mnogo manje love nego sto bi trebalo za neki drugi sport ali dzaba...
U PG na utakmice kosarkasa dodje pola hale, a na bilo koji boks, kick boks ili ultimat fighting sportski je dupke pun a karte su duplo skuplje ali ljudi to zele da gledaju, takodje ni mediji nemaju sluha za to, znam jer sam radio u njima, i imao neke textove na tu temu iako je moj poziv potpuno drugaciji, ali dzaba onom sportskom novinaru je fudbal sve, on o tome zna i toga se drzi, najcuveniji sportski komentator ladno zamjeni Roy Jonsa jr. u mecu sa nekim bezveznjakom, i onda sta ce vide da im ne ide pa samo fudbal, fudbal, fudbal...

Vjerovatno je potrebno da neko iznikne iz neke podrumcine i napravi neki svjetski rezultat pa da se to na pravi nacin prezentuje javnosti, sponzorima a time mozda dodjemo do nekog koliko toliko kvalitetnog turnira gdje ce se okupiti borci koje ce mo moci platiti po nekoliko hiljada eura i tako prirediti pristojan spektakl. Eto koliko treba ali dzaba... Organizatori ce dovoditi i dalje momke kojima je sjajno da udju u ring pred 5000-6000 hiljada ljudi bez pare i dinara, e od takvog nekog ne mozes ocekivati spektakl i ne znam kakvu borbu...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #7 poslato: Jun 21, 2006, 07:34:45 pre podne »
najbolji turnir koji sma ja gledao ej "noc gladijatora" decembra 2000 u pioniru halla puna ono nem agde sibica da padne napolju ostalojosh 2-3 hiljade ljudi.finalna borba extra milos stankovic i kresimir cosic kao se dobro secam, bedak sto nema nigde kaseta...
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2006, 12:17:47 pre podne »
Citat: Dionis
najbolji turnir koji sma ja gledao ej "noc gladijatora" decembra 2000 u pioniru halla puna ono nem agde sibica da padne napolju ostalojosh 2-3 hiljade ljudi.finalna borba extra milos stankovic i kresimir cosic kao se dobro secam, bedak sto nema nigde kaseta...


E slusaj Dionis. Tu si potpuno u pravu. Kod nas je to bio jebeno nejbolji MMA turnir IKADA.  Milos Stankovic je tada bio u savrsenoj formi ( oko 75-80 kg ma 180 ) spreman, sav iscrtan, i bio je jedini koji zna da se bori. Bila je i gomila raznih budala kao taj Kreso. Taj lik je takav balvan, da je dobio Milosa na kilazu. Kreso je imao tada oko 120 kg i jos uvek se secam kako ga je Milos polomio od batina a onda ga ovaj uhvati pa ga gnjeci i davi a mi svi nas 5000-6000 skandira : Pi-cko de-be-la- pu-sti- ga. Stvarno bese super. A ja sam posle radio sparinge sa Milosem kada je dolazio u moj klub i on se nagojio na 100 i vise kg i jeste se usporio ali bi sa tom kilazom verovatno onesvestio ovu lajsnu Kresica. Ali posle koliko znam vise nije izlazio na UFC.
A sto se tice snimka i ostalih MADE IN SERBIA UFC snimaka sve ih poseduje Gidrin sin i ima autorska prava na njih. I jabi to kupio ali me smara da trazim tog momka. Ali verovatno moze da se nadje preko neke UFC Srbija Asocijacije ili tako necega.

Van mreže Boj@n.R

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #9 poslato: Avgust 30, 2006, 03:25:38 posle podne »
Znaci od MIlosa nista batalio decko, steta bas sam navijao za njega bas je bio dobar fighter!!!

Van mreže andrejabg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 252
  • Mesi sine,mesi
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #10 poslato: Septembar 01, 2006, 05:41:39 posle podne »
sve u svemu-nema jos kvalitetnih boraca kod nas,treba malo vise sponzorstva  prema tom sportu,
malo je para tu a i izlazi da radi borbe i kurta i murta
Jedi,pij,veseli se i na zivot poseri se

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2006, 09:20:06 pre podne »
e jel bio neko u hali sportova u decembru 2005 kad je pele radio borbu protiv protiv onog crnogorca zaboravih kako se zove...e meni "najjac"borba bila ona prva ona dva cigosa onaj jedan ima rezove po stomaku ono kucna radiinost a drugi fura majcu od svoje zene hehehe kul
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #12 poslato: Septembar 04, 2006, 01:25:09 posle podne »
Peleov protivnik je bio Mirko Vlahovic, inace covjek se bavi kick boxom, imao je nekoliko mma meceva, prije par godina radio je svoj prvi mec sa Kresom Bogdanovicem, cini mi se u Splitu, Kreso je rvac, i pobjedio je Pela.. Nego tip je tada popio klasicni nokaut od Mirka, sudija je cak zaustavio Mirka da ga ne udara kada je ovaj vec patosiran, medjutim u tom trenutku iz Kresovog ugla su uskocili u ring i izbila je opsta tuca, kada su se malo smirile strasti mec je NASTAVLJEN i na kraju je prije proglasenja oficijelni spiker dosao u Vlahovicev ugao i pokazao mu da su sva trojica sudija dali njemu pobjedu, ali da bi bilo dobro zbog publike i tuce koja je bila da se mec proglasi nerjesenim, uglavnom Mirko i njegova malobrojna ekipa u kojoj je bio i Ivan Strugar, je to prihvatila...
Uglavnom interesantna situacija koju sam imao prilike da doznam iz prve ruke, a mec sam gledao, i tucu Mirka, Ivana, Mirkovog menadzera i jos nekolicine i Kresovih sa druge strane, uglavnom na kraju su se rastali u sreci i veselju sve sa podijeljenim bodovima...
Kao i turniri po Srbiji i Crnoj Gori koji su organizovani po mma pravilima ostavljaju dosta prostora za bolju organizaciju i kvalitet...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #13 poslato: Septembar 04, 2006, 04:19:16 posle podne »
Ma sto kaze Vladar kod nas je to sve jako tanko . Imamo nekih boraca koji pokusavaju da udju na k1 turnire ( tu pre svih mislim na Duleta Basraka kick boxera iz Zemuna ) ali sve to ide prilicno tesko i sporo

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: ultimate fight u srbiji
« Odgovor #14 poslato: Septembar 05, 2006, 09:05:49 pre podne »
Miljan poznatiji kao tas. djavo  radio je protiv Ikede, prvaka u Kyokushinu ...ali nije saglasan da se daju mecevi njegovi,
Radio je dobro, mada je malo vise boksovao, i u parteru ga je imao ali nije iskoristio prednost i onda ga je Ikeda oborio na kraju druge runde kolenom u jetru...radili su shooto (free) fight.
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava