April 28, 2024, 12:05:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Post-operativni oporavak...  (Pročitano 33118 puta)

Van mreže Gustavo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Post-operativni oporavak...
« poslato: Mart 03, 2010, 05:05:13 posle podne »
Verujem da je dosta mladjih ljudi u sportu ili van njega imalo ovaj problem.

Operisao sam pre par dana bruh (kilu, herniju itd.) po drugi put. Ne pada mi napamet vise da dizem tegove u bilo kom obliku jer imam traume vise od doktora itd. Interesuje me samo koje se vezbe pominju kao dobre za jacanje te slabosti? Doktor mi je pominjao plivanje jer ovde je kao slabost trbusnog zida a on se nalazi ispod trbusnjaka ili sta vec...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2010, 06:07:00 posle podne »
neznam iz kog razloga ti je doktor to rekao
ja sam posle operacije hernije vratio se u teretanu nakon nesto vise od 2 meseca i bio balkanski prvak u body bulidigu
toliko o tome da ne zelis vise da dizes tegove
a o doktorima..bah...ne vredi gubiti vreme

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2010, 06:39:34 posle podne »
ja sam 2x operirao bruh!!al sve sam jaci i jaci jos sad kad citam ovaj forum i kupim znanje i radim ono sto mi pase al sve sam bolji i bolji to me nije nimalo omelo...2 operacije kile sam imao u  i jednu prometnu nezgodu koja me je vratila u rikverc al teretana mi je tako dobro dosla da mi nista nesmeta..a sto su pricali sada radim cucnjeve 150kg 8 ponavljanja itd...iz mog iskustva ti velim zasili su mi neki mrezici cvrsca je nego prirodna opna:):) ako meni nesmeta i doktor mi reko da mogu trenirati bez problema nakon mjesec dana ja sam bio kao nov...a velim 2 sam puta kilu operirao... ;D

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2010, 12:09:32 pre podne »
Ne pada mi napamet vise da dizem tegove u bilo kom obliku jer imam traume vise od doktora itd.

ako su ti dve proste operacije navukle traumu, mislim da ces morati da ocvrsnes neke stavove, u post operativnom periodu ces imati dosta vremena za razmisljanje

i ja sam imao dve operacije bruha i jos ponesto, i sad radim sve najnormalnije. Pa nisu te operacije pretvorile u invalida.

Uostalom Pedja ti lepo napisa, a ako ti i posle toga imas neki strah od tegova, onda jbg.

Spartak

  • Gost
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2010, 04:00:57 pre podne »
Verujem da je dosta mladjih ljudi u sportu ili van njega imalo ovaj problem.

Operisao sam pre par dana bruh (kilu, herniju itd.) po drugi put. Ne pada mi napamet vise da dizem tegove u bilo kom obliku jer imam traume vise od doktora itd. Interesuje me samo koje se vezbe pominju kao dobre za jacanje te slabosti? Doktor mi je pominjao plivanje jer ovde je kao slabost trbusnog zida a on se nalazi ispod trbusnjaka ili sta vec...

Dje su muda brate ? STISNI  ZUBE I IDEMO !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2010, 06:35:13 pre podne »
Citat
ja sam 2x operirao bruh

a sto 2 puta?

Citat

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2010, 03:05:48 posle podne »
 ;) 1 danput mi je puknula opna da desnoj strani malo,a drugi put na ljevoj strani dok sam kosarku igrao..nisam na istom mijestu propukao..

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #7 poslato: Mart 14, 2010, 10:45:14 pre podne »
Dok ti se to ne sredi, postopreativno i dok se ne stabilizujes psihicki da ponovo krenes u teretanu, uzmi setaj, po 1-2h dnevno i vidi dal osecas nesto dole i kako ti je. Ja sam tako radio posle operacije slepog creveta, rez od 20cm, sepsa, mesec dana bio odsiven, i hodanje mi je bilo problem, a posle znas i sam, doziraj opterecenja pa polako, ne zuris nigde, to te samo ojaca, al ne posustaj.

Van mreže machos

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Trojstvo mojih moci su:Pamet,Srce i Snaga
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2010, 06:28:39 posle podne »
cuo sam da posle operacije kile retko ko vrati na sport i teretanu,i da ne sme da radi nista tesko.To mi je rekao jedan lekar,hirurg mi kaze da posle 6 meseci moze,na forumu kazete da posle 2 meseca  moze da se nastavi sa treningom.Koga treba poslusati?Iskreno kad ti svako drugu pricu prica ni samom sebi ne verujes.Ko zna najbolje?

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2010, 06:37:27 posle podne »
Pa ti sacekaj i 6meseci ako treba, ali i kad se vratis vracas se polako.. nosi pojas i nemoj siliti tezine....

Spartak

  • Gost
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2010, 06:43:56 posle podne »
cuo sam da posle operacije kile retko ko vrati na sport i teretanu,i da ne sme da radi nista tesko.To mi je rekao jedan lekar,hirurg mi kaze da posle 6 meseci moze,na forumu kazete da posle 2 meseca  moze da se nastavi sa treningom.Koga treba poslusati?Iskreno kad ti svako drugu pricu prica ni samom sebi ne verujes.Ko zna najbolje?

xxx bildera je operisalo herniju, sve ok

Van mreže machos

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Trojstvo mojih moci su:Pamet,Srce i Snaga
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2010, 06:49:26 posle podne »
znam ja sve,imao sam operaciju slepog creva pre 2 godine i nisa lepo sacekao da se oporavim nego treniram,i dan danas me bole prepone kad treniram  i izgleda da mi se javlja bruh.I sad nzm koga da slusam jer kad tad ce se morati da se operise,ali mi kaze  jedan doktor da ne poznaje ni jednog coveka koji je operisao bruh i da je nastavio da trenira...u smislu da operises bruh nema vise sporta.

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2010, 07:18:46 posle podne »
znam ja sve,imao sam operaciju slepog creva pre 2 godine i nisa lepo sacekao da se oporavim nego treniram,i dan danas me bole prepone kad treniram  i izgleda da mi se javlja bruh.I sad nzm koga da slusam jer kad tad ce se morati da se operise,ali mi kaze  jedan doktor da ne poznaje ni jednog coveka koji je operisao bruh i da je nastavio da trenira...u smislu da operises bruh nema vise sporta.


Ja sam opreisao bruh kao dete, posle toga trenirao gimnastiku, karate i zadnjih 13 god. BB i nikad nikakvih problema nisam imao.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2010, 07:40:42 posle podne »
pa to kad jednom operises , ne mozes da dobijes ponovo ... barem tako kazu... da je mnogo teze dobiti ...

Van mreže machos

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Trojstvo mojih moci su:Pamet,Srce i Snaga
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2010, 07:59:31 posle podne »
daj boze da je tako,ne mogu da zamislim zivot bez treninga,celog zivota  treniram.