April 27, 2024, 05:17:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Post-operativni oporavak...  (Pročitano 33116 puta)

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2010, 11:42:22 posle podne »
Gluposti, ja sam operisao prije 11 mjeseci. Posle pola godine sam poceo lagano da treniram, mada i dan danas osjecam nekakvu nelagodu, a do skoro je bilo i boli.

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #16 poslato: Septembar 29, 2010, 02:42:55 pre podne »
pre dve nedelje operisana hiatal,skoro da sam spreman da udjem u teretenu,sala naravno,po recima hirurga za 3 meseca pod puno opterecenje..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #17 poslato: Septembar 29, 2010, 08:49:08 pre podne »
Gluposti, ja sam operisao prije 11 mjeseci. Posle pola godine sam poceo lagano da treniram, mada i dan danas osjecam nekakvu nelagodu, a do skoro je bilo i boli.
nije ti mozda uradjeno kako treba...

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #18 poslato: Septembar 29, 2010, 10:31:19 pre podne »
Gluposti, ja sam operisao prije 11 mjeseci. Posle pola godine sam poceo lagano da treniram, mada i dan danas osjecam nekakvu nelagodu, a do skoro je bilo i boli.
nije ti mozda uradjeno kako treba...

I ja mislim, ali nema sto nastavit cu da treniram pa kad iskoci (ako bog da nece) ponovo cu operisati.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2010, 08:04:29 pre podne »
Ma daj...sve zavisi od tebe i tvoje zelje. Pratis svoje telo i gledas sta mu prija a sta ne. Evo ja se sad vracam na treninge polako...posle operacije oka...gde sam morao da mirujem dugo vremena...smrsao 13kg, pa sam se vratio. Samo pratim sebe i ako osetim da nesto ne prija u tom momentu ok to ne radim. A pre oka sam imao 2 operacije...slomio koleno i operisao nos (slomljen 6x). Svaki put sam se vracao i vraticu se opet makar mi nesto 15to bilo.

Te takozvane traume sam i ja imao...posebno zbog kolena...zato sto sam ga 2x sjebao i 2 put morao na operaciju. Pa sam imao frku da cu ga slomiti ako skocim itd...onda mi puko film...vratio se u salu i na kraju radio double leg takedown bez pola casice. Sve je u glavi.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 03, 2010, 03:39:57 posle podne »
Ja treniram brate i nije mi prva operacija nego 3. po redu, dako ih ne bude vise.... :) Pa sam se uvjek vracao treningu. :)

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 03, 2010, 09:04:52 posle podne »
Uvek se vraćamo JAČI NEGO IKAD

Van mreže baltik79

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #22 poslato: Februar 26, 2013, 03:52:08 posle podne »
Evo,da iskoristim naslov teme i postavim pitanje;
Zavrsio sam sa postoperativnim bolnickim terapijama.Naime,pukao mi je prednji ukrsteni ligament i nagnjecena hrskavica.Proslo je 4 mjeseca od operacije i doktor mi preporucuje teretanu kako bi ojacao kvadriceps i zanju lozu od te operisane noge.Upisao sam se u teretanu.Usput bi zelio da iskoristim vrijeme i malo poradim na definiciji posto imam oko 5-6 kila kojih hocu da se rijesim.U dobroj sam kondiciji jer sam i nakon operacije nastavio sa vjezbama (sobni bicikl,sklekovi,trbusnjaci,zgibovi,propadanja).Jel puno da svaki dan radim noge sa malim tezinama (do 25 Kg na spravama za kvadriceps i zadnju lozu) jer mi se koljeno mora razgibavati svakodnevno. Kako da si iskombinujem trening, tj. kojim danima koje misicne skupine raditi? Imam 5 dana pristup teretani (pon-petak).Subotu i nedelju odmaram.Sto se tice ishrane,procitao sam na ovom forumu dosta toga i nasao sebe :) . Usput,pozdrav za sve forumase. Ovo mi je prvi post  ;) .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #23 poslato: Februar 26, 2013, 03:55:54 posle podne »
baltik
moj ti je savet da ne radis NISTA NA SVOJU RUKU
nije mi jasno kako te nisu uputili na fiz terpaiju tamo gde si opresiao prednje ukurstnje i to jos sa nanjgecenom hrskavicom
mislim to je strasno!!
NEMOJ DA SAM RADIS FIZ terapije ako neznas METODE i SISTEME jer ces napraviti haos

Van mreže baltik79

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #24 poslato: Februar 27, 2013, 01:42:24 posle podne »
Pedja,rekli su mi da nastavim sa istim vjezbama za noge sto sam radio i na terapijama,samo da povecavam tezine u skladu sa napretkom,tj.da nista ne radim sto mi stvara bilo kakav bol.Naravno idem na redovne kontrole svakih mjesec dana otprilike.Mozda sam se pogresno izrazio.Hrskavica mi je bila napukla na ivicama ali je doktor to obrezao(poravnao).Hvala za brz odgovor!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #25 poslato: Februar 27, 2013, 01:50:48 posle podne »
Pedja,rekli su mi da nastavim sa istim vjezbama za noge sto sam radio i na terapijama,samo da povecavam tezine u skladu sa napretkom,tj.da nista ne radim sto mi stvara bilo kakav bol.Naravno idem na redovne kontrole svakih mjesec dana otprilike.Mozda sam se pogresno izrazio.Hrskavica mi je bila napukla na ivicama ali je doktor to obrezao(poravnao).Hvala za brz odgovor!!!

ok onda

Van mreže S.Z.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Post-operativni oporavak...
« Odgovor #26 poslato: Februar 27, 2013, 02:48:33 posle podne »
kud videh ovo :(.. ne osecam nikakav bol al mi se cini kao da imam neku kuglicu na dnu mosnica, sad necu moci mirno da spavam dok ne odem kod urologa..