April 23, 2024, 04:28:25 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio,trcanje,istezanja  (Pročitano 12720 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #30 poslato: Mart 26, 2010, 12:47:10 posle podne »
uh joj prijatelju,nemoj mi sad o tome molim te,trcao sam i po 10 km tj 50 min ali sam otisao u dubok katabolizam,lakse mi je to istrcati nego izdrzati dijetu,ali na greskama se uci,ja sam ti o teskoci dijete napisao a ni o kakvom trcanju,veruj mi misice moras cuvati a ne trcati ko sumanut,samo ti odradi jednu low carb dijetu,ili rotacije vidi sta ti odgovara,pa ces biti i vise nego zahvalan ovim ljudima ovde na forumu u roku od 6 nedelja
Beat the genetics!

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #31 poslato: Mart 26, 2010, 08:51:17 posle podne »
Pa naravno.Ali,nikad nije lose malo,ako nista bar radi kondicije,pogotovo za nas nogometase i slicno tome.

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #32 poslato: Mart 27, 2010, 08:30:23 pre podne »
pa naravno,trcanje imas svakim danima sem danima kada ne vezbas! citaj moje prethodne postove
Beat the genetics!

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #33 poslato: Maj 31, 2010, 12:35:49 posle podne »
Kako treba izgledati pravilno zagrijavanje,i je li zagrijavanje treba biti isto za bilo koju grupu misica?

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #34 poslato: Jun 02, 2010, 06:36:34 posle podne »
nitko?

bar netko nek temu prilozi ako ima......

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #35 poslato: Jun 02, 2010, 07:03:44 posle podne »
Vecina vezbaca kako starijih ( iskusnijih ) , tako i mladjih ( pocetnika ) skoro uopste ne primenjuju vezbe zagrevanja i istezanja. Moje zapazanje je da vezbaci, cim udju u teretanu pocinju zagrevanje radeci prvu seriju sa malom tezinom i nesto vecim brojem ponavljenja, umerenim tempom. Medjutim, taj "luksuz" sebi mogu dopustiti samo oni vezbaci sa visegodisnjim iskustvom. Za mladje vezbace , samim tim i manje iskusne, pre treninga obavezna je klasicna metoda zagrevanja vezbama oblikovanja.
          Pre nego sto uopste pocnemo sa treningom, izuzetno je vazno da shvatimo od kakvog su neprocenjivog znacaja vezbe zagrevanja za ukupan uspeh i efekat vezbanja. Zagrevanje u trajanju od 5 10 minuta ima sledece pozitivne efekte: 1). dovodi u stanje spremnosti nas srcano-sudovni i disajni sistem, omogucavajuci nam da vec kod prvih vezbi nasi misici dobiju dovoljno kiseonika za potrebe celijskog disanja, 2). ono nam omogucava da pripremimo nase misice za napor koji predstoji i na taj nacin ih zastitimo od mogucih povreda, 3). vezbe zagrevanja poboljsavaju samoosecanje i zelju za vezbanjem, sto ponekad moze da bude veoma korisno.
           Zagrevanje moze i mora imati svoje mesto u sistemu vezbanja i u metodici treninga. Sasvim je pogresno usled zurbe ili nekih drugih razloga izostaviti zagrevanje.
                                                                                        "  ZDRAVLJE NIJE SVE ALI BEZ ZDRAVLJA SVE JE NISTA "

sa teme http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=12038.0

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #36 poslato: Jun 02, 2010, 09:25:43 posle podne »
e ok stari,ali kako treba izgledati to zagrijavanje?

je li samo mahanje rukama,ne znam,sklekovi,ili bilo kakvo istezanje dolazi u obzir....?

ili to zapravo nije ni bitno kakve vjezbe koristimo za zagrijavanje prije treninga?

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #37 poslato: Jun 02, 2010, 10:32:42 posle podne »
pa to je sad individualno... :)

ja se recimo zagrejem laktove malo na crossu,i uradim par serija bez tezine i krecem da radim...

i da nikako se netreba istezati pre treninga ;)

al ja sam lenj pa se neistezem ni posle :D ;D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #38 poslato: Jun 02, 2010, 10:49:41 posle podne »
Ne istezem se ja nikako, ne vidim svrhu...zagrijavanje je vec druga stvar...obicxno se zagrijavam sa manjim tezinama u par serija.

Da vidite vi procese zagrijavanja u mojoj teretani, neki se zagrijavaju i 20 minuta da bi "vruci" radili sa tezinama... ;D

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #39 poslato: Jun 03, 2010, 11:47:44 pre podne »
aha,ok onda.

evo jutros sam radio malo sklekova,cucnjeva,nesto kao mahanje rukama,i drzim se na rukama par minuta,ono kao da hocu sklek uradit a ne uradim,samo se zadrzim na rukama par minuta.

sve u svemu,10 minuta,sto rece tenssa "uvrućio" sam se sasvim dovoljno za daljni rad heh.

a istezanje također nista,samo pwm i svalim se na krevet,kasnije pod tus i to je to:)

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #40 poslato: Jun 22, 2010, 09:34:50 posle podne »
imam i ja nesto da pitam.
Ja volim da trcim - to radim oko 10-15ak minuta uvece, u 22-23sati. E sada, ako imam neki whey(ni bcaa ni glut) dali je dobro da se pije posle trcanja?

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Kardio,trcanje,istezanja
« Odgovor #41 poslato: Jun 22, 2010, 09:36:33 posle podne »
ljudi... ISTEGNITE SE POSLE TRENINGA :) verujte mi
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..