Mart 28, 2024, 10:34:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Moje iskustvo sa High Intensity treningom  (Pročitano 2008 puta)

Van mreže sogli

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Moje iskustvo sa High Intensity treningom
« poslato: Februar 26, 2024, 12:53:29 posle podne »
Pozdrav svima, zelim da podelim moje misljenje za koje mislim da bi nekima pomoglo, nisam ekspert niti trener, obican rekreativac i ponavljam, delim moje iskustvo i misljenje :)

Treniram aktivno vec od 2020. i naravno kao svi radio visoki volumen 4-5x sedmicno. Newbie gains naravno nastupili odmah i rastao sam mozda godinu dana i nakon tog nekog perioda stagnirao. Bukvalno isti izgled i kilaza duzi vremenski period. I na vezbama uvek slicne brojke kg + ponavljanja. Nije mi ni smetalo jer sam izgledao okej i to mi je i cela poenta, nemam nameru da se takmicim.  Momenat kad se da kazem sve promenilo je kad sam morao zbog jake prehlade da odmaram 2 sedmice. Vracam se u teretanu jaci nego ikad, svaki lift se povecao. Nakon toga pocnem malo vise da istrazujem i citam i naletim na Mike Mentzera i ljude poput njega sto promovisu HIT.

Menjam split na sledeci:
Full body svaki 5-7 dan,
Leg press
Chest press
Chin up
Propadanja
Veslanje
Biceps Curl
Triceps pushdown
Shoulder press

Svaka vezba 1 set do kompletnog otkaza i to je to. Bukvalno pocinjem da rastem kao da sam opet dobio "newbie gains". Verujem da sam stagnirao zbog pretreniranosti. Da napomenem ishrana se nije promenila, cak sam se mozda i vise olenjio nego na pocetku dok sam imao veci elan. Ne brojim nikad nista al mi je cilj da jedem 4x dnevno obroke sa 30ak grama proteina plus 2 merice wheya u toku dana cega se pridrzavam velikom vecinom vremena.

Probao sam i da pojacam na 3x sedmicno i opet stagniram liftove dok ne odmorim otprilike 5 dana.
Dosta ljudi se smeje kada cuje ovakav neki split, prvi ja nisam verovao dok mi nije nista drugo preostalo nego da probam i to.
Opet kazem to je samo moje iskustvo koje sam zeleo da podelim. Cenim da mi je samo takva genetika da se sporo oporavljam i ne kazem da bi nekome drugom bilo isto, ali u mom slucaju je pomoglo.
« Poslednja izmena: Februar 26, 2024, 01:12:57 posle podne sogli »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Moje iskustvo sa High Intensity treningom
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2024, 03:22:10 posle podne »
Da Mentzer je imao neke dobre ideje ali su one odavno prevzidjene, ima mnogo pametnijih i boljih nacina a i sigurnijih