April 27, 2024, 07:22:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj  (Pročitano 17214 puta)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #15 poslato: Maj 05, 2010, 09:45:37 pre podne »
ne razumes me.

jednostavno,kao prvo,imam manjak proteina ako pobacam zumanca jer sam ja racunao celokupne proteine sa celim jajima,a kao drugo keva ako mi vidi da bacam zumance,bolje i da ne mislim sta ce biti,ima da mi prigovara samo tako.

znaci,bacanje zumanca ne dolazi nikako u obzir nazalost.

mozda cu morati da iskombinujem nekako drugacije ishranu,a da imam oko 180-190gr proteina iz hrane.

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #16 poslato: Maj 05, 2010, 09:51:52 pre podne »
previse ti je 10 zumanaca,svaki dan! ima zucka da se pobuni...samo ti izbaci 6 zumanaca,zasto bi ti keva i morala znati za to...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #17 poslato: Maj 05, 2010, 10:03:25 pre podne »
ne razumes me.

jednostavno,kao prvo,imam manjak proteina ako pobacam zumanca jer sam ja racunao celokupne proteine sa celim jajima,a kao drugo keva ako mi vidi da bacam zumance,bolje i da ne mislim sta ce biti,ima da mi prigovara samo tako.

znaci,bacanje zumanca ne dolazi nikako u obzir nazalost.

mozda cu morati da iskombinujem nekako drugacije ishranu,a da imam oko 180-190gr proteina iz hrane.
jedi na vidi tako je najlakse;)
pre se jelo i 20 30 jaja celih na dan....
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #18 poslato: Maj 05, 2010, 10:28:37 pre podne »
pa koliko ti mislis da proteina ima u 6 zumanaka da bi uradio toliki deficit B ako ne pojedes tih 6 zutih??

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #19 poslato: Maj 05, 2010, 10:56:35 pre podne »
pa ja mislim da ima oko 3gr u jednom zumancetu,sto dodje oko 18gr proteina,zar ne?

smanjicu jaja sa 10 na 5,ali cu povecati belo meso sa 500 na 600gr i mislim da je tako sasvim u redu ?

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #20 poslato: Maj 05, 2010, 11:33:28 pre podne »
brate objasni kevi da su zumaca losa da se jedu mnogo, zbog masti, holesterola i sl..nalupaj nesto pa nece da se ljuti kad bacas...
ili joj daj za neku tortu da sprema :)
ja znam po sebi...zato ti kazem..
a inace stvarno nemas potrebe za tolikim zumancima, mnogo je to masti...

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #21 poslato: Maj 05, 2010, 12:17:54 posle podne »
ok,hvala na savetima :)

kao sto rekoh,manjak od 5 jaja sam prebacio u dodatnih 100gr belog mesa.

tako da mi je dnevni trosak 330 dinara,taman 10 000 dinara mesecno.

bolje od ovoga za ove pare,tesko da moze.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #22 poslato: Maj 06, 2010, 06:45:15 pre podne »
pa ja mislim da ima oko 3gr u jednom zumancetu,sto dodje oko 18gr proteina,zar ne?

smanjicu jaja sa 10 na 5,ali cu povecati belo meso sa 500 na 600gr i mislim da je tako sasvim u redu ?

tako je vec bolje da ne ulazimo u pricu oko jaja i B

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #23 poslato: Maj 07, 2010, 08:57:57 pre podne »
u slucaju da uspem da dodam jos 225gr sira dnevno,tako da sveukupni unos sira bude 450gr,da li bi mi to nesto pomoglo pri dobijanju mase?

recimo oko 8 uvece pojedem 225gr sira i onda opet pred spavanje oko 11 sati jos 225gr sira.

ima li to nekog smisla ili da se zadrzim na trenutnih 225gr?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #24 poslato: Maj 07, 2010, 09:48:26 pre podne »
boki ajde ne opterecuj se toliko,ono sto si napisao plus whey,krea,beta je odlicna kombinacija za masu;)
dobro se hranis i to je to,nece ti 20g pro gore dole pomoci ili odmoci;)
samo klopaj,treniraj,pij supse,odmaraj i bice ok
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #25 poslato: Maj 07, 2010, 09:49:12 pre podne »
vazi brate :)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #26 poslato: Maj 08, 2010, 02:24:19 posle podne »
izvinjavam se sad ako cu da budem dosadan,ali uvek imam neka pitanja,ako nekoga mrzi da pomogne,ne mora,ko zeli,hvala mu puno unapred.

negde prelistavajuci ove silne teme,sam naleteo na ovaj podatak.

ako zelim recimo da imam 85kg misica,to znaci da bi trebalo da unosim 85 x 3gr = 255gr proteina dnevno?

koliko je ovo istina?

da li to znaci,da ako ja sad na svojih 75kg,unosim 3gr proteina,sto dodje 225gr,da li to znaci da cu ja stalno ostati na ovoj trenutnoj kilazi od 75kg?

to je ono sto mene vec duze vreme izludjuje,ta silna,ogromna kolicina proteina koju jedva mogu da priustim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #27 poslato: Maj 08, 2010, 02:41:16 posle podne »
tebi kao natural vezbacu ne treba 3 gr...
dovljno ti je 2.2 do max 2.5 gr
tako da se ne zamras sa matematikom mnogo

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #28 poslato: Maj 08, 2010, 03:02:40 posle podne »
ok,pedja hvala.

znaci,drzim se one ishrane koju sam napisao vec jedno vreme i drzacu se,ne planiram uopste da menjam.

nekad tu uleti i mleko sa plazmom,znam da to ne valja,jer je prost UH i masno mleko :),ali ja jednostavno ne znam iz cega vise da pojacam kalorije,kako bih ostvario suficit.

jako tesko,ali bas jako tesko dobijam masu,imam 75kg vec jedno godinu dana,znaci nisam novajlija u ovom sportu,pa da poceo sa ovom ishranom tek nedavno,hranim se ja duze vreme pravilno,samo sto nisu kolicine bile ono kako da kazem,odlicne,nego normalne,recimo 150gr proteina i 200gr UH.

sad sam to pojacao na 200-220gr i 320gr UH (400gr rize) i planiram da ubacim jos zdrave masti kako bih povecao kalorijski unos,da brze dobijem masu.

inace,jedan sam od onih sto su pre jeli,bureke,peciva,pizze,pljeskavice sa pecenim pomfritom i nisam se gojio,stomaka nemam,znaci metabolizam mi je bas bas brz i zato mi tesko ide masa :(

pre 2 godine sam koristio gainer mass20 i on mi je pomogao da nabacim mase,naravno bilo je tu i sala,ali i misica,ali sam i poprilicno ojacao,tad sam imao oko 82,83kg i bio sam dosta krupan,a imao sam mali stomacic.

tad sam saznao za ove internet forume,krenuo sam da citam,video sam koliko sam silno gresio,da se informisem,da primenjujem na sebi koliko finansije dozvoljavaju,

kilaza je polako opadala sa 82kg na trenutnih 75kg kad sam krenuo da jedem proteinsku hranu i slozene UH,ali vise nemam stomak,ali nisam ni krupan kao pre,sitniji sam.

sad mi je cilj samo nabaciti masu,jer patim od velike mase,ali naravno kvalitetne mase,ne zelim masu koju sam dobio tada pre 2 godine kad sam koristio gainer,iako sam se super osecao,svaka majica bila tesna,snage na pretek,jer sam unosio brdo kalorija,i dobrih i onih losih.

sada totalno postujem ishranu koju sam vam napisao u ovoj mojoj temi,dakle 500-600gr mesa,5 celih jaja pecenh,225gr sira,1 tunjevina,400gr pirinca kuvanog,u danima OFF koristim 300gr pirinca,ali ja sam i dalje iste velicine od 75kg.

kao sto rekoh,nekad se desi da ubacim mlazmu sa mlekom i to mi je jedini cheat obrok,sve ostalo ide po pravilu.

znaci,ocigledno da unosim jako jako malo kalorija,a ne znam iskreno iz cega da ih povecam.

-proteine da povecam,eto kazes i ti sam,nema potrebe,ipak sam naturalac i unos mi je ok
-UH da povecam mislim da nema smisla,jer bih se verovatno usvinjio,a to nimalo ne zelim
-masti,znam da treba lesnike,bademe,maslinovo ulje,ali to mi bas i nije tako jeftino,najjeftinija varijanta mi je 1kg kikirija 200din u zdravoj hrani,ali ti pedja kazes da kikiriki je za KLASU NIZI od badema,lesnika,pa sad ne znam jel da konzumiram jedno 100gr kikirikija

suplemente narucujem iz tvog shopa sledece nedelje 80%,posto mi stize neka zaradjena lova
to ce mi sad biti jedina preostala nada za masu
ako me taj kreatin,beta alanin i amino whey ne budu malo pogurali u dobicima mase,ja jednostavno ne znam vise sta da radim

da li je moguce da imam toliko sjebano brz metabolizam da sam zastao na ovih malih 75kg i da ne mogu dalje da se pomerim,ja stvarno ne znam



izvinjavam se sto sam napisao sve ovako nepregledno, s brda s dola,ispricao sam ukratko moju pricu sto se tice teretane i pokusaja dobijanja sto vece mase.


PS,samo da napomenem,imam jednog kolegu u teretani,koji ima oko 115kg,uglavnom je sve u misica,znaci zverska gradja,nesto jako malo sala.
jede 3 puta manje od mene,a izgleda toliko ogromno,cak preskace obroke nakon treninga kad su telu potrebni proteini i UH,i to preskace iz razloga da se ne bi dodatno ugojio.

eto kako neko jako lako nabacuje masu,dok neko bukvalno davi se u hrani i ne moze da dobije ni mrvicu mase.

jos jednom,sorry na ovako nepreglednom postu,ali ispricao sam ono sto sam hteo vec jedno duze vreme i hvala svima koji budu ovo procitali i koji budu hteli da pomognu na neki nacin.
« Poslednja izmena: Maj 08, 2010, 03:05:08 posle podne bojanh66 »

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #29 poslato: Maj 08, 2010, 04:45:51 posle podne »
Ja ti mogu reci da sam bio U POTPUNO ISTOJ situaciji kao i ti sad. Znaci, ranije jeo mega junk food, nikad se nisam gojio, uvek bio mrsav sa bolesnim metabolizmom. Krenuo u teretanu, gresio mnoge stvari, uzeo Gainer, dobio dosta mase ali nekvalitetne, sve bukvalno isto kao i ti. Zatim isto nailazim na ovaj forum i krecem da primenjujem stvari. Znaci bukvalno ista prica kao ja samo sto si ti sad tamo gde sam ja bio pre oko 6 meseci kada sam sredio ishranu. Evo sta se meni dalje desilo, verujem da ce isto biti i sa tobom.

Znaci nakon sto sam krenuo pravilno da se hranim, a posle par meseci nabavio i suplemente, naravno dosao je napredak. Iako kazu da je dobijanje misica + gubljenje sala u isto vreme nemoguce ili jako tesko ako si natural, to se ipak desilo iz razloga sto smo mi ipak da kazemo "pocetnici" tj telu su prijale te nagle promene u nacinu zivota. Napredak nece biti brz ali ce ga biti, evo ja sam sa 85 kg dosta nekvalitetne mase dosao do 81-82 veoma kvalitetne.

Samo pokusaj da se ne nerviras, ja sam isto imao drugove s kojim sam isao u teretanu koji su isli citavih 3 puta nedeljno, nisu se trudili kao ja, obrok im je bio hleb + pavlaka + majonez, za suplemente misle da su najgora hemija pa su napredovali brze od mene...jbg protiv genetike nista ne mozes, ako imas brz metabolizam i jos ako si pritom kao ja ektomorf, prihvati da ces tesko dobijati masu.

Evo ti takodje par saveta koje sam prikupio sa ovog foruma i na drugim mestima sto se tice ishrane za nas sa takvim metabolizmom. Prvo, pokusaj da nemas vise od 5 obroka dnevno. Ja trenutno jedem 5 puta a mozda pokusam da eksperimentisem i sa 4. Razlog je taj sto sa manjim brojem obroka usporavas metabolizam, naravno ne u velikoj meri tako da bi ti to skodilo, vec naprotiv u nasoj situaciji i pomoglo. Naravno ovo ne znaci da treba da jedes MANJE nego da jedes REDJE. Znaci ista kolicina hrane rasporedjena u manje obroka. Drugo, pokusaj s vremena na vreme da menjas kolicine u ishrani. Ako dugo vremena jedes jedan te isti broj B i UH telo ce se "ulenjiti"  i neces vise dobijati na masi. I trece, koje je povezano s drugim, mozes tu promenu u kolicina da izvedes u vidu  dijete. Recimo u sred perioda mase, ubacis jednu dijetu od recimo mesec dana. Razlog je taj sto je telo posle dijete da kazem "izmuceno" od malog unosa kalorija i spremno je da prihvati i iskoristi sve sto uneses u njega.

Eto nadam se da sam ti malo pomogao.

EDIT: I da jos jedna stvar koju sam zaboravio, OBAVEZNO imaj obrok odmah pre spavanja. Zbog naseg metabolizma, telo udje u katabolizam mnogo vise i brze nego kod ostalih ljudi. Idealno bi bi bilo kad bi mogao da nabavis Casein, ali i Ella je dovoljna(koju ja pojedem s tunjevinom :D)
« Poslednja izmena: Maj 08, 2010, 04:50:42 posle podne Igor92 »