April 29, 2024, 08:54:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ako Barry hoće, dat ću mu autogram!  (Pročitano 1224 puta)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Ako Barry hoće, dat ću mu autogram!
« poslato: Maj 11, 2010, 10:47:36 posle podne »
NEKAKO je nestao iz hrvatskih medija posljednjih tjedana. No, ne radi se o namjeri, Cro Cop kaže kako je koncentriran isključivo na treninge i Patricka Barryja, čovjeka koji ga čeka u Vancouveru 12. lipnja u posljednjoj ugovornoj borbi za UFC.

Za Mirka Filipovića nema dvojbe, ako pobijedi američkog kick-boksača, želja je novi ugovor s UFC-om. Godine su tu, ali i namjera da se odradi još jedan ciklus.

"Ovo jest zadnja ugovorna borba, no ako sve bude u redu, ne vidim zašto ne bih nastavio i dalje. To je moj život, ja to volim, još uvijek mogu. Novac mi, naravno, više nije prioritet, to je jasno. Teško je reći zbogom iako sam svjestan da će se taj dan jednom dogoditi. Mi borci živimo od toga, ako hoćete, od uzbuđenja koje nastupa kada ulazite u ring", objašnjava Filipović u intervjuu za Index samo nekoliko minuta nakon što je odradio trening na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu.

"Dođem tu povremeno, treniram hrvačka bacanja, a tu je i profesor Jukić koji se brine za moju kondicijsku spremu", dodao je Mirko.

Postoji li šansa za odlazak u neku drugu organizaciju ukoliko vam UFC ne ponudi drugi ugovor?

"Ne postoji, s UFC-om imam sjajan odnos. Ako ću nastaviti karijeru, to će biti pod okriljem UFC-a. Radi se o daleko najjačoj svjetskoj organizaciji koja me sjajno primila pod svoje. Svaka čast Strikeforceu i nekim drugim organizacijama, no UFC je ipak UFC. Slobodno mogu reći kako bih se prije povukao nego otišao u neku drugu organizaciju. Imao sam bogatu karijeru, borio sam se i pobjeđivao velikane, protiv drugih velikih boraca sam gubio. Nemam za čime žaliti taman i da je ovo moja posljednja borba u UFC-u."

Što se promijenilo od kada je došao novi tim?

"Pedantniji sam. Ipak su godine tu, na leđima je 35 i idu dalje. Nekada sam se mogao odmah poslije treninga zaletjeti na piće s prijateljima, sada se radije odmorim i predahnem. Više pažnje posvećujem detaljima na treninzima i brinem se o zdravlju koje je više-manje jako dobro. No, zna me ujutro štrecnuti u leđima, zna me presjeći u nekom mišiću. To je sve normalno za moje godine."

Najviše utjecaja ima, naravno, novi glavni trener Ivan Hyppolite?

"On je bio pravi čovjek za ovaj posao. Bio je tu u Hrvatskoj neko vrijeme, sada će opet doći na dva tjedna. Uz njega su tu i odlični sparing partneri. Nije jednako kada lupate po vreći i kada su nasuprot vas odlični udarači. Radimo više na kondicijskom dijelu. Iako sam prije bio uvjeren da sam kondicijski dobro spremljen, uvijek se može bolje."

Što je s psihičkim dijelom koji je bio problem u nekoliko posljednjih borbi?

"I dalje radim s psihologom. Radi se o sportskoj psihologinji Renati Barić koja mi je od velike pomoći. U pitanju su neke vježbe disanja i koncentracije. Ne bih sada govorio o detaljima, to ću ostaviti za sebe."

U Vancouveru vas čeka opasni i vrlo potentni udarač Patrick Barry. Jeste li ga proučavali?

"Naravno da jesam. Radi se o vrlo solidnom borcu. On je gladan, ne mislim, naravno, doslovno, nego gladan uspjeha u UFC-u. Sigurno je da će se dobro spremiti i da me očekuje teška borba. Ja sam optimist i pun vjere u sebe."

Barry je ipak teži protivnik nego Rothwell?

"Barry je udarač i kao takav mi paše. Ne moram se brinuti da će mi se baciti u noge i mogu se potpuno koncentrirati na stojku. Dobro udara nogama, ali moja taktika i dalje ostaje uvijek ista. Fokusiran sam na udaranje."

No, vaša najveća prednost pred njim je zasigurno parter iako ga do sada niste previše koristili?

"Ako bude prilike, sigurno je da ću ga rušiti, zašto ne? U nekoj poziciji klinča, ako se ukaže šansa, mogao bih ga baciti u parter. Ipak, do sada sam na parter uvijek gledao kao na nužno zlo. Smatram da sam od Barryja iskusniji i tehnički potkovaniji. Iako je on dobar udarač, smatram da mi ne može parirati u, recimo, udarcima nogama. Tu ću tražiti svoju prednost."

Berry je izjavio kako ste mu dugo godina bili uzor i da će od vas tražiti autogram. Hoće li ga dobiti?

"Lijepo od njega, to samo pokazuje da se radi o dobrom borcu i sjajnom sportašu. Cijenim ga, a pobijedit će onaj tko taj dan bude bolji. Što se tiče autograma, naravno da će ga dobiti ako ga još uvijek bude htio."

Što je s budućnosti? Ako pobijedite Barryja, otvaraju se vrata za borbu protiv nekog velikog imena?

"Ne znam, teško je o tome sada govoriti. Ne želim trčati pred rudo i prvo treba pobijediti Barryja, pa ćemo onda vidjeti. Koga god mi UFC da, dobro je došao. Nikada ne biram protivnike i smatram da i dalje protiv svakoga imam šanse."

Kako komentirate trenutačno stanje u teškaškoj diviziji? Konkurencija nikada nije bila jača, a uskoro ćemo opet dobiti ujedinjenog prvaka.

"Sve su to vrhunski borci, svi su izuzetno kvalitetni i jako dobro pripremljeni. Praktički svatko može pobijediti svakoga. Mir je protiv Carwina jako loše ušao u borbu, izgledao je kao da je hipnotiziran i taktika je bila promašena. Lesnar je bio bolestan i pitanje je u kakvom će se stanju vratiti. Po meni su tu najjača dva mlada lava Dos Santos i Cain Velasquez."

Još uvijek ste ogroman mamac za publiku. Medijima ste zanimljivi, eventi na kojima nastupate rasprodani su u rekordnom roku.

"Naravno da mi je drago. To sve samo pokazuje kakvu popularnost imaju MMA i UFC. Ako sam ja zaslužan barem malo za to što su ti turniri tako brzo rasprodani, to mi je velika čast. UFC je postao globalna pojava koja će u budućnosti samo rasti."

I na kraju, kakav je plan u završnih mjesec dana priprema?

"Kao što sam rekao, opet mi dolazi na dva tjedna Ivan Hyppolite, a tjedan dana prije borbe odlazim u Vancouver. U kutu će mi stajati Ivan, Cuki i Saša Mučnjak. Sve standardno."


IZVOR : WWW.INDEX.HR
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates