April 29, 2024, 05:29:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj  (Pročitano 10590 puta)

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« poslato: Jun 01, 2010, 02:10:51 posle podne »
Zdravo svima,

Ja sam Lola, imam 30god. , visoka sam 180cm, imam 72kg. Za forum sam saznala od Pedje Petrovica, kome se moram zahvaliti na podrsci i savetima, a sve u cilju ostvarenja moje namere, a to je skidanje nekih 6-7kg, nagomilanih nakon porodjaja, kao i oblikovanje tela, jer ne bih zelela da budem mrsavica na kojoj se broje kosti, vec da moje telo ima neku formu.

Takodje, nedavno sam krenula na fitnes, ali sam ubrzo shvatila da program koji sam dobila tamo, zapravo jeste program koji se deli svima redom, naravno prethodno dobijete informaciju kako ce program biti prilagodjen bas vama, i da zahvaljujuci Pedjinom sajtu nisam videla da i sam ima discus herniu, kao i ja, i obratila mu se za pomoc,ne bih ni znala da ne smem da radim neke od vezbi koje mi je instruktorka napisala. Program koji sam dobila, ocigledno, meni ne odgovara uopste, niti bi dao nekog efekta, u smislu skidanja kilograma i oblikovanja, odnosno zatezanja tela, ali kako trenutno nemam bolji, prinudjena sam da radim po istom.
 Iscitala sam dosta tema na ovom forumu, ali kako je sve to za mene novina, i pored detaljnih objasnjenja, primera..., mislim da nisam ni najmanje kompetentna da sama sebi sastavim neki program za vezbanje, pa se nadam vasoj pomoci. :)

Da, pored discus hernie, moj problem je i Hashimoto hipotireoidizam (smanjena funkcija stitne zlezde), tako da sam na euthyrox-u zadnjih par godina, sa definitivnom potvrdom da ce tako i ostati do kraja zivota.

Ono sto zelim jeste da na zdrav nacin skinem ovaj visak kilograma, bez raznoraznih "obecavajucih, ultra brzih" dijeta, jer mi nije cilj da se celog zivota borim sa tzv. jo-jo efektom.

Jako mi se svidja vas forum i sigurna sam da cu naci dosta korisnih informacija.

Trenutni plan je da skinem kilograme keto dijetom, koju mi je napisao Pedja, uz treninge naravno. Jedina stvar koje se plasim, jeste da mi se kilogrami ne vrate brzo kao sto sa tom dijetom i odlaze. Ali sam sigurna u to da kad savete dobijate od strucnjaka, i pritom postujete ono sto vam se kaze, rezultati ne mogu izostati.

I tako... Svaki savet je dobrodosao.

I jos jednom, sve pohvale za forum! :)

"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2010, 02:15:34 posle podne »
Dobrodosla nam. :)

Ja ti ne smijem davati savjete ni za vjezbe jer imas diskus herniju, a bogami ni za jelovnik jer imas smanjenu funkciju stitne zlijezde, ali samo da dodam da je sramota sta ti "treneri" sve rade...

Vjerujem da ce Pedja biti najkompenentniji da ti odgovori...

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2010, 02:17:08 posle podne »
POzdrav i dobrodosla! :)

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2010, 02:30:31 posle podne »
Hvala na dobrodoslici!  :)

Sto se tice ishrane, pitala sam jednom davno endokrinologa, koji je rekao da osobe sa hipotireozom smeju drzati dijetu, ali da je najbolje da bude njima licno prepisana i nutricionisticki dobro izbalansirana. Nazalost, bas kao i za vezbanje, vecina nutricionsita ima istu semu kao i vecina "trenera", gde se uopste ne prate potrebe same individue, nego se daju sablonski primeri jelovnika, gde je uracinat samo odredjeni br. kalorija, a nije uzeto u obzir koje namirnice trebaju biti vise, a koje manje zastupljene.

Upravo ispred sebe imam nutricionisticki plan ishrane, i to ne samo da sam ja dobila takav, vec i nekoliko mojih prijateljica i prijatelja; razlika izmedju plana za muskarce i zene je samo u tome sto zenski ima 1200kcal, a muski 2000kcal, ne uzimajuci u obzir licni BMI, BMR & RMR, tako da... Sta reci?!

A za program vezbanja, pa sigurna sam da cete mi sastaviti neki super, vidim da ste svi ovde u super formi, a o izgledu da i ne pricam. Svaka cast! :)

"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2010, 03:23:14 posle podne »
lola cao i ovde
pa sto se tice ihsrane mislim da smo to resili tamo i da tu nema vecih dilema
sto se tice izracnavanja BMI,BMR i ostalim BMW shitova.izivni na irazu ali ja tako volim to da zovem to ne pali kod vecine \DRAVIH indivodua i to jedjino moze da deluje nekome ko se hranio u McDonadlsu 10 godina i ima 40 kg viska i onda se nadje neki strucnjak i kao nesto racuna racuna racuna i dodje do intelignentog otkirca da njemi iili njoj treba manje kalorija..
i onda kao to je dobio zato sto je izracnao BMR ili slicno
gluposti.
te tablee mogu da osciliraju da je to nevoerovatnoa pogtovo sa osobe sa zdravstvenim rpoblemom kao sto imas ti.
elem.
da ne duzim dalje oko toga..
mislim da smo hranu resili a sto se tice treninga....
jedna devojka je ovde malopre postvila vise nego zanimljiv trening i uz malo modifiaciju ja bih ovo veoma rado preprucio tebi uz naravno cardio program nakon treninga sa tegovima i onda sma siguran da uz onu dijetu USPEH JE ZAGARANTOVAN

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2010, 04:06:03 posle podne »
lola cao i ovde
pa sto se tice ihsrane mislim da smo to resili tamo i da tu nema vecih dilema
sto se tice izracnavanja BMI,BMR i ostalim BMW shitova.izivni na irazu ali ja tako volim to da zovem to ne pali kod vecine \DRAVIH indivodua i to jedjino moze da deluje nekome ko se hranio u McDonadlsu 10 godina i ima 40 kg viska i onda se nadje neki strucnjak i kao nesto racuna racuna racuna i dodje do intelignentog otkirca da njemi iili njoj treba manje kalorija..
i onda kao to je dobio zato sto je izracnao BMR ili slicno
gluposti.
te tablee mogu da osciliraju da je to nevoerovatnoa pogtovo sa osobe sa zdravstvenim rpoblemom kao sto imas ti.
elem.
da ne duzim dalje oko toga..
mislim da smo hranu resili a sto se tice treninga....
jedna devojka je ovde malopre postvila vise nego zanimljiv trening i uz malo modifiaciju ja bih ovo veoma rado preprucio tebi uz naravno cardio program nakon treninga sa tegovima i onda sma siguran da uz onu dijetu USPEH JE ZAGARANTOVAN

Hvala na dobrodoslici.

Jel mislis na ovaj program : http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,19580.0/topicseen.html

Ako je odgovor potvrdan, zamolila bih te samo da mi kazes sa kojim tezinama da izvodim vezbe. I da modifikujes to sto mislis da treba, pa cu jos danas poceti sa vezbama.
Kao i sta je "PREŠA" . I, ako sam dobro shvatila, kardio trebam raditi nakon vezbanja tegovima, a ne na pocetku kao sto sam do sada radila?
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2010, 04:13:09 posle podne »
Imam jos par pitanja, ako mi vec sutra stignu ovi suplementi, da li mogu da izmenim nesto od navedenih stvar, npr:

"DANI OD PETKA DO SUBOTE
1.OBROK(9:00) 2 cela jaja+4 belanaca

2.OBROK(12:00) merica whey proteina+2 caps omega 3 - sa cime se uzima whey?

3.OBROK(14:00) 150g mesa+ zelena salata+30 g oraha ili badema ili kikrikija - da li mogu umesto zelene salate da jedem krastavac ili paradajz, eventuano barene tikvice?

4. OBROK(17:30)merica whey protena+omega 3 -obicno na trening idem u 18h, jer ranije ne mogu da stignem, a procitala sam negde da se whey pije posle treninga, kako da uklopim ovaj obrok sa tim, jer ako cu rucati u 14, a na trening idem tek u 18h i vezbam 2h, to onda znaci da necu uneti nista u organizam citavih 6h?

5. OBROK(20:00) 150g mesa+ zelena salata+30 g lesnika

6.OBROK(23:00) ako bas ne mozes da izdrzis 2 cela jaja  

SUBOTA
1.OBROK(9:00) 2 cela jaja+5 belanaca

2.OBROK(12:00) merica whey+2 CAPS OMEGA 3 CAPS

3.OBROK(14:00) 150g mesa + 75g RIZE!! +20 g oraha

4. OBROK(17:30) merica whey+2 OMEGA 3 CAPS

5. OBROK(20:00) 150g mesa+75g RIZA!! + 20 gr LESNIKA

6.OBROK(23:00) ako si bas umorana I osecas da treba 2 cela jaja pojedi




NEDELJA


 1.OBROK(8:00) 2 cela jaja 5 belanaca

2.OBROK(11:00) merica whey +2 caps OMEGA 3

3.OBROK(14:00) 100g mesa +75g KROMPIRA ILI RIZE ILI CAK CRNI HLEB

4. OBROK(17:00) merica whey+ 2 CAPS OMEGA 3

5. OBROK(20:00) 100g mesa+75 gr RIZE ILI KROMPIRA  ILI CAK CRNI HLEB

6.OBROK(23:00) ako  mislis da treba 2 cela jaja


75 gr rize znaci NE KUHANE MJERE - da li isto vazi i za meso, 100g mesa u sirovom obliku, ili nakon kuvanja?

Kao sto vidis bez obzira dali imas odbjonost ili ne prema prepartima ipak bi trebala da kupis OMEGA 3 FISH GEL CAPS I WHEY PROTEIN ISOLATE jer ti to cini jedan tj dva obroka u danu a ono sto je vaznije mogu da sluze tj da se nose bilo kuda a priprema je veoam jednsotavna.
Stavis tu jednu mericu praska u shaker,nosis tako sa sobom,I kada je vreme za obrok dolijes 2 ili 3 dcl vode ,popijes skupa sa OMEGA 3 caps I to je to…
Vremena koja sa naveo su okvirna I bilo bi idealno da ih postujes.
Ali ukoliko se ne moze,onda se vreme pomera onako kako to tebi odgovara-naravno


znaci tih 5 kg sa ovom dijetom se rese bez problem aza 4 nedlje..i u to sam siguran......


moj predlog bi onda bio da ovo sto sam ti ja napisao ZA POCETAK a to je bar 2 nedlje PRILAGODIS SEBI
pa tako npr gde pis 150 gr mesa..da jedes 100,tamo gde pise 2 cela jajeta i 5 belanca da uradis da pojedes 1 celo i 2 ili 3 belnaca..
znaci..da korigujes sve sa odredjeni % na dole bar provh 2 nedlje a mozda i vise pa da se polako  pravlino u odjredjenom trenutnku dodjes na ovu dijetu"


« Poslednja izmena: Jun 01, 2010, 04:31:17 posle podne lola28 »
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #7 poslato: Jun 01, 2010, 05:43:45 posle podne »
ok
redom.

Trening 1

RAVNI BENCH 4x15
KOSI BENCH 4x12
POTISAK NA KLUPI (ravni) 4x15
RAZVLAČENJE BUČICAMA (koso) 4x15
PREDNJE DIZANJE BUČICAMA 4x12 ili jos bolje PARALELNO PODIZANJE ili tzv LETENJE SA BUCICAMA ZA RAMENA
MODIFIKOVANO ZA LOLU-TRICEPS PRESS DOWN moze isto na lat spravi (triceps) 4x15
POVLAČENJE NA LAT SPRAVI 4x15-EXTRA ZA TEBE


Trening 2

NOŽNA EKSTENZIJA 4x15
NOŽNI PREGIB 4x15

ISKORAK BUČICAMA 4x12
kao sto vidis ovde sa vezbama za noge treba biti oprezan i ovde nista vise ne bih radio osim sto bih ovaj dan kada je trening br 2 nakon nogu umest 30 min cardio treninga odradio 50 min..!!!


Trening 3

HIPEREKSTENZIJA 4x15-veoma spori i koncentrisari pokreti lola sa tim da ukoliko ne mozes da izvedes ni 5 ponavljanja onda nemoj da radis..bolje je uraditi 4 ponavljnja kako treba nego 10 nepravlinih..vema oprezno sa ovom vezbom..
LAT IZA GLAVE 4x15
LAT PREDNJI 4x15
LETENJE BUČICAMA 4x12
BICEPS PREGIB BUČICAMA 4x15

TRBUŠNJACI 4x 20 ponavljanja MAX-visece podizanje nogu na vratilu..nikako nesto drugo na patosu tj u parteru..

cardio program kao sto sam rekao..30 ak min low intesyu sa 130 pulsom osim u onom danu kada radis 50 min

-whey se uzima sa vodom i uvek sa vodom a ovisno od ukusa odreduje se gusinta..2 ili 3 dcl ili cak 4 nije bitno
-kada sam rekao salta tu moze znaci sve..najbolje su brokole i zelena,a manje su dobre te tikivce i paradjaz..ali ajd..za pcoetak.ok...moze.

-lola,ja sam vremena napisao okvrino a da pri tome nisam znao tvoje radne obaveze itd..
znaci..ti prilagodjavas sama sebi ovaj program pa tako ako prvi obrok treba da bude u 8 neka bude tako a sledece samo pomreas kako tebi odgovra pa tako u ovaj u 17.30....ti ga pomeri na onaj nacin na koji tebi odgovra..

meso uzmes 100 gr piliceg filea i ispeci na maslinovom i to je to..ne brini nsita..

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #8 poslato: Jun 01, 2010, 05:51:50 posle podne »
ok
redom.

Trening 1

RAVNI BENCH 4x15
KOSI BENCH 4x12
POTISAK NA KLUPI (ravni) 4x15
RAZVLAČENJE BUČICAMA (koso) 4x15
PREDNJE DIZANJE BUČICAMA 4x12 ili jos bolje PARALELNO PODIZANJE ili tzv LETENJE SA BUCICAMA ZA RAMENA
MODIFIKOVANO ZA LOLU-TRICEPS PRESS DOWN moze isto na lat spravi (triceps) 4x15
POVLAČENJE NA LAT SPRAVI 4x15-EXTRA ZA TEBE


Trening 2

NOŽNA EKSTENZIJA 4x15
NOŽNI PREGIB 4x15

ISKORAK BUČICAMA 4x12
kao sto vidis ovde sa vezbama za noge treba biti oprezan i ovde nista vise ne bih radio osim sto bih ovaj dan kada je trening br 2 nakon nogu umest 30 min cardio treninga odradio 50 min..!!!


Trening 3

HIPEREKSTENZIJA 4x15-veoma spori i koncentrisari pokreti lola sa tim da ukoliko ne mozes da izvedes ni 5 ponavljanja onda nemoj da radis..bolje je uraditi 4 ponavljnja kako treba nego 10 nepravlinih..vema oprezno sa ovom vezbom..
LAT IZA GLAVE 4x15
LAT PREDNJI 4x15
LETENJE BUČICAMA 4x12
BICEPS PREGIB BUČICAMA 4x15

TRBUŠNJACI 4x 20 ponavljanja MAX-visece podizanje nogu na vratilu..nikako nesto drugo na patosu tj u parteru..

cardio program kao sto sam rekao..30 ak min low intesyu sa 130 pulsom osim u onom danu kada radis 50 min

-whey se uzima sa vodom i uvek sa vodom a ovisno od ukusa odreduje se gusinta..2 ili 3 dcl ili cak 4 nije bitno
-kada sam rekao salta tu moze znaci sve..najbolje su brokole i zelena,a manje su dobre te tikivce i paradjaz..ali ajd..za pcoetak.ok...moze.

-lola,ja sam vremena napisao okvrino a da pri tome nisam znao tvoje radne obaveze itd..
znaci..ti prilagodjavas sama sebi ovaj program pa tako ako prvi obrok treba da bude u 8 neka bude tako a sledece samo pomreas kako tebi odgovra pa tako u ovaj u 17.30....ti ga pomeri na onaj nacin na koji tebi odgovra..

meso uzmes 100 gr piliceg filea i ispeci na maslinovom i to je to..ne brini nsita..

Veliko hvala!

Pocecu jos veceras sa ovim treningom. Cim stigne whey bacam se na keto.
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #9 poslato: Jun 01, 2010, 05:55:55 posle podne »
ide leto-treba keto

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #10 poslato: Jun 01, 2010, 06:34:39 posle podne »
ide leto-treba keto

Trebace i za zimu! :-D
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #11 poslato: Jun 02, 2010, 02:36:28 posle podne »
Sinoc sam vezbala po  programu koji mi je Pedja napisao, vezbe za 1. dan, i danas imam zescu upalu.  ;D
Vezbala sam samo sa sipkom, tezine 10kg. Jedva sam izdrzala.
A da ne pricam o usputnim komentarima kako cu sa tegovima i tolikom tezinom da se jos vise rasirim, da necu smrsati ni gram i sl., nego cu izgledati kao musko.  ;D
Naravno, ja i ne zelim da idem na fitnes da bih napravila masu, ali citajuci forum, videla sam da to i nije moguce bez dodatnog uzimanja hormona i raznoraznih suplemenata, tako da me nisu nasekirali komentari o tome kako cu liciti na Ramba, nastavim li da vezbam po ovom programu.  ;D Cak sta vise, jedva cekam da smrsam i da im pokazem da nisu u pravu!

Drugarici sam odstampala onaj program koji je postavila Tanja, onaj koji je napisala Milka Sudarevic. Neki difovac joj je rekao da ce se "naduvati" od tih vezbi. Ja nisam kompetentna da prosudjujem o tome da li je taj program predvidjen za nabacivanje mase ili ne, ali kao laik mislim da to nije moguce, ako ona vec ne dize tegove teze od 2-3kg. Uz svo duzno postovanje difovcima, izgleda da oni misle da sve znaju, cak i ako neki od njih nisu nijedan dan proveli u teretani.  ::) Sta vi, iskusni, kazete u vezi tog programa? Da li devojka od 55kg, visoka 167cm, moze i treba da vezba po ovom programu, a da ne nabaci masu, nego da se samo zategne, tj. "izdefinise"? Milsim na ovaj program:

DAN 1: GRUDI, BICEPS

GRUDI:
- RAVNO RAZVLACENJE, 3 SERIJE (1. SERIJA 12 PONAVLJANJA, 2. SERIJA 10, I 3. SERIJA 8 PONAVLJANJA), pogledajte sliku
- KOSO RAZVLACENJE, 3 SERIJE (takodjer), vezba je ista kao prethodna samo se radi na kosoj klupi
- PECK DECK TJ. "LEPTIR" MASINA, 3 SERIJE (takodjer), pogledajte sliku.

BICEPS:
- STOJECI NAIZMENICNI PREGIBI BUCICAMA, 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku
- SCOT-ova MASINA, 3 SERIJE (12, 10 I 8 PONAVLJANJA), pogledati sliku "biceps-curl machine"
- KONCENTRACIONI PREGIB SA KOLENA, 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku.

TRBUSNJACI SU OBAVEZNI. POKUSAJTE IH NE PRESKAKATI, TJ RADITI IH NA SVAKOM TRENINGU AKO MOZETE. RADITE I DONJI DEO, I GORNJI I SREDNJI I BOCNI.

NAKON TRBUSNJAKA, ODRADITE KRACI KARDIO, 10-15 MINUTA. TRAKA, BICIKL ... STA GOD VAM ODGOVARA. KARDIO NEMOJTE RADITI ONIM DANIMA KAD RADITE NOGE.

ISTEZANJE I OPUSTANJE.
I TO BI BILO SVE ZA PRVI DAN
NAPOMENA: U VEZBAMA GDE SE BROJ PONAVLJANJA SMANJUJE U SVAKOJ SLEDECOJ SERIJI, TO ZNACI DA BI TREBALO POVECAVATI OPTERECENJE, BAR MALO

IDEMO SAD NA DRUGI DAN
LEDJA I TRICEPSI

LEDJA:
- LAT MASINA (SIPKU VUCI ISPRED GLAVE), 3 SERIJE (12, 10 I 8 PONAVLJANJA), pogledati sliku
- VESLANJE NA DONJEM KOTURU, 3 SERIJE PO 12, 10 I 8 PONAVLJANJA, pogledati sliku
- JEDNORUCNO VESLANJE U PRETKLONU, 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku

TRICEPSI:
- POTISAK NA SAJLI, 3 SERIJE PO 12, 10 I 8 PONAVLJANJA, pogledati sliku
- JEDNORUCNI PREGIBI IZA GLAVE, 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA
- PREGIBI U PRETKLONU, 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku

DAN 3
RAMENA, LISTOVI

RAMENA:
- ODRUCENJE SA BUCICAMA, U STRANU, TZV. LETENJE. 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku (primer je u sedecem polozaju, no moze i u stojecem)
- VUCENJE DO BRADE SA KRIVOM (E-Z) SIPKOM. 3 SERIJE PO 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku (doduse, na slici je sa ravnom sipkom)
- POTISAK NA MASINI ZA RAMENA, ILI SA RAVNOM SIPKOM IZA GLAVE. 3 SERIJE PO 12, 10 I 8 PONAVLJANJA, pogledati sliku

LISTOVI:
SVE VEZBE ZA LISTOVE IZVODITI PO 4 SERIJE PO 15 DO 20 PONAVLJANJA (STOJECA I SEDECA LIST MASINA), pogledati slike. Ukoliko u teretani gde vezbate nema "prave" stojece masine za listove, idemo onda na "parola - snadji se"  pogledajte slike gde pise "alternativa".

I, DAN BROJ 4
OVAJ DAN RADIMO SAMO NOGE, ODNOSNO KVADRICEPS, ZADNJU LOZU I GUZU. OVO ZADNJE NE SMEMO DA ZABORAVIMO, PA STIGLO JE LETO

- "SUTIRANJE", 3 SERIJE PO 15, 12 I 10 PONAVLJANJA, pogledati sliku
- CUCANJ, 3 SERIJE PO 12, 10 I 8 PONAVLJANJA, pogledati sliku (noge tj stopala trebaju biti u sirini ramena, stopala ravno, idete duboko u cucanj odnosno malo ispod nivoa kolena - ako malo rasirite noge, i stopala okrenete prema vani i tako radite cucanj, onda cete aktivirati i unutrasnji deo bedara. Ako mozete, radite i jedno i drugo)
- ISKORAK. PROBAJTE AKO MOZETE ISKORAK DA RADITE U HODU. JESTE TEZE, ALI VERUJTE MI, NEMA SANSE DA REZULTATI IZOSTANU  3 SERIJE PO 16-20 PONAVLJANJA TJ ISKORAKA, pogledati sliku
- MASINA ZA ZADNJU LOZU, LEZECI STAV. 3 SERIJE PO 12, 10 I 8 PONAVLJANJA, pogledati sliku
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #12 poslato: Jun 02, 2010, 02:46:53 posle podne »
NAAVNO DA TREBA!!!!

a o temi koju si pitala tj pitanje koja si postavila ti je odgovr
NA ZALOST ZBOG TIH DIFOAVCA NAM JE SPORT DANAS TU GDE JESTE.....

ja znam mnogo ljudi,momaka.devoajka itd itd itd koji studiraju dif i koji su i vis enego zainteresirani da to sto studiraju savldaju najbolje,prosiruju svoja znanja i od njih ce sutra nesto biti.
znaci
nisam rekao SVI
ali na zalost VECINA su obicne budale koji taj faktultet otaljigavaju samo da se kaze da imaju fax
tata ili mama im je sredio upist a od sporta su se bavili sa slaganjem praznih flasa u pivske gajbe
e takvi nam vode rec kada su trenerski poslovi u pitanju i kada cujem od jednog coveka koji je zavrsio dif..nemoj da radis sa tegovima da se ne PREBULDUJES...SERE MI SE

svima se izivnjdvam na izxrazu jer je ovo tema posvecana zenama ali odista vise nemam zivaca da slusam takve gluposti
zao mi je sto nemam vremena da izlnukujem neke od tema koje su slicne bile na ovom forumu

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #13 poslato: Jun 02, 2010, 03:04:03 posle podne »
Hvala, Pedja. Nadam se da ce nastaviti sad kad cuje ovo jer mi je zao da se muci po 2-3h vezbajuci, a da nema efekta (mislim na onaj stari program koji smo dobile u centru, video si ga pa znas na sta mislim). Bez muke nema nicega, ali je vazno da kad vec covek nesto pokusava, bar radi ono sto treba, a ne da gubi vreme. To svi vec znamo.  :)

"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Hipotireoza, discus hernia, i 7kg viska - naizgled "beznadezan" slucaj
« Odgovor #14 poslato: Jun 02, 2010, 09:16:06 posle podne »
Pedja, jedno pitanje samo, da li da nastavim da radim ISKORAK BUČICAMA, jer danas sam uradila 4X12 sa tegovima od 2kg i u startu sam osetila bol u gluteusu, upravo u predelu gde se pruza isijadikus? Nisam sigurna da li je bol izazvana time sto sam, prilikom vezbanja, "pogodila" misic ili je pogodjen nerv. Jedva sam odradila kardio posle toga.

Tako me nervira ova moja discus hernia i to sto me ogranicava prilikom vezbanja da je to strasno! >:(
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"