April 27, 2024, 05:34:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan  (Pročitano 1316 puta)

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Moj plan
« poslato: Jun 06, 2010, 12:38:44 pre podne »
Pozdrav ljudi

U Cetvrtak pocinje ljetni raspust koji traje skoro 3 mjeseca.
Od tad cu se moci pravilno ali bas pravilno hraniti ne ko sad jedva 160gr proteina na moje 94 kg i visinu 197cm.

Imam par pitanja

1.Koliko se proteina moze staviti u 1 obrok.
2.Da li nargila utice na snagu i misice , jer sam prekjucer bio na nargili , a dan poslije toga nisam imao snage pao sam za 4 ponavljanja.
3.Glutamin ili BCAA ? (mozda mognem i oboje uzeti zavisi od staraca)
4.Da li trenirati u teretani u dane aerobnog treninga odnosno kosarke.

Suplementacija

Whey , NO XPLODE  , glutamin/bcaa . Ovo ce 100% biti...Mozda mognem uzeti nesh jos i tecne AK.

ISHRANA :

08 : 30   Whey + ovsene(koje su najbolje , ja koristim hahne)
11 : 00   200gr purecih prsa + orasi/ljesnici/bademi
14 : 00   150gr purecih prsa + 40gr rize
17 : 45   PWM dvije mjerice whey + 2 banane ( dex mi nikako ne lezi , slabo jedem poslije nje)
19 : 00   250 gr purecih prsa + krompir/tjestenina
22 : 00   Whey sa mlijekom(cokoladnim) :D

Salatu(krastavci , kupus ostalo ne volim) dodajem uz gotovo svaki obrok

TRENING :

1 DAN  -  PRSA -PREDNJE  RAME
2 DAN  -   LEDJA - ZADNJE  RAME - STOMAK
3 DAN -   TRICEPS - TRAPEZ - SREDNJE RAME
4 DAN     ODMOR
5 DAN    BICEPS- NOGE - STOMAK
6 DAN    PRSA (zaostaju mi pa ih radim 2x sedmicno)
7 DAN    ODMOR
 

.


 
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj plan
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2010, 02:43:28 pre podne »
Mozes staviti proteina koliko hoces ali koliko mozes iskoristiti je upitno. Da sam na tvom mjestu krenuo bih sa 35-40gr proteina u svakom od 6 obroka koje bi trebao da imas.

Uzeo bih prije BCAA nego GLM, ali svakako bi trebalo unositi dovoljne kolicne. 

Takodje, i za tebe kao i za kolegu ti biciklistu, nebi lose bilo da odredis sebi prioritete, jer ako hoces da igras kosarku ne treba ti builderski trening vec trening sa tegovima za taj sport, a isto tako sa druge strane ako hoces da izgledas dobro nebih gubio previse vremena izmedju obruca. Ali da se vratim na pitanje... Da li mozes u istom danu da imas i aerobni i anaerobni trening, mozes ako se podredis odmoru i oporavku izmedju aktivnosti, ako obezbjedis veliku kolicinu antikatabolika, i naravno ako ti primarni cilj nije da rastes jer 2 treninga dnevno te u tome mogu sputati.

Trening split ti je jako los. Ramenima ne treba ovoliko treninga. Takodje, vrlo cesto oni kojima neka misicna partija zaostaje pocinju da je vjezbaju cesce, najcesce to ne popravi stanje, bolje je promjeniti tehniku, stil treninga, recimo mnogima pektoralisi stoje u mjestu, najcesce jer svaki trening guraju benc koliko idje mogu, koriguje se stil izvodjenja broj ploca se stavi sa strane na neko vrijeme i promjene su brzo evidentne.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Moj plan
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2010, 03:12:07 pre podne »
ne moze banana u pwm.... to sto vidis na youtube  gde stavljaju bananu y whey to su debili ( uzmi malto ako ti dex ne lezi)

uvece posni sir ili kazein ... a ne whey i mleko
For me , life is continously being hungry.