April 26, 2024, 12:21:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ispravno ili ne ?  (Pročitano 2325 puta)

Van mreže Nenad Rajkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Ispravno ili ne ?
« poslato: Jun 14, 2010, 03:38:24 posle podne »
Imam 17 godina , visina 176 , tezina 64 kg . Citao sam da je ovo otprilike normalna tezina za moju visinu ali imam masnih naslaga vise nego sto bi trebao(manjak misicne mase u gornjem delu)
Idem 5x nedeljno u teretanu . Trcim svakog dana po 40 min ( naravno sa prekidima ) tacnije 2x po 8 krugova i jednom sprint koliko mogu (oko stadiona su krugovi ).
Hranu sam dosta smanjio. Jedem 3x ili 4x dnevno(zavisi) , svi obroci su mali sem dorucka :)
Kad se raspustim planiram da dnevno prelazim i do 30km biciklom
Ja sam prosle godine 3x nedeljno isao do 50km i nisam smrsao :( ali da nije bilo bicikle sad bi imao sigurno 80 kg.
Donji deo tela je jako dobro razvijen mozda cak i previse dobro :) ( mislim na butine , listove i sta vec sve ima )

Zanima me koliko ce ovaj kardio lose uticati na moje misice , da li ce to potpuno usporiti rast misica ili ?
Da li radim nesto sto ne bi trebao ?
Dajte neki savet :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ispravno ili ne ?
« Odgovor #1 poslato: Jun 14, 2010, 03:43:24 posle podne »
Ishrana ti ne valja...treba ti bar 5 cvrstih obroka, u svakom proteini (jaja, riba, pilece bijelo meso, crveno nemasno meso, nemasni sir), ujutru ugljeni hidrati (ovsene pahuljice, pirinac, krompir), ostatak dana sa proteinima treba da jedes vlaknastu hranu (brokoli i sve zeleno) i masti recimo u zadnjem obroku (kvalitetne izvore masti kao sto su bademi, orasi i slicno)...
Na gore opisani nacin ces ubrzati metabolizam...nadam se da kardio radis ujutru na prazan stomak ili poslije treninga sa tegovima...


Evo ti jedan link:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,5719.msg100742.html#msg100742

Van mreže Nenad Rajkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ispravno ili ne ?
« Odgovor #2 poslato: Jun 14, 2010, 10:28:29 posle podne »
Kardio radim oko 19h . Ali kad zavrsim sa skolom radicu ujutru na prazan stomak . Ishrana mi nije losa tj jedem uglavnom ono sto si napomenuo