April 25, 2024, 09:33:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Symbian pitanje  (Pročitano 4658 puta)

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Symbian pitanje
« poslato: Jun 17, 2010, 01:29:06 posle podne »
E ovako...
Pre neki dan sam uzeo nokiu e61i,updateovao firmware,sve sljaka kao leptir samo jedno me muci...ova nokia dolazi sa samo par tema i to bzvz tema...koju god temu da sam skinuo a da nije sa oficijalnog sajta nokie ne mogu da instaliram,sve su u nekom sis formatu a na sajtu nokie su u sisx formatu...Da li neko zna resenje na moj problem...btw kako da ustanovim koj symbian imam,koju verziju posto kada googlujem symbian teme ono izbacuje za nekoliko raznih verzija-s40,s60...
I jos jedno pitanje koje nije vezano za symbian vec za wifi...ni za to nisam xpert pa dok sam cackao fon aktivirao sam opciju search available network i nasao nekoliko mreza od kojih je nekoliko zakljucano ali nekoliko nije i preko njih idem na net....e sad pitanje...zasto su te mreze nisu dostupne Ceo dan vec se gube sa vremena na vreme....neverujem da neko pali gasi modem vise puta dnevno...da nije do toga da su ti ruteri mozda malo dalje od mene pa je do signala? Hvala na bilokakvom odgovoru...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2010, 01:39:05 posle podne »
Imas symbian 9.1 i to gledas kada skidas programe.

Jesi siguran da ne moze ni jedan sis program????

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2010, 01:39:50 posle podne »
Nokia e61
Vrsta : Symbian
Verzija : 9.1, Series 60 3.0

nisi dobro guglao  ;D
e pazi ja imam N-gage symbian vec 6 godina(on mi ja samo za zajebanciju:)znaci simbyan je keva filmovi,igrice full
teme tesko da ces naci za te telefone, i ako ih nadjes 90% nece raditi ;)
probaj na netu da nadjes negde prodaju CD za symbian telefone,ja sam to uzeo pre 4,5  ;) imas programe,teme,igrice i jos nege gluposto :) kosta nesto smesno oko 300-500 din

edit:skini smart movie program za filmove

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2010, 01:45:59 posle podne »
Ne ne...mogu sis programi,bar mislim da mogu,jos uvek nisam probao,ali nemogu sis teme vec samo sisx teme a do sad sam probao bar 20 sis tema da instaliram...problem je sto tih sisx tema ima samo na nokiinom sajtu i to par nekih bzvz komada a sve custom teme su u sis formatuZbog cega ne znam,pitam vas...

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2010, 02:02:56 posle podne »
a dali mozda treba da trazim neku posebnu verziju programa s obzirom da ovaj tel ima drugaciji ekran nego vecina drugih symbian telefona?da li sve programe prikazije na celom displeju?

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2010, 02:09:20 posle podne »
odakle tebi pare za ovaj telefon?

nellle ima bzvz telefon :D

i ko ti je ovaj andre sto ti salje poruku :D
« Poslednja izmena: Jun 17, 2010, 02:11:55 posle podne vuksa »
al se nekad dobro jelo

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2010, 02:13:34 posle podne »
Nije moje naso sam! :)

EDIT: to je onaj sto sam te...hehe ;D
« Poslednja izmena: Jun 17, 2010, 02:21:22 posle podne nellle »

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2010, 04:14:49 posle podne »
evo sad sam probao,nece ni programe koji su u sis formatu samo sisx....ne znam sto ali nasao sam na jednom nasem forumu dosta tih sisx programa ali jos uvek ne teme....

Van mreže MrBubbles

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2010, 04:24:42 posle podne »
Vidi ovako, da bi mogao da instaliras teme i ostale aplikacije koje nisu odobrene od Nokie, a vecina nije, moras svaku aplikaciju da potpises, odn. da nabavis sopstveni sertifikat od Kineza (nije zezanje, stvarno ljudi prave sertifikate), ima po nekim forumima ljudi koji znaju to da ti nabave, samo das IMEI broj. Postoji i druga opcija, a ta je da hakujes telefon, odn. da ga otkljucas tako da moze da se instaliraju i unsigned aplikacije. Za hakovanje sluzi program HelloOX ili neki slican, ali i on mora da se sign-uje, tako da ti svejedno treba sertifikat. Ja sam ovo odradio na svojoj Nokii, ali sam vec ispao iz stosa...

Spartak

  • Gost
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #9 poslato: Jun 17, 2010, 04:29:56 posle podne »
pa i ne mogu sis programi . to je za starije verzije symbian aplikacija, kao sto kaze mr bubbles, jebena je procedura sa sertifikatom, ne treba IMEI doduse al treba naci tutorial za to,imao sam negdje link al se zagubio
podji na sajt www.dotsis.com
odlican symbian forum sa zilion aplikacija

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #10 poslato: Jun 17, 2010, 04:39:50 posle podne »
a jel probao neko da nadje neki converter formata za sis i sisx ? mislim zvuci kao malo verovatno ali mozda upali ...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #11 poslato: Jun 17, 2010, 04:40:44 posle podne »
Ja sam svoj odhakovao...imam kuci adresu sajta na koji se ode i das im IMEI i onda ti oni daju certifikat (dva fajla cini mi se) i uz pomoc ta dva i nekog programa napravis SIS aplikaciju i instalises je na telefon i podesis i na taj nacin si hakovao telefon...i u buduce sacuvas tu aplikaciju i kada formatiras opet telefon moras opet instalisati istu aplikaciju...ona je samo za tvoj fon...

Evo full uputstvo na

http://forum.mobilize.rs/index.php?topic=1125.0

Ako ne smije link ka drugim sajtovima molim admina da izbrise (ne znam je li ne smije samo BB sajtovi ili svi)....
« Poslednja izmena: Jun 17, 2010, 04:43:26 posle podne tenssa »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #12 poslato: Jun 17, 2010, 04:40:59 posle podne »
http://www.nokiasoftware.net/pc-applications/7660-sis-sisx-jar-converter.html
pardon ovaj ne radi ali vidim da ima njih dosta na netu , kucaj u  google : sis to sisx converter , skini aplikaciju...
« Poslednja izmena: Jun 17, 2010, 04:44:54 posle podne pirat »

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #13 poslato: Jun 17, 2010, 04:41:54 posle podne »
nasao sam detaljno uputstvo na jednom nasem forumu (i pismeno i slikovito) kako da preko kineskog sajta u roku od 24h dobijes sertifikat i kljuc i uputstvo kako da potpisujes sis aplikacije a i doc
iz onoga sto sam video u uputstvu ne deluje mi da moras da budes haker da bi to uradio...
forum je rapidserbia i vidim da su se desetine ljudi zahvalili na tom uputstvu,sta mislite koliko je to pametno da odradim?
da li postoji mogucnost da nesto prejebem na telefonu?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Symbian pitanje
« Odgovor #14 poslato: Jun 17, 2010, 04:45:32 posle podne »
Ja sam uradio isto na svojoj nokia 6220classic i radi perfektno...uradis jednom i to je to...

Da vam kazem samo da ima i engleski sajt, a ne samo kineski, izje*acete se dok na kineskom uradite sve sto treba...