Jul 27, 2024, 01:22:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.248 poruka u 18.757 tema - 20.964 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Zdravlje i hemija  (Pročitano 5301 puta)

Van mreže Hefestion

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Zdravlje i hemija
« poslato: Jun 22, 2010, 02:26:31 posle podne »
Visok sam 177 a težina 68, varira nekada 69-70
Vezbam ništa ekstremno. Volim da idem na trčanje, vozim rolere, ali bih uradio ruke i grudi, to uvek manjka.
Jedino što pijem je surutka u prahu.
Nikada nisam pao u iskušenje da pijem nešto drugo, jer se plašim efekata kako se sve to metaboliše u organizmu.
Bitno mi je zatezanje, definicija, ne masa ili da se nabildujem.
Koliko mogu postići dobre efekte a uzimati nešto što je prirodnog porekla, da nije hemija?

Razgovarao sa doktorima neobavezno, niko nije poklonik svih konzumenata koje se uzimaju prilikom vežbanja. Kako sami doktori znaju svojstvo, a nemaju iskustva sa istim, pitam vas da mi kažete kako sve to ide što se tiče zdravlja...
Zdravo se hranim, ne jedem hleb, jedem proju, ribu, piletinu,povrće, od mlečnih proizvoda jogurt, ponekada mleko...
Ako nekome nije smaranje neka priča sa mnom o svemu :)
Unapred hvala na razumevanju :)

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2010, 02:31:09 posle podne »
za pocetak bih ti preporucio da procitas malo forum :) tj. to si trebao da uradis pre nego sto si ovo napisao :D
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2010, 02:32:48 posle podne »
pa ako ne tezis nekoj masi nego samo malo da dobije mesa i def... zasto bi uopste i morao nesto da uzimas...popravi ishranu i dovoljno ti je...

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2010, 02:37:17 posle podne »
Dobro ti kaze sinke.
Nego, zanima me, o kojoj si hemiji to razgovarao sa doktorima i sta su ti oni na to rekli.

Prodzaraj malo po forumu, naci ces sve sto te zanima.
Samsung NX1000

Van mreže MrBubbles

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2010, 02:46:03 posle podne »
Citat
Koliko mogu postići dobre efekte a uzimati nešto što je prirodnog porekla, da nije hemija?

Ne mozes postici nikakve efekfe bez onoga sto ti pogresno nazivas hemijom, odn. mozes nabaciti nesto mase, ali minimalno i tokom veoma mnogo vremena.

Zapamti, suplementi nisu hemija., Hemijom nazivamo anabolicko androgene steroide i ostale lekove koji se koriste u ovom sportu.

Nece ti nista biti od suplemenata, preporucujem ti whey protein za pocetak.

Tvoja ishrana mozda jeste zdrava, ali od proje,i povrca  se ne prave misici. Treba ti puno mesa, jaja (pretezno belanaca), ribe...

I jos nesto, doktori ne znaju sastav suplemenata, oni nisu hemicari ni tehnolozi i cesto nemaju predstavu o onome sto se nalazi u suplementima. O suplementima se ne uci u medicini, ali sujetni doktori cesto znaju sve o svemu...

Van mreže Hefestion

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2010, 02:46:23 posle podne »
E, Simke, hteo bih da izgledam definisano kao ti... Tako nešto

Van mreže Hefestion

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2010, 02:49:05 posle podne »
MrBubbles hvala na preporuci za whey protein, samo da još budem dosadan i pitam gde ga mogu naći?

Da, doktori imaju predrasude prema suplementima, ali eto, znam i doktore koji su pušači.
Zato sam se obratio vama, na pravom sam mestu :)

Van mreže Hefestion

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2010, 02:58:30 posle podne »
Hvala :)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2010, 02:58:59 posle podne »
MrBubbles hvala na preporuci za whey protein, samo da još budem dosadan i pitam gde ga mogu naći?

Da, doktori imaju predrasude prema suplementima, ali eto, znam i doktore koji su pušači.
Zato sam se obratio vama, na pravom sam mestu :)

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29831
To ti je sve dodatak ishrani.. tako da prvo proteini iz ishrane pa onda sve ostalo
Evo da se ne mucis.. cak ti i kuci na vrata donesu...koliko godina imas ?
Ja pijem 2 godine svaki dan protein i jos nisam mrtav niti mi sta fali.. ma da pusti mene Naturalni 6-7 godina pije svaki dan jedino sto mu smeta je verovatno sto tesko nalazi stvari da kupuje ..
Tako da iscitaj forum.. uzmi osnovu i vezbaj..i ne birni se ne mozes da se nabildujes preko noci niti da se izdefinises,prodji malo Nutrion deo foruma
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Hefestion

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #9 poslato: Jun 22, 2010, 03:11:40 posle podne »
Hvala ti Nenade puno...
Inače genetika mi je takva da sam već dobio lep oblik tela, samo da se zategnem još više...
« Poslednja izmena: Jun 22, 2010, 03:59:37 posle podne Hefestion »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #10 poslato: Jun 22, 2010, 03:20:44 posle podne »
Brate, pocni ti da citas forum, pa ako ti nesto ne bude jasno onda pitaj. Vidim da si se tek upustio u ove vode i ne mozes preko noci sve da saznas, a ima toliko toga...
Ni od jednog suplementa ti neces dobiti ono sto zelis ako pre toga nisi sredio ishranu maksimalno...

Van mreže Hefestion

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #11 poslato: Jun 22, 2010, 04:00:12 posle podne »
BRATE, ko pita, ne skita :)


Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #12 poslato: Jun 23, 2010, 11:11:31 posle podne »
doktori su budale, bar kad je ova tema u pitanju

Van mreže nickey

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #13 poslato: Jun 23, 2010, 11:55:24 posle podne »
doktori su budale, bar kad je ova tema u pitanju

Pa umeju da budu, ali ne treba traziti neko vece razumevanje kod lekara opste prakse, vec se obratiti sportkom lekaru koji i treba da je upucen u dodatke ishrani.

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Zdravlje i hemija
« Odgovor #14 poslato: Jun 23, 2010, 11:59:55 posle podne »
doktori su budale, bar kad je ova tema u pitanju

Pa umeju da budu, ali ne treba traziti neko vece razumevanje kod lekara opste prakse, vec se obratiti sportkom lekaru koji i treba da je upucen u dodatke ishrani.
ni oni nisu nista bolji ;)