April 24, 2024, 01:01:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.105 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: potisak s cela Z-W stangom  (Pročitano 6810 puta)

Van mreže loki

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
potisak s cela Z-W stangom
« poslato: Jul 05, 2006, 03:18:27 posle podne »
eo ima vec neko vrijeme da radim triceps sa w z stangom i cini mi se da vjeza dosta dobro pogadja triceps
ali ima jedan problem , od te vjezbe poceo me uzasno bolit lakat
tako da sad bilo koju vecu tezinu dignem presjece me u laktu i nemogu vise da vjezbam
moje pitanje vama je sta bi mi bilo najbolje da uzmem i kolko dugo da ne trniram da me to prodje
hvala

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2006, 04:57:11 posle podne »
izgleda mi da mislis na French press.
Znaci bukvalno ista stvar se desava i meni.
tako da, ne mogu da ti pomognem, ali nadam se da ce neko moci da nam predlozi neku drugu vezbu koja pogadja istu grupu misica.
Meni trener rekao da moram sad da ispauziram sve dok me ne prodje bol.
Al nadam se da ima neko bolje resenje.

Van mreže loki

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2006, 05:02:26 posle podne »
Citat: Nico
izgleda mi da mislis na French press.
Znaci bukvalno ista stvar se desava i meni.
tako da, ne mogu da ti pomognem, ali nadam se da ce neko moci da nam predlozi neku drugu vezbu koja pogadja istu grupu misica.
Meni trener rekao da moram sad da ispauziram sve dok me ne prodje bol.
Al nadam se da ima neko bolje resenje.


ja se nadam da ima

to bi nam pedja mogo odgovorit na to pitanje on ima isto problema doduse ne sa laktom vec sa kicmom tako da pretpostavljam da nesto valjda zna

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2006, 08:02:08 posle podne »
I mene isto boli al ja i dalje radim tu vezbu posto me dobro pogadja

Van mreže Nikko55

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2006, 10:30:29 posle podne »
Citat: loki
eo ima vec neko vrijeme da radim triceps sa w z stangom i cini mi se da vjeza dosta dobro pogadja triceps
ali ima jedan problem , od te vjezbe poceo me uzasno bolit lakat
tako da sad bilo koju vecu tezinu dignem presjece me u laktu i nemogu vise da vjezbam
moje pitanje vama je sta bi mi bilo najbolje da uzmem i kolko dugo da ne trniram da me to prodje
hvala


Kako u svim pokretima misici dejstvuju u sistemu poluga tako ni ovde nije izuzetak. Kod takvog dejstva uvek se javljaju dve sile i to radijalna i tangencijalna. Za problem koji si naveo mnogo je vaznija radijalna pa cemo na nju da obratimo paznju jer ti ona pravi te bolove u laktu.

Njeno dejstvo zavisi od ugla izmedju podlaktice i nadlaktice (primer je za tvoj slucaj podizanja tereta sa Z sipkom). Kada ti je sipka sa tegovima na celu taj ugao je najmanji i tada radijalna komponenta ima pravac kao da hoce da iscupa zglob lakta. Tom pritisku se najvise opiru tetiva tricepsa i ligamenti lakta. Sto je tezina sa kojima radis veca to je i pritisak na tetivu i ligamenta veci i tada dolazi do mikro ostecenja na mestu gde je tetiva pripojena na kost.

Postupak bi trebao biti sledeci. Najpre izleci upalu time sto neko vreme neces vezbati uz istovremeno pijenje lekova protiv upale (za ovo bi se trebao obratiti lekaru).

Po prestanku bolova, a da se ne bi ponovila ista situacija, moras prvenstveno ojacati tetivu tricepsa i usput ligamente zgloba. Najbolja vezba za to je izometrijska kontrakcija pri razlicitim zglobnim uglovima. Samo da ti napomenem da ugao od 90 stepeni izmedju nadlakta i podlakta je granicni ugao. Sto vise savijas ruku (ugao manji od 90 stepeni) veci je pritisak na tetivu i obrnuto.

Znaci kreni od manjeg pritiska (to je ugao kad ti je ruka skoro opruzena ali nemoj da "zakljucavas" lakat jer tada nema stresa na tetivu) i postepeno povecavaj ugao.

- tezine sa kojima ces raditi povecavaj svakog drugog dana za 10%.
- radi 3 razlicita zglobna ugla svakog dana (skoro opruzene ruke, ruke pod 90 stepeni i treci polozaj sto manji ugao)
- radi samo 1 set u trajanju od 15 sec. za svaki od 3 razlicita polozaja.

Bices iznenadjen kojom ces brzinom napredovati i to ne samo tetiva vec i ceo triceps.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2006, 10:47:23 posle podne »
Citat: loki
eo ima vec neko vrijeme da radim triceps sa w z stangom i cini mi se da vjeza dosta dobro pogadja triceps
ali ima jedan problem , od te vjezbe poceo me uzasno bolit lakat
tako da sad bilo koju vecu tezinu dignem presjece me u laktu i nemogu vise da vjezbam
moje pitanje vama je sta bi mi bilo najbolje da uzmem i kolko dugo da ne trniram da me to prodje
hvala


Imamo isti problem, mene je poceo desni lakat da boli pri toj vjezbi prije 4-5 mjeseci cak i pri manjim tezinama, pa sam je napustio.. doktore bezveze se forsiras, napusti je prije nego skroz sjebes lakat ili se bar malo oporavi. Ima dosta dobrih vjezbi za triceps, nije to jedina.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #6 poslato: Jul 06, 2006, 08:37:03 posle podne »
Ja sam imao isti problem, i predlazem da obratite paznju na zagrevanje laktova pre te vezbe...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2006, 09:11:05 posle podne »
zar nismo trebali da radimo od 3-5 ponaavljanj  u setu da bi napredovali :mrgreen:

Van mreže mishko25

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2006, 10:42:40 posle podne »
aahahah i ja sam tako cuo  :D tj procitah negde

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2006, 06:33:50 posle podne »
a postoji li neka druga vezba koja ne bi toliko forsirala lakat, a da jednako dobro pogadja istu grupu misica koju pogadja i french press.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #10 poslato: Jul 07, 2006, 07:26:55 posle podne »
mene radi i sajla i savijena sipka......

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2006, 07:29:31 posle podne »
pa mozda bi mogli da probate sa nekim od principa koji ne zahtevaju vece tezine

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2006, 12:46:25 pre podne »
Citat: Markoni
pa mozda bi mogli da probate sa nekim od principa koji ne zahtevaju vece tezine
...........................i verovatno ce da svima radi bolje nego besomucno teranje tezine

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #13 poslato: Jul 15, 2006, 10:05:25 pre podne »
e stvarno lakat se oseca mnoooogo bolje kad idem na vise reps ali manje tezine, iako i dalje malo boli, al oporavice se.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: potisak s cela Z-W stangom
« Odgovor #14 poslato: Jul 15, 2006, 10:13:32 pre podne »
Ne bih da te plasim, ali mislim da bi bilo dobro da iskuliras potisak sa cela neko vreme. Ja imam jako veliki problem sa laktovima. Godinu dana mi je trebalo da se oporavim, a i sada nisam 100% OK. Uzimao sam sve zivo, ali mi nista nije pomoglo. Ukoliko nastavis da radis nemoj da te zavara zagrejanost, odnosno da tamo u trecoj cetvrtoj seriji uvidis da mozes, pa da prilicno povecas kilazu, to nikako poslusaj me! Probaj da nadjes optimum, ako to ne uradis, veruj mi imaces problem!