April 25, 2024, 06:27:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: udaranje u dzak...  (Pročitano 62182 puta)

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #30 poslato: Jul 25, 2010, 11:18:12 pre podne »
Ne, zbog zdravstvenog stanja nisam smeo iako sam hteo.

Mislim konkretno na organizovanje turnira ili da ima neki MMA klub u tvom gradu.... odakle si ti?
Decko pusti ti te macice pohovane, ja te sad nista ne razumem, sta ti oces, da organizujes turnire ili da treniras?
Izvini kad si sve vec tako lepo propito ljude mogao bi da kazes odakle si ti kad vec tvrdis da imas tako ocajne uslove.

Ma sigurno da hocu da organizujem turnire sa 20 godine ni na kraj pameti,nisi ti mene razumeo kolega... Ja sam njega chisto pitao odakle je jer kaze da ima problema sa zdravljem pa ne moze da radi mecheve ili shta vec. Pa sam ja pitao ako si pratio chisto odakle je,jer ima tu da trenira i bori se,al opet sa druge strane nema srece sa zdravljem i to ga sputava... Nije bitno odakle sam ja u celoj ovoj prichi je bitno vec kad pitash da uslovi i jesu ocajni i da nema da se trenira,nego bi morao da idem 100+ KM od kuce da bi mi se ti uslovi ostvarili,a zaludjen sam tim sportnom.

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #31 poslato: Jul 25, 2010, 04:47:51 posle podne »
Mene keva probudi svako drugo jutro i kaze: "ajde sine ustaj da radis head movement i ducking".
pametno, jebo sve bez hed muvmenta

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #32 poslato: Jul 25, 2010, 05:18:30 posle podne »
Ma bilo je toga od uvek u boksu ali se nekad davno po naski zvalo eskivaze, kad gledate nase boksere iz 50-60-70-tih godina po raznim turnirima sirom tadasnje SFRJ mozete videti kako su oni i tada to radili, gledajte malo sos kanal.
A onda kasnije zbog krize u drzavi amaterski i profesionalni boks je zamro, skole su se malo degradirale tako da su mnoge stvari postale izgubljene i zaboravljene.
« Poslednja izmena: Jul 25, 2010, 05:21:36 posle podne icko »

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #33 poslato: Jul 28, 2010, 03:19:29 posle podne »
kako da pocnem da radim...po koliko minuta i koliko puta???

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #34 poslato: Jul 28, 2010, 03:37:12 posle podne »
jel bi bilo pametno da ja i drug kupimo kacige i rukavice i da se sparingujemo tako dok ne krenem na kick box???

Van mreže Miloss

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #35 poslato: Jul 28, 2010, 03:44:47 posle podne »
Ja stvarno ne znam koliko puta treba da udaris u dzak u toku treninga...tjeeee
Ja mislim da je bolje da sparingujete bez te opreme...hahahaha
Ne znam da li se salis ili si ozbioljan ali pitanje je katastrofa!!!

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #36 poslato: Jul 28, 2010, 05:10:56 posle podne »
Ja stvarno ne znam koliko puta treba da udaris u dzak u toku treninga...tjeeee
Ja mislim da je bolje da sparingujete bez te opreme...hahahaha
Ne znam da li se salis ili si ozbioljan ali pitanje je katastrofa!!!
Ne znam jel ti znash za to,al nema glupog pitanja,ima samo glup odgovor :)
@StefanCira pa shto ne bi bilo pametno,ako iole znate neshto mozete da se peglate,samo sta ce vam kacige? Niste devojchice :D
A shto se tice dzaka,pa ne mozesh ti brate lupati josh na runde i vreme ako ne znas da udarish,napalicesh se i sjebati ruku... bolje ovako nekad odradish Shadow boxing pre svega pa onda dzak...

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #37 poslato: Jul 28, 2010, 06:18:43 posle podne »
A najgore sto covek moze da cuje je glup savet.

Ako ne znate da radite i nikada pre niste trenirali ne treba sami da sparingujete. Nista necete nauciti a mozete da se povredite.

Kacige...kacige su obavezan deo u treningu zato sto sprecavaju pojavu nezgodnih povreda kao sto su pucanje arkade, korena nosa, jagodicne kosti...zbog kojih covek ne moze da trenira. Svaki pametan borac koristi kacigu ako radi sparing punom snagom.

Sto se tice udaranja u dzak...to nije obicno lemanje po dzaku..to je vrlo metodicna srpava za koju treba imati pravilan pristup i da covek zna sta hoce da radi na njoj. Postoji vise tipova dzakova...kako obican dzak (razlicite visine) za uvezbavanje kombinacija tako postoje i teski dzakovi za uvezbavanje jacine udarca. Problem kod udaranja u dzak kao sto sam vec pisao je sto ako ne znate da udarite (a verujte mi malo ljudi zna da udari ako nisu trenirali nesto) vi gurate dzak sto moze da dovede do nezgodnih povreda.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #38 poslato: Jul 28, 2010, 07:49:25 posle podne »
Sta je glup savet? Da se peglaju bez kaciga ? Kao prvo barem ce pare da ushtede,buduci da nisu u tim vodama,bolje da sparinguju,a da se pipkaju,tj ne da rade punom snagom,ne znam odakle ti je to palo brate na pamet,a oni tek zele da pochnu sa tim... Zajebi ti ovo sve shto mi kuckamo.. na batinama se uchi !

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #39 poslato: Jul 28, 2010, 09:50:28 posle podne »
Meni pricas da se na batinama uci? Ja sam slomio nos vise puta nego sto je pola ovog foruma u teretani provelo. Slomio vilicu, koleno, lakat mi naprso, rebra da ne pricam. Popio koleno u oko i slomio ga, polomio vrat, iscasio rame. Sve tako sto sam na batinama ucio. Tako da ipak mislim da znam sta pricam.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Spartak

  • Gost
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #40 poslato: Jul 28, 2010, 10:46:36 posle podne »
Meni pricas da se na batinama uci? Ja sam slomio nos vise puta nego sto je pola ovog foruma u teretani provelo. Slomio vilicu, koleno, lakat mi naprso, rebra da ne pricam. Popio koleno u oko i slomio ga, polomio vrat, iscasio rame. Sve tako sto sam na batinama ucio. Tako da ipak mislim da znam sta pricam.

pa ti si zavrsio rano karijeru :)

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #41 poslato: Jul 28, 2010, 11:06:51 posle podne »
Meni pricas da se na batinama uci? Ja sam slomio nos vise puta nego sto je pola ovog foruma u teretani provelo. Slomio vilicu, koleno, lakat mi naprso, rebra da ne pricam. Popio koleno u oko i slomio ga, polomio vrat, iscasio rame. Sve tako sto sam na batinama ucio. Tako da ipak mislim da znam sta pricam.
Nista ja lose za tebe nisam rekao brate,nego sam samo konstatovao uopshte vec kad se pricha o ovom dechku ovde shta i kako,a iskreno mislim da si onda uspeo ako si toliko batina dobio... Kamo lepe srece da sam ja dobio isto,ne bih se zalio :)
Tako da si ti jedan lucky motherf*cker :)

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #42 poslato: Jul 28, 2010, 11:57:19 posle podne »
ja se ne zezam nego pitam, dok ne pocnem da ucim tehnike i to da se vezbamo da se peglamo na ulici...ima ljudi koji ne treniraju pa se sibaju kao nenormalni jer su dijabole pa se sibaju svaki dan...i sta smo odlucili koliko rundi po koliko minuta da radim???

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #43 poslato: Jul 29, 2010, 12:25:31 pre podne »
Sta mislis da ces nakon 10 dana sparingovanja biti baja u gradu?
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #44 poslato: Jul 29, 2010, 12:58:24 pre podne »
pa ako hoces da naucis da se sibas...svako vece u grad pa udri po klubu da razbijas ljudima glave pikslama itd...a onda tebe obezbedjenje itd
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!