April 29, 2024, 08:56:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: udaranje u dzak...  (Pročitano 62231 puta)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #45 poslato: Jul 29, 2010, 09:17:20 pre podne »
Ako bas hocete, mozete da tenirate kuci ali mora neko da vam pokaze udarce pravilno pa da ih malo vezbate pa da on opet dodje da vas prekontrolise pa kad naucite sami, da se korigujute pred ogledalom pa tek onda dzak i sve to da ispratite odgovoarujucim zagrevanjem, razgibavanjem i kondicionom bazom. Obicno ljudi koji tek pocinju sa boksom/kik nisu u kondiciji ni za 30sec udaranja dzaka. Pa tek onda dolazi sparing. Sve u svemu mnogo stvari ima tu da se nauci zato je bolje da ako neko resi tim putem nek ide u klub.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #46 poslato: Jul 29, 2010, 11:21:07 pre podne »
Ispred ogledala se ispravljaju finese...i tu je pozeljno da neko sa strane bude da ti ispravi nesto, sugerise. Ne uci se box/kick na ulici...vec u klubu i nije to bezumna vestina mahanja i mlacenja vec borilacki sistem/vestina sa puno tehnike i finesa.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Spartak

  • Gost
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #47 poslato: Jul 29, 2010, 02:00:42 posle podne »
5min udaranja u dzak, nije isto sto i 5min sparingovanja, jer dzak ne uzvraca udarac, a i svaki vas udarac u dzak je pogodak, dok kod sparinga  i ne bas, tako da svaki promasaj iscrpi mnogo vise snage nego 10 udaraca u dzak+kretanje

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #48 poslato: Jul 29, 2010, 02:12:37 posle podne »
I svako primanje udarca crpi snagu
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže judge_wolf

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #49 poslato: Avgust 03, 2010, 01:52:57 posle podne »
sva sreca sparingujem 3 puta nedeljno...
:D
http://www.youtube.com/user/sephirothfemto

"I just want to be known as the best ever, is that too much to ask?" - bj penn

Van mreže Paunovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #50 poslato: Decembar 08, 2010, 10:58:37 posle podne »
evo kako ja radim sa dzakom ......... jurim neku definiciju i kondiciju
http://www.youtube.com/watch?v=lKErd7_EBTY
http://www.youtube.com/watch?v=mohApJv8PGY  ovaj 2 je malo bolje od 1 posto u 1 ima vise nepravilnih udaraca.


sto se tice povreda na dzaku :
-jedino su moguce ako se ne zagrejete(min 10 min) pre udaranja.
-ili ako ste zagrejani a ne udarate pravilno (meni se nekad desi da mi se zglob iskrivi kod krose-a ali nista strasno )

pozdrav

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #51 poslato: Decembar 08, 2010, 11:25:44 posle podne »
Hoces iskreno?

Tehnika ti je ocajna, mlatis bez cilja. Udarac nogom nije udarac nogom vec obican ulicni sut. Direkti su krati i idu iz lakta i ramena...kuk nisam video. Ono nije bokserski krose nego kako ga zove Basic - ciganski krose. Klasicno telefoniranje.

Moj predlog..idi u neki klub da te nauce da udaras...prvo sto ces se ovako povrediti a nista neces dobiti.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #52 poslato: Februar 12, 2013, 12:11:07 posle podne »
Resurection teme  8)

Sta mislite o udaranju u dzak dok se radi na masi i treninzima snage? Moze li u nekoj meri dzak zameniti kardio,
koji intenzitet bi preporucili? Kao zamenu za kardio prvenstveno mislim na dodatno trosenje kalorija u periodu dok ne krene lepse vreme za rad napolju?
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #53 poslato: Februar 12, 2013, 12:23:41 posle podne »
Resurection teme  8)

Sta mislite o udaranju u dzak dok se radi na masi i treninzima snage? Moze li u nekoj meri dzak zameniti kardio,
koji intenzitet bi preporucili? Kao zamenu za kardio prvenstveno mislim na dodatno trosenje kalorija u periodu dok ne krene lepse vreme za rad napolju?

Je l znaš da radiš na džaku?
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #54 poslato: Februar 12, 2013, 12:31:57 posle podne »
Trenirao sam nekada davno box, nekih 6-7 meseci, naucio sam osnovne stvari, vise su treninzi bili vadjenje duse nego tehnika samog izvodjenja, trener je od svakoga hteo prvenstveno kondiciono dobro da pripremi.

U principu imao sam dosta treninga sa dzakom, ali daleko vise sparingovanja, sto mi tada nije bilo bas jasno, ali osnove sam naucio. Dakle, mogu reci da znam, a secam se dobro kako dzak ne prasta ako nisi dobro zagrejan ili krenes da mlatis ko na filmu. :)

Razmisljao sam nakon treninga da ubacim za pocetak 2 serije po par minuta, pa kasnije 3 do 4.

Znam kako izgleda 3-4 minuta konstantnog udaranja (dusa izlazi na nos), pa sam razmisljao da krenem malo opet, posto u teretani ima nov dzak i par novih rukavica.

Sta mislis o ovome kao zameni za cardio, sta bi preporucio za pocetak?

Mislio sam malo da razradim tehniku, da krenem sa slabijom stranom vise udaraca, nista extremno dok malo ne ojacam i ne udjem u fazon...
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #55 poslato: Februar 12, 2013, 01:59:27 posle podne »
moj ti savet ako vec resis da radis dzak, da ga razdvojis od treninga sa tegovima...  ;)

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #56 poslato: Februar 12, 2013, 02:01:47 posle podne »
MIslim da kad čovek nema jako dobru tehniku ne treba da radi na džaku. Ali s obzirom da si trenirao, prvo bi ti preporučio shadow boxing ispred ogledala jedno 10-tak dana, da radiš runde po 2 min. Najpre lagane, posle sve jače...

Kasnije vremenom pređi na džak. Radi runde za početak tako da je trajanje rada=pauza x 2. Posle povećavaj dužinu runde.

E sad problem je taj kardio na masi. Zavisi na kakvu masu ideš...i koliko planiraš. Jer kardio baš i nije nešto jako preporučljiv za masu...Ali to ti proceni i vidi kako ide.

Kupi bandaže dugačke, najbolje od 5 m i najviše se baziraj na bandažiranje zgloba. Rukavice je pametnije ne deliti ni sa kim. Zbog gljivica, koje te verovatno svakako čekaju...

Verujem da su te rukavice za tkzv rad na džaku, ali MNOGO je sigurnije raditi u rukavicama od 10-12 oz. Posle korišćenja svakog obavezno bebi puder u rukavice i to dosta, da pokupi svu vlagi i osuši ih dobro.

U svakom slučaju je najbolje da kupiš sebi rukavice, one se kreću od 4-10000. Za 4-5 imaš solidnih sportex, thema, pfs, ring i jeftinije ali brzo strada čičak itd.
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #57 poslato: Februar 12, 2013, 02:20:09 posle podne »
Primljeno k` znanju.

Krenucu pomalo shadow, nisam Stvarno dugo udarao.

Sto se tice mase, ne radim bulking klasican, ali ima malo viska alorija pa da ne zamastim puno. Sto se tice rukavica, pazaricu h verovatno, za pocetak bandaze da malo utegnem zglobove.

Zasad mi je trening isplaniran Ok, pa ne bih razdvajao od tegova, jer ne bih imao vremena za odmor, posto idem 4x nedeljno.

Hvala za savete, pogotovu za rukavice, setio sam se muke kada Delis sa nekim.

Pokusacu ove nedelje malo  ogledalu, danas cu malo da opipam Dzak, mislim da je 70kg.
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #58 poslato: Februar 12, 2013, 02:31:23 posle podne »
poenta onoga sto sam ja napisao (da odvojis dzak od tegova) je bila da bez veze rizikujes povredu i pucanje misica, ali ti svakako radi kako mislis da treba...  :D

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: udaranje u dzak...
« Odgovor #59 poslato: Februar 12, 2013, 04:54:07 posle podne »
Milose - u pravu si 1000%

Sad sam dosao sa treninga - ledja, biceps.

Svaki trening radim sa malim pauzama, maksimalno guram svaku vezbu.

'em sto nemam snage da udaram u dzak posle treninga, 'em je kontrola pokreta ravna NULI nakon rada sa tegovima. NULA = POVREDA.

Znaci ova varijanta definitivno otpada, mozda da ubacim petkom kada radim noge?

Sreda, subota i nedelja su mi dani za odmor, ne znam kako je najpametnije iskombinovati?

Hvala puno na odgovorima. ;)
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...