Jun 16, 2024, 11:21:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Trcanje  (Pročitano 61672 puta)

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: Trcanje
« Odgovor #180 poslato: Jun 18, 2006, 09:22:59 posle podne »
idi predvece na trcanje,nije zdravo po suncu..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: Trcanje
« Odgovor #181 poslato: Jun 18, 2006, 09:58:45 posle podne »
me gotovo sad...ali uspeo sam ceo krug...jedva..

btw
viskok 192cm
tezak oko 105kg

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Trcanje
« Odgovor #182 poslato: Jun 21, 2006, 02:35:11 posle podne »
Citat: munja877
me gotovo sad...ali uspeo sam ceo krug...jedva..

btw
viskok 192cm
tezak oko 105kg


Zver. :twisted:
A koje si godiste Munjo? :wink:
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže torente

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Re: Trcanje
« Odgovor #183 poslato: Jun 22, 2006, 05:21:09 pre podne »
@Voda Voda,
citam trcis po 30-40min.,nekada i 1h,zar te ne ubija monotonija oko kosarkaskog terena?

Van mreže Marmelada

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Trcanje
« Odgovor #184 poslato: Novembar 21, 2007, 04:56:17 posle podne »
Trcanje je za mene najbolji vid treninga,kao i voznja bicikla.Ali opet zavisi ko je kako opredeljen,i naravno vazi i to da je tezina veoma bitna.Sto si laksi lakse trcis.
Ja leti raim na stazi deonice,radnim danima,a zimi radim duge staze.Eh,sad su udarili mrazevi uvece,pa mi tesko da disem od hladnoce.U tom slucaju smanjujem tempo.Trcim otprilike 10 km u proseku.

Van mreže kajman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Trcanje
« Odgovor #185 poslato: Avgust 15, 2009, 01:10:38 posle podne »
ja svaki dan u protekla 2 mjeseca trčim 4 km i za to mi je potrebno oko 40min trčim laganim tempom i uživam
imam 17 god  visok sam 195 i težak 109 kg tj u zadnja 2 mj sam smršao 5kg nisam mjenjao prehranu samo trčim i trčim
vidio sam da pišete da se pojavljuju problemi sa koljenima ja osobno nisam imao nikakvih problema trebam li se pripaziti i mogu li dobiti neki savjet od vas stručnjaka :D :D za mijenjanje prehrane sta bi bilo dobro da jedem i kako. unaprijed zahvalan

Van mreže markosmarko

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Trcanje
« Odgovor #186 poslato: Januar 18, 2010, 10:38:20 posle podne »
Поздрав људи!Јел може неко да ми објасни онај чувени "Beep test",нисам скроз погледао форум па не знам да ли сте негде већ расправљали о њему.Искрено,нисам прегледао ни ову тему скроз,па ако има негде објашњење,молим вас да ме упутите.Унапред хвала.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Trcanje
« Odgovor #187 poslato: Februar 20, 2012, 11:00:14 posle podne »
Da li neko moze da mi kaze da li postoji povezanost izmedju trcanja i smanjenja testosterona?
Prvenstveno mislim na trcanje duzi niz godina i velike distance, nekih 10km dnevno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trcanje
« Odgovor #188 poslato: Februar 21, 2012, 06:57:17 pre podne »
Da li neko moze da mi kaze da li postoji povezanost izmedju trcanja i smanjenja testosterona?
Prvenstveno mislim na trcanje duzi niz godina i velike distance, nekih 10km dnevno.

izmedju trcanaj i smanjenja testa nema bas neke veze
ali ako to trcanje izaziva stres i da ti telo luci KORTIZOL usled istog,onda ima I TE KAKO
mada ne bih rekao da je to u opste u pitanju...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Trcanje
« Odgovor #189 poslato: Februar 21, 2012, 08:08:45 pre podne »
Da li neko moze da mi kaze da li postoji povezanost izmedju trcanja i smanjenja testosterona?
Prvenstveno mislim na trcanje duzi niz godina i velike distance, nekih 10km dnevno.

izmedju trcanaj i smanjenja testa nema bas neke veze
ali ako to trcanje izaziva stres i da ti telo luci KORTIZOL usled istog,onda ima I TE KAKO
mada ne bih rekao da je to u opste u pitanju...

Na to sam ciljao Pedja. Nisam mislio nista konkretno na sebe, ali pitam iz predostroznosti.
Nego sam mislio da li ce biti preveliko lucenje kortizola ako bih kombinovao duga trcanja sa treningom sa tegovima?
Katabolizma sam svestan, kortizola nisam. :)

Da li je nuzno da se odlucimo samo za trcanje ili dizanje tegova? Vidim i da je Poliquin o losim svojstvima kardia, pogotovo u kombinaciji sa tezinskim treningom.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2012, 08:12:24 pre podne Francuz »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trcanje
« Odgovor #190 poslato: Februar 21, 2012, 10:28:28 pre podne »
pusti ti charlija
nista on novo nije rekao,samo sto je to fora
trava je zelena a nebo plavo
i onda nakon 5 god kazes
nebo je plavo a trava zelena..i onda brvoooooooooooooo...ma genijlanooooooooooooooooooooooooo

sta je tu novo?
ako nemas meru u kombianciji aerobnom i anaerobnog treninga od pre 15 god se zna da se izlucuju velike kolcine kortizola a kortizol se zna sta radi naem telu
dakle-nista nov
a moj savet tebi je da ne citas BUDALASTINE vec da citas ako vec hoces da se edikujes prave stvari od kojh ces imati koristi a od ovoga sto si saznao SIGURNO NECES jer si ti daleko od faze da brines o kortizolu jer pored svega navedrnog mnogo toga treba da bude uradjeno da bi doslo do poremecaja testostreona...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Trcanje
« Odgovor #191 poslato: Februar 21, 2012, 11:10:14 pre podne »
pusti ti charlija
nista on novo nije rekao,samo sto je to fora
trava je zelena a nebo plavo
i onda nakon 5 god kazes
nebo je plavo a trava zelena..i onda brvoooooooooooooo...ma genijlanooooooooooooooooooooooooo

sta je tu novo?
ako nemas meru u kombianciji aerobnom i anaerobnog treninga od pre 15 god se zna da se izlucuju velike kolcine kortizola a kortizol se zna sta radi naem telu
dakle-nista nov
a moj savet tebi je da ne citas BUDALASTINE vec da citas ako vec hoces da se edikujes prave stvari od kojh ces imati koristi a od ovoga sto si saznao SIGURNO NECES jer si ti daleko od faze da brines o kortizolu jer pored svega navedrnog mnogo toga treba da bude uradjeno da bi doslo do poremecaja testostreona...

Jos jedan razlog sto sam pitao u vezi kortizola je taj sto mi se vratila ginekomastija, pa mi je jedan od scenarija bio trcanje>kortizol>povratak ginekomastije.
I da vidim da li ce dodatni kortizol izazvan trcanjem (ako je to uopste ta kolicina napora koja moza da natera da se jos vise luci) napraviti jos vecu stetu...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Trcanje
« Odgovor #192 poslato: Februar 21, 2012, 02:13:36 posle podne »
Kortizol moze da bude isporovociran i psihickim stresom u privatnom zivotu ili recimo nedovoljno sna ili depresija, a utice i na imuni sistem...

Probaj ZMA, ili Glutamin od dodataka i neke multivitamine, b vitamin... mozda pomogne nesto  :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trcanje
« Odgovor #193 poslato: Februar 21, 2012, 02:15:05 posle podne »
Citat
Kortizol moze da bude isporovociran i psihickim stresom u privatnom zivotu ili recimo nedovoljno sna ili depresija, a utice i na imuni sistem.

upravo tako
a trcanje sigurno bas nema veze sa tim mnogo
a pojava gyno moze da znaci milion stvari tj procesa da se odvojaju u telu a trcanje sigurno nema nikakve veze sa tim...
probaj ti da uradis hormonalnu sliku pa onda donosi zakljucke

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Trcanje
« Odgovor #194 poslato: Februar 21, 2012, 06:03:55 posle podne »
Kortizol moze da bude isporovociran i psihickim stresom u privatnom zivotu ili recimo nedovoljno sna ili depresija, a utice i na imuni sistem...

Probaj ZMA, ili Glutamin od dodataka i neke multivitamine, b vitamin... mozda pomogne nesto  :)



Multivitamini su jedini suplement da koji mora da se ima para i kad se nema. :D
Tako da su oni obavezni.
Pedja mi je bas na temi o ginekomastiji na forumu skrenuo paznju i na stres, koji koliko god da ga izbegavam, jeste prisutan. U manjim kolicinama, ili i dalje tu.
Depresija nije, san samo nije uvek savrsen, kao recimo od 22-06 recimo, al je uvek tu 7-8 sati sna.
Hvala puno na savetu! :)

Citat
Kortizol moze da bude isporovociran i psihickim stresom u privatnom zivotu ili recimo nedovoljno sna ili depresija, a utice i na imuni sistem.

upravo tako
a trcanje sigurno bas nema veze sa tim mnogo
a pojava gyno moze da znaci milion stvari tj procesa da se odvojaju u telu a trcanje sigurno nema nikakve veze sa tim...
probaj ti da uradis hormonalnu sliku pa onda donosi zakljucke

Znam da je tako Pedja, nego znas kad me nervira (evo ga kortizol :D), kad ni prvi put kad sam operisan, niko mi nije rekao kako sam dobio ginekomastiju?
I sad, hipoteticki, ja dodjem sutra na operaciju ponovo (a zelim, jer je stanje isto kao i pre) i doktor ce me pitati kako sam dobio jer mi se ipak ginekomastija vratila (a posto znas kakvi su doktori, danas je vreme doslo da ja treba da znam sta mi je, a ne doktor).
Uradicu hormone, pa se javljam.
I tebi hvala naravno. :)
« Poslednja izmena: Februar 21, 2012, 06:05:39 posle podne Francuz »