Mart 29, 2024, 09:05:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Povisen AST, ALT i AF!  (Pročitano 36995 puta)

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #15 poslato: Avgust 24, 2010, 11:39:30 posle podne »
radio ultrazvuk:
jetra relativno homogene gradje, sa vise hiperehogenih ostrvaca, bez fokalnih promena, uzduzni dijametar desnog reznja 156 mm, intrahepaticni zucni putevi nisu dilatirani itd.

HBsAg negativan, anti HCV negativan, nema hepatitisa B ili C, PBD negativan...

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2010, 04:12:18 pre podne »
Kad se rade enzimi jetre ne bi trebalo da se jede 12 sati pre vadjenja krvi a i nemoj da treniras nekih tri dana pre vadjenja krvi jer to sve utice na jetru. Mozes da porobas verovatno su ti doktori to i preporucili da kupis imas ga u apoteci ESENCIJAL  FORTE ja sam ga pio nije los .

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2010, 10:02:50 pre podne »
Kad god sam vadio krv, nisam jeo bar 8-10h pre toga, probacu i sa 12 :). A sto se tice treninga,  poslednja 4 dana nisam radio ama bas nista, cisto da se uverim da li ce enzimi biti u redu kad ono...
A doktori nisu nista preporucili :(

poz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2010, 10:19:49 pre podne »
jel mozes ti da navedes tacno svoju ishranu kako ide u toku dana?
dali je svaki dan ista tj indenticna ili se razlikuje po bilo cemu?
dali konuzmiras alkohol?
dali pijes neke lekove?
koliko su te fizicke aktivnosti u vremenskom trjanju dnevno?

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #19 poslato: Avgust 25, 2010, 01:30:12 posle podne »
150-180g proteina -skusa, piletina, junetina, belanca, ella
50-200g hidrata - varijacije ovsene, pirinac, krompir, ponekad pasulj i grasak
do 100g masti- iz skuse, bademi, kikiriki, maslinovo
od povrca sve sto stignem, volim sve

ovako jedem svakog dana, trudim se od gore navedenog sto vise namirnica u toku dana
ne pijem alkohol, nikakve lekove, od fizickih aktivnosti u poslednjih mesec dana (posebno od kad pijem tonik) bajs na prazan zeludac 3-4 puta nedeljno do 30min.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #20 poslato: Avgust 25, 2010, 01:33:46 posle podne »

jedno pitanje dodatno
dali imas problema tipa kunjanje,zamagljen vid na momenete,bezvljnost,letargija, ili nesto slicno billo da je rec o danu kada je nizak unos UH ili kada je visok.?
dakle
dali ti se to desava ikada?
ili prevedno
dali se osecas isto kada je dan sa 200 gr Uh i kada je dan sa 0?

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #21 poslato: Avgust 25, 2010, 01:50:45 posle podne »
To me svi pitaju, osecam se uglavnom isto, naravno da mi vise prija kad je vise UH-a :)

slobodno pitaj...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #22 poslato: Avgust 25, 2010, 04:33:50 posle podne »
neznam ko te sve to pita i zbog cega
ja znam iz kog razloga sam to pitao
mislim da je kod tebe problem ROTACIJA sa uh i nemogucnost privkavanja jetre na datu situaciju.
NAGLSAVAM DA JA NISAM LEKAR I DA JE OVO SAMO MOJE MISLJENJE
a ja da sam na tvom mestu ja bih konzumirao npr 100 gr UH tokom 3 ned SVAK DAN ISTO I ONDA OTISAO DA URADIS ANALIZE
NASTAVI DA PIJES LIVER TONIC

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #23 poslato: Avgust 25, 2010, 04:59:11 posle podne »
Pitaju me doktori da li osecam nekakve simptome (koje si nabrojao) zbog jetre ali nisu mislili na dane niskog unosa uh-a posto verovtano i ne znaju sta je to :), nego generalno...
Ne mogu sad da probam sa 100g UH posto Idem od sutra na klinicki pa cemo videti sta ce biti. Pijem i dalje tonik.

hvala jos jednom, gos'n lekar :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #24 poslato: Avgust 25, 2010, 05:03:26 posle podne »
javi sta su rekli na klinici

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #25 poslato: Avgust 25, 2010, 05:24:20 posle podne »
Naravno, mozda snime i film o meni :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #26 poslato: Avgust 26, 2010, 03:42:41 posle podne »
Naravno, mozda snime i film o meni :)
a mozda jednostavno tvoje telo tj tvoja jetra ne trpi takav oblik fizickog napora tj tezinski trening ... citao sam negde o tome , da nekim ljudima su te vrednosti prilikom  rada sa tegovima stalno povecane , da jetra teze metabolise nusprodukte ... e da , jos jedno jako bitno pitanje koliki ti je bf (body fat otprilike)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #27 poslato: Avgust 26, 2010, 03:45:15 posle podne »
jetra trpi tezinsko opterecenje
i to je cienjca da je opterecena kada je ovaj sport u pitanju tj prilikom izvodjenja vezbi
samo ukolikko je on smanjio fiz aktivnost na min a i dalje reuzlatati divljaju..ja bih ipak uzork trazio u necem drugom tj onome sto sam ja rekao,jer mislim da njemu jetra ne trpi varijacije sa unosom t prerpadom kolicine UH..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #28 poslato: Avgust 26, 2010, 04:22:53 posle podne »
jetra trpi tezinsko opterecenje
i to je cienjca da je opterecena kada je ovaj sport u pitanju tj prilikom izvodjenja vezbi
samo ukolikko je on smanjio fiz aktivnost na min a i dalje reuzlatati divljaju..ja bih ipak uzork trazio u necem drugom tj onome sto sam ja rekao,jer mislim da njemu jetra ne trpi varijacije sa unosom t prerpadom kolicine UH..
moze da bude to sto si rekao i ja se slazem da bi trebao da batali dijetu na neko vreme , pa da vidi rezultate ... isto tako neki ljudi imaju taj neki sindrom gde pri povecanom bf (ne mora to da bude nesto drasticno) ali na njihov organizam tako deluje ... pogotovo ako si se naglo ugojio ... moze biti i masna jetra u pitanju ... u svakom slucaju i ja se slazem da vise ne sili ogranizam sa variranjem uh i da unosi dovoljno uh za njegove energetske potrebe svakog dana ... isto mislim da mu uzimanje bilo kakvog preparata tipa liver tonic ili liv52 u njegovom slucaju nece pomoci ... jer su to pre svega preparati koji obnavljaju jetru nakon nekog impakta tipa lekova, alkohola , virusa itd... a ovo kod njega je kontinuiran proces... znaci moguce je da je masna jetra i da ako ima malo veci bf da to bude razlog ... ponovo samo nagadjanje , ali kad nista drugo nije onda samo to i preostaje... inace govorimo i o vrlo kratkom vremenskom periodu u kom  on radi analize treba tu malo vise vremena da prodje makar na dva meseca da bi se uocila neka razlika ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #29 poslato: Avgust 26, 2010, 04:38:28 posle podne »
slazem se u svemu osim u delu da preprati tipa liver i liv ne pomazu
pomazu i te kako jer oni NE OBNAVLJAJU jetru vec pomazu pri njenoj regenraciji jer to nisu lekovi tj oni koji sluze za to sto si ti rekao a pored tih benefita imaju ti preprati imaju svojstvo DETOXIZACIJE tj nagoilvanja toxina u jetri prilikom bilo kavog opterecenja na nju a to smo ustanvili tj i sam si rekao da i fizicki napor donosi veliki stres na jetru te joj i te kako dobro dodje nesto tako
prevedeno
kamo srece da i oni koji nemaju problema sa jetorom uizmaju liver ili liv u kombinaciji sa nekim mocnim antioxidanosm tipa Q10 ili slicno..