Mart 28, 2024, 09:02:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Povisen AST, ALT i AF!  (Pročitano 36988 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #30 poslato: Avgust 26, 2010, 05:06:18 posle podne »
ja uzimam redovno koenzim Q i ponekad u kombinaciji sa Sylmarinom iako nemam problema sa jetrom ... te stvari jednostavno te vitalizuju i slazem se mocni antioksidansi ali... vidis ako je u pitanju poremecaj funkcije sto se meni cini da je kod njega , stanice jetre prskaju pa prskaju uzimao ili on ne uzimao neku zastitu , ako je masna jetra u pitanju odnosno ako dolazi do nakupljanja masti u stanicama to nema veze sa toksinima zar ne ? i posto je to kontinuiran proces lekovi koje bi uzeo ne otklanjanju uzrok a i ne mogu konstantno i dovoljno jako da uticu na regeneraciju ... eto uzimao je kao sto je rekao mesec dana , a rezultati su mu skoro isti ...znaci s obzirom da nije to imao ranije ne bih sumnjao ,ne bi trebalo da bude neki urodjeni poremecaj ali recimo naglo menjanje bf, bilo da se povecava ili smanjuje... o da... i tekako kod nekih ljudi moze da utice na transaminaze... znaci neka on uzima tonik , koenzim q  , nece da mu skodi sigurno ali pre svega stil zivota ... znaci normalan unos uh , proteina , masti i sve u skladu sa njegovim fizickim aktivnostima i potrebama... teretanu nek iskluira nekih mesec dva...(nece mu nista biti jer se niko za dva meseca nije ni nabildovao a ni upropastio - ovo se konkretno obracam SuperHeroju ;D da slucajno ne brine) i onda nakon toga na vadjenje krvi ... znaci moze biti masna jetra u nekom stadijumu , da je to prolazna stvar... znaci ona ne mora da ultrazvuku da se prikaze da je uvecana da bi bila ta dijagnoza... alkohol nikako , sokovi i gazirana pica , vestacke arome itd isto , sto manje ... znaci neka ta apstinencija od tih stetnih stvari da se ustanovi sta je ... naravno vrlo je moguce ovo sto je rekao Pedjos da tebi ne odgovara to menjanje uh i da si time poremetio malo meabolizam glikogena mozda... e sad , dal tebi mozda samo treba da se priviknes na takav rezim dijete ili da to nije za tebe to vec ne bih znao niti smeo bilo sta da kazem...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #31 poslato: Avgust 26, 2010, 05:08:54 posle podne »
pa to je ono sto sam ja rekao
samo krace...hehehehhe

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #32 poslato: Avgust 26, 2010, 07:27:05 posle podne »
novi info:
Verovatno sam od ponedeljka na klinickom jer su prebukirani, tako da jos malo kucne treapije.
Kao sto rekoh, poslednjih mesec dana radim samo kardio ujutru 3-4 puta nedeljno, mozda i to da smanjim? Ne znam koliki je bf, ali po izrazenim venama i mini slaufu sam valjda negde kao 'prosecan' aktivan co'ek :) Alkohol, gazirano, masno, secere ne unosim ko zna od kada.
E sad, jos jedno pitanje: da nije uticao virus koji sam od juce zakacio (glava, grlo, konstantna zedj, pospanost a nisam kinuo godinama a kamoli bio bolestan) na prokletu jetru?

Hvala obojici na komentarima...

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #33 poslato: Avgust 27, 2010, 12:03:39 pre podne »
novi info:
Verovatno sam od ponedeljka na klinickom jer su prebukirani, tako da jos malo kucne treapije.
Kao sto rekoh, poslednjih mesec dana radim samo kardio ujutru 3-4 puta nedeljno, mozda i to da smanjim? Ne znam koliki je bf, ali po izrazenim venama i mini slaufu sam valjda negde kao 'prosecan' aktivan co'ek :) Alkohol, gazirano, masno, secere ne unosim ko zna od kada.
E sad, jos jedno pitanje: da nije uticao virus koji sam od juce zakacio (glava, grlo, konstantna zedj, pospanost a nisam kinuo godinama a kamoli bio bolestan) na prokletu jetru?

Hvala obojici na komentarima...
Neverujem

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #34 poslato: Avgust 27, 2010, 05:50:05 pre podne »
ivane
tj super heroj
veoma je moguce da su enzimi jetre uvecani zbog virusa....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #35 poslato: Avgust 27, 2010, 09:14:35 pre podne »
novi info:
Verovatno sam od ponedeljka na klinickom jer su prebukirani, tako da jos malo kucne treapije.
Kao sto rekoh, poslednjih mesec dana radim samo kardio ujutru 3-4 puta nedeljno, mozda i to da smanjim? Ne znam koliki je bf, ali po izrazenim venama i mini slaufu sam valjda negde kao 'prosecan' aktivan co'ek :) Alkohol, gazirano, masno, secere ne unosim ko zna od kada.
E sad, jos jedno pitanje: da nije uticao virus koji sam od juce zakacio (glava, grlo, konstantna zedj, pospanost a nisam kinuo godinama a kamoli bio bolestan) na prokletu jetru?

Hvala obojici na komentarima...
dobro je sve to ok , ali brate smiri se ti ipak i nemoj ti taj kardio na prazan stomak pretpostavljam da ga radis... nemoj jbt nista da radis fizicki dok se ne otkrije sta je ... mislim zbog tebe , jer kao sto vidis jetra ti je osetljiva brzo reaguje na sve... i zelis sto pre da zavrsis sa tim iskljucis sve moguce opcije a ne da se bahces i vuces po lekarima i na to trosis vreme ...

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #36 poslato: Avgust 27, 2010, 10:26:34 pre podne »
Da, slazem se, ovih dana samo lagana setnja do kuhinje i nazad :D

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #37 poslato: Avgust 27, 2010, 03:03:19 posle podne »
Moguce je da su enzimi jetre uvecani od nekog virusa ali neverujem da je od ovog sto je naveo, posto je taj gripcic pokupio pre par dana a ovo sto mu se desava sa jetrom kulminira malo duze.

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #38 poslato: Septembar 26, 2010, 11:50:49 posle podne »
opet ja :)...
Posle 20-ak dana skoro-svakodnevnog ispitivanja, dijagnoza je da je jetra (a i ostali organi u njenom komsiluku) potpuno zdrava i da se za sada ne zna nista vise. U medjuvremenu su transaminaze varirale i do 100 %, ostali nalazi krvi super. Dobio samo da pijem Reliv forte pa da se javim na kontrolu uskoro..

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #39 poslato: Septembar 27, 2010, 09:42:49 pre podne »
opet ja :)...
Posle 20-ak dana skoro-svakodnevnog ispitivanja, dijagnoza je da je jetra (a i ostali organi u njenom komsiluku) potpuno zdrava i da se za sada ne zna nista vise. U medjuvremenu su transaminaze varirale i do 100 %, ostali nalazi krvi super. Dobio samo da pijem Reliv forte pa da se javim na kontrolu uskoro..

Kad doktori ne znaju sta je, to je katastrofa, a vole da se prave pametni !!!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #40 poslato: Septembar 27, 2010, 10:35:07 pre podne »
opet ja :)...
Posle 20-ak dana skoro-svakodnevnog ispitivanja, dijagnoza je da je jetra (a i ostali organi u njenom komsiluku) potpuno zdrava i da se za sada ne zna nista vise. U medjuvremenu su transaminaze varirale i do 100 %, ostali nalazi krvi super. Dobio samo da pijem Reliv forte pa da se javim na kontrolu uskoro..


p amoraces da se skroz primirs nema trcanja nema nista dok ti se to ne sredi ... nece to tako brzo da se smiri ... neki optimalan period je i do 6 meseci... drugo mnogo ti cesto vadis krv ... iskuliraj malo ...

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #41 poslato: Septembar 27, 2010, 10:54:27 pre podne »
Nisam svojevoljno vadio krv, lekari su insistirali ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #42 poslato: Septembar 27, 2010, 01:07:57 posle podne »
sve najbolje... ali i dalje stojim iza toga da tebi treba vise vremena prodje za tu jetru... znas i od stresa mogu ti enzimi da pobudale... pogotovo to kako si ti opisao gore - dole... ako si pod hronicnim stresom i imas osetljivu jetru jos na to dodao trening... nekome odgovoara da ode u teretanu , trcanje , sta vec i izduva se , a nekome kad mi nije nesto po vojli i ne prija da se dodatno opterecuje... mislim razmotri kao jednu od opcija... posao , mozda fax kuracpalac... mozda si pod stresom i da ne znas...ili ti neki virus zuji organizmom ...

Van mreže SuperHeroj

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Povisen AST, ALT i AF!
« Odgovor #43 poslato: Septembar 27, 2010, 02:37:18 posle podne »
Hvala, i tebi sve najbolje...

.. mozda si pod stresom i da ne znas...

Jedino mi ovo stoji kao moguca opcija.