April 29, 2024, 11:13:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: trening, ishrana, suplementi  (Pročitano 5528 puta)

Van mreže arijana

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
trening, ishrana, suplementi
« poslato: Avgust 31, 2010, 01:53:29 pre podne »
Prije svega da pozdravim sve clanove....ja sam novi kolacic i tipkam iz Sarajeva ;D
Nadam se da sam na dobar podforum postavila temu ?!
Potrebna mi je pomoc oko trening programa, prehrane i suplemenata.
Naime trenirala sam redovno oko 8 mjeseci ( aerobik, treninzi izdrzljivosti, po malo teretana) medjutim nisam toliko ozbiljno pristupala.Zatim sam napravila pauzu preko ljeta, gdje sam sam 2,3 x sedmicno isla na trcanje.
Sada zelim ozbiljno  da pristupim treninzima i startam polovinom narednog mjeseca ;D
Shodno obavezama planirala sam da trening aerobika imam 3 dana u sedmici ( cetvrtak, petak, subota)
Ostali dani su mi slobodni da si organizujem teretanu i aerobni trening.
Visoka sam 165  teska oko 68-70 kg.Poprilicno sam jake konstrukcije, te kada previshe smrsam izgledam jako bolesno ;D
Takodjer sam planirala da pocnem trositi neke suplemente.Razmisljala sam o L Karnitinu?!
U biti zelim da skinem par kg viska, da zategnem tijelo, te da sredim kondiciju ( koja ni sada nije bash losa   :P)
Ishrana mi je poprilicno nepravilna.Jedem 1 ili 2x dnevno obilno i to je to.
Pijem oko 2 l vode.Jedina sreca u ishrani je sto volim da ruckam sve ;D i sto jedem jako dosta voca.
Molim Vas pomoc.

Hvala



The resistance that you fight physically in the gym and the resistance that you fight in life can only build a strong character. - Arnold Schwarzenegger

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2010, 06:43:29 pre podne »
pozdrav
pa ukoliko imas takve vrste trneinga tj ukoliko planiras takve vrste treninga kao sto si navela onda je trening na mestu sto se tice tvog cilja
a prednost NIJE to sto jedes sve a jos manja je prednost sto jedes dva puta tj to se moze pokazati kao VELIKIII PROBLEM.
iz razloga sto je veliko pitanje kakav je tvoj metabilizam sada tj posto s ga naucila da "prezivljava" od dva obroka BILO CEGA na dan.
neka planska dijeta sada moze da bude mac sa dve ostrice jel sve kvalitetne dijete se zasnivaju na bar 4 do 5 obroka dnevno
i sada mislim da je vise nego jasno da ukoliko predjes sa 2 obroka na 5 bez obzira koliko cisto jela -sta moze da se desi.
iz kog razloga si u opste se trudila da jedes samo dva puta dnevno?

Van mreže arijana

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2010, 11:07:58 pre podne »
 ;D ;D ;D ;D nisam se bash mnogo trudila, jednostavno mi je ritam zivota to nametnuo.Fakultet, posao i onda jedem kada stignem.
Nekada se dogodi da je to samo neki obilniji dorucak, pa kasnije neki veeeliki rucak u 18h. ::) , a nekada prezivim na tom jednom dorucku  :-\
Shvatila sam ja da moram tu losu naviku da promjenim, jer sam toliko navikla svoj metabolizam da tako radi da cu morati neke drasticne promjene da napravim kako bi se tih par kg vishka pokrenulo.
Shodno mojim obavezama opcija za trening svaki dan bi bila....ponedjeljak, utorak tegovi, srijeda, nedjelja aerobni trening, a cetvrtak, petak, subota aerobik.
Trenutno mi je problem kvalitetan trening za teretanu.Pokusavala sam sama da nesto ukombinujem ali sam uvijek ili se preforsirala ili se postedila ;D
Takodjer i L Karnitin DA ili NE ?
Citala sam po netu, istrazivala i skoro pa da su sve pohvale za njega  :-\

Uglavnom pocinjem od promjene prehrane 4,5 obroka dnevno....kakvih, kolikih ?

Hvala jos jednom na susretljivosti!!!
The resistance that you fight physically in the gym and the resistance that you fight in life can only build a strong character. - Arnold Schwarzenegger

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2010, 12:24:26 posle podne »
ti ocigledno citas na pogresnim mestima
dakle da ne ulazim u srz KARNITIN -ne..
aerobik tj sama rec AERO ti govrio da je to AEROBNI TRENING tj nema logike i razloga da ga razdvajas od treninga koji zoves aerobni i radis ga NEDELJOM
to je jedno te isto
moja ti je prepruka da jedan dan radis tegove a drugi dan cardio tj aerobik i tako u krug sa jednim danom pauze u nedelji.
a hrana...
moras da mi napises sta od namirnica tipa,belo meso,riba,jaja,tunjevina ,posni sirevi itd VOLIS tj u koje vreme od prilike bi mogla da imas obrok
jere odista ne vredi mi da giubimo vreme i da ti ja napisem neki progrma pa da ti kazes ovo ne volim da jedem a ovo ne mogu da jedem tad i tad ili neki drugi razlog
dakle...mislim da bar toliko znas sta od namirnica bi trebalo.
imam jedan jelivnik od jedne devojke pa probaj da ga modifukujes npr prema sebi...
evo..

PONEDELJAK, SUBOTA
6:30h tunjevina i jogurt
10h 3 belanca i jedno zumance
14h belo meso 150g i pirinac 70g
19h belo meso i salata
22h ella sir 100g
to je za 75 UH

UTORAK, CETVRTAK
6:30h 3 belanca i 100g ovsenih
10h tunjevina i jogurt
14h belo meso 150g pirinac 120g i sargarepa 200g
19h belo 130g i salata
22h ella 100g
to je za 150 UH

SREDA, NEDELJA
6:30h 3 belanca i 1 zumance
10h tunjevina i jogurt
14h belo meso i salata
19h belo meso
22h ella 100g
to je za 0 UH

PETAK
6:30h tunjevina i jogurt
10h 3 belanca i jedno zumance
14h belo meso 150g i pirinac 50g
19h belo meso 130g i pirinac  kromir 220g
22h ella 100g
to je za 75 UH

Van mreže MalaSirena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2010, 01:27:44 posle podne »
Ja se izvinjavam sto upadam ali posto ovde nadjoh ishranu na jednom mestu, a devojka je u istoj situaciji kao i ja, bolje da pitam nego da otvaram novu temu. Ovaj jelovnik bih generalno mogla da ispostujem (vrlo slican je i moj trenutni) al sa malo promenjenom satnicom 9-12-16-19-22h. U teretani sam od 10-12h (30 min kardio) i to 2 dana pa 1 odmaram. Je l to ok?!
Jedino sto ne mogu nikako da ispostujem je SALATA!! Evo upravo pokusah da progutam paradajz izmiksovan u blenderu ali ne moooguuuuuuuuu :( Neka "paradajz pilula" bi dobro dosla :D Vec na nekoliko mesta videh da nisi pristalica voca ali moram da pitam... Da li bi JEDNA jabuka, breskva, pomorandza ili nesto slicno mogla da prodje umesto salate?! Znam da ima secera ali ovako ne unosim nikakve vitamine :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2010, 02:01:23 posle podne »
SIRENO
VITAMINE mozes da unosis putem nekih tbl ili kapusla
u vocu ih sigurno nema toliko koliko se o tome blebetalo u nazad 30 godina..jedi voce i biti ces zdrav...aha......
elem
jedna jabuka ti nista nece smetati
ali salatu treba da jedes zbog VLAKANSTIH matrija koje regulsu probavu a ne zbog toga sto imaju neznam koliko vitamina ili neznam necega drugog..dakle...VLAKNA.
a ja ne mogu da verujem da ti od 30 vrsta salate koje mi trenutno padaju na pamet NE MOZES da jeds ni jednu???

Van mreže arijana

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2010, 02:35:04 posle podne »
Zasto Karnitin ne ? :-\
Mislila sam da si dodam nesto sto ce mi dati dodatnu energiju za trening, te sagorjevati masnoce brze....?!
Dnevni raspored mi je takav da tegove mogu raditi ponedjeljak i utorak prije podne, srijeda mozda ponekad, cetvrtak, petak subota mi je aerobik poslije podne, dok nedjeljom teretana ne radi.Pokusavala sam na razne nacine da nekako ukombinujem dan ovo dan ono, ali prosto ne ide  :-\
Sto se tice namirnica ja sam jedna "mala" izjelica i jedem i volim SVE. ;D
Tako da u biti bilo sto da napises ja jedem ;)
U biti ne pijem gazirano nikada, fast food jednom u 100 godina tako da se u principu poprilicno "zdravo" hranim. (kuhano, supice, salate etc.)
S tim da bi i meni pasala satnica koju Sirena navodi 9-12-16-19-22h.
Jooooj nadam se da te ne zamaram previshe ???

The resistance that you fight physically in the gym and the resistance that you fight in life can only build a strong character. - Arnold Schwarzenegger

Van mreže MalaSirena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #7 poslato: Avgust 31, 2010, 06:50:33 posle podne »
Pedja hvala na odgovoru. Znam da je tesko shvatiti da ne jedem bas nikakvu salatu ali obecavam da cu nastaviti da pokusavam i eksperimentisem. Valjda cu nesto ubosti na kraju :) A sto se tice tableta i kapsula, postoji li neki kompleks vitamina i minerala koji bi preporucio?!
Arijana izvini jos jednom sto sam upala na tvoju temu :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2010, 07:08:37 posle podne »
Zasto Karnitin ne ? :-\
Mislila sam da si dodam nesto sto ce mi dati dodatnu energiju za trening, te sagorjevati masnoce brze....?!
Dnevni raspored mi je takav da tegove mogu raditi ponedjeljak i utorak prije podne, srijeda mozda ponekad, cetvrtak, petak subota mi je aerobik poslije podne, dok nedjeljom teretana ne radi.Pokusavala sam na razne nacine da nekako ukombinujem dan ovo dan ono, ali prosto ne ide  :-\
Sto se tice namirnica ja sam jedna "mala" izjelica i jedem i volim SVE. ;D
Tako da u biti bilo sto da napises ja jedem ;)
U biti ne pijem gazirano nikada, fast food jednom u 100 godina tako da se u principu poprilicno "zdravo" hranim. (kuhano, supice, salate etc.)
S tim da bi i meni pasala satnica koju Sirena navodi 9-12-16-19-22h.
Jooooj nadam se da te ne zamaram previshe ???



pa niti ce ti carnitin dati enerigju niti ce ti pomoci u topljenu
stvar je u tome sto l carnitin jeste ak koja bi trebala da u nekim studijima utice na gubitak masnoca kroz guranje istih u mitohidnirje bla bla bla bla,ali se to pokazalo da je taj efkekat moguce pri velikim dozama a te velike doze bi bile letlane po nas
ali da ne duzim...jer odista nemam toliko bas vremena da objsanjvam kako nesto deluje jer to smo vec mnogo puta pisali na forumu tako da nije problem da se nadje
a dalje
ukoliko mozes da jedes sve,onda mislim da ti nije problem da ovaj jelovnik koji sam postavio od jedne devojke primenis kod sebe bar nekih 4 nedlje..
trening
pa dobro..onda ukombinuj tako kako mozes sa tim da ti nedlja kao dan bude free

i ono glavno
ssamo VODI RACUNA O RASPOREDU UH PO DANIMA jer je to GLAVNO U OVAKVIM DIJETAMA

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2010, 07:12:31 posle podne »
Pedja hvala na odgovoru. Znam da je tesko shvatiti da ne jedem bas nikakvu salatu ali obecavam da cu nastaviti da pokusavam i eksperimentisem. Valjda cu nesto ubosti na kraju :) A sto se tice tableta i kapsula, postoji li neki kompleks vitamina i minerala koji bi preporucio?!
Arijana izvini jos jednom sto sam upala na tvoju temu :)

pa odista sam iznenadjen da postoji neko a da ne voli nikakvu salatu.
ali dobro
a sto se tice multi vit komplexa.
pa evo ovde odista mozes da nadjes svasta

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=170

a moja prepruka za Vas zene defitivno
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30114

Van mreže arijana

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening, ishrana, suplementi
« Odgovor #10 poslato: Avgust 31, 2010, 07:31:52 posle podne »
Hvala Pedja na odgovoru .
Mislim da cu primjeniti navedeni jelovnik samo sa drugom satnicom.
Nadam se da ce uroditi plodom.... :)
The resistance that you fight physically in the gym and the resistance that you fight in life can only build a strong character. - Arnold Schwarzenegger