Jun 09, 2024, 06:19:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: kworkcib
X3MShop banner

Autor Tema: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.  (Pročitano 7673 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« poslato: Avgust 31, 2010, 11:23:45 posle podne »
Evo nas sa Jadranom Damjanovićem iz Knina, nekoliko dana nakon „Scitec Noć Šampiona 2010.“ koje se održalo u preljepom gradu Kninu. Reakcije publike i odaziv su bili odlični, kritike natjecatelja vrlodobre, mišljenja gospode iz gradskog poglavarstva također na nivou, sa željom da nas opet ugoste. Mi ne krijemo zadovoljstvom kao organizatori da nam je natjecanje „uspjelo“. Kako nam se Jadran pokazao kao odličan „domaćin“,napravili smo kratak intervju s njim, pa pročitajte;

M.S. Jadrane, reci nam nešto o sebi, ukratko;

Rođen sam u Sarajevu 1979. god. a do 18. god. živio sam u Zadru. Upoznavši Inju doselili smo se u Knin gdje smo sredinom 2003. godine otvorili teretanu „CroGym“ koja je od male teretane postala mjesto gdje se skupljaju ljudi s težnjom biti jači u svakom pogledu (i fizički i mentalno).

M.S. Koji su ti rezultati najbolji i najdraži?

Već sam par puta naveo da moji uspjesi natjecateljski nisu impresivni i da se nadam da nisu odraz niti djelića moje kvalitete. Ova natjecateljska sezona mi je bila najdraža iz dva razloga: jer mislim da sam napravio najveći pomak u kondiciji i veličini i drugi razlog je da sam sve to napravio uz otegotnu okolnost- pucanje desnog lista (sredisnji dio gastrocnemiusa je praktično eksplodirao i nastala je pukotina dužine 13, širine vise od 10 cm). Sve se to dogodilo 23.3. a na državno prvenstvo nepuna dva mjeseca kasnije sam izašao bolji nego do tada.

Uspjesi ove godine su već standardno drugo mjesto na državnom. Posebno drago natjecanje je Scitec Noć Šampiona 2010. (mislim da će mi zavijek ostati u sjećanju jer je održano u Kninu) gdje sam bio drugi i mislim da je uza sve moje minuse forma bila više nego zadovoljavajuća.

M.S. Reci nam nešto o svom početku u sportu;

Rano sam počeo ići u teretanu i to je bio trening uz dobru volju, dok nisam upoznao Inju sve od bodybuildinga je bilo izgrađeno na sreću. Ona se željela natjecati, a već se natjecala u fitnessu, tako da je imala osnovna znanja o prehrani, pa smo počeli „učiti“. Ma, glupo je reći učiti. Tada smo počeli živjeti taj stil života i lagano evoluirali u znanjima, pa kao posljedica toga vidjelo se da nešto i radimo. Namjerno ovdje spominjem nas (ne samo sebe), jer je zbilja i bilo tako. Moj početak ne bi postojao da nije bilo njenog početka.

Smatram da možemo iskoristiti naše potencijale na sto načina, a na kraju krajeva, stvarno, ali najstvarnije niti 5% mog pogleda na ovaj stil života se ne veže uz natjecanja. Mi krajnju zadovoljštinu već imamo, a to je da živimo onako kako želimo i da u tome uživamo.

M.S. Tvoj osvrt na tvoje sadašnje stanje u bb;

Ovo je pitanje, na koje niti imam, niti nemam mišljenje. Ustvari, volio bih da ga nemam, jer ga kao natjecatelj ne bi trebao imati. Jer prirodno bi bilo da mi kao natjecatelju problemi saveza nisu poznati ni opterečavajući. Smatram da ako postoji firma koja ima vlasnika i rukovodstvo da samo u jednom slučaju je to dobra firma: to je ako ne postoji potreba da neko iz branše postavlja ovakvo pitanje, a ako ga već postavi da bi jedini odgovor svakog zaposlenika trebao biti „stanje u firmi je dobro“. Svaki drugi odgovor znači da stanje u firmi više ili manje nije dobro, a kolko nije dobro čak niti ne ovisi o odgovorima anketiranih jer možda se ne žele zamjerati. Ja se ne bojim zamjeriti, a nisam upoznat dovoljno dobro kolko je stanje loše da bih se usudio pričati o tome. Ima stvari koje zamjeram i na konkretna pitanja bih mogao odgovoriti. Na kraju krajeva, teške riječi koje padaju nakon svake zamjerke nekog natjecatelja i obrambeni stav vodstva saveza je ružna navika i govori nešto o stanju. Ja  prvi nemam namjeru tražiti konstruktivne kritike, prvenstveno jer sam zabavljen samim sobom. Moj odgovor ne prikazuje moju pragmatičnost i oportunizam nego prosto uštedu energije koju trenutno ne namjeravam rasipati na takve stvari.(Kao komandos kojeg ne zanima zapovjedni lanac).

Moje stanje ili status u hr bb? Hmmm. Ne znam, kakav je moj status. Odnos sa ljudima iz saveza je za mene baš onakav kakav bi trebao biti ako se uzme najniži minimum odnosa jednog sportaša i nekog tko bi trebao paziti na tog sportaša. Osobno nisam involviran u rad saveza ni posredno niti neposredno. Mogu reći da je moja nezainteresiranost glede zbivanja unutar tog malog svijeta jednako velika kolko je velika nezainteresiranost njih da me se uključi i „iskoristi“. Možda se tu krije i odgovor, jer očito da sam nezanimljiv kada je to tako. Možda bih se trebao zamisliti. Ove godine nisam niti znao kada je europsko, a od čovjeka iz Srbije sam doznao da bi svoju formu mogao iskoristiti na mediteranskom prvenstvu, ali očito to nije bilo mišljenje ljudi koji vode naš bodybuilding. Pazite, ja se niti malo ne žalim i znam kada mi bude jako stalo da se idem negdje dokazivati da će se to dogoditi jer sam jako uvjerljiv čovjek, ali sad nije riječ o mojim afinitetima, nego o odnosu prema meni. Opet velim, možda mislim da sam potcjenjen i samim time sebe precjenjujem, ili opet možda moj status ne kotira visoko iz drugih razloga u savezu i među ljudima koji ga vode.

M.S. Tvoji ciljevi za budućnost (što planiraš, koja natjecanja)?

Moji ciljevi su uvijek biti bolji, savršeniji i stalno napredovati. Nastojim da se  u tri mjeseca mogu pristojno spremiti za natjecanje i biti bolji nego prije, a o ostalom odlučujem u hodu i sam sam svoj. Uvijek sam u svemu radio tako da utvrdim najbolje i da dižem donju granicu, kada mi donja granica bude dovoljno visoko da smatram da mogu konkurirati i biti zadovoljan plasmanom. Mislim da će to biti prilično skoro, ali ne usudim se ni sebi reći planove, da se ne izjalove. Bitno je da rastem i da sam u svakoj fazi „relativno“ zadovoljan formom.

M.S. Prehrana (opiši svoj dnevni jelovnik i to u fazama, npr. kad si u masi, kad se definiraš, i zadnji tjedan pred nastup);

Moj dnevni jelovnik je sastavljen na način da zadovoljim min 3,5 grama proteina po 1kg mišične mase. Dan počnem sa shakeom koji sadrži 60 grama whey proteina, 10 grama kreatin monohidrata i mješavinom šećera sa visokim, srednjim i sporim glikemiskim indeksom (20-50 grama glukoze, 20 grama zobi i 20 grama grožđica ili nekog suhog voća). Za ovaj obrok je bitno da se konzumira odmah nakon ustajanja jer je inzulinska osjetljivost mišića nakon cjelonoćnog posta velika i aminokiseline i glikogen u mišićima se prakticki „upijaju“. Sat vremena nakon tog obroka kreću obroci sa visokim udjelom proteina koji idu svaka dva i pol sata. Prvi idući obrok je 0,5 kg posnog sira, nakon toga ide obrok bijelog ili crvenog mesa sa nešto malo ugljikohidrata (0-100 grama) u obliku paste, riže ili peciva i sezonska salata. Tada dolazi zadnji obrok prije treninga koji je ili sendvić sa sušenom puretinom ili protein shake (neki mliječno-jajčani protein) ovisno o tome koliko se sito osjećam. Pred sam trening koristim 30-40 grama bcaa koje vežem sa 20 grama wheya i malo vrlo glukoze (pošto bcaa nije topiv u vodi) i čime pokušavam postići antikatabolizam usljed jakog treninga. Nakon samog treninga ide klasični poslijetrenažni obrok od 60 grama whey proteina, 30- 100 grama glukoze, 10 grama kreatin monohidrata i 30 grama glutamina. Za večeru pojedem nekih 300 grama crvenog ili bijelog mesa, sa prilogom sezonskom salatom i paniranim povrćem ispečenim u pećnici na masnom papiru. Pred sam san pojedem 250-500 grama posnog sira i popijem omega 3 kapsule.

Jelovnik u fazi definicije i mase se ne razlikuje u mnogočemu osim po smanjenom unosu ugljikohidrata za vrijeme prednatjecanja kada umjesto posnog sira nastojim koristiti protein shakeove na bazi kaseina ili nadomještam proteine iz bijelog mesa.

M.S. Suplementi koje koristiš?

Moja suplementacija je: whey protein WPC od SCITECa, PROLONG SCITEC spori protein dobrog aminokiselinskog profila, SCITEC kreatin monohidrat ili ANIMAL PUMP, SCITEC glutamin, UNIVERSAL BCAA u prahu, ANIMAL FLEX, multivitaminske tablete DAILY FORMULA od UNIVERSALa, CALCIUM-ZINC-MAGNESIUM kompleks minerala, NOX 3 od UNIVERSALa, L- CARNITINE od UNIVERSALa...

M.S. Trening (kad si u masi, u definiciji i zadnji tjedan pred nastup)?

Moj trening u fazi mase i definicije se ne mijenja bitno osim što u fazi definiranja povečavam intenzitet i volumen treninga (ubacujem više izolirajućih vježbi za sve mišićne grupe, a samim kraćenjem odmora medđu serijama dvije vježbe i korištenjem superserija ili megasetova povečavam intenzitet treninga).

Nemam generalni plan treninga i zbog brzog oporavka nastojim cijelo tijelo uraditi dva puta tjedno. Jedan mikrociklus treninga ovako izgleda:

1.     dan NOGE

-         čučanj- 10, 5, 5, 5, 5, 5 (dakle i za vrijeme mase i definicije nakon zagrijavanja odradim 5 serija sa utezima koji su teški toliko da svaku seriju napravim maksimalno 5 ponavljanja; prva vježba je osnovna i kada s teškim teretom dovedem krv u ciljani mišić, kasnije s ostalim vježbama mogu ciljati mišić iz kojeg kuta želim i više nema visokih pauza; u definiciji mi je prva vježba također rađena sa odmorom, jer ne bih kvalitetno dobio željeni rezultat a to su svih pet serija odrađenih s trenutno maksimalnim utezima)

-         nožna presa 10, 8, 5

-         fleksija 15, 12, 8, 5, 5

-         nožna ekstenzija 15, 12, 12, 10, 8; zadnje dvije serije su jednonožno pumpanje na spravi za nožnu ekstenziju 2×25 punavljanja.

2.     dan RAMENA-LEđA

-         rameni potisak iza glave- 14, 10, 5, 5, 5

-         odručenje bučicama- 16, 16, 16

-         potisak ispred glave na smitovoj mašini- 12, 10

-         predručenje sa šipkom 16, 16

-         dizanje na vratilu iza glave 12, 10, 8, 8, 8

-         dizanje na vratilu ispred glave 8, 8, 8

-         mrtvo dizanje 10, 5, 5, 3, 15 (ugrijem se sa 50% 1r.m.., ostale serije su sa 70-90% 1 r.m. i zadnju napravim sa 60% 1r.m.)

-         veslanje na donjem kolutu lat mašine 15, 8

-         usko vratilo 12, 8.

3.     dan PRSA- RUKE

-         bench press ili kosi bench press 12, 8, 8, 5, 3, 8 (zadnja serija je smanjena na nekih 65% 1r.m. da bi se postigao pump)

-         razvlačenje bučicama na kosoj ili ravnoj klupi (ako radim ravni bench onda razvlačim bučice na kosoj klupi i obratno) 12, 12, 12

-         cross 16, 16,

-         biceps pregib ez šipkom stojeći 12, 10, 8

-         biceps pregib bučicama naizmjenice 10, 10, 10

-         Scottova klupa 12, 10, 8

-         Triceps pregib s čela (french) šipkom 12, 10, 8, 8

-         Ekstenzija tricepsa sajlom s gornjeg kolotura 20, 20, 20, 20

-         Ekstenzija u pretklonu bučicom 12, 10, 8

-         Sklekovi na razboju 20, 20, 8 ( s opterečenjem).

M.S. Tvoje mišljenje o životu bb (općenito).

Ne poznajem puno bodybuildera osobno, ali valjda nitko nije lud da radi nešto što ne voli. To je stil života koji pojedinac izabere i trebao bi uživati u tome. Skužio sam da bodybuilderi (vjerovatno je tako i u drugim branšama) vole biti patnici. Možda pojedinci misle da si tako daju značaja. Ja ne gledam na to tako. Nikad ne bih radio nešto što mi ne stvara neopisiv gušt.

M.S. Savjeti koje bi uputio mladima!

Savjeti mladima koji se žele baviti bodybuildingom ili sportom općenito je da daju sve od sebe maksimalno i da su sami sebi referenca. Svaki dan da nastoje biti što bolji. Da počnu s osnovama i da ih primjenjuju, a one ce evoluirati. Sistemi treninga, eksperimentiranja s hranom i suplementacijom su gubljenje vremena. Dosljednost u teškom treningu i žvakanju kvalitetne visokoproteinske hrane jedini je put do uspjeha.

Općenito savjete me mama naučila da ne dajem jer i najobičniji šarlatani mogu davati savjete. Ovo su sugestije za koje mislim, a ne mora biti, da su jedini put napredovanju. Mislim da se to može primijeniti na svaki segment, struku i slično.

Jadrane, zahvaljujemo ti na vremenu koje si nam posvetio i želimo ti odličan uspjeh u daljnjoj karijeri i životu privatno! Lijepi pozdrav!


http://www.teretanavijesti.com/novi-intervju-sa-jadranom-damjanovicem-2010

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/

Van mreže Ichabod

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2010, 07:16:31 posle podne »
odličan intervju i čovjek, hvala.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2010, 10:28:40 posle podne »
odličan intervju i čovjek, hvala.
Jadro je zaista velik covek..

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2010, 06:36:24 posle podne »
Uh,ona druga slika izuva :-O

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2010, 09:53:02 posle podne »
svaka cast jadranu citao sam i kako sam mogao skuziti veliki je znalac a i jak covjek ko zemlja
brutalan je
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2010, 12:22:25 posle podne »
Odlican! I interesantan trening!

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #7 poslato: Septembar 10, 2010, 12:26:23 posle podne »
kolika je istina u ovom njegovom jelovniku...
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #8 poslato: Septembar 10, 2010, 12:33:49 posle podne »
kolika je istina u ovom njegovom jelovniku...
skroz je tako..Jadro je uvek iskren i otvoren za pricu sa drugarima...u principu uvek tezi postaviti stvari sto jednostavnijima.

Spartak

  • Gost
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #9 poslato: Septembar 10, 2010, 01:23:06 posle podne »
kolika je istina u ovom njegovom jelovniku...
skroz je tako..Jadro je uvek iskren i otvoren za pricu sa drugarima...u principu uvek tezi postaviti stvari sto jednostavnijima.

Apsolutno

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #10 poslato: Septembar 10, 2010, 01:27:14 posle podne »
kolika je istina u ovom njegovom jelovniku...
skroz je tako..Jadro je uvek iskren i otvoren za pricu sa drugarima...u principu uvek tezi postaviti stvari sto jednostavnijima.
pitam onako...posto svi kriju ili pisu neke gluposti...ok je jelovnik..dosta secera(kontam ins)1kg sira...ali je pravi HC!
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spartak

  • Gost
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #11 poslato: Septembar 10, 2010, 01:52:52 posle podne »
pa proporcionalno gledano ,na njegovu kilazu i visinu cak i nema nesto puno...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #12 poslato: Septembar 10, 2010, 03:04:57 posle podne »
pa proporcionalno gledano ,na njegovu kilazu i visinu cak i nema nesto puno...
Bas tako,ogromna je to ljudina sa neverovatnim metabolizmom.Neverovatno dugo je u ex formi..

Van mreže bosko97

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 310
  • Pauljicic
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2010, 04:39:46 posle podne »
**Jadro je izuzetan covek....jaka licnost.Fenomenalne,brutalne fotke :-)

Van mreže -BoRaC-

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Intervju sa Jadranom Damjanovićem - Novim članom 'Scitec Teama' 2010.
« Odgovor #14 poslato: Septembar 12, 2010, 06:16:26 posle podne »




do kraja - bez obzira sta bilo!