Mart 29, 2024, 02:14:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane  (Pročitano 6541 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #30 poslato: Decembar 23, 2020, 06:06:11 posle podne »
Krosfit definitivno, videces, jednom kada se navuces na testiranje svojih limita i granica... plus przis kalorije ko blesav.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #31 poslato: Decembar 23, 2020, 07:55:21 posle podne »
Ok postujem to sto zelis, ti vec sad imas sasvim pristojno sportski razvijeno telo tako da samo odrzavaj to i opusteno.
Imam pilece grudi, s tim sto je desna strana izbacenia od leve tako da vizuelno izgleda da sam jos uzi gore nego sto jesam ali cu to najverovatnije rijesit u 2021. Tu cu imati pauzu od treninga malo duzu ali ne zelim da posustanem sa ishranom i ocu da se vratim sto prije nekoj formi.
Naravno da nisu piletina i junetina ni blizu isti. Kad se prica o tome sta bodibilder jede sta se pominje uvek, junetina i riza? ne bih rekao...uvek je belo i riza iz prostog razloga sto neko takav jede ogromne kolicine mesa a belo meso je pored mozda neke ribe koja je vecini nedostupna najbolji izbor. Jer junetina nije ni mnogo bolji izbor od svinjetine realno jer je junetina u vecini slucajeva neka stara govedina dok je kod svinjetine vise prase a manje neka matora krmaca.
Al naravno da ne bude rekla kazala neka taj sto jede stalno svaki dan odradi nalaz na feritinin u krvi ako je istina to sto kazes, iznenadice se nalazom.
Po tebi, u kojoj kolicini bi trebalo jesti govedinu na nedeljnoj bazi i kada je pravo vrijeme za nju?
Na koju ribu ciljas? Je li to samo oslic ili se moze na ostale morske i recne, jezerske..?
Mozes li mi reci po tebi razliku izmedju piletine i curetine? Je li to sve isto ili?
Sto se kvaliteta mesa tice, niko osim GOSPODA seljaci se ne moze pohvaliti da zna sta unosi u sebe.
Za atletski izgled i funkcionalno telo ide funkcionalan trening, nema veze sa ovim sto ti podrljas u teretani... pocni da dizes kilaze , skracujes vremenski trening, skloni se od masina, cepaj pliometriju, olimpijska dizanja eksplozivne pokrete i dobices to sto zelis... ps vidi se da nemas sportsku pozadinu, slab trup, homogena potkolenica itd... tako da samo postepeno i pronadji neokog da ti pokaze kako se trenira..
Trenutno nemam uslova za takav vid treninga, teretana mi je mala ali imacu to u vidu u narednom periodu.
Mislis da bi trebao probat nesto tipa crossfit?
Trenutno mi trening traje cca 50-55 min, sto se tice izvodjenja vezbi konstantno proveravam formu ili putem ogledala ili snimam telefonom pa ispravljam (sam treniram, nemam partnera) a i trudim se maksimalno da osjetim misic.
Danasnji trening:
Sklekovi 3x30(zagrijavanje za bench)
Ravni bench 4x12
Razboj 4x12 (teg 15 kg)
Kosa klupa razvlacenje 4x12 + lastika do otkaza u trecoj i cetvrtoj seriji
Ravna sipka biceps 4x12
Cekic 4x10
Kontrahvat biceps Z sipka 4x12
Razlika izmedju piletine i curetine je skoro pa dupla cena a nutritativne razlike zaista nisu toliko velike da bi opravdale duplu cenu.

Van mreže Astronaut

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #32 poslato: Decembar 24, 2020, 04:47:22 pre podne »
Nije to teorija zavjere vec realnost, ovo sto mi ovdje nabavljamo povrca je cista plastika a meso kako kad naleti nesto da kazes da je ok. Ne moze se poredit domacim. S tim sto sam negdje procitao da su nutritivne vrednosti ove na oko lijepe hrane i organske iste ili je neznatna razlika tako da s te strane isto dodje a za 20ak godina cu vidjet ima li kakvih nus pojava od hemikalija.
 Znaci govedinu ne gurati vise od 2-3 puta nedeljno. A reci mi jel bitno u kojem je obroku i jedes li je sa UH s obzirom da  nije bez masti?
Sto se mene licno tice isto piletina prije nego li curetina, i po ukusu i po ceni. Cist fenseraj
Krosfit definitivno, videces, jednom kada se navuces na testiranje svojih limita i granica... plus przis kalorije ko blesav.
Def i imam zelju da se oprobam u crossfitu cim se stvore uslovi