April 28, 2024, 09:11:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Molim pomoc oko mase  (Pročitano 2004 puta)

Van mreže Alex25

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Molim pomoc oko mase
« poslato: Septembar 08, 2010, 05:00:37 pre podne »
Pozdrav ,

Imam 25g , u teretanu sam isao do maja ove godine oko 15 mjeseci . Visok sam 185 tezak 76kg . Od sutra pocinjem ponovno da idem u teretanu , htio bih dobiti mase do ljeta . Molio bih sve iskusne da mi kazu koji mi je najbolji dodatak prehrani da uzemem od proteina , kreatin i sl ? Na koji nacin mi je najlakse da skinem salo sa struka kojeg imam malo ?

Hvala ;)

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Molim pomoc oko mase
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2010, 05:19:54 pre podne »
Pozdrav ,

Imam 25g , u teretanu sam isao do maja ove godine oko 15 mjeseci . Visok sam 185 tezak 76kg . Od sutra pocinjem ponovno da idem u teretanu , htio bih dobiti mase do ljeta . Molio bih sve iskusne da mi kazu koji mi je najbolji dodatak prehrani da uzemem od proteina , kreatin i sl ? Na koji nacin mi je najlakse da skinem salo sa struka kojeg imam malo ?

Hvala ;)

Pozdrav i tebi alex...
osnovne stvari su ti protein i amino kiseline:tecne,bcaa,glutamin....
salo ces skinuti pravilnom ishranom i kardio treninzima,mada na tu tvoju visinu mislim da bi trebao da nabacujes masu,a salo da stavis u drugi plan....
ono sto ces ti da uradis dok ne stigne odgovor od starijih jeste da napises kako se hranis,po mogucstvu po obrocima i da prelistas forum...
sve ti je ispisano,sazvakano,samo treba malo vremena da izdvojis i to je to...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Alex25

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Molim pomoc oko mase
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2010, 06:01:42 pre podne »
Prijatelju hvala na brzom odgovoru .

Plan ishrane koji sam sastavio sebi i kako sam se prije hranio je  , dorucak zobene sa nemasnim mlijekom + 2 banane  + 2 bjelanceta , medjuobrok tunjevina sa salatom i kriska kruha , rucak pileci fileti i + riza  , medjuobrok 4 bjelanceta + povrce i pred spavanje nemasni sir sa nekim povrcem . Molim vas da mi kazete sto jos treba da ubacim i kako . Koji whey da kupim i kreatin ? Do sada sam potrosio vise od 500 eura na reklamne proizvode koje su mi uvaljivali  a nisam puno postigao u 15 mj . necu imenovati ni ko ni gdje jer je to proslost . Sada zelim da se bas potrudim i radim na masi i da se sredim ljepo do ljeta .

Pozdrav

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Molim pomoc oko mase
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2010, 01:37:29 posle podne »

Plan ishrane koji sam sastavio sebi i kako sam se prije hranio je  , dorucak zobene sa nemasnim mlijekom + 2 banane  + 2 bjelanceta , medjuobrok tunjevina sa salatom i kriska kruha , rucak pileci fileti i + riza  , medjuobrok 4 bjelanceta + povrce i pred spavanje nemasni sir sa nekim povrcem
Ova zadnja 2 obroka mi deluju nekako jako slaba-4 belanceta,sta je to...u prvom obroku kad kupis whey,izbacis te banane i belanca i ubacis mericu wheya.