Mart 28, 2024, 09:08:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: mvasic  (Pročitano 2855 puta)

Van mreže mvasic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
mvasic
« poslato: Septembar 20, 2010, 03:37:25 posle podne »
pozdrav svima!
 
Moje ime je Milosh imam 23 godine. Visok sam 181 cm. težak 76 kg. Nikada se nisam bavio nijednim sportom pa ni body bildingom.

Zivio sam jako nezdravo. Neredovni obroci, brza hrana, alkohol , malo sna. I to sve do prije jedno mjesec dana.

E sad riješio da sve to promjenim, posvetim se zdravom životu, i tako.. Trenutno istražujem ishranu, načine treninga i sl, a u teretanu idem nekih mjesec dana.

Moj konačni cilj da maknem ovo ružno salo sa stomaka, i nabacim jedno 77-8 kila mišića.

sastavio sam i neku dijetu ,sastaviću je ovdje pa je možete komntarisati. Staviću  ipar sličica pa mozete reći što mislite. Slike su prije početka treniranja.

eto toliko za sada.

slike, stomak mi je veci  , uvučen je na zadnju sliku.









dijeta







Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: mvasic
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2010, 03:40:17 posle podne »
kakvo je to mleko koje ima 4.5g pro i 5g masti?
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže mvasic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: mvasic
« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2010, 03:57:55 posle podne »
pozdrav i tebi naturalni;)

tabela je radjena u excelu uz pomoć formula. parametri su ukucani za 3,4 grama proteina na sto grama. e sad vjerovatno je obračunato više jer decilitri i grami nisu isto, isto ko što nisu kilogrami i grami.....i greška je kod krompira, treba 40 grma uh na 200 grama krompira , a ne 20 gr.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2010, 04:19:29 posle podne mvasic »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: mvasic
« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2010, 04:03:53 posle podne »
ok
solidan je jelovnik,samo izbaci hleb i ubaci pirinac
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže mvasic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: mvasic
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2010, 04:08:20 posle podne »
ok , taj hleb tesko mogu izbaciti, to mi je uzina na poslu.......

a sto da uradim da bi bio jelovnik bolji, a da nije previše para , ovo mi je neki maksimum....

Van mreže pirke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: mvasic
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2010, 08:57:27 posle podne »
Izbaci mlijeko, umjesto njega moze vocni sok bez secera ili voda.
umjesto hljeba bolje rizu.
I gledaj da jedes sto vise povrca
i u zadnji obrok sa sirom moze bademi,ljesnici ili maslinovo

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: mvasic
« Odgovor #6 poslato: Septembar 21, 2010, 06:38:01 posle podne »
Racunas proteine iz ovsenih.. ??

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: mvasic
« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2010, 08:00:54 posle podne »
dobar jelovnik ... ubaci malo neke salate... to ti nece skoditi a lakse ces sve to pojesti s nekim vlaknima i polse treninga podebljaj dozu whey -a neka bude dve merice....

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: mvasic
« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2010, 10:24:26 posle podne »
dobar jelovnik ... ubaci malo neke salate... to ti nece skoditi a lakse ces sve to pojesti s nekim vlaknima i polse treninga podebljaj dozu whey -a neka bude dve merice....
ako ja uzimam mericu ipo ne nema potrebe da on uzima dve merice(50g brzih proteina;))
jedna mu je dovoljna
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: mvasic
« Odgovor #9 poslato: Septembar 22, 2010, 12:24:58 pre podne »
taj fazon...50g praha a ne proteina..i to mu izadje oko 35-37 g whey proteina sto je sasvim ok
No time...

Van mreže mvasic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: mvasic
« Odgovor #10 poslato: Septembar 22, 2010, 01:31:32 posle podne »
hvala ljudi na savjetima

prvo, računam samo proteine iz proizvoda životinjskog porijekla, a u ovoj dijeti ih ima oko 180 grama......

pokušaću da izbacim hleb potpuno i zamjenim ga rizom, al na poslu vjerovatno necu moci, al ciu moci da obacim malo salate....

bademe ne mogu jesti iako su zdravi jer su preskupi, mogu piletine kupit za nji ;),

u vezi whey-a e sad ,nije mi problem da uzmem više  poslije treninga al ne znam da  l ce  mi se sve to primiti s obzirom da valjda postoji određeni maksimum proteina koji tijelo moze da apsorbuje u toku određenog perioda.....ostalo se valjda izbacuje...

evo jedno pitanje, moj plan je da nastavim sa ovom dijetom 2-3 mjeseca pa da onda krenem na masu pa na definiciju. procitao sam negdje da početnici koji imaju malo sala treba da jedno 2-3 mjeseca idu sa kalorijama jednakom broju održavanja težine, pa da poslije idem na masu pa na defku ??? treba li to tako, sto mi predlazete

koliko vremena poslije uzimanja whey poslije treninga, mogu da jedem ovaj obrok od tune i krompira, reko da ne unosim džabe proteine ako mi se neće primiti.
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2010, 01:35:16 posle podne mvasic »

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: mvasic
« Odgovor #11 poslato: Septembar 22, 2010, 02:24:51 posle podne »
Prijatelju moje je misljenje da ce te ovo tvoje  trenutno stanje drzati mesec dva dana i posle ces sve po starom . A sto se tice treninga ishrane itd sve imas napisano na forumu  bukvalno sve do najsitnijih detalj pa ako te ne mrzi prelistaj malo forum pozzzz .

Van mreže mvasic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: mvasic
« Odgovor #12 poslato: Septembar 22, 2010, 02:43:51 posle podne »
Prijatelju moje je misljenje da ce te ovo tvoje  trenutno stanje drzati mesec dva dana i posle ces sve po starom . A sto se tice treninga ishrane itd sve imas napisano na forumu  bukvalno sve do najsitnijih detalj pa ako te ne mrzi prelistaj malo forum pozzzz .
a kako to zaključi prijatelju moj......
a po forumu ću pročačkat tek sam počeo....