Mart 28, 2024, 02:13:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Najbolje vezbe za noge  (Pročitano 24822 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #15 poslato: Novembar 04, 2010, 07:27:22 posle podne »
Da li cucnjevi moraju da se rade do otkaza kad se trenira za eskplozivnost ? Tojest da li je dovoljno  staviti manju tezinu i  uradti 10 brzih ponavljanja ili se mora ici do otkaza u svakoj seriji sto bi zahtevalo  vecu tezinu ili veci broj ponavljanja. Naime primetio sam da kada se priblizavam otkazu  brzina pokreta dramaticno opada a koliko sam svatio treba raditi  brze pokrete da bi se razvila EXOPLOZIVNA SNAGA koje je ponekad nemoguce raditi u zadnjih nekoliko ponavljanja kada se radi do otkaza.

pa i nije bas tako
nemozes u isto vreme da ganjas SNAGU i EXOPLIzivnosti
raditi exolizivnu snagu ne znaci silovati tezine i onda rizikovati povredu
angazovati sto veci borj i crvenih i belih misicnih vlakana je cilj igre tj u jednoj fazi treninga se angazuju jeda a onda u drugoj fazi druga vlakna a radna tezina je samo sredstvo uz pomoc koje dolazimo do cilja
dakle
ako ti sa 20 kg radis sutrianje i pri zadnjim ponavljnjima do otkaza ima gorenje u misicma ne mora da znaci kada to gorenje nestane da treba da povecavas radnu tezinu da bi dobio na exolizvnosti
tada je nepodhono upotrebiti neke durge tehnike,metode,sisteme a nekada cak i blago povecanje tezine moze dovesti do zeljenog cilja
ali sve us vemu gust misic tj sgusnuta misicna vlakna proidonose snaznom i expolizvnom pokretu a nikkako vlakna koja su zadebljana progresnivm povecanjem radne tezine....
namda bilderima DA ali tebi ne

Van mreže 1978

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #16 poslato: Novembar 04, 2010, 08:54:56 posle podne »
A koje su to metode i tehnike i koje tezine bi trebalo da koristim s obzirom da 20 kg sigurno mogu da izbacim preko 20 puta. 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #17 poslato: Novembar 05, 2010, 06:29:11 pre podne »
pa ja ti upravo rekoh ali ti me ocigledno ne rauzmes
vidi
ko je uzeo reper od 20 kg kao pocetnu stanicu?
ti..
ok
ali zasto?
zato to ne bi bilo npr 25 kg?
e sada
postavlja se pitanje sta tebi znaci IZBACITI 20 kg.
postje tehinke izbacaja,nabacaja koje se koriste u kondicionim prirprempama sprotista ali to trneutno nema veze sa tobom.
dakle
izbaciti 20 kg kako?
to je prvo pitanje
drugo
koji osecaj imas u misicu kada "izbacis" 20 kg
trece
meni je nemoguce ovako preko tastature tebi objasniti tehnike izvodjenja vezbe za to sto trebi treba tj ja sam ono pisao pod pretpostavkom da ti znas neke od metoda priprema u svom sportu pa sam hteo sam da ti malo nadogradim ,da tezina nije aposutlno bitna kod toga sta ti hoces a to je explozvni udarac tj explozivna snaga

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #18 poslato: Novembar 05, 2010, 11:18:52 pre podne »
Treba da kombinujes vise vezbi. I treba imati mnogo dobru ledjnu tehniku pri razlicitim udarcima. To ja kao donekle upucen znam.

Mislim da ti ne treba vise od 60 ponavljanja kroz sve vezbe za noge na trningu ali da ih radis eksplozivnije.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #19 poslato: Novembar 05, 2010, 11:22:46 pre podne »
pa dobro
duh je do nukeuda u pravu
ali
ipak pravlina tehnika izvodjanja udarca to je njegov deo posla i to nema veze sa snagom i exlplozinovosti

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #20 poslato: Novembar 05, 2010, 03:29:26 posle podne »
1978- moje licno misljenje je da nije lako trenirati noge ekstremno tesko  i  kick box  u isto vrijeme.Zbog jako velikih napora i opterecenja koljena imaces problema na treninzima kick boxa kada udaras nogama.
Ja sam nazalost smanjio trening nogu u teretani jer sam imao bas taj problem, dobro  ih odradim i onda kada treniram sw/mma imam problema sa udarcem nogom jer me bole koljena.
Jedino sto mogu da ti kazem da se cuvas i da polako ali sigurno kombiniras kick box i teretanu.
Normalno da sto veca i jaca noga, bolji udarac ali je tehnika udarca najvaznija u svemu tome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #21 poslato: Novembar 07, 2010, 01:31:18 posle podne »
Citat
Normalno da sto veca i jaca noga, bolji udarac

celox nisi u pravu
objsnio sam gore iu zbog cega ali ti nisi citao
metode snaznih i explo udarca su stvar tehnike i snage a ne samo sirove snage
ja sigruno nemam jak udarac nogom kao ti koji se bavis sa mma a moja noga je sigurno veca od tvoje
ali dobro
raditi u teretani NEPLASNKI I BEZ VOZNOG REDA i baviti se nekim borilackim sprotom je samoubistvo i to odista nema smisla

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #22 poslato: Novembar 08, 2010, 09:19:04 posle podne »
Citat
Normalno da sto veca i jaca noga, bolji udarac

celox nisi u pravu
objsnio sam gore iu zbog cega ali ti nisi citao
metode snaznih i explo udarca su stvar tehnike i snage a ne samo sirove snage
ja sigruno nemam jak udarac nogom kao ti koji se bavis sa mma a moja noga je sigurno veca od tvoje
ali dobro
raditi u teretani NEPLASNKI I BEZ VOZNOG REDA i baviti se nekim borilackim sprotom je samoubistvo i to odista nema smisla


Peda napisao sam da je to moje licno misljenje,iz moga licnog iskustva. Nazalost ako 1978 dobije danas 20 udaraca u predjelu koljena cisto sumnjam da ce uspjeti da odradi tezak trening nogu dan poslije ili obrnuto.Mislio sam na jako teske treninge nogu gdje se daje max u s´vakoj vjezbi.Meni je nazalost smetalo pa sam smanjio broj vjezbi ali nisam smanjio tezine.Sada moram da mislim na citavu sedmicu a ne samo na taj dan kada treniram noge.
Opet kazem mozda je to tako samo meni.

Van mreže 1978

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #23 poslato: Novembar 08, 2010, 11:20:29 posle podne »
Citat
Normalno da sto veca i jaca noga, bolji udarac

celox nisi u pravu
objsnio sam gore iu zbog cega ali ti nisi citao
metode snaznih i explo udarca su stvar tehnike i snage a ne samo sirove snage
ja sigruno nemam jak udarac nogom kao ti koji se bavis sa mma a moja noga je sigurno veca od tvoje
ali dobro
raditi u teretani NEPLASNKI I BEZ VOZNOG REDA i baviti se nekim borilackim sprotom je samoubistvo i to odista nema smisla


Peda napisao sam da je to moje licno misljenje,iz moga licnog iskustva. Nazalost ako 1978 dobije danas 20 udaraca u predjelu koljena cisto sumnjam da ce uspjeti da odradi tezak trening nogu dan poslije ili obrnuto.Mislio sam na jako teske treninge nogu gdje se daje max u s´vakoj vjezbi.Meni je nazalost smetalo pa sam smanjio broj vjezbi ali nisam smanjio tezine.Sada moram da mislim na citavu sedmicu a ne samo na taj dan kada treniram noge.
Opet kazem mozda je to tako samo meni.

I meni se cini da treba raditi manje serija od ljudi koji sem treninga u teretani nemaju druge treninge. Inace budi siguran da nisi  jedini kome to smeta posto sam i ja imao problema da odradim trening dan posto bi odradio tezak treninga nogu u teretani . Cak mi se ponekad desavalo da  maltene imam  problema da dignem nogu a kamoli zadam jak udarac dan posle treninga nogu zbog cega sam  jedno vreme bio i prekinuo sa dizanjem tegova. Doduse nedavno sam opet poceo ali sam drasticno smanjio broj serija i vezbi tako da sam za butine radio samo dve vezbe u 8 serija jer su mi  bilderski treninzi poput ovog delovali suvise obimni za jednog borca.

ja se bojim da stavljam svoje trneinge da neki ne bi zavrsili u urgentnom  ;D ;D ;D ;D

SJAJNA IDEJA.....

LEG TRENING BY CIKA PEKI...

POSLE DOBRO ZAGREVANJA NARAVNO..krenulo se u AKCIJU...

1-LEG KURL
stavio sam tezinu koju mogu da dignem negde 70% od maxx tj 15 ponavljanja a to je i ovaj put cu prvi put da pricam u kg..
znaci...
100 kg-15 pon
80 kg 15 pon
60 kg 15 pon...

znaci serije sam redaio jednu za drugom i posle 3 serije uradio pazzu od 45 sec i onda opet..

100 kg-15 pon
80 kg 15 pon
60 kg 15 pon..

pauza 45 sec i

100 kg-15 pon
80 kg 15 pon
60 kg 15 pon..

ONDA SAM OTISAO NA OBICAN CUCANJ..

75 kg 15 ponavljanja
65 kg 15 ponavljkanja
55 kg 15 ponavljanja

cucanj mora biti ono "sednes mi na jaja" Zelenko Zelenko..tj...deep...deep....deep...i ono SPICE..u donjem polozaju sam se zadrzvao pri svakom ponavljanju 2 sec!!!!!..mmmmmm..-NENADJEBIV OSECAJ...VERUJ TE MI NA REC.. Plačko Plačko
pauza od 45 sec i

75 kg 15 ponavljanja
65 kg 15 ponavljkanja
55 kg 15 ponavljanja

pazua od 45 sec i

75 kg 15 ponavljanja
65 kg 15 ponavljkanja
55 kg 15 ponavljanja


onda  sam presao na PREDNJI CUCANJ,a tezine ostavio iste  Usne su mi zapečaćene Usne su mi zapečaćene Usne su mi zapečaćene

75 kg 15 ponavljanja
65 kg 15 ponavljkanja
55 kg 15 ponavljanja


ovaj put sam morao da uzmem ipak 60 sec pauze izmedju serija

75 kg 15 ponavljanja
65 kg 15 ponavljkanja
55 kg 15 ponavljanja


60 sec pauza pa...

75 kg 15 ponavljanja
65 kg 15 ponavljkanja
55 kg 15 ponavljanja


e tu je cika peki se dvoumio izmedju prese i uskog cucnja,ali ipak je prevladla ljubav prema cucnjevima..hahhahah
pa sam raspalio..USKI CUCANJ tj cucanj gde mi se kkolena dodirivaju a noge blago isutrene prema napred....i onda..

55 kg 15 pon
45 kg 15 pon
35 kg 15 pon

pazua od 60 sec pa.....

55 kg 15 pon
45 kg 15 pon
35 kg 15 pon

pazua od 60 sec..pa..e bas je bilo pa-pa.....
pokusao sam i da treci set idem sa istim tezinaima..ali no no miki....

55 kg jedva 12 reps.....
tada sam odlucio da se kaznim  Šokiran Šokiran Šokiran

35 kg 18 rep
25 kg 18 rep
15 kg...velika borba i zeludac u ustima ali ipak..18 rep....

e onda sam preao na moju staru ljubav....LEG PRES...
napominjem da je presa gde vezbam prenosna preko sajli tako da tezine nisu relevantne presama koje imaju slobodne opterecnje..

pa onda gas..

150 kg 15 pon
130 kg 15 pon
120 kg 15 pon..

osecao sam se OK da kazem pa sam uradio pazu od 45 sec..pa..

150 kg 15 pon
130 kg 15 pon
120 kg 15 pon..

pazua od 60 sec ovaj put...pa..

150 kg 15 pon
130 kg 15 pon
120 kg 15 pon..

onda je doslo vreme da ceo trening lepo zacicnimom sa mojom omibljenom vezbom a to je iskorak.....
pa sam stavio tezinu od...

25 kg i uradio 18 koraka
20 kg 18 koraka
15 kg 18 koraka....
ovo mi se ucinilo kao malo..pa sam raspalio jos 15 reps sa 65 kg na LEG KURLU..
i onda..60 sec pazua...pa..

25 kg i  18 koraka
20 kg 18 koraka
15 kg 18 koraka....
65 kg i 15 reps na LEG KURL..

60 sec pazua....pa..

25 kg i  18 koraka
20 kg 18 koraka
15 kg 18 koraka....
65 kg i 15 reps na LEG KURL..

i doslo lepo vreme za kraj treninga ali mi djavo nije dao mira...pa sam odradio za kraj sesisju sa SISSY SQUTAS u kmbiancijai sa leg kurlom za zadnju lozu..
pa tako.....

u naramku teg od 20 kg i 13 resp sissy cucnja
pa teg od 15 kg i 13 reps sissy
pa teg od 10 kg i 13 reps sisys
pa..

65 kg i 20 reps zadnje loze....

pazua od 60 sec..pa

u naramku teg od 20 kg i 13 resp sissy cucnja
pa teg od 15 kg i 13 reps sissy
pa teg od 10 kg i 13 reps sisys
pa..

65 kg i 20 reps zadnje loze....

pazua od 60 sec..i..

u naramku teg od 20 kg i 13 resp sissy cucnja
pa teg od 15 kg i 13 reps sissy
pa teg od 10 kg i 13 reps sisys
pa..

65 kg i 20 reps zadnje loze....

i tako.....matematiku koliko je tu bilo serija prepustam matematicarima  Opušten Opušten Opušten,ali jedno znam sigruno..
SUTRA RADIM DOJKE pa cu ovaj sistem da rpobam i sutra jer me u opste nije smorio ,mislim....nije mnogo  Zelenko Zelenko
trenutno bi trebao da idem malo da hiberniram u krevet,ali sam odlucio da podelim sa vama svoju radost Prevrtanje očima Prevrtanje očima

i tako......
u svakom slucaju.......

TESTED ON ANIMAL and RECOMENDED by CIKA PEKI..

 Poljubac Poljubac


  




« Poslednja izmena: Novembar 08, 2010, 11:36:53 posle podne 1978 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #24 poslato: Novembar 09, 2010, 12:06:59 posle podne »
Citat
Peda napisao sam da je to moje licno misljenje,iz moga licnog iskustva. Nazalost ako 1978 dobije danas 20 udaraca u predjelu koljena cisto sumnjam da ce uspjeti da odradi tezak trening nogu dan poslije ili obrnuto.Mislio sam na jako teske treninge nogu gdje se daje max u s´vakoj vjezbi.Meni je nazalost smetalo pa sam smanjio broj vjezbi ali nisam smanjio tezine.Sada moram da mislim na citavu sedmicu a ne samo na taj dan kada treniram noge.
Opet kazem mozda je to tako samo meni.

opet se nismo razumeli
ja ne vidim potrebu (ali neznam,mozda ja gresim-mada ne verujem) da se POKUSAVA DOBITI SNAGA I EXPLOZIVNOST u jednom segmetnu radeci sa tezinskim opterecenjem a na drugoj strani primas udarce tj imas borbe ili slicno..ppo meni je to NE REZOESNKI jer postoji valjda period priprema za jedno i preriod za drugo
mislim-meni to zuvci kao ada neko kaze da radi na masi i defincji u isto vreme
moguce je ali pod i u odredjenim uslovima
ali dobro
nije moj fah pa mozda ja gresim,ali sam siguran u jedno a to su vezbe za explozivnost i jacinu udaraca treba raditi onako kako sam rekao..e sada..drugo..kazem...

ili prevedno

Citat
Cak mi se ponekad desavalo da  maltene imam  problema da dignem nogu a kamoli zadam jak udarac dan posle treninga nogu zbog cega sam  jedno vreme bio i prekinuo sa dizanjem tegova. Doduse nedavno sam opet poceo ali sam drasticno smanjio broj serija i vezbi tako da sam za butine radio samo dve vezbe u 8 serija jer su mi  bilderski treninzi poput ovog delovali suvise obimni za jednog borca.

UPRAVO ONO STA SAM JA REKAO
nemoguce je raditi smesne treninge za noge i ocekivati neznam sta od njij a sa druge strane ukoliko se odradi pravlian trening kakav ti bi trebalo da se odradi u cilji sticanja snage explozivnosti udarca onda je nemoguce raditi tehnicki deo i ici u borbe..
ponavljam
po meni je logicno da se rade pravlini treningniz u kojima ces da steknes ono sta treba da stknes kao preduslov za snazan i exlozvan udarac,kasnije to nadogradjujes sa tehnikom koja je mnogo bitnija a lagane treninge nogu ostavljas kao sistem odrzavanja postojceg stanja

tj kada ovo pisem i razmisjljam tacno vec u glavi zamilsjam plan i program za ovo i suguran sam da sam u pravu vise nego s100%

a 1978 OVAJ MOJ TRENING STO SI KVOTAO
pa to bi bila LUDOST u blagu ruku receno da TI ili bilo ko a da se bavi sa soprotom koji zahteva udrac nogom radi OVAKAV TRENING
ludos


Van mreže 1978

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #25 poslato: Novembar 09, 2010, 08:50:03 posle podne »

UPRAVO ONO STA SAM JA REKAO
nemoguce je raditi smesne treninge za noge i ocekivati neznam sta od njij a sa druge strane ukoliko se odradi pravlian trening kakav ti bi trebalo da se odradi u cilji sticanja snage explozivnosti udarca onda je nemoguce raditi tehnicki deo i ici u borbe..
ponavljam
po meni je logicno da se rade pravlini treningniz u kojima ces da steknes ono sta treba da stknes kao preduslov za snazan i exlozvan udarac,kasnije to nadogradjujes sa tehnikom koja je mnogo bitnija a lagane treninge nogu ostavljas kao sistem odrzavanja postojceg stanja

tj kada ovo pisem i razmisjljam tacno vec u glavi zamilsjam plan i program za ovo i suguran sam da sam u pravu vise nego s100%

Znaci ipak sam bio  upravu kada sam tvrdio da treba raditi lakse treninge u periodu kada se rade borbe.Nego da li mozes da napises trening i kompletan program priprema u teretani koji bi trebalo da sprovodi neko ko ima vazan mec za 9 meseci posto planiram narednih nekoliko meseci da batalim borbe kako bi ih iskoristio da se sto bolje fizicki pripremim.



« Poslednja izmena: Novembar 09, 2010, 09:25:11 posle podne 1978 »

Van mreže 1978

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #26 poslato: Novembar 10, 2010, 10:34:13 pre podne »
Naravno mogu i drugi clanovi foruma koji se bave  nekim sportom za koji  potrebna  eksplozivna snaga nogu da napisu svoj trening nogu i metode treninga koristi za povecanje eksplozivne snage.

pa i nije bas tako
nemozes u isto vreme da ganjas SNAGU i EXOPLIzivnosti
raditi exolizivnu snagu ne znaci silovati tezine i onda rizikovati povredu
angazovati sto veci borj i crvenih i belih misicnih vlakana je cilj igre tj u jednoj fazi treninga se angazuju jeda a onda u drugoj fazi druga vlakna a radna tezina je samo sredstvo uz pomoc koje dolazimo do cilja
dakle

Nije mi jasno zasto je  potrebno pogoditi  crvena misicna vlakna kada se trenira za eksplozivnost kada su bela misicna vlakna ta koja su zaduzena za eksplozivne pokrete.
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2010, 10:59:10 pre podne 1978 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #27 poslato: Novembar 10, 2010, 12:30:46 posle podne »
pa bas u tome i lezi cela prica
crvena vlakna trbea da anguzejes u nekom odjredjenom vremenskom periodu dok bela treba da maximalno anguzjes npr 2 meseca pred borbu
vidi ovako
ja nisam strucan da bih ti davao savete po ovom pitanju iz razloga sto mogu da dajem savete kojeg god tipa hoces kada su u pitanju kondicinone prirepme u nekim drugim sprotivima
ali ovaj tvoj sport je specifican te bi trebalo jako dobro da krenem da izucavam mnogo toga pre nego sto bih ti dao bilo kakav programn aodista trenutno nemam vremena za to
u jedno sam siguran
DA POSTOJE SIGURNO DVA TIPA treninga i prirprema kada je tvoj sport u pitanju i kada je u pitanju postizanje tvog cilja
siguran sam i u to da u prvoj fazi tih prirpema treba angazovati sto vec br crvenih misicnih vlakana a da u nekoj od tih faza(krajnjoj) treba se truciti angazovati sto veci broj belih misicnih valkana
e sada
kao sto sam rekao..jako mi je tesko i nemam prava da kazem bilo sta jer nisam nikada imao dodira sa tim i takvim stvarima ali mislim da se uvek moze iz mog odgovra bar nesto naslutiti ili kombinovati

ali evo..nadam se da ces iz ovog mog texta koji je davno negde objavljen ovde na forumu moci nesto da ukapiras






Koliko ponavljanja ide za crvena, a koliko za bela misicna vlakna?

Pedja_Petrovic:

Skeletni misici se sastoje od VLAKANA zvanih muscle fasciculus koji se opet sastoje od VLAKANA  muscle fibers koji se opet sastoje od myofibrils koji se opet sastoje od myofilaments vlakana koi se opet sastoje od F acting filamitens I myosisn filaments
Znaci samo u ovoj podeli vode moze se videti koliko sitnih vlakana tj podgrupa ima jedan misic
Sa jednim tipom opterecenja tj kostanim jednim te istim prinicopm opste je poznato da se MUSCLE FASCICOLUS kao glavni nosioc ovog udara prvi biti na tom udaru I naravno d ace neko vreme da reguju na to I to je sasvim prirodan I normalan process sa kojim se telo brani.
Naglasvam da pri ovakovj vrsti stresa ostla misicna vlkana NE BIVAJU NI DOTAKNUTA
Nakon odrejednog vremena glavni nosicoi stresa se adaptiraju na ono sto ih ocekuje na sledecegm trnerngu I naravno da s vremenom dolazi do zadebljanja I otprnosti istih
To zadebljane se naravno citaje u porastu msicne mase ali je problem sto zadebljanja u daljenjem rpocesu nisu moguca
Pokusaj da se sa dodavanjem extra tezinskog opterecenja ponovo u istoj meri angazuju ista misicna vlakna veoma brzi bude osudjen na propast iz jednsotavnog razloga sto misic veoma dobro pamti sta mu se desilo prosli put,pa tako I ovaj put zna sa mu je raditi ali na zalost to nije novo zadebljanje tj porast misicne mase vec postoje je na nasu zalost svako misicno vlakno obavijeno  tj vako misicnono vlakno okruzuje  da tako kazem sloj njegovog vezivnog tkiva koje ce u ovom slucaju da predstavlja glavni mehanizam odbrane skup sa vec zadebljanim misicnim vlkanom te ce glavni prenos sile biti na tetive ,zglobove i ligamente a pogtovo ako nismo genteski preodredjeni za takve avnature
S obizrom da vec i ptice na grani znaju da se misic sastoji od sporih i brzih misinih valkana ali je ociglegno da je nepoznanaca da se brza misinca vlakna dele jos na  brza vlakna 2 A ,brza vlakna 2 B i brza vlkana 2 X..ali nije mister X…hahahhah..salimse....
Ti da kazem pod tipovi brzih misnih valkana da kazem prostim recnikom imaju vrhove koje slice pod mikroskpom na male glavice..pa tako dobijamo myosin tipa 1 koji ima sposobnost cepanja ATP u veoma kratkom vremenu !!!!
E tu treba da se trazi razlog celoj mojoj prici tj ne mojoj vec ljudi koji su men objasnjvali celu ovu pricu.
Razlog je vrlo ocigledna ako se i malo dublje zakopa u celu pricu
Opste je poznato da skelteni misic pretvara hemijsku energiju u meheanicku i to veoma efikasno,a kao sto rekoh gore misic npr enrgiju za pokret crpi iz ATP…a izuzetno je vazno za celu pricu da ne postoji nikakva razlika izmedju nivoa ATP u starnju rada ili stanju mirovanja…….a zato je odgovarn izzteno dobar sistem naseg tela za obnovu ATP
Mislim da je blesavao da sada ulazim u daljenje price o misicu i kako on reaguje.deluje,odgovara is ve ostalo ali je veoma bitna stakva da se kaze ako neko uspe da razume a nadam se da hoce da se hidrilizom ATP prilikom pokreta ili kontrakcije stvara AKTIN sto i nije bitno sta je sada,ali je bitno to da on  u sadejstvu sa miyosinom VRSI PROTOK HRANJVIH MATREIJA KROZ MUSCLE FIBER!!!!!!!!!!!!!
OSIM HIPERTORFIJE  misncih vlakna bj 1 ili sporih vlakana tj ta hipertorija biva izazvana sa treningom o kojem pricas tj posledica je povecanja broja MITOHONDRIJA ali to je na zalost veoma kratkog veka tj kod nekog duze kod nekoga krace ali sve se svede na kraju na isto…
Dodiranjvem u dubinu misica ili u sve ono sto sam rekao gore stvara se mogucnost..pazi sada dobro..
UZDUZNIM CEPANJEM VLAKANA KOJA SU N ASTALA HIPERTROFIJOM I TO JE ONO O CEMU CELO VREME PRICAM a to je moguce tj to cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta jer samo u takvim uslovima moze da se dotakne ajd  da kaem duboko u misic te kroz sve gore mehanivmze koje sam naborjao ukljucicju onos to je glavno da to je PRENOS HRANJNIVH MATREIJA mgocue je uvecati rapidno miscno masu uz i na ovja nacin…

dzoniE:
Znaci bela (brza) misicna vlakna cepamo sa velikim tezinama koje mozemo podici sa odprilike 4 - 6 ponavljanja?
i svaka cast na textu...perfektno !!

igor2806:
Pedja svaka cast na objasnjenju!

Igor92:
Citat: Pedja Petrovic

cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta


To visokog intenziteta se odnosi na odmore izmedju tezinskog opterecenja ili drugacije receno pauzama izmedju serija?


Ovo pitam zato sto sam primetio da od kad sam krenuo da radim intenzivnije treninge, da imam problema da nateram sebe da pravim manje odmore...


Medjutim ako sam u pravu u ovom tumacenju, to znaci da su kratki odmori vrlo bitna stavka u povecanju misicne mase tako da bi to morao da regulisem...pod male odmore predpostavljam da se gleda 60-90 sek?

N

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #28 poslato: Novembar 10, 2010, 12:52:35 posle podne »
Ovaj gore text bi trebao da se zakaci negde, jer odlicno objasnjeno.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Najbolje vezbe za noge
« Odgovor #29 poslato: Novembar 10, 2010, 02:24:40 posle podne »
Da ,ovo je Pedja stvarno fenomenalno objasnio.