April 29, 2024, 06:25:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Koji pirinac  (Pročitano 12656 puta)

Van mreže stratovarius

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Koji pirinac
« poslato: Novembar 03, 2010, 11:08:34 posle podne »
Koji pirinac je najbolji? Obican ili integralni? Koji mi preporucujete da kupujem, a da ima zadovoljavajuc kvalitet i da nije previse skup? Takodje me zanima preko cega sve mogu da se unose kvalitetni ugljeni hidrati sem pirinca i krompira, a da nije previse skupio i tesko (da moze brzo) da se napravi? Znam za ovsene i plazmu, al to je vise kao uzina, sta jos, osim pirinca i krompira mogu da dodam u obrok, na primer kad jedem jaja ili ribu? Takodje, kolko cesto bi trebalo da se jede riba? Kolko bi trebalo UH da se unese po kilogramu? Cilj je masa naravno. Da li je hleb dobar ili los UH? Jel bolje beli ili crni hleb? Znam da ce vecina vas reci da je sve to vec mnogo puta receno i da treba da potrazim, al jednostavno nemam vremena da kopam po forumu. Zato i pravim ovu temu. Onaj ko hoce neka odgovori, onaj ko nece, nek se plz suzdrzi od negativnog komentarisanja.
Hvala unapred :D
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2010, 12:06:01 pre podne stratovarius »

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2010, 11:39:25 posle podne »
ti bre osnovno neznaš a tesko ti da citas po forumu,šta bih ja dao da sam imao net i ovaj forum pre deset godina,nebih lutao kao ti sad..jbg nemogu na ovo da se suzdrzim

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2010, 11:39:56 posle podne »

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2010, 12:11:06 pre podne »
Koji pirinac je najbolji? Obican ili integralni? Koji mi preporucujete da kupujem, a da ima zadovoljavajuc kvalitet i da nije previse skup? Takodje me zanima preko cega sve mogu da se unose kvalitetni ugljeni hidrati sem pirinca i krompira, a da nije previse skupio i tesko da se napravi? Znam za ovsene i plazmu, al to je vise kao uzina, sta jos, osim pirinca i krompira mogu da dodam u obrok, na primer kad jedem jaja ili ribu? Takodje, kolko cesto bi trebalo da se jede riba? Kolko bi trebalo UH da se unese po kilogramu? Cilj je masa naravno. Znam da ce vecina vas reci da je sve to vec mnogo puta receno i da treba da potrazim, al jednostavno nemam vremena da kopam po forumu. Zato i pravim ovu temu. Onaj ko hoce neka odgovori, onaj ko nece, nek se plz suzdrzi od negativnog komentarisanja.
Hvala unapred :D

imas Ugljene hidrate vlaknaste i skrobaste, najkvalitetniji izvori skrobastih su ti ovsene, pirinac i krompir i crni hleb moze da prodje ujutro, a najkvalitetniji izvori vlaknastih su zeleno povrce (karfiol, brokule, kupus, tikvice...) Imas proteine Belo mesto i neke ribe (tuna, losos...) i jaja... Imas masti zasicene i ne zasicene, ne zasicene masti treba da jedes (laneno ulje, maslinovo ulje, orasi, bademi, lesnici...)
Znaci treba da jedes i proteine i UH i ne zasicene masti, sad sve zavisi dal si ti zagrizao ozbiljno za bodibilding ili ne tj. dali zelis strogo da se pridrzavas svega ili ne...
Proteine mozes da kombinujes sa vlaknastim UH ili skrobastim UH i ne zasicenim mastima.. nemozes da jedes i skrobaste i vlaknaste u jednom obroku... dajem samo primer:
-protein + skrobasti UH+ masti
-Protein + vlaknasti UH
-Protein+skrobasti UH
-Protein+skrobasti UH+masti
-Protein+skrobasti UH+masti

moras imati najmanje 5 obroka na dan
 e sad pitao si koliko?
neka gruba merica ti je 2/3g proteina po 1kg tezine.. 3/4g UH po 1kg telesne tezine...
Ali ne treba slepo da se drzis toga, vremenom ces shvatiti koliko ti je cega potrebno s tim sto:
100g belog mesa ima 30g proteina, 1 jaje ima 10 proteina itd..... ovde imas tablicu: http://www.yu-fitness.com/forum/index.php?topic=18338.0
ali pazi, nemoj da gledas sto kristal secer ima 99 UH/1g kad ti takvi UH nikako ne trebaju...
OVO JE NESTO NAJ NAJ OSNOVNIJE..samo sam te uputio malo u pricu ovo ti nije dovoljno znanje..

Neka me ispravi neko gde sam pogresio...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2010, 12:38:37 pre podne »
Belo meso ima 20-23g proteina na 100g. Zaokruzis na 20 i nema daljeg ramisljanja.Ih, da je 30...
Inace, nije vezano za temu, ali ja se DIVIM vama koji mozete da objasnjavate OSNOVNE stvari ljudima koji su se tek registrovali na forum! Ja sam na forumu proveo vise od godinu dana pre nego sto sam postavio prvo pitanje! Ti ako nemas vremena da citas na mestu gde ti je sve servirano, jednostavno nemoj, radi nesto drugo...
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2010, 12:45:09 pre podne Francuz »

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2010, 01:23:15 pre podne »
Koji pirinac je najbolji? Obican ili integralni? Koji mi preporucujete da kupujem, a da ima zadovoljavajuc kvalitet i da nije previse skup? Takodje me zanima preko cega sve mogu da se unose kvalitetni ugljeni hidrati sem pirinca i krompira, a da nije previse skupio i tesko (da moze brzo) da se napravi? Znam za ovsene i plazmu, al to je vise kao uzina, sta jos, osim pirinca i krompira mogu da dodam u obrok, na primer kad jedem jaja ili ribu? Takodje, kolko cesto bi trebalo da se jede riba? Kolko bi trebalo UH da se unese po kilogramu? Cilj je masa naravno. Da li je hleb dobar ili los UH? Jel bolje beli ili crni hleb? Znam da ce vecina vas reci da je sve to vec mnogo puta receno i da treba da potrazim, al jednostavno nemam vremena da kopam po forumu. Zato i pravim ovu temu. Onaj ko hoce neka odgovori, onaj ko nece, nek se plz suzdrzi od negativnog komentarisanja.
Hvala unapred :D
msm da ti je bolji integralni pirinac.sto se tice  hleba-to izbaci! crni,beli,roze ili sareni...izbaci! i kakva bre plazma crna..batali to! zasto ovesene samo kao uzina?? ovsene su odlicne kao prvi obrok koji bi trebao da bude pun UH.sto se tice unosa UH po Kg ,msm da je 4-6 neka me isprave iskusniji.ovo ostalo potrazi malo po forumu .zz
Jedi Master

Van mreže stratovarius

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2010, 09:03:18 pre podne »
Hvala StefanCira!
A jel moze kukuruz onaj frikomov samo u zrnima da se skuva pa uz obrok, ili to nisu vlaknasti? A voce, jel dobro ono za uh ili ne? Pijem jako puno mleka (0.5%), mozda cak i 3-4 litara na dan, barem 100g proteina unesem iz mleka...Jel valjaju ti uh koji su u mleku? I da li je ok piti tolke kolicine mleka i da li bi na primer za 3 litra mleka morao da popijem i 3 litra vode?
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2010, 09:19:35 pre podne stratovarius »

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2010, 10:35:41 pre podne »
kakvo crno mleko to q... ne vredi. ta tri-cetri litra mleka ti kostaju kao 3-4 merice whey ili blenda,  kao 30-40 belanaca i kao 600 -700 grama belog mesa. posebna prica sto si uneo 200 grama laktoze...

Van mreže stratovarius

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #8 poslato: Novembar 04, 2010, 01:16:30 posle podne »
Pa fazon je u tome sto matori samo kupuje mleko, jedino to "podrzava", tako da mi je to najpristupacniji protein trenutno... A sto se tice laktoze, mogu ga nagovoriti da kupuje mleko bez laktoze.

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #9 poslato: Novembar 04, 2010, 01:44:41 posle podne »
to bez laktoze ima neku drugi secer u sebi, tako da je isto sranje.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #10 poslato: Novembar 04, 2010, 01:53:06 posle podne »
pa 3 - 4 litra nikako.. ali ako ima covek brz metabolizam.. slobodno litar dva dnevno.. na masi

p.s. ne vidim zasto ste mi obrisali komentar.. taman sam razjasnio coveku stvari.. ali ok....

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #11 poslato: Novembar 04, 2010, 06:00:35 posle podne »
Hvala StefanCira!
A jel moze kukuruz onaj frikomov samo u zrnima da se skuva pa uz obrok, ili to nisu vlaknasti? A voce, jel dobro ono za uh ili ne? Pijem jako puno mleka (0.5%), mozda cak i 3-4 litara na dan, barem 100g proteina unesem iz mleka...Jel valjaju ti uh koji su u mleku? I da li je ok piti tolke kolicine mleka i da li bi na primer za 3 litra mleka morao da popijem i 3 litra vode?

Nije kukuruz vlaknasti...Nece ti smetati 50g kukuruza.. U vocu ima UH koj se zove fruktoza i koji nije bas preporucljiv, 1,2 vocke su ok ali preko toga nije preporuceno..Mleko ima UH laktozu koja nije dobra, 1,2 case mleka su ok ali preko toga nije preporuceno..

naveo sam ti sta je dobro.. Proteini: velo meso, jaja, nemasni sir (ella sir sa 0% masti).. UH: Pirinac, Ovas, Krompir..
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2010, 06:09:48 posle podne StefanCira »

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #12 poslato: Novembar 04, 2010, 06:06:20 posle podne »
Belo meso ima 20-23g proteina na 100g. Zaokruzis na 20 i nema daljeg ramisljanja.Ih, da je 30...
Inace, nije vezano za temu, ali ja se DIVIM vama koji mozete da objasnjavate OSNOVNE stvari ljudima koji su se tek registrovali na forum! Ja sam na forumu proveo vise od godinu dana pre nego sto sam postavio prvo pitanje! Ti ako nemas vremena da citas na mestu gde ti je sve servirano, jednostavno nemoj, radi nesto drugo...

i ja sam do skoro trazio na forumu, pa znam da mi je tad dobro doslo da mi neko pomogne.. Upao sam nov na forum, sve mi je bilo nejasno, kada se napise nesto ovako kratko kao sto sam ja njemu napisao to mu je neki uvod da ne bi shavatio neke stvari pogresno... Ja kad sam video kakvi UH, kakvi proteini, koje vrste proteina, vrste ugljenih hidrata, insulin itd....sve mi je bilo nepoznato, nije tesko napisati ovako nesto kratko coveku.. ;)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #13 poslato: Novembar 04, 2010, 06:25:59 posle podne »
Belo meso ima 20-23g proteina na 100g. Zaokruzis na 20 i nema daljeg ramisljanja.Ih, da je 30...
Inace, nije vezano za temu, ali ja se DIVIM vama koji mozete da objasnjavate OSNOVNE stvari ljudima koji su se tek registrovali na forum! Ja sam na forumu proveo vise od godinu dana pre nego sto sam postavio prvo pitanje! Ti ako nemas vremena da citas na mestu gde ti je sve servirano, jednostavno nemoj, radi nesto drugo...
[/qu

i ja sam do skoro trazio na forumu, pa znam da mi je tad dobro doslo da mi neko pomogne.. Upao sam nov na forum, sve mi je bilo nejasno, kada se napise nesto ovako kratko kao sto sam ja njemu napisao to mu je neki uvod da ne bi shavatio neke stvari pogresno... Ja kad sam video kakvi UH, kakvi proteini, koje vrste proteina, vrste ugljenih hidrata, insulin itd....sve mi je bilo nepoznato, nije tesko napisati ovako nesto kratko coveku.. ;)



Naravno, svi su morali negde ili od nekoga da nauce. Ali mislim da je bezobrazno prema ljudima koji su to napisali vec 1000 puta, ponovo pitati isto. I ja pitam cesto na forumu, a ceo forum sa presao bar 10 puta. I veruj mi, neko ko cita, nece da kaze da ZNA da je plazma dobra.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koji pirinac
« Odgovor #14 poslato: Novembar 04, 2010, 07:33:45 posle podne »
ljudi ne komplikujte
uzimajte BESMATI DRY i vidite cija ovca belu vunu prede