Mart 28, 2024, 11:31:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Armstrongov program za zgibove  (Pročitano 138333 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #30 poslato: Jul 27, 2006, 10:57:35 pre podne »
sa druge strane 40 kg ili 60 kg nebitno je u potpunosti!!! cilj BB nije ganjanje kilaza vec vajanje tela..na tu temu se vec pricalo

Ovo su tvoje reci, a ja te samo podsecam na to sta si rekao pre par minuta...

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #31 poslato: Jul 27, 2006, 11:00:56 pre podne »
aha da u pravu si ....lose sam se izrazio...kasnije sam to formulisao drugacije

Van mreže zleetherius

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Re: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #32 poslato: Jul 27, 2006, 12:08:29 posle podne »
Ljudi zgibovi su odlicna vezba, i nema veze ako ne mozete da uradite ni jedan pravilan zgib, nisam ni ja mogao kad sam pocinjao. Preporucljivo je da imate vratilo kod kuce [ima da se kupi za jeftine pare, a i mozete sami da ga napravite]. Umesto pravilnog zgiba, skocite i uhvatite se za sipku, podignite se josh malo ako treba [valjda mozete to da uradite], i onda se par sekundi spustajte, i tako svaki put kad prodjete pored vratila. Ja sam za 3 meseca doshao do 10!

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #33 poslato: Avgust 04, 2006, 03:25:02 posle podne »
ako ste na snazi,kada dodjete do nivoa da mozete da izvucete 3 X 12 zgibova onda dodajte neke tegove...ne isplati se da napredujes u broju ponavljanja..
najvise sam napredovao kada sam od 3 zgiba stigao do 10...od 10 do 18 bukvalno nisam napredovao,telo se naviklo na taj tip vezbi etc..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže eraka

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #34 poslato: Februar 14, 2008, 12:06:34 pre podne »
Citao sam ovo, sad cu da pocnem tako da radim zgibove.Inace dizao sam tegove i dogurao do 90 kg
pa sam prestao, naravno radio sam i zgibove i trcao i sklekove. Zgibova sam mogao da uradim 19 kad sam dostigao punu formu,pa je dosla zima a ja sam prestao da radim zgibove i sve ostale vezbe; sad kad je skoro kraj zime poceo sam ponovo da radim zgibove i vidim da sad mogu da uradim 16 zgibova,otezao sam malo a i malo porastao,pa cu sad da primenim ovaj metod , nadam se da pomaze-ako pomogne eto mene da javim i da hvalim ovaj porogram!
 sherif

Van mreže eraka

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #35 poslato: Februar 14, 2008, 09:24:45 posle podne »
moze li ko da mi kaze koji je ginisov rekord u zgibovima
 'pounch'

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #36 poslato: Februar 20, 2008, 03:01:19 posle podne »
Rekordi u zgibovima se mere vremenski; koliko zgibova uradis za koliko vremena. Postoje kategorije od 1 min., 3 min., 30 min., 1 h, 6 h, 12 h, 24 h, pa je tako u kategoriji od 1 min. rekord 46 zgibova, a u kategoriji od 24 h-3 750 zgibova! Naravno da postoje i odredjena pravila koja moraju biti ispostovana da bi se rekord priznao.

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #37 poslato: Mart 21, 2008, 08:12:21 posle podne »
Radim vec 4 nedelje ovaj program,svidja mi se,ali voleo bih da mi neko ko je malo bolje upucen objasni kako ovo utiche na mishic s'obzirom da se kosi sa onim pravilom o 72h potrebnih za odmor misica.Hvala

Van mreže 6Finger

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #38 poslato: Mart 22, 2008, 09:06:44 posle podne »
Radim vec 4 nedelje ovaj program,svidja mi se,ali voleo bih da mi neko ko je malo bolje upucen objasni kako ovo utiche na mishic s'obzirom da se kosi sa onim pravilom o 72h potrebnih za odmor misica.Hvala
Nogometaši trče svaki dan pa pa imaju velike noge :D,
ja sam npr trenirao dizanje utega i svaki dan sam radio noge u vježbama
prednji-zadnji čučanj, nabačaj, trzaj, vučenja, skokovi
pa su mi nenormano brzo rasle noge, ali nisu se mišići razivjali prporcionalno
kvadriceps i dupe (gluteus) su se udvostručili dok se na listovima i zadnjoj loži nije primjecivao napredak
pa pretpostavljam da možeš radit zgibove svaki dan pošto ne aktiviraš baš sva mišična vlakna i ne iscrpiš misic do kraja kao u klasičnom BB radeci dosta različitih vježbi iz različitijh uglova mrcvareci ga do kraja.

Inace ako nekog zanima  u jednoj ruskoj enciklopediji dizanja utega stoji da se mišići oporavljaju u potpunosti za:
leđa 3,9 dana
noge 4,3 dana
trbuh 0,95 dana
tako da ne vrijedi za svaku skupinu da treba odmor od 72h

ako negdje griješim ili sam se nespretno izrazio ispričavam se rijetko diskutiram o ovakvim stvarima pa se nemogu baš ušaltat jednostavno.

Van mreže Mirkol

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #39 poslato: April 09, 2008, 02:55:46 pre podne »
Pozz  svima, i malo pitanjce za one koji su iskusniji :icon_biggrin:

Radim po ovom programu vec 7 sedmica, i moglo bi se reci da sam solidno napredovao, ali sam i mijenjao malo odmor izmedju serijA(recimo umjesto 1min ja sam uzimao 2 i slico. iz prostog razloga sto mi je vise odgovaralo)--pa da li to valja.

S obzirom da 5 dana sedmicno radim zgobpve kako se to odrazava na razvoj ledja i bicepsa s obzirom da najvise rade,,, treba li praviti neke pauze, recimo 1 dan u sedmici da izbacim ili nesto slicno!!!

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #40 poslato: April 11, 2008, 07:40:13 posle podne »
ja sam radio svaki ( bukvalno svaki dan ) zgibove 7 meseci, i napredovao sam iz meseca u mesec...  :roll:
Meni licno nije nista skodilo , cak sta vise, jako sam rasirio ledja a broj ponavljanja iz 1 serije mi je dostiga 49 zgibova, ;ohoooo; a serije radne su mi bile 10 ponavljanja 10 serija, kasnije sam dodao tegove i smanjio serije na 10x4

posle toga sam napravio pauzu mesec dana , i kada sam se ponovo vratio na vratilo mogao sam iz prve serije 34 x .. sto znaci da mi se dosta snage zadrzalo... ;bravi;

Ako mene pitate zgibovi do otkaza su put do neverovatne snage, i do impresivnih ledja... :wink:
« Poslednja izmena: April 11, 2008, 07:43:38 posle podne milovan »
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Spartak

  • Gost
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #41 poslato: April 11, 2008, 07:51:55 posle podne »
a da te pitam jeli radis full range zgibove sa sporim negativnim dijelom, kako se pravilno rade?
ako radis tom tehnikom i mozes da ih uradis 49 onda imas zaista impresivna ledja, da ne kazem mr olympia ledja

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #42 poslato: April 12, 2008, 01:49:01 posle podne »
pa spustanje je bilo malo brze nego uobicajeno, ali nisam se spustao nekontrolisano, lagano sam isao na dole.. Iskreno malo brze nego kada radim radne serije , ali pokret je bio pun, brada u ravni sa sipkom, sa hvatom malo sirim od sirine ramena....
Ali napominjem to je bilo samo u prvoj serij
Posle te bih izvukao nekih 15-20 x
i tako bih lagano opadao..

A radio sam piramidalno kako je opisano ovde, mada malo drugacije, jer bih na pocetku svake naredne nedelje odradio 1 seriju sa max. zgibova, a onda bih odredio i raspodelio radne serije sa onoliko snage koliko mi je ostalo, pa kada bih odradio npr 5 radnih po 6x onda bih opet jednu do otkaza, a naredni dan bih ubacio u zadnjoj radnoj seriji teg od 10 kg, pa bih ostao makar samo da visim na sipci..
I jos jedna vazna stvar, kad se rade zgibovi je dobar i jak hvat, a pomazu mnogo i gurtne, jer je tada mnogo manje opterecenje na podlakticama sto je jako bitno jer je cesto umor u tim misicima odgovoran za mozda jos par ponavljanja i koncentrisanje na radni misic...

Ps:  tada sam imao 17 god, i bio sam laksi pa je to naravno i islo opustenije,
49 x zvuci mnogo za nekoga ko ima 100 kg. npr, ali ja sam tada imao jedva 70 ;-)
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže Mirkol

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #43 poslato: April 12, 2008, 05:19:26 posle podne »
Znaci zgibovi,zgibovi i samo zgibovi  :icon_biggrin:

Ipak ostajem na preporucenom programu, a sto se tice broja ponavljanaja dosta tu i utice kilaza kao sto si spomenuo jer je i opterecenje na zglobove dosta manje i.t.d.

U svakom slucaju zahvaljujem :wink:

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #44 poslato: April 12, 2008, 05:32:18 posle podne »
kilaza ne treba da utice na zgibove, moja kilaza, moji zglobovi - tvoja kilaza, tvoji zglobovi...

a ovaj milovan sere kao masna foka...