April 26, 2024, 12:44:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: TubeR - gume za vezbanje  (Pročitano 39409 puta)

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #30 poslato: Decembar 22, 2016, 07:46:59 pre podne »
Citat
A i to sto je bio velik

a ko je gazda tubbera??

Ne znam je l mene pitaš ili njega :D? Mislio sam glavni čovek koji ga je prvi uvezao u zemlju, Milutin...

@SAJ
Tegovi su tegovi brate i možeš ceo svet da pretereseš na na svetu nisam našao 100% adekvatnu zamenu.

Mišić raste od stimulansa vežbanjem, kada i samo kada su ispoštovane sve nepoznate u jednačini. Hrana hrana i hrana. I spavanje, odmor, trening, suplementi itd

Kada neko ima problema sa nekim delovima tela tuber predstavlja solidnu zamenu, može da se vežba kod kuće (mada je meni ovo mrsko jako), stimuliše mišić itd. Tako da ako imaš preoblema sa zdravljem, a lekar ti je dao dozvolu da se baviš vežbanjem nije loša opcija
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #31 poslato: Decembar 22, 2016, 04:13:50 posle podne »
Razmisljao sam da kupim nego nisam siguran za sta bi mi trebao...
Snagu radim naravno tegovima a i skoro sve ostalo sa tegovima i bodyweight

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #32 poslato: Decembar 22, 2016, 05:35:44 posle podne »
gume i trake su najbolje u kombinaciji sa tegovima u sklopu nekog treninga... samo gume solo da koristis u cilju hipertrofije i snage i ne znam bas koliko tu mozes maksimalno da izvuces ... ali su u poslednje vreme koliko vidim nezaobilazni rekviziti za sportove sa loptom , borilacke itd zbog mobilnosti , vezbi stabilizacija , lateralne kretnje itd... problem je sto ti jedna traka/ guma kosta oko 2 soma, a za ceo jedan tretman treba ti i razlicitih opterecenja i duzine... opet zavisi koji ti je cilj...

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #33 poslato: Decembar 23, 2016, 12:17:30 pre podne »
Mene treba cisto da se "odrzavam" nekad sam radio dobre treninge u teretani i izgledao sam dobro i imao oko 100kg.
A onda su dosle povrede kicme, diskusi i cuda, bas sam se zajebao i batalio sam bio da treniram preko godinu dana i dosao kao svinja na 110 kg. Sad sam smrsao imam 92kg. Ali ne mogu vise da treniram kao nekad. Treniram 3,4 mjeseca onda pocnu ponovo bolovi pa pravim opet pauze i sve tako u krug. Znam da ne mogu vise imati misicnu masu kao kad sam bio u ful treningu...
Ali preko 20 godina sam trenirao sa tegovima i jednostavno ne mogu bez treninga. Zato gledam da u periodu kad ne mogu sa tegovima, da radim sa ovim gumama ili barem kao neki pripremni period i uvod u trening sa tegovima kad naprvim pauzu...
Jebiga kad ode kicma nista vise nije isto.
Eo izbacih safru odje ahhaha :)

I jedan savjet za sve koji imaju problema sa kicmom. Ne pravite gresku koju sam ja napravio i koja me skupo kostala. NE idite kod kostolomaca, narodnih vidara, namjestaca kicme itd.
U zelji da se sto prije vratim treningu ja sam to uradio i sad sam nagrdjen...
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2016, 12:21:42 pre podne SAJ »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #34 poslato: Decembar 23, 2016, 07:09:31 pre podne »
Citat
Znam da ne mogu vise imati misicnu masu kao kad sam bio u ful treningu

zasto?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #35 poslato: Decembar 23, 2016, 08:00:41 pre podne »
 ja sam licno imao i dobrih i losih iskustava kod kiropakticara, za neke manje popravke je ok  i to kod dobrog kiropakticara, ali kod d.h i ozbiljnijih stvari ne bih se igrao nikako... mislim isto generalno ne bih nikome tu vrstu terapije preporucio, vise ljudi koje znam je napravilo samo vecu stetu nego korist a oni koji su i nesto uradili su imali povrede koje bi se i same zalecile vremenom...  Mislim da bi ti pre svega trebalo da promenis  pristup treningu , jer to tako periodicno prekidanje deluje kao da radis sve po starom pa na kraju vidis da ne ide i tako sve u krug.. izvini ako nije tako...
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2016, 08:14:06 pre podne pirat »

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #36 poslato: Decembar 23, 2016, 02:08:15 posle podne »
Citat
Znam da ne mogu vise imati misicnu masu kao kad sam bio u ful treningu

zasto?
Pa ne mogu da stimulisem misic kao nekad kad sam radio sa velikim tezinma. A ne mogu ni sad sa manjim tezinama da radim neke serije tipa gigantske, opadajuce... Jer cim malo vise opteretim misic javljaju mi se bolovi. Dosta je komplikovana situacija, imam i ostecenja nerava...

Mislim da bi ti pre svega trebalo da promenis  pristup treningu , jer to tako periodicno prekidanje deluje kao da radis sve po starom pa na kraju vidis da ne ide i tako sve u krug.. izvini ako nije tako...

Pirat u pravu si u pocetku je bilo upravo kao sto si rekao. Ond sam mijenjao pristup treningu, a evo mijenjam i dalje...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #37 poslato: Decembar 23, 2016, 02:35:24 posle podne »


To oko stimlacije misica velikim tezinima je naravno NONSENS i NIJE TACNO,i pisao sam mnogo puta o tome,a u kratko cu ti reci samo jednu recnicu,i postaviti link
-tvoj misic pojma nema da li ti radis sa 10 ili sa 110 kg. Ono sto misic  poznaje je SIGNAL koji dajes celiji i miscnom vlaknu,a to nikakve veze sa tezinom odnosno hipertrofijom nema.
-inace,licno imamo TROSTUKU diskus herniju,i prognoza lekara je bila da ukoliko uspem da prohodam (posle povrde) ,da cu moci da igram sah ili evenutalno pikado.Posle toga,sam drzavno prvestvo osvoijio 2 x i bio aposlutni prvak Balkana i jos mnogo toga

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2011/06/gvozdeni-ratnik-maxx-interwiew-1-i-2.html

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #38 poslato: Decembar 23, 2016, 02:45:15 posle podne »
Znam Pedja sve sam procitao jos odavno, i vjeruj mi da su me ovi tvoji tekstovi i ohrabrivali da nije gotovo sa treningom.
I ovakvi tekstovi puno znace kad covjek dozivi ovu vrstu povrede koja pored bola i svega, bukvalno baca u depresiju...
Mislim ne znam kako je stanje kod tebe, vjerovatno nemas neuroloski deficit ili je mali.
Ja sam radio pored magnetne i EMNG snimanja i konstatovana su velika ostecenja nerava, sto dodatno otezava stavi...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #39 poslato: Decembar 23, 2016, 02:53:49 posle podne »
Znam Pedja sve sam procitao jos odavno, i vjeruj mi da su me ovi tvoji tekstovi i ohrabrivali da nije gotovo sa treningom.
I ovakvi tekstovi puno znace kad covjek dozivi ovu vrstu povrede koja pored bola i svega, bukvalno baca u depresiju...
Mislim ne znam kako je stanje kod tebe, vjerovatno nemas neuroloski deficit ili je mali.
Ja sam radio pored magnetne i EMNG snimanja i konstatovana su velika ostecenja nerava, sto dodatno otezava stavi...



slazem se
ostecenje nerava je veliki problem
samo sto je stvar u tome,kako je doslo do ostecenja tih nerava itd..
posto onda i u slucaju da je tako,ja ne vidim kako bi tebi i tuber gume ili bilo sta drugo posto i najmanji nadrzaj ti ocigledno pravi problem

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #40 poslato: Decembar 23, 2016, 03:03:27 posle podne »
E do ostecenja nerava me doveo nadriljekar...
Nema druge nego da proba covjek na sebi pa sam da vidi sto mu odgovara.
Uglavnom hvala na odgovorima i vremenu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #41 poslato: Decembar 23, 2016, 03:19:07 posle podne »
E do ostecenja nerava me doveo nadriljekar...
Nema druge nego da proba covjek na sebi pa sam da vidi sto mu odgovara.
Uglavnom hvala na odgovorima i vremenu.

ma nema na cemu da hvalis..sta ti je...
nego mi to ostecenje malo nije jasno da je u toj meri da u toj meri donosi takav problem...maletne,motroicke sposobnosti ometa

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #42 poslato: Decembar 23, 2016, 04:20:33 posle podne »
Pa tesko je za objasniti. Ja recimo u toku treninga ne osjecam nikakve bolove, doduse radim sad sa malim kilazama evo npr, grudi radim na klupi sa bucicama, pocnem od 5 kg pa idem do 15kg mozda + 2,3 kg... Odradim 4 - 5 serija i 10-15 ponavljanja. i Po tom principu uglavnom odradim sve vjezbe za sve partije. S vremena na vrijeme ubacim neke drop setove ili nesto slicno, prilagodim kolko mogu sebi. Prije treninga se obavezno zagrijem minimum 10 - 15 min.
I to tako odlicno funkcionise neko vrijeme. Onda se pojave bolovi ili u misicu ili u zglobu. Da kazem nicim izazvani, jer ne postoji taj trenutak na treningu kad bih mogao da kazem i tu sam se zajebao digao sam vise nego sto treba ili nesto slicno je izuzetno dobro pazim na to. Fokusiram se na muscle mind connection, tako i da i kad bih mogao neko ponavljanje da odradim vise ne radim ga da ne bih izazvao ponovo neku povredu...
A sto se tice motorickih sposobnosti da kucnem nisam ima ispada u vidu pada stopala ili nesto slicno. Imam trnjenja, nekad manje nekad vise. U pocetku se savljala slabost u smislu da na treningu mi se zamori misic, na strani na kojoj je ostecen nerv, prije nego sto bi trebalo, ali sam vremenom to regulisao, valjda se vratila ta izdrzljivost. Trazio sam po netu to sto sam mogao primijeniti za oporavak nerava sam primjenjivao od napitaka pa do ponavljanja vjezbi koje mogu pomoci u obnovi tih nervnih puteva. Jer da sam nase doktorre slusao. Samo bi $edio doma i setao.
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2016, 04:22:33 posle podne SAJ »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #43 poslato: Decembar 24, 2016, 07:35:36 pre podne »
Pa tesko je za objasniti. Ja recimo u toku treninga ne osjecam nikakve bolove, doduse radim sad sa malim kilazama evo npr, grudi radim na klupi sa bucicama, pocnem od 5 kg pa idem do 15kg mozda + 2,3 kg... Odradim 4 - 5 serija i 10-15 ponavljanja. i Po tom principu uglavnom odradim sve vjezbe za sve partije. S vremena na vrijeme ubacim neke drop setove ili nesto slicno, prilagodim kolko mogu sebi. Prije treninga se obavezno zagrijem minimum 10 - 15 min.
I to tako odlicno funkcionise neko vrijeme. Onda se pojave bolovi ili u misicu ili u zglobu. Da kazem nicim izazvani, jer ne postoji taj trenutak na treningu kad bih mogao da kazem i tu sam se zajebao digao sam vise nego sto treba ili nesto slicno je izuzetno dobro pazim na to. Fokusiram se na muscle mind connection, tako i da i kad bih mogao neko ponavljanje da odradim vise ne radim ga da ne bih izazvao ponovo neku povredu...
A sto se tice motorickih sposobnosti da kucnem nisam ima ispada u vidu pada stopala ili nesto slicno. Imam trnjenja, nekad manje nekad vise. U pocetku se savljala slabost u smislu da na treningu mi se zamori misic, na strani na kojoj je ostecen nerv, prije nego sto bi trebalo, ali sam vremenom to regulisao, valjda se vratila ta izdrzljivost. Trazio sam po netu to sto sam mogao primijeniti za oporavak nerava sam primjenjivao od napitaka pa do ponavljanja vjezbi koje mogu pomoci u obnovi tih nervnih puteva. Jer da sam nase doktorre slusao. Samo bi $edio doma i setao.

ti imas LEKARSKI nalaz da su nervi osteceni ili si ti to zakljucio tvojim istrzivnjaem?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: TubeR - gume za vezbanje
« Odgovor #44 poslato: Decembar 24, 2016, 10:22:54 pre podne »
nisam 100 % siguran ali mislim da ne moraju da nervi budu osteceni da bi imao te simptome, dovoljno je cak da se vrsi i sam pritisak na nervni zavrsetak i mozes da imas sve od trenjenja do bola, preko slabosti , oduzetosti...  individualna je stvar...