Mart 28, 2024, 04:46:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010  (Pročitano 29704 puta)

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« poslato: Novembar 18, 2010, 12:52:03 pre podne »
Zvanicno, nasu ekipu ce predstvljati tri takmicara i dva delegata...

 Vladica Jovanovic classic  BB   -175cm
 David Glisic            classic BB   +180kg
 Bojana Vasiljevic Obradovic body fitness open
 
 Zoran Stojic i Goran Ilic

 Takmicenju ce prisustvovati i Djordje Kolundzija
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2010, 12:57:41 pre podne GORAN_ILIC »
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2010, 08:12:55 pre podne »
Iz saveza zasto nije niko javio da ima svetsko prvenstvo i svetski kup u Budimpesti?
Kad smo saznali za takmicenje zvalismo savez i pitali dali moze Marija da se takmici
jer ona jedrzavno prvakinja i kvalifikovala se za svetsko ali to saveza nije interesovao.

Odgovor je bio MOZE,ALI NEK PONESE 150 EURA ZA KORTIZACIJU I 100 EURA ZA HOTEL.
Normalno pod ovim uslovima ne ide.Bitno je da funkionerima je sve placeno.

Sramota sramota

Ovaj sport kodnas je osuden na smrt.Zao mi je zbog toga.


Van mreže Stojke11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 394
  • UBI CONCORDIA IBI VICTORIA
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2010, 08:54:26 pre podne »
Koliko ja znam, fukcioneri ovaj put sami placaju, i put i kotizaciju!
Pozdrav
Želeo je da načini "vrhunskog antiterorističkog psa" sposobnog da izađe na kraj sa najsurovijim teroristima!Ukrštao je Vukove, Bosanske tornjake, Mastife, Američke staford terijere i Rotvajlere i konačno sve njihove najbolje osobine slio u svog SOP

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2010, 11:05:22 pre podne »
Iz saveza zasto nije niko javio da ima svetsko prvenstvo i svetski kup u Budimpesti?
Kad smo saznali za takmicenje zvalismo savez i pitali dali moze Marija da se takmici
jer ona jedrzavno prvakinja i kvalifikovala se za svetsko ali to saveza nije interesovao.

Odgovor je bio MOZE,ALI NEK PONESE 150 EURA ZA KORTIZACIJU I 100 EURA ZA HOTEL.
Normalno pod ovim uslovima ne ide.Bitno je da funkionerima je sve placeno.

Sramota sramota

Ovaj sport kodnas je osuden na smrt.Zao mi je zbog toga.



kako mi ovo zvuci poznato...

Van mreže MirkoPG

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2010, 11:55:37 pre podne »
Iz saveza zasto nije niko javio da ima svetsko prvenstvo i svetski kup u Budimpesti?
Kad smo saznali za takmicenje zvalismo savez i pitali dali moze Marija da se takmici
jer ona jedrzavno prvakinja i kvalifikovala se za svetsko ali to saveza nije interesovao.

Odgovor je bio MOZE,ALI NEK PONESE 150 EURA ZA KORTIZACIJU I 100 EURA ZA HOTEL.
Normalno pod ovim uslovima ne ide.Bitno je da funkionerima je sve placeno.

Sramota sramota

Ovaj sport kodnas je osuden na smrt.Zao mi je zbog toga.


to je katastrofa,ajmo delegacija kuci a takmicari na takmicenje,neka zivi sport !
...idemo treninzi ko nekad...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2010, 01:37:57 posle podne »
Koliko ja znam, fukcioneri ovaj put sami placaju, i put i kotizaciju!
Pozdrav


kakve veze imaju funkcioneri i kotizacija? zar kotizaciju ne placaju samo takmicari ???
al se nekad dobro jelo

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2010, 03:37:39 posle podne »
Ok, Katona je u pravu itekako sto pita.
 Da ne bude zabune, objasnicu vam odmah....

Savez je jos na prolece upao u probleme sa finansijama (a koji Savez nije,) tako da na jesen nije ni mogao da sa finansira bilo ciji odlazak na strana takmicenja.

Ja sam jos ranije znao za sve ovo i preduzeo na vreme sve kako bih za svoje takmicare reprezentativce obezbedio sredstva za ovo takmicenje.

Savez Srbije je za ovaj put obezbedio 300 eura za dve kotizacije (Vladica i David).

 Kompletne troskove smestaja i kotizacije za nas troje ( Bojanu i Stojica i za sebe)  sam obezbedio ja iz budzeta grada Kragujevca, dok je Stojic platio putne troskove za sve nas. Kolundzija takodje sam snosi sve troskove.

Nema potrebe da se proziva bilo ko, najmanje delegati ovoga puta, mislim da sam sve razjasnio.

Marija moze da se pojavi na ovom takmicenju ako zeli jer je reprezentativka. Ako je Bojana Vasiljevic Obradovic mogla sama da finansira svoj put u Meksiko od 1500 eura, manji je problem ovih 150 eura za kotizaciju.

Drugo, Marija se takmicila u Sloveniji na ibff Svetskom prvenstvu i nije bio problem finansiranje, a za ovo, mnogo blize, Savez je kriv sto nema para. Nije bas fer...





« Poslednja izmena: Novembar 18, 2010, 03:50:51 posle podne GORAN_ILIC »
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2010, 03:52:15 posle podne »
1.za ovo takmicenje nismo ni znali,niko nije javio. Zasto nisi objavio ovo mesec dana ranije i zasto nisi reko da
reprezentativci imaju sanse da idu ali na svoj trosak.Nego ste se vi tajno organizovali.
2.nista nekazete ni za veterana. zasto nedate mogucnost bar na svoj trosak da odu. samo cutite.
3.u sloveniji nismo platili nista jer nismo tamo spavali.ko je plati 50 eura kortizaciju dobio i sobu.

Sta ovaj savez opste nudi????


Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #8 poslato: Novembar 18, 2010, 03:59:41 posle podne »
Pa to ja odavno pitam, u cemu je uopste svrha saveza? Ko ce gde da ide o svom trosku je njegov problem,ali je valjda svrha svakog saveza da svoje takmicare salje na takmicenja i za to dobija pare iz budzeta. Ukoliko ta sredstva nisu dovoljna, savez bi morao da se potrudi da pronadje sponzore makar za reprezentaciju. Kad se uzme neka medalja svi iz saveza se busaju u grudi i hvale kako je savez zasluzan,a kad treba da se ode nek se takmicari snalaze sami, a da ne govorim o tome da jedino nasa reprezentacija nema ni trenerke za sve clanove, e to je jedinstven primer ne u Srbiji,nego u svetu.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2010, 04:15:13 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2010, 08:14:06 posle podne »
jeste smijesni tu se gledaju samo osobni interesi ko sisa takmicare:):)
ja sam bio u klubu BB prodavali mi od kreme...suplamenata itd...kad sam nasao jeftinije sup presao kupovati drugdje izbacili me hahahahha poskupili mi clanarinu teretane itd...tako je to... ovo je skup sport... onda kroz njega se gleda jos da se zaradi:):) i tako to..jbga fulali smo sport zaraditi nitko nece tko se takmici;)...isto tako moj prijatelj nije smio nastupiti na jednom BB showu nijem u dao savez...a mogao je zaraditi 100eura da je izasao i dobiti malo suplamenata...glupo je kad savez nesto brani...jer svi mi sipamo svoje novce...a i glupo je blatiti neki savez tu naprimjer taj vas savez...nijetan bb savez s balkana nije mocan tako da moze svima sve platiti;)...jbga ljudi su osnovali savez da mogu doci u neku ustanovu i traziti novce da olaksaju sebi putovanja itd...kreme i suplamente...nemogu svima sebi mogu olaksati malo...tako svako se snalazi kako moze...uglavnom za sve ti treba brdo para:):)osnujes sebi savez i klub il neku udrugu i cupas lovu gdje stignes:):)50 eura pa 50:):)

Van mreže djape

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2010, 03:47:30 posle podne »
Postovani takmicari i ljubitelji ovog sporta, danas dok sam pisao dopis sportskom referentu jedne opstine sa molbom da njegova lokalna samouprava finansijski pomogne jednom nasem takmicaru (naravno u dogovoru sa takmicarom i na njegovu molbu) dobio sam sms od stefija da procitam tekst na realx3m forumu koji je jako zanimljiv i u vezi sa radom naseg saveza, iza toga sam odneo novac za kotizacije nasim takmicarima koji putuju na svetsko u Budimpestu, pripremao izvestaj za MOS o aktuelnim desavanjima i nakon toga procitao sam poruke sa foruma i moram priznati da sam iznenadjen nasom losom komunikacijom i slabim protokom informacija unutar pojedinih takmicara i delegate.

Naime
Na medjunarodna takmicenja takmicare moze poslati (citaj odabrati) jedino selector a zvanicne informacije moze uputiti jedino gen.sekretar, ja zaista nisam dobio niti ijednu informaciju da Marija zeli da se takmici na svetsko. Inace mi smo jedini savez koji daje sebi za pravo da se takmicari prijavljuju na medjunarodna takmicenja kako se kome svidja i prohte i to ne zato sto smo mi u haosu (mi jako dobro to peglamo prema nadleznim institucijama) vec zato sto zelimo maksimalno da izadjemo u susret nasim takmicarima. Do sada na svim zvanicnim sastancima na kojima sam prisustvovao obavezno pitanje od strane nadleznih je bilo zasto dozvoljavamo da se pojedini nasi reprezentativci takmice za nekoliko federacija, naravno da nije lako ubediti sagovornike da se tako nesto moralo desiti.
Primera radi Drzava priznaje I finansira jedino medjunarodna takmicenja (u nasem sportu) u rangu svetskog I evropskog nivoa, nazalost Kupove ne priznaje u sklopu projekcije budzeta za takmicarsku godinu isto tako ostvareni rezultati na takvim takmicenjima se ne priznaju prilikom aplikacije za stipendije.
Svi klubovi koji do pocetka aprila uplate clanarinu dobijaju calendar takmicenja od strane saveza I delegati kluba su duzni da naprave kontakt prema gen.sekretaru I da dogovore prijavu takmicara na takmicenje koje nije prepoznato od strane MOS-a a na koje zele da ucestvuju o svom trosku naravno mi cemo ih rado prijaviti ali nesmemo trositi namenski novac na takmicenja koja nisu priznata od strane drzave.
Sto se tice placenih kotizacija za Vladicu I Davida podsecam Vas da su jedino oni ispunili uslove iz zakona o sportu a u skladu sa clanom 10. zakona o antidoping delovanju I popunili WHEREABOUTS formulare I poslali ih ADAS-u. Samim tim su ispunili svu neophodnu formu I stekli uslove da putuju na takmicenje o trosku saveza.

Sto se tice finansija saveza tacno je da smo prosli kroz jedan krizni period ali isto tako tacno je i da je nas budzet odredjen na pocetku kalendarske godine i on je takav kakav je i nemoze se menjati a samo za doping prekrsaje takmicara koji su bili pozitivni na medjunarodnim takmicenjima savez je u obavezi da plati 3200 evra, nas savez je jedan od retkih koji je dobio sva predvidjena sredstva za ovu godinu (neznam da li vam je poznato juce je bio rebalans budzeta tako da postoji opasnost da ostali savezi koji nisu dobili sva sredstva budu uskracena za deo budzetskih sredstava) hocu da kazem da nije nimalo lako boriti se bilo da su velika ili mala sredstva u pitanju (150 eura za kotizaciju ili ceo kvartal za godinu) svaki iznos iziskuje napore pojedinaca,

Takodje sto se tice kalendara takmicenja on je potpuno javan i transparentan i svi ga mogu videti na sajtu naseg saveza, sajtu IFBB, sajtu SSS itd a i pored toga uvek se svako moze za sve informacije obratiti gen.sekretaru (kontakt telefon i mail 066/8808008 ssbbfbfa@gmail.com)

Toliko za sada, pozivam Vas da mi se javite po svim pitanjima, sa zadovoljstvom cu Vam odgovoriti (ono sto neznam i nisam siguran potrudicu se da Vam u sto kracem vremenskom periodu odgovorim)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2010, 05:02:39 posle podne »
Zabrana takmicenja u drugim federacijama je stvar bolesne politike IFBB-a koja se zasniva na isto tako bolesnoj sujeti, jer ne vidim kako bilo koji savez koji dinara ne daje takmicarima, ne finansira pripreme niti bilo sta moze bilo kome sta da brani osim stipendistima u godini u kojoj primaju stipendije.
Zabrinutost "nadleznih" je jako lose smisljena dezinformacia, jer je recimo NABBA i WFF Srbija takodje zvanicno  registrovana kod ministarstva sporta i za vasu informaciju dobija sredstva za mladje kategorije, sto IFBB sada pokusava da preotme uvodjenjem slicnih kategorija. Da ne bude zabune ne propagiram ni jedan savez, niti me ijedan zanima, vec govorim o tome da NIKO ,ALI BAS NIKO,nema pravo da odredjuje takmicaru, koga ne finansira, gde ce nastupati.
Takodje ne vidim koji su to specijalni uslovi koje je Marija trebala da ispuni posle osvajanja titule drzavnog prvaka, da bi se neko u savezu smilostivio da je posalje na bilo koje medjunarodno takmicenje? Ocigledno je trebala da postane clan odredjenog kluba i da ima ko da je progura i sve bi bilo ok ili je mozda ne pozivanje kazna sto je nastupila na takmicenju druge federacije u Sloveniji.  Niko ovde nije budala, niti ne informisan da se prodaju ovakve price.
Jos nesto, sto se tice priznavanja nekog od saveza u Srbiji savez Beograda nema ,ama bas nikakve veze sa vama ,niti NABBA savezom, ali je jedini priznat kao gradski savez i dobija sredstva iz gradskog budzeta, e toliko o tome koliko ste vi jedni i jedni priznati od nadleznih pa po tom osnovu branite nekome bilo sta i sluzite se najjadnijim ucenama.
Neki ljudi jednostavno ne zele da shvate da savezpostoji zbog takmicara ,a ne takmicari zbog saveza.
Da postoji imalo pameti iskrene zelje da se unapredi ovaj sport, postupilo bi se po primeru nekih drugih sportova gde su ljudi potisli licnu sujetu i objednili nekoliko federacija, jer je sumanuto u okviru istog sporta deliti ljude po pripadnosti federacijama, od toga niko nema koristi,a najmanje takmicari.
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2010, 05:34:18 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2010, 07:24:16 posle podne »
jer ne vidim kako bilo koji savez koji dinara ne daje takmicarima, ne finansira pripreme niti bilo sta moze bilo kome sta da brani osim stipendistima u godini u kojoj primaju stipendije.

BRAVO !!!
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #13 poslato: Novembar 19, 2010, 08:12:07 posle podne »
Zavrsen je tehnicki sastanak i trenutno se desava nesto sto niko nije ocekivao..
Pojavila se reprenzetacija Kosova i odobreno joj je ucesce...
Pitanje je sta raditi sada...vrlo osetljiva tema...

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2010, 08:49:47 posle podne »
diape
trebalo bi da se prestavis sa svojom imenom da i ja znam skim se raspravjam.

Marija nije izpunila uslove????
Bila je 4.na europskom odma posle toga isla na doping kontrolu gde je bila NEGATIVNA.
Za 2010 godine ona je prvakinja drzave i samo ona jer je bio jedna kategorija.
Ako sve ovo nije dovojno da savez posalje na neko takmicenje onda neznam sta da kazem.

Kako znam nisu svi klubovi bili obavesteni bar Toldi klub sigurno NE.
Nisi imao informaciju da Marija hoce da se takmici? Pa niste ni pitali. Sve ste drzali tajno.
Nema bas puno prvaka drzave,mogliste da pitate njih.

Marija da je znala za ovo takmicenje sigurno ne bi isla u Sloveniju nego  bi se spremila za ovo
i otisla bi na svoj trosak.Savez i vi funkcioneri ste krivi sto se takmicila tamo.


Sta znate da nudite jednoj dobroj takmicaru?

Cup srbije i drzavno prvenstvo? To nije dosta. Kazete da je Marije clanica reprezentacije??
Pa reprezentaciju ni nemamo,imali bi ako bi isli vani da se takmice.

Mene sto jako nervira da je Marija bila 4. na europsko i to cist,drzavna prvakinja a nju
niko nije pitao dali hoce da ide u Budinpestu bar na svoj trosak.