April 28, 2024, 08:16:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.105 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA  (Pročitano 4128 puta)

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« poslato: Novembar 30, 2010, 06:16:55 posle podne »
   FRANK ZANE FILOZOFIA

Da se trenira sa jednim motivisanim partnerom je jedan od najefektivnih nacina za trening. Nije ni malo lako naci nekog ko je odgovoran, drzi vremena i da te prati kroz svaki trening sa jakom motivacijom i pozitivnom energiom. Svaki partner treba da zna zasta je onaj drugi spreman i kolike su njegove granice.
 Kada se dve osobe odluce za trening obicno dodje do diskusije ciji ce program da koriste. Ja sam po sebi nedam se prvi zbog toga sto mi je uzelo godina i godina da nadjem vezbe koje meni daju najbolju rezultat i koje mi daju najmanje povreda.
 Moji najbolji partneri su me terali da sam sebe teram preko moje granice mogucnosti. Kada sam se naucio kako se trenira jako, onda mi nije bilo ni tesko to sam da radim.
Nekoliko pravila koje ja trazim od osobe sa kojom treniram.

1) Sto manje razgovora u toku treninga
2) Nikakva negativna komunikacija ili zaljenje pre u toku i posle treninga
3) Nepostavljaj pitanja u toku jednog seta
4) Iztezanje lagano u intervalima od 3 minuta

Mi cemo pogledati kako ove tacke uticu na trening.

                  MINIMALNO PRICE

Mnogo hladne price moze da uzme vremena koje je namenjano za trening. Misli da je tvoj trening jedan ogromni set a da je set samo jedan manjina od tog velikog seta. Ako cu ja uraditi 30 setova u toku treninga to je 30 manjina od onog ogromnog seta. Posto nebi trebao da pricas za vreme seta to ti isto utice na onaj ogromni set. Ako das paznje svakom setu rezultat ce biti fantastican. Ako vreme izmedju setova je naprimer 2 minuta i ti slucajno uletis u neki razgovor i vreme odjednom postane 5 minuta izmedju setova onda ce se tvoj ritam i trening pogorsati. Zato ja nepricam kad treniram sam i kad treniram sa nekim pricam samo ako je sto posto neophodno. Ta neophodna prica moze da bude kad navijas za partnera. Koncentracija treba i tebi a i treba da pazis na koncentraciju svog partnera.

                  NIKAKVO ZALJENJE

Teretana je za mene jedno sveto mesto odprilike kao crkva, i zato nedozvoljavam nikakvo zaljenje za vreme treninga. Nema nista sto brze moze da unisti tvoju energiju nego sto je kad je neko negativan i zali se   non-stop. Ko zeli jednog partnera koji dodje sa kesom smeca i baci je na vas. Ja imam jedan znak u mojoj teretani gde stoji "Hvala sto se nezalite". Ja nevolim da trosim moje ime na nekog ko sve vidi u crnom. Ja to vreme radje trosim na neke pametnije stvari. Teretana nije mesto gde se iztresaju privatni problemi. Tu se misli na trening i na nista drugo.

                                PITANJA

Mnogo je glupo kad tvoj partner pita nesto u toku jednog seta. Zato ja trazim od onog sto trenira da to neradi. to isto vazi i za mene naravno. Ako neko prekrsi to pravilo ja neodgovaram dok nisam zavrsio set. Ali to pitanje je ipak uspelo da smanji moju koncentraciju.

                     IZTEZANJE I ODMOR

Da se covek izteze posle zagrejavanja i posle svakog uradjenog seta radi to da se misici povrate i odmore bolje do sledeceg seta. Iztezanje pomaze oko toga da u toku celog treninga bude vruc i muskuluturan. Pomaze isto pri tome da osecas bolji pump u misicima. Ako treniras sam iztezanje radi tako da udjes u tvoj takt. Znaci uradis set iztegnes se i opet sledeci set.
 Ljudi koji ovo rade za vreme treninga osecaju obicno da postaju jaci i da nepate od upale misica.
Ja inace se iztezem izmedju 2-3 minuta. Ja se neodmaram dva tri minuta nego ubacim iztezanje posto uvek jurim da imam perfektnu definiciju. Jedino kad sam na masi onda odmaram 3-4 minuta jel mi treba puno vremena da se povratim posle jednog teskog seta.

 Razmisli na ove pomenjene tacke gore ako zelis sa nekim da treniras. Ove stvari su za mene naravno normalne i zato mislim da su to pravila koja dovedu sportistu do jednog velikog kvaliteta. Trening sa kvalitetom pomaze da uradis ono sto zelis.
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2010, 09:16:16 posle podne »
Dobar tekst.

Ovo za pricu je odlicno, nema nista gore kada se uhvati neka prica za vrijeme treninga...

Van mreže PEDJA_MILOSEVIC

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 119
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2010, 01:13:37 pre podne »
Sve sto si naveo je ok,otprilike i ja isto to trazim od svih mojih vezbaca,narocito od onih sa kojima radim personalne treninge.

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2010, 08:59:19 pre podne »
Ja kad sam procitao ovaj clanak sam hteo samo da pokazem ljudima koji treniraju i koji su pocetnici kako treba da se radi ovo je cist primer discipline niceg vise
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2010, 10:16:28 pre podne »
Tnx bro..
Vezbao sam sa raznim drugarima,i uvek je bilo odlicno za razbijanje monotonije...ali.....
Uskladiti se prema nekome,pogotovo kada se imaju ozbiljni i odredjeni ciljevi je nemoguce.
Ja treba u treningu da obratim paznju vise na ovo ili ono i zbog toga cu raditi te i te vezbe,partner pak nesto drugo..Ja pored gyma imam ove ili one obaveze,partner isto..I jos niz drugih stvari.Veciti kompromisi...ovako odem kada mogu,treniram ono sto moram i sto mi lezi,i prilagodim sve sebi...

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2010, 10:53:03 pre podne »
Iskreno Misko i ja volim sam najvise da treniram stavim onaj MP3 u usi i izolujem se u neki moj svet i rokam kako ja najbolje znam i do sada nisam masio uvek sam bio zadovoljan treningom
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2010, 10:55:57 pre podne »
Iskreno Misko i ja volim sam najvise da treniram stavim onaj MP3 u usi i izolujem se u neki moj svet i rokam kako ja najbolje znam i do sada nisam masio uvek sam bio zadovoljan treningom
Isto tako, nema bolje stvari.


Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2010, 02:48:29 posle podne »
Ja sam nasao  drugara,koji ima isti raspored treninga,istu duzinu treninga...zna kad mi treba pomoc,koliko...bas smo se ustimali,treniramo sad preko godinu dana zajedno...bukvalno mi neobicno kad nismo zajedno na treningu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FRANK ZANE PRAVILA TRENINGA
« Odgovor #8 poslato: Decembar 01, 2010, 04:17:57 posle podne »
kao sto rece misko
ALII.....
matori koji dobro izlgeda,oduclio da uzme neki dins i odlucio da pise kolumne kao karleusa.
nista novo u svetu bb-a
tako da ovaj text neznam sta je toliko SENZACIONLAN tj sta je tu novo sta mnogo njih pre njega nije sralo o tome