April 29, 2024, 06:08:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Rezim ishrane: Potreban savijet  (Pročitano 1777 puta)

Van mreže AdoSA

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Rezim ishrane: Potreban savijet
« poslato: Decembar 16, 2010, 10:14:07 posle podne »
Pozz svima :)

Zovem se Admir i imam 28.g. 115kg i visine 196cm. Poceo sam trenirati prije cetiri mjeseca sa istom kilazom kao sada s tim da mi je stomak bio dosta veci.
Jedem pet puta dnevno i rasporedio sam dnevne obroke otprilike ovako:
06:30 - 3 jaja, 100gr crnog hljeba, multi vitamin/mineral, omega3 riblje ulje
11:00 - konzerva tune u maslinovom ulju, 100gr crnog hljeba, jedan osrednji luk, malo zacina
13:00 - trening
14:00 - 25 grama wheya i 5 gr Glutamina (Jedna mjerica Premium Whey suplementa) u 359ml mlijeka, 2 jaja, kasika meda i sve u blender sa 100 gr bijelog hljeba
17:00 - rucak generalno sta je na meniju ali gledam da sto cesce to bude piletina, curetina ili neki drugi mesni obrok
20:00 - 100 do 150gr posnog sira

Cilj mi je da sto ljepsi vizuelni izgled tijela tj. velicina i ton misica dok su snaga i izdrzljivost na drugom mjestu pa me interesuje Vase misljenje jer sam vidio da ovdje ima dosta ljudi koji su bas iskusni u tome :D. Jedina stvar je sto dolazi u obzir samo jedna mjerica wheya dnevno jer treba da mi traje mjesec dana pakovanje :)

PS: Evo i slika trenutnog stanja:


Uploaded with ImageShack.us

Hvala
Live long and prosper!

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: Rezim ishrane: Potreban savijet
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2010, 10:24:35 posle podne »
Citat
13:00 - trening
14:00 - 25 grama wheya i 5 gr Glutamina (Jedna mjerica Premium Whey suplementa) u 359ml mlijeka, 2 jaja, kasika meda i sve u blender sa 100 gr bijelog hljeba

Ovo obavezno mijenjaj. Izbaci mlijeko, jaja, med i hljeb, a ubaci dextrozu.
Ima tu još grešaka. Objasniće ti momci već.
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Rezim ishrane: Potreban savijet
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2010, 10:28:38 posle podne »
Cao Admire, evo nekih prvih utisaka: Taj crni hleb sto jedes, to je ovaj kupovni? Jer to nije pravi crni (integralni) hleb, vec obojen, tj. prosti uh, tako da ga trebas zameniti rizom ili krompirom, ako je tako.
U provm obroku imas premalo proteina za nekog tako velikog kao sto si ti, mogao bi 2 jaja i jos jedno 6 belanaca, ostalo nije lose (za hleb sam ti rekao)
Drugi, pa nije lose, ono sto je bas lose ti je obrok posle treninga. O tome imas mnogo na forumu, procitaj malo, u PWM ti ide protein i seceri (dex, malto) sa vodom, i to je to. Povrh toga AK i kreatin i ostale stvarcice sto imas.... Ja, da sanm na tvom mestu bih batalio taj glutamin, jer ga je jako malo da bi napravio razliku, uzeo mericu i po wheya, 20gdex, 20g malto u sejk sa vodom....
Med , jaja, mleko, i ostalo, no comment. Svaka ti cast kako ne povratis ili se useres posle toga :P
Rucak, ok.
U zadjnjem obroku ti je to premalo, ali bas premalo za tvoju kilazu, bar 200g bi trebao pojesti. Ne bi bilo lose ako bi mogao jos neki manji obrok da uguras ovde, tako sto bi smanjio npr razmak izmedju prvog i drugog obroka i onda posle toga, dodao neku uzinicu piletina i jos nesto npr...

Ako ti je skupo merica i po wheya, kao sto sam rekao batali glutamin, a imas kod Pedje u ogistra shopu najjefiniji izbor proteina.. Toliko, nadam se da sam pomogao, poz :)
No curling in the squat rack!

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Rezim ishrane: Potreban savijet
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2010, 10:33:04 posle podne »
Pozz svima :)

Zovem se Admir i imam 28.g. 115kg i visine 196cm. Poceo sam trenirati prije cetiri mjeseca sa istom kilazom kao sada s tim da mi je stomak bio dosta veci.
Jedem pet puta dnevno i rasporedio sam dnevne obroke otprilike ovako:
06:30 - 3 jaja, 100gr crnog hljeba, multi vitamin/mineral, omega3 riblje ulje
11:00 - konzerva tune u maslinovom ulju, 100gr crnog hljeba, jedan osrednji luk, malo zacina
13:00 - trening
14:00 - 25 grama wheya i 5 gr Glutamina (Jedna mjerica Premium Whey suplementa) u 359ml mlijeka, 2 jaja, kasika meda i sve u blender sa 100 gr bijelog hljeba
17:00 - rucak generalno sta je na meniju ali gledam da sto cesce to bude piletina, curetina ili neki drugi mesni obrok
20:00 - 100 do 150gr posnog sira

Cilj mi je da sto ljepsi vizuelni izgled tijela tj. velicina i ton misica dok su snaga i izdrzljivost na drugom mjestu pa me interesuje Vase misljenje jer sam vidio da ovdje ima dosta ljudi koji su bas iskusni u tome :D. Jedina stvar je sto dolazi u obzir samo jedna mjerica wheya dnevno jer treba da mi traje mjesec dana pakovanje :)

PS: Evo i slika trenutnog stanja:


Uploaded with ImageShack.us

Hvala

Gde nadje 359? :D
Pwm je mnogo los.

Van mreže AdoSA

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Rezim ishrane: Potreban savijet
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2010, 04:12:04 posle podne »
350 je trebalo bit :P a pwm sam sklepao kao zamjenu za cijeli obrok s tim da kada ubacis mlijeko, jaja, med i whey u blender i ne ispadne tako lose jer ga u suprotnom ne bi mogao popiti nema sanse, a hljeb to mi zena napravi posebno jer znam kakav je vec ovaj kupovni tj. nije to to :D.
Sto se tice glutamina on dodje u Whey-u koji uzimam tako da ne mogu da ga izbacim hehe :) Uglavnom moram mijenjati pwm najvise. Dakle voda, whey i cuker ;)

Ako ima neko jos kakvih savjeta unaprijed se zahvaljujem ;)
Live long and prosper!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rezim ishrane: Potreban savijet
« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2010, 04:56:58 posle podne »
hajde probaj samo da sastavis malo bolji jelovnik od onoga sta mozes da jedes u toku dana pa ce mo sve iz pocetka da dodjes tamo gde zelis..