April 27, 2024, 06:47:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: HROM PIKOLINAT  (Pročitano 8943 puta)

BoRa_TS

  • Gost
HROM PIKOLINAT
« poslato: Avgust 02, 2006, 08:36:01 pre podne »
chromium picolinate Cr

Hrom spada u grupu esencijalnih minerala. Klasifikovan je kao nutritivno sportsko ergogeno sredstvo zbog tvrdnji da povecava misicnu masu, smanjuje procenat masnog tkiva i poboljsava parametre sportskog nastupa.
hrom se nalazi u mnogim vrstama hrane npr. zitaricama pecurkama siru lesnicima itd. Moze se naci u pivu i u hrani pripremanoj u hromiranom posudju. Suplementi hroma nalaze se u vidu soli hroma-pikolinata i nikotinata.

Upotreba hroma je uglavnom u obilku pikolinata, uzima se u cilju povecanja misicne mase i smanjenje kolicine masnog tkiva u organizmu sportiste. Smatra se da da hrom povecava osetljivost na insulin , ovaj efekat insulina je posledica poboljsavanja transporta aminokiselina u misicnu celiju, stimulisanja sinteze proteina, smanjenja razgradnje misicnih celija i na taj nacin povecava misicne mase .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: HROM PIKOLINAT
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2006, 09:44:37 pre podne »
kada je neko na isnulinu obevezno u stacku mora da ima HP....ja licno ga uvek uzima u duplim dozma i stvarno je extra preparat...

Van mreže Boj@n.R

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
Re: HROM PIKOLINAT
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2006, 03:03:06 posle podne »
Koristim optimum od 120capsula, koliko je dovoljno dnevno uneti, ja pijem po dve za vreme obroka, jel tako ide? Obrok pre treninga, jel to ok?

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: HROM PIKOLINAT
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2006, 09:19:43 pre podne »
Uvijek me je zanimao ovaj hrom pikolinat, uvijek su ga hvalili, medjutim mislio sam da je to ona stara prica o ˝cudesnom preparatu˝.. medjutim jednom sam htio da ga kupim, i to twinlab, ali ga nije bilo u toj radnji, a kasnije sam se nekako i ohladio.. ali svakako cu ga probati. Naravno da nece napraviti nikakva cuda, ali vidjecemo kako ce se to odraziti, evo napokon sam cuo od nekoga uzivo (Pedja) da je to dobar preparat..