Mart 28, 2024, 08:42:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: glutamin+kreatin  (Pročitano 22774 puta)

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
glutamin+kreatin
« poslato: Decembar 30, 2005, 04:42:00 posle podne »
Pozdrav svim clanovima, nek ih dogodine bude jos vise i nek jos bolje slusaju ljude koji zaista imaju sta da kazu. U skladu sa tim imam jedno prosto pitanje, na milion mesta sam citao na ovu temu ali nigde nisam nasao dovoljno konkretan odgovor. Znaci interesuje me kako uklopiti uzimanje kreatina i glutamina u danu kad se trenira i u danu odmora. Na sve strane ima mnogo saveta ali ako ih sve poslusas treba ti dan od 50sati da bi to mogao da ispostujes, kreatin na prazan stomak, glutamin na prazan stomak narednih pola sata nista ne jesti, ne uzimati zajedno kreatin i glutamin, glutamin ujutro na prazan stomak, kreatin ujutro na prazan stomak, glutamin uvece pred spavanje a ja ipak ne lezem praznog stomaka... Znaci prica ima mnogo ali su cesto kontradiktorne jedna drugoj tako da bih bio jako zahvalan ako mi neko konkretno kaze na dan kad se trenira i u dane kad se ne trenira kako rasporediti kreatin i glutamin.
Vezano sa ovim, da li je neko koristio peptidni glutamin i da li je stvarno razlika u formi takva da njega mozete uzimati sa drugom hranom, nije mi jasno ako je to tacno zasto onda i dalje najpoznatiji brandovi jos uvek ne prodaju peptidni glutamin mada ga dodaju u whey.

HVALA!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2005, 08:01:30 posle podne »
gle stari....sto se tice faze punjenja sa kretinom,ja cu da ti prenesem ono sto ja radim i sto mi je delovalo extra....u prvih 10 dana upotrebe pio sam 10 gr ujutro sa dex na prazna stomak...10 gr sa dex pred trening i 10 gr pomesanog u sejku koji cu ti opistai...

nakon tog perioda tj pun jenja od 10 dana isao sam 10 gr sa 70 gr dex-a pred trening i 10 gr sa shakeom..

svaki sejk trebaa da uzimas posle treninga i treba da ga cini 50-80 whey-a,10 gr kreatina,10 gr glutamina i 70-100 gr dex-a......

glutamin uzimaj jos jednom pred spavanje i to u dozi ako mozes da priustis od 15 gr...a cak i psole treninga ako imas para slobodno stavi u shake 15-20 gr...ja sam stavljao 20 gr svaki put..

to je sva mudolija...i nemoj da se zamaras sa onim sto iszmiljaju mnogi da bi opravdali svoje neupshe..evo neka ti i moj brat fundo kaze kako on uzima...itd..videti ces..

nadam se da sam pomogao..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2005, 11:43:44 posle podne »
cekaj pedja,ako sam razumeo ti uzimas deks pre treninga.zar to nije pogresno??zar nece tada doci do naglog skoka insulina ali i isto tako naglog pada posle kraceg vremena.mislim(ne mora da nzaci da sam u pravu) da je deks najbolje uzimati u sejku kao sto je pedja napisao posle treninga ali ne i pre samog treninga.oko ostalog se slazem sa tobom.eventualno da smanji na 25g u punjenju i 15g u odrazavanju ako ima manje mase(oko 70-80kg)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #3 poslato: Decembar 31, 2005, 06:01:24 pre podne »
Citat: sasacg
cekaj pedja,ako sam razumeo ti uzimas deks pre treninga.zar to nije pogresno??zar nece tada doci do naglog skoka insulina ali i isto tako naglog pada posle kraceg vremena.mislim(ne mora da nzaci da sam u pravu) da je deks najbolje uzimati u sejku kao sto je pedja napisao posle treninga ali ne i pre samog treninga.oko ostalog se slazem sa tobom.eventualno da smanji na 25g u punjenju i 15g u odrazavanju ako ima manje mase(oko 70-80kg)
...da vidis to sam predivideo....u pravu si...ja ga uzmimam na taj naacin jer nemam problema kasnije sa padom insulina-znas i zasto :wink:  :wink:  :wink: ......

da..soory..ovde bih se ispravio i znaci samo neka radi sve kako sam rekao sa tim da uzmianje pred trening neka izostavi dex....

Van mreže omnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2005, 09:40:25 pre podne »
Dextroza dospe u krv ~4minuta nakon konzumiranja dok svoj maximum dostize 40tak minuta kasnije kada nivoi glikogena pocinju da opadaju... ali, i sat vremena od uzimanja dextroze, nivoi glikogena ce biti veci nego u slucaju da ista nije konzumirana. Dakle, dextroza pre treninga da ili ne - zavisno od nekoliko faktora. Svakako ne treba biti iskljuciv.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2005, 11:04:37 pre podne »
nisam iskljuciv,moguce da neki ljudi drugacije reaguju,ali meni i cini mi se vecini ne odgovara deks pre treninga vec kompleksniji UH,ja sam konkretno uzimao nekad universal carbo plus
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2005, 07:06:36 posle podne »
Citat: sasacg
nisam iskljuciv,moguce da neki ljudi drugacije reaguju,ali meni i cini mi se vecini ne odgovara deks pre treninga vec kompleksniji UH,ja sam konkretno uzimao nekad universal carbo plus
...DEX PRE TERENINGA ....NIKAKO....AKO POSLE NEMA AKCELERACIJE...INS  10IU :P  :P  :P

Van mreže Milos Sarcev

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 177
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #7 poslato: Januar 01, 2006, 05:49:04 posle podne »
Citat: omnik
Dextroza dospe u krv ~4minuta nakon konzumiranja dok svoj maximum dostize 40tak minuta kasnije kada nivoi glikogena pocinju da opadaju... ali, i sat vremena od uzimanja dextroze, nivoi glikogena ce biti veci nego u slucaju da ista nije konzumirana. Dakle, dextroza pre treninga da ili ne - zavisno od nekoliko faktora. Svakako ne treba biti iskljuciv.


Tacan zakljucak...

Ja recimo koristim i tzv "trening drink" ili specijalno napravljen napitak koji koristim tokom treninga...

Recimo - pomesamo malo BCAA, Glutamina, EAA, Creatina, NO2 i nekog izvora brze glukoze (VITARGO je moj izbor zbog izuzetno brzog delovanja, povoljnog osmoliteta i munjevitog gastickog praznjenja...).
Takodje ja dodam GATORADE (zbog dodatnih elektrolita).
Koristim ovo pice izmedju svake ili svake druge serije...i rezultati su fantasticni...

Naravno, ja UVEK preporucujem i POSTWORKOUT shake - jer mislim da je NAJPOTREBNIJI....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #8 poslato: Januar 01, 2006, 06:20:05 posle podne »
steta sto kod nas nema tih stvari..tj ni vitarga ni gatorad-ea......JEL MISLIS MILOSE DA SE MOZE NAPRAVITI BILO KAKVA VARIJACIJA SA NECIM STO SE MOZE KOD NAS NACI....znam da ne poznajes sitaciju kod nas na trzistu tj sta se moze naci a sta ne ali samo okvirno npr..dali uospte postoji nesto sto bi moglo da lici n vitargo....

NPR.....trans -x.....EVO SASTAV

Nutrition Facts
Serving Size: 100 g (2 scoops)
Servings per Container: 18
 
Amount Per Serving %Daily
Value*
 
Calories 320  
 
Calories from Fat 0  
 
Total Fat 0 g 0%
 
Saturated Fat 0 g 0%
 
Cholesterol 0 mg 0%
 
Sodium 0 mg 0%
 
Potassium 60 mg 2%
 
Total Carbohydrate 81 g 27%
 
Dietary Fiber 0 g 0%
 
Sugars 81 g .
 
Protein 0 g 0%
 
Zinc 4 mg 25%
 
Magnesium 40 mg 10%
 
Phosphorus 30 mg 3%
 
 
Creatine Monohydrate 12000 mg **
Ribose 2200 mg **
Glutamine 1000 mg **
Taurine 1000 mg **
Recover Max 380 mg **
 
 
*Percentage daily values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.
**Daily Value not established

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #9 poslato: Januar 01, 2006, 10:12:39 posle podne »
Pedjos je bas "naceo" ono sto je mene navelo da ovu temu pokrenem. Znaci ja sam imao pauzu od nekoliko godina i pre nego sto sam uzeo bilo sta od suplemenata ja sam prvo neko vreme pokusao na netu da pokupim informacije, izmedju ostalog dosta sam citao i forum na Milosevom sajtu. E sad tu nastaje problem, mogucnosti u Beogradu(samim tim i Srbiji) su daleko bolje nego pre nekoliko godina medjutim i dalje se jako zaostaje. Vecina suplemenata koje je Milos pomenuo za training drink su ovde egzotika. Znaci meni je jasna vecina saveta koje nadjem na netu ali kako se ovde snaci, nema peptinog glutamina(zato sam i pokrenuo ovaj topic), nema maltodextrima, nema vitargo, nema Gatorade onda ostaju samo Kiki bombone ali meni su 2 vec slatka bomba a nisam siguran da li bih ostao ziv posle 100gr :).

Van mreže Steroidbeast

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #10 poslato: Januar 05, 2006, 02:29:20 posle podne »
Peptidni glutamin ima samo u nekim proteinima ili Creatin+glutamin+AKG preparatima.

Maltodextrin nema posebno da se kupi, ima ga u weight gainer-ima!

VITARGO je odlicna stvar, njega uzimam kada radim punjenje sa creatinom kao i pred trening i posle treninga sa hydrolizovanim di- i tripeptidnim whey izolatom.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2006, 02:33:52 posle podne »
Citat: Steroidbeast
Peptidni glutamin ima samo u nekim proteinima ili Creatin+glutamin+AKG preparatima.

Maltodextrin nema posebno da se kupi, ima ga u weight gainer-ima!

VITARGO je odlicna stvar, njega uzimam kada radim punjenje sa creatinom kao i pred trening i posle treninga sa hydrolizovanim di- i tripeptidnim whey izolatom.
....

tari imas da kupis cist maltodextrin :wink:  :wink:  :wink:

Van mreže Steroidbeast

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #12 poslato: Januar 05, 2006, 02:42:46 posle podne »
Okay! Znas da sam za neke stvari dobro a za neke lose informisan!:))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #13 poslato: Januar 05, 2006, 02:46:28 posle podne »
Citat: Steroidbeast
Okay! Znas da sam za neke stvari dobro a za neke lose informisan!:))
..hehehhe..no problemo..zato smo tu...neko zna ovo neko ono.......  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Van mreže Steroidbeast

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Re: glutamin+kreatin
« Odgovor #14 poslato: Januar 05, 2006, 02:52:34 posle podne »
He he. Vitarga nema, ali mene bas cudi da ni gatorade nema. Ako nista, barem ga Coca Cola proizvodi, a nju imamo u BG-u!