April 28, 2024, 09:01:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: MISLJENJE  (Pročitano 4261 puta)

Van mreže miki74

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
MISLJENJE
« poslato: Decembar 29, 2010, 08:00:10 posle podne »
Pozdrav svima,
misljenje o prvoj kuri
1 nedelja 1000mg test depo,600mg boldenon
2 nedelja 1000mg test depo,600mg boldenon
i do kraja 12.te nedelje 750mg test depo,600mg boldenon
vezbam 3 god.ranije sam se takodje bavio bodybuildingom imam 37 god
o ishrani mi je sve poznato sto i primenjujem na sebi,takodje i suplimentacija je u fulu

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2010, 08:18:01 posle podne »
ako je prva idi prve 2 po 750 i 500 do kraja .. testa, bold je ok

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2010, 08:23:55 posle podne »
Prepolovio bih test i uzeo brzu varijantu. Isao bih bez frontloada.

Bold je za start vise nego dobar i na 400-500mg.

Uradio bih priming. Cilus skratio na 8, max 10 nedjelja.

Momci od 22-23 godine se oporavljaju mnogo lakse i brze od onih koji idu put 40. Zbog toga, a i zbog toga sto ti je prvi ciklus ne vidim razloga za duzim i tezim ciklusom od ovoga sto sam predlozio.

Pozdrav, V.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže miki74

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2010, 09:00:31 posle podne »
Hvala momci na konkretnim odgovorima,sportski pozdrav M.

Van mreže Tegan Talion

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2011, 11:50:17 pre podne »
Pozdrav drugari!
Nadam se da mi ne zamerate sto se ubacujem drugaru u temu,ali moje pitanje je slicno pa da ne pokrecem sve iznova.
Prvo da se kulturno predstavim,posto se prvi put javljam.Imam 42 god,treniram od aprila 87,bez pauze sem kada idem
na letovanje ili sam prehladjen.Visok sam 179 i tezak 90kg(najvise 95 sa rukom 44 na hladno i nogom 70)sa malo masti(nisam sklon tome).Treniram jedan dan pa dan pauze pa tako u krug,po rasporedu ledja-rame,grudi-ruke,noge.
Uvek sam bio samo na hrani a od proteina sam koristio godinu,dve MLO-ov MUSCULE ZYM.Anabolike nisam koristio jer sam uvek zeleo da prvo doteram ishranu,pa suplementaciju,pa stero.Ali,prokleta zemlja i prokleto vreme,uvek je nesto falilo.Racunao sam ima vremena(jedino toga ima dovoljno),kad ono tamo prodje i 40-a i vise nema ni vremena.
Elem,da ne duzim,uzeo bih nesto od steroida na sledecu ishranu:
9h-200gr.piletine ili teletine,krompir ili pirinac.
12h-makarone sa medom i whey merica.
       Trening
15h-kao prvi obrok
      Spavanje
18h-150 gr piletine ili teletine kao sendvic.
21h-200gr ribe sa pirincem.
24h-nesto od voca,vocni jogurt,princis krofna,nesto tako(jedini obrok sa slatkisima,tada osecam jaku potrebu tokom dana).
02h-kacamak sa 200gr sira.
Uglavnom se uvek hranim ovako i varam retko,jer ne osecam potrebu.Pijem i vitamine i sl.
Hranu bih obogatio u boljim uslovima sa glutaminom,kreatinom,bcaa,ali otac porodice ne moze biti samoziv vise od ovog u datim uslovima.
E,mislio sam da maj,jun uzmem:2 x 250 T Depo,300 Boldenon.Posle dva meseca bih pravio 4 meseca pauze,pa ponovo.
To je bila originalna ideja,ali evo sta me muci.
1.Da li je kura ok,i da li bih kao sto ponekad preporucujete trebao prvo da uzmem Test solo da vidim kako to reaguje?
2.Sta da koristim kao stalnu zastitu i kako da doziram od pocetka do kraja ciklusa,a sta da spremim za svaki slucaj?Imam prilicno osetljiv stomak pa bih uzimao samo neophodno i umereno.
3.Ciklus bih ponovio u novembru i decembru,sa nova 4 meseca pauze pa dokle stignem.Sta bih mogao umesto bolda,ili se moze odrzavati nivo i sa istim kurama.Nisam raspolozen da nesto pojacavam kure u buducnosti niti da koristim oral.
4.Da li se ubrizgava posebno ili moze u isti spric oba? Jednom sam procitao nesto o tome,ali u saljivom tonu,pa nisam siguran,da ne ispadnem bas glup.
5..Sta sa stvarima kao sto je liv 52 i slicno,da li su potrebne takve stvar
6.Da li je Ultimate-ov Tribulus jedini koji vredi uzeti i sta jos u pst ako je potrebno?
7.I najnezgodnije od svega,na letovanje mozemo samo dve,tri nedelje posle ciklusa i eto problema.Kako da resim to a da sacuvam ulozeni trud od propadanja u datoj situaciji?
P.S.Prvo da se izvinim jos jednom za opsirnost,necu vise.Zatim da jos jednom zamolim za pomoc jer koliko god proucavao tematiku,vise znanja donosi nove dileme,pa se bojim da se ne upetljam,jer znamo da je savrsenstvo u jednostavnosti.
Hvala jos jednom braco po gvozdju,pomozite ciki,Bog vam pomogao.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2011, 12:23:35 posle podne »
Joj  :-[
Stariji si, pa te verovatno nece flejmovati mnogo  ::)
Inace, ti za ciklus nikako nisi spreman, jel je ishrana ocajna. Jednostavno moram da te uputim u podforum ishrana i obavezno pogledaj http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html temu, pa sastavi neki bolji jelovnik. Ovakva ishrana navodi me na zakljucak da blage veze nemas o istoj, i samo da znas ciklus bez adekvatne ishrane je glupost ici. Dobices vode, a na kraju ces zavrisiti isti, ako ne i gori, i rizikovaces zdravlje za dzabe.

No curling in the squat rack!

Van mreže Tegan Talion

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2011, 08:41:38 posle podne »
Dobro druze,neka bude da je tako,ali mi objasni zasto je 30-40gr proteina u svakom obroku losa ishrana?
Ja samo navodim da uslovi diktiraju takvu ishranu.Lako je organizovati sa 500e,ali ja imam i dete i treba mi veci stan i novi auto.Volim ja bildovanje vise od svega,ali mi to ne daje za pravo da sam neodgovoran prema porodici.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2011, 09:19:08 posle podne »
Ne znam zasto niko od drugih clanova ti nije odgovorio, valjda zato sto ne vole da ponavljaju kao papagaji, a ovakvih tema je bilo, al evo ja cu ti odgovoriti. Prvo da utvrdimo greske...
Prvo obrok ti je u redu.
U drugom obroku nemas potrebe za medom koji je secer, al ajde, ono sto je bas nepotrebno je whey, koji ima svhhu samo ako ga popijes odmah ujutru nakon ponocnog gladovanja misica i posle treninga. Treba ti cvrst izvor belancevina, kao meso ili riba.
Da li posle treninga pijes whey? PWM (obrok posle treninga) treba da se sastoji od wheya + secera (maltodekstrin i desktroza) a ne da pijes whey pre treninga.
1 sat posle PWM-a treba da pojedes cvrst obrok mesa i kompleksnih ugljenih hidrata.
Vecera je u redu, ali dolazi ono najgore. Zasto samo voce u ponoc ??? pa ajde da pojedes u prva 3 obroka u toku dana, ali u 12 u ponoc? To treba da menjas
Kacamak i sir (jel punomasni) takodje ne valja, mozda moze da prodje za dorucak, ali ne za veceru.

Ne treba ti petsto eura za ishranu, samo mala preraspodela npr:
1. Jaja i ovsene pahuljice+voce
2. Meso i riza+voce
3.PWM whey+dex, malto
4. Meso i riza
5.Meso i  riza
6.Meso i riza
7.Ella sir i salata

Ovo ti je jako uproscen primer, bez gramaze, samo otprilike, mozes ti koji god hoces izvor kompleksnih ugljenih hidrata itd. itd. imas stvarno puno jelovnika.

E sad se dolazi do onoga: zasto ne probas bar kreatin npr. pre steroida? Kada bi napravio ovakove izmene u ishrani, i naravno ostvario neki kcal suficit, dodavanjem nekih jednostavnih a ne skupih suplemenata moze da napravi vidnu razliku.
A posle kreatina imas beta alanin i amino kiseline itd. itd. Mislim da bi trebao to da iskoristis pre steroida.

Jako dugo vezbas, pa se pitam da li ovaj spit: ledja rame, grudi ruke, noge radis zadnjih 14 godina? Ako da, definitvno trebas da probas da promenis trening, da probas da ubacis npr. 5 dana nedeljno, druge vezbe, mozes i da probas neki od postojecih programa, imas ih na internetu mnogo, bilo sta da sokiras misic, posto pretpostavljam da je telo izuzetno prilagodjeno treningu koji radis. Sve i ako variras vezbe, mislim da posle toliko godina treba nesto radikalno promeniti.

Stvarno mislim da ovo treba da uradis pre ciklusa. Al' da ne bude da ti niko nije odgvorio na pitanja:
1. Misljenja o prvoj kuri se mnogo razlikuju na ovom forumu, pretposavljam da ce vecina reci da ne valja, ja licno mislim da nije losa. Iznecu moj stav, prvi ciklus neki oblik testosterona, ako je brzi 8 nedelja, ako ides depo 10 nedelja, u nekim umerenim dozama 400-600mg. Samo moje misljenenje. Ima boljih naravno, ali ovo ce raditi, i imaces priliku da vidis kako reagujes na osnovnu supstancu za rast a to je testosteron, (samoposmatranjem vidis koliko si osteljiv na aromatizaciju, kako ti ide oporavak itd.) test ti je osnova svih narednih ciklusa, a posle mozes da dodajes po volji.
2.Samo se nadam da znas da potpuna zastita od ciklusa ne postoji. Ono sto mozes da uzimas kao ispomoc jesu vece kolicine omega 3 za srce, saw pallmento za prostatu, imas jos nekih stvari, po meni omega 3 je esencijalna uvek, tako da bih ti preporucio. Liv-52 ti ne treba, dok god ne koristis oralne steroide.
3.Nakon prvog ciklusa trebas da vidis kako i sta, pa po tome da prilagodjavas... Jako mali broj ljudi ostane na istom izboru supstanci i dozama, mada mozes tako da radis, svaka doza veca od prirodne proizvodnje dovodi do vece sinteze proteina i omogucava brzi napredak.
4.Dobro bih se informisao o injekcionom protokolu da sam na tvom mestu, nikakve saljive budalastine ne bih uzimao za ozbiljno. Imas puno na netu o tome.
5.Odgovorio sam ti.
6.Za sta ce ti tribulus? Nadam se da ga mislis za pct? Niko ne zna kakav je oporavak u tvojim godinama, i sumnjam da ce ti samo tribulus biti dovoljan, ali niko ne zna zasigurno dok ne uradis analize hormona sto bi svakako trebao da uradis pre i posle ciklusa. Zbog godina bih prednost dao brzim varijanatama anabolika, krace vreme on i brzi oporavak.
7. Pa dok god pauza nije nesto velika, nema mnogo razloga za brigu. Deo dobitka mora otici, a pravilan oporavak posle ce ti omoguciti da sacuvas. Uzeti malo off od treninga mozda i nije lose posle ciklusa dok ti se prirodni nivoi testa ne vrate u normalu.

Moja misljenja, nemoj ih uzimati za ozbiljno, pitaj jos nekog. Zakljucak: mozes jos sa suplementima i izmenama u ishrani da napredujes.
Pozdrav

 
No curling in the squat rack!

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2011, 12:02:52 pre podne »
SLAŽEM SE
Moja misljenja, nemoj ih uzimati za ozbiljno, pitaj jos nekog. Zakljucak: mozes jos sa suplementima i izmenama u ishrani da napredujes.
Pozdrav

 

Van mreže Tegan Talion

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2011, 12:57:08 pre podne »
Hvala sto si se potrudio.Evo ovako.Jaja sam jeo po 20-25kom dnevno ,naravno ne sva zumanca,ali vise ne mogu da ih smislim.Zzto prvi obrok meso.Mislim da to nije greska.Drugo med i makarone jedem oko pola sata pre treninga kao uh jer sam posle pun snage a stomak mi je miran.Whey zato sto se brzo apsorbuje pa misic brzo dobija amino kiseline.Pola sata posle treninga jedem cvrst obrok pa zato ne uzimam whey posle treninga(da mogu da priustim junacio bih se,sem toga mnogi bilderi jedu cvrstu hranu a ne sejkove.Zar ne? O treningu ne bih jer sam tu isprobao sve i odlicno poznajem svaki detalj,sistem i nacin vezbanja.Trenutno radim tri treninga sa jednim vezbama i onda tri sa drugim,a trece nedelje kao Sarcev gigantske serije.Tako u 9 treninga zavrsim ciklus od 3 treninga po misicnoj partiji.Ja radim ozbiljno i svi drugi rasporedi me umore i povrede brzo.Zato moram posle svakog treninga da pauziram dan.Probao sam kad sam bio mladji i pet dana,pa sam posle 2 meseca bio ni za sta.Dekstrozu pijem tokom treninga.Kreatin nisam pio jer je moja volja jaca od mog tela.Ne mogu da nahranim sebe ni ovako,a pojacanje sa kreatinom ne mogu proteinski da nadoknadim.Inekcije ce mi davati,ako dodje do toga medicinska sestra,samo me interesuje da li mora dve inekcije ili moze jedna sa depoom i boldom zajedno.Tribulus jeste za posle kure.Znam ja kako mogu da napredujem sa suplementima,ali nemam para dok ne odradim jos neke stvari.Koliko cu imati tad,44,45? Ko zna,razumem ja tebe,ali izgleda ne ti mene.Hvala u svakom slucaju.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: MISLJENJE
« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2011, 09:41:01 pre podne »
Hvala sto si se potrudio.Evo ovako.Jaja sam jeo po 20-25kom dnevno ,naravno ne sva zumanca,ali vise ne mogu da ih smislim.Zzto prvi obrok meso.Mislim da to nije greska.Drugo med i makarone jedem oko pola sata pre treninga kao uh jer sam posle pun snage a stomak mi je miran.Whey zato sto se brzo apsorbuje pa misic brzo dobija amino kiseline.Pola sata posle treninga jedem cvrst obrok pa zato ne uzimam whey posle treninga(da mogu da priustim junacio bih se,sem toga mnogi bilderi jedu cvrstu hranu a ne sejkove.Zar ne? O treningu ne bih jer sam tu isprobao sve i odlicno poznajem svaki detalj,sistem i nacin vezbanja.Trenutno radim tri treninga sa jednim vezbama i onda tri sa drugim,a trece nedelje kao Sarcev gigantske serije.Tako u 9 treninga zavrsim ciklus od 3 treninga po misicnoj partiji.Ja radim ozbiljno i svi drugi rasporedi me umore i povrede brzo.Zato moram posle svakog treninga da pauziram dan.Probao sam kad sam bio mladji i pet dana,pa sam posle 2 meseca bio ni za sta.Dekstrozu pijem tokom treninga.Kreatin nisam pio jer je moja volja jaca od mog tela.Ne mogu da nahranim sebe ni ovako,a pojacanje sa kreatinom ne mogu proteinski da nadoknadim.Inekcije ce mi davati,ako dodje do toga medicinska sestra,samo me interesuje da li mora dve inekcije ili moze jedna sa depoom i boldom zajedno.Tribulus jeste za posle kure.Znam ja kako mogu da napredujem sa suplementima,ali nemam para dok ne odradim jos neke stvari.Koliko cu imati tad,44,45? Ko zna,razumem ja tebe,ali izgleda ne ti mene.Hvala u svakom slucaju.

Koliko sam razumeo, ti uzimas whey, ali ne posle treninga? Ako ga vec uzimas, pwm je jedino mesto gde treba da ga pijes. A svi bilderi jedu i cvrstu hranu i sejkove. Takodje, mislim da ti je malo pola sata pred trening da jedes cvrst obrok, ali to je vec do tebe, kazes da ti ne smeta. Da jedes meso u prvom obroku nije greska.