Mart 28, 2024, 03:48:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Kojim rezim ishrane koristiti ?  (Pročitano 10640 puta)

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Kojim rezim ishrane koristiti ?
« poslato: Decembar 30, 2010, 09:52:39 posle podne »
Imam 24 godine. Visina oko 185, tezina oko 88.  Radim ponedeljak - petak od 7.30-15.30. Planiram sto pre da krenem u teretanu. Dobio sam savet da u pocetku ne koristim nikakve suplemente vec da napravim koncepiranu ishranu :)). Narokao sam zesce sala po stomaku, neverovatno ali sve mi ide u stomak :))). Cilj mi je cista misicna masa , ne bih da se bildam :)
Da napomenem ujedno da sam pre 9 meseci operisao ingvinalnu kilu i zakrpili su mi je mrezicom, pa bih voleo i da mi date savet u vezi toga. Treniram vec 2 meseca 3 x nedeljno po 1.5 h stonis ali naravno bataljujem kad budem krenuo u teretanu. Potrudio sam se da dam sto vise informacija :))))

Pozdrav svim forumasima  :) :) :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2010, 10:02:41 posle podne »
A sta znaci bildanje, a sta dobijanje ciste misicne mase? :)
O ishrani imas mnogo napisano na forumu, prelistaj malo...uglavnom se svodi na 5-6 obroka dnavno, u svako m obroku moras imati proteina, UH i M korigujes prema onome cemu tezis.

Bilo bi previse da ti sada sve napisem, a i malo si dao informacija o sebi. Stavi slike ;)

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2010, 10:07:47 posle podne »
Hehe , izgleda da sam se lose odrazio :)))  Ma skontao si me sigurno. Oprosti stvarno sam nov u svemu ovome , ali zato bi te u stonom razbio ko zvecko :D :D

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2010, 10:10:22 posle podne »
Dobio sam savet da u pocetku ne koristim nikakve suplemente
a od koga to?ne vidim zasto ne bi uzeo bar whey za pocetak ako si u mogucnosti...narvno da trebas najvise paznje da posvetis ishrani ali kao sto rekoh ako imas para uzmi neke suplemente... ;)
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2010, 10:40:50 posle podne »
Savet je ok za nekog ko jos nije naucio da se hrani kako treba jer bi samo bacao novac, a ako bi postovao sva pravila ishrane suplementi bi bili skroz ok cak i vise od toga za nekog ko je pocetnik

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2011, 08:02:35 posle podne »
El moze ovako ? :D Skinuo sam sa forumu jedan i modifikovao ga :D :D

- 7.30 4 kuvanih jaja (2 cela, 2 belanca)  i 100gr pirinca i 1 tableta Super Multi
- 9.30 150gr mesa i 100gr pirinca, salata
- 13.00  tunjevina u vodi
- 15.30  150gr mesa i 100gr pirinca, salata
- 18.00 trening , kreatin, protein
- 19.15 (posle treninga) 2 belanca,100 g ela sira, 100 g krompira
- 21.15 100 g ela sira, 100 pirinca
- 23.00 50 g sira
- zzzzzzzzzzzzzzzzzz

Kazite mi samo gde izmedju ovoga mogu da cepam voce ? Inace mnogo volim da pijem caj sa medom, njega mogu da pijem bilo kad ??? I da, gde da ubacim lesnik, orah, badem... ?
Da napomenem jos da nisam krenuo u teretanu, krecem za par dana , ali bi da mi prvo odobrite pravilan rezim ishrane.


Pozdrav svima

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2011, 08:58:13 posle podne »
Sta zelis da postignes ovom ishranom?  Skidanje sala tesko da ce moci sa ovom kolicinom UH, u stvari verovatno bi se umastio i na masi sa ovoliko pirinca ;)
1. Malo proteina ima, ubaci jos koje belance, kao izvor UH bilo bi bolje da imas ovsene pahulje umesto pirinca
2. ok
3. ok, mozes da ubacis uz ovo i neku salatu i masti
4. ok
5. 2 belanca nije nista, to ti je nekih 6gr proteina. Ubaci ovde neko meso ili debelo podebljaj belanca
6. bolje da imas neko meso, ne treba ti pirinac ovde
7. prebaci sir iz 6 i 5 obroka ovde jer 50 gr sira je nista

Generalno, mislim da ima malo proteina u toku dana na tvoju kilazu, nisam racunao ali deluje malo za razliku od UH kojih ima i previse.
Bolje cepaj meso, a tokom dana pojedi 1-2 vockice ;)
Lesnik, orah i badem su ti izvori masti ubaci ih u neki od obroka, bilo bi najbolje u onim obrocima gde nemas UH.

Napisi sta ti je cilj, i stavi slike jer taj odnos tezine i visine nista ne znaci dok se ne vidi kako to izgleda...
Citaj jos malo o ishrani, pa ce sve doci na svoje, ne treba mnogo da se koriguje

Pozdrav

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2011, 09:21:00 posle podne »
Sta zelis da postignes ovom ishranom?  Skidanje sala tesko da ce moci sa ovom kolicinom UH, u stvari verovatno bi se umastio i na masi sa ovoliko pirinca ;)
1. Malo proteina ima, ubaci jos koje belance, kao izvor UH bilo bi bolje da imas ovsene pahulje umesto pirinca
2. ok
3. ok, mozes da ubacis uz ovo i neku salatu i masti
4. ok
5. 2 belanca nije nista, to ti je nekih 6gr proteina. Ubaci ovde neko meso ili debelo podebljaj belanca
6. bolje da imas neko meso, ne treba ti pirinac ovde
7. prebaci sir iz 6 i 5 obroka ovde jer 50 gr sira je nista

Generalno, mislim da ima malo proteina u toku dana na tvoju kilazu, nisam racunao ali deluje malo za razliku od UH kojih ima i previse.
Bolje cepaj meso, a tokom dana pojedi 1-2 vockice ;)
Lesnik, orah i badem su ti izvori masti ubaci ih u neki od obroka, bilo bi najbolje u onim obrocima gde nemas UH.

Napisi sta ti je cilj, i stavi slike jer taj odnos tezine i visine nista ne znaci dok se ne vidi kako to izgleda...
Citaj jos malo o ishrani, pa ce sve doci na svoje, ne treba mnogo da se koriguje

Pozdrav

Citam vec 3 dana non-stop , ali treba da mi se to gradivo slegne u glavi :D :D
Cilj su mi misica valjda :D :D . Izbacicu slike, nikako da se slikam...


THX I POZDRAV
« Poslednja izmena: Januar 02, 2011, 09:24:42 posle podne minickg »

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2011, 07:40:55 posle podne »
- 7.30 200g ovsenih i 1/2 kg mleka 0.5 mm
- 9.30 4 kuvanih jaja (2 cela, 2 belanca), 70 g piletine
- izmedju vockica
- 12.30 150gr mesa i 100gr pirinca, salata, 50g orah ili badem ili kikiriki
- izmedju vockica
- 15.30  tunjevina u vodi, salata, 50g orah ili badem ili kikiriki
- 17.30  150gr mesa i 100gr pirinca, salata
- 19.00 trening
- 19.30 (posle treninga) 4 belanca, 50 g ela sira, 50 g krompira, 70g (cisto da mi bude ukusnije)
- 22.00 200 g ela sira
- 23.00 idem  na spavanje

Moze li ovako



Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2011, 07:58:19 posle podne »
Ne moze :)

1. Nemas proteine u prvom obroku, ogromna greska...
2. Ne znam gde si nasao 70gr piletine, ali ajde moze ako tako volis, ubaci salatu neku
3. ok
4. Moze da prodje, tunjevina je skup izvor proteina, za te pare moze dosta vise piletine da se uzme, ali moze da posluzi kao prva pomoc
5. ok
6. Ovo je slabo za obrok posle treninga, mora to da bude jace, misicu su tada "najgladniji", i bolje povecaj UH u ovom obroku a smanji ovsene u prvom na 100-150 gr
7. ok, ali sir pojedi bukvalno pre nego sto legnes u krevet, ne moras da cekas sat vremena

Jos malo izmena i bice ok ;)
Gledaj da unosis najmanje oko 2,5gr proteina po kilogramu, jer misici rastu samo od njih.
Evo ti tablica pa racunaj kolike bi kolicine hrane trebao da unosis u toku dana, u ukupan unos proteina u toku dana racunas i whey posle treninga...
http://www.fitness-fit.hr/meso.html

88*2,5=220gr proteina dnevno :)

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2011, 08:16:02 posle podne »
Ne moze :)

1. Nemas proteine u prvom obroku, ogromna greska...
2. Ne znam gde si nasao 70gr piletine, ali ajde moze ako tako volis, ubaci salatu neku
3. ok
4. Moze da prodje, tunjevina je skup izvor proteina, za te pare moze dosta vise piletine da se uzme, ali moze da posluzi kao prva pomoc
5. ok
6. Ovo je slabo za obrok posle treninga, mora to da bude jace, misicu su tada "najgladniji", i bolje povecaj UH u ovom obroku a smanji ovsene u prvom na 100-150 gr
7. ok, ali sir pojedi bukvalno pre nego sto legnes u krevet, ne moras da cekas sat vremena

Jos malo izmena i bice ok ;)
Gledaj da unosis najmanje oko 2,5gr proteina po kilogramu, jer misici rastu samo od njih.
Evo ti tablica pa racunaj kolike bi kolicine hrane trebao da unosis u toku dana, u ukupan unos proteina u toku dana racunas i whey posle treninga...
http://www.fitness-fit.hr/meso.html

88*2,5=220gr proteina dnevno :)
Zar u mleku nema proteina ? Tunjevina mi krpi posao jer nemam kako da spremam piletinu na poslu, ili da je jedem hladnu :D :D
Hvala ti za ovaj sajt :D :D Kazi cvarci imaju 40 g proteina , ali tolko i masti :D :D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2011, 08:22:03 posle podne »
Zaboravi na mleko kao izvor proteina.
Ako je taj obrok na poslu onda je tunjevina odlicna, samo da je ne bude malo. Na hladnu hranu se navikni, pa neces valjda spremati 7 puta dnevno da jedes? Spremis ujutru i posle samo jedes kada treba ;)

Da, da...cvarci za masu, a prsuta za definiciju :D

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2011, 08:27:34 posle podne »
Ovsene su mi pomerile za 2 h kompletnu ishranu tako da mi sad tunjevina pada u 15.30, a u 15.45 sam kuci. Mislis da umesto tune stavim isto piletinu, ili mozda da bude riba jedan proteinski obrok ??? Izvini sad sto sam te zaludeo :D :D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2011, 08:51:18 posle podne »
Ne razumem sta me pitas..Kako su ti ovsene pomerile ishranu za 2h?
Gledaj da imas obrok na svaka 3h, ne mora bas tacno da bude ali tako nekako. Ako si vec na poslu onda gledaj sta ti tamo najvise odgovara da jedes, sta mozes da poneses od kuce itd...

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Kojim rezim ishrane koristiti ?
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2011, 09:12:20 posle podne »
Ne razumem sta me pitas..Kako su ti ovsene pomerile ishranu za 2h?
Gledaj da imas obrok na svaka 3h, ne mora bas tacno da bude ali tako nekako. Ako si vec na poslu onda gledaj sta ti tamo najvise odgovara da jedes, sta mozes da poneses od kuce itd...
Prvo sam izneo ovaj plan ishrane:
"
- 7.30 4 kuvanih jaja (2 cela, 2 belanca)  i 100gr pirinca i 1 tableta Super Multi
- 9.30 150gr mesa i 100gr pirinca, salata
- 13.00  tunjevina u vodi
- 15.30  150gr mesa i 100gr pirinca, salata
- 18.00 trening , kreatin, protein
- 19.15 (posle treninga) 2 belanca,100 g ela sira, 100 g krompira
- 21.15 100 g ela sira, 100 pirinca
- 23.00 50 g sira
- zzzzzzzzzzzzzzzzzz
"

, pa zatim sam ubacio +1 obrok pahuljece i mleko i pomerio sve za 2 h ...

Nebitno, hvala ti na savetima. Poz