April 20, 2024, 12:54:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: neka pocetnicka pitanja...D:  (Pročitano 3926 puta)

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
neka pocetnicka pitanja...D:
« poslato: Januar 13, 2011, 03:00:49 pre podne »
1. da li pauze od 20 sec...(vrlo male) treba stalno da se koriste msm na svakom treningu da budu tako male...?
posto mi neko kaze da je to najbolje,a neko kaze da ne valja zato sto nmz da se ceo trening odradi kvalitetno...
sta treba da radim mozda svaka druga da bude 20sec ostale duze,ili da smanjim br. vezbi?mozda kilaze?
2. koliko treba vezbi da se uradi za veliku grupu misica?
neko kaze najvise 5?
moze li da se radi manje sa vise serija?ili vise sa manje serija?
3. da li je pauza od 1 dana posle 3-5 radnih neophodna?
meni izgleda kao gubljenje vremena...:D
ako nije recite...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2011, 10:00:34 pre podne »
1.20-30 sec ti dovoljno uvek
2. 4 ti je dosta, po 4 serije, 8-12 ponavljanja
3. pa ako za od ponedeljka do petka odradis sve grupe misica,onda bi bilo logicno i da odmoris malo to telo :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2011, 11:26:53 pre podne »
hzr
pitanje za tebe
a sta je tebi cilj s ozbirom da se rastpujes o naprednim tehnikama treninga?
ako je ovo tvoja slika na avataru,onda bih ti ja preprucio da se ti drzis ELEMENTARNIH stvari kada je trening u pitanju tj trenizi gde ces jedna misic da radis jedan dan kroz 12-15 serija sa 8-11 pon i sa pazuama od po 60ak sek..
ali
ono sta bih ti ja preporcuo je da MNOGOOOOOOOO paznje posvetis delu na na ovom forumu koji se zove ISHRANA jer veruj da ti imas veci problem sa tim kako da se hranis (sudeci po sliki-ako je to tovja ako nije onda izivnjenje i moja greska) NEGO SA TRENINGOM

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2011, 12:13:48 posle podne »
da moja je...pa ja sam do takvog izgledao dosao sa 3 meseca u teretani...tako da mi je ovo super...ishranu stalno popravljam..ali mi je metabolizam mnogo brz...a i kao sto sam napisao veliki mi je problem skola...
nemam nikakah poseban cilj..msm ne idem u tom smeru da se bavim pro bb...:D
samo da nabacim jos 7,8 do 10 kg mase...ne moraju damisici budu cisti skroz...samo da nema nepotrebnog sala...sto je kod mene mozda i nemoguce...
kada sam krenuo u teretanu imao samo 181/60..a posle ta 3 meseca 183/67...to je na ovoj slici...:D
hvala lazarica...

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2011, 12:29:15 posle podne »
izvinjavam se..u 2. temi sam napisao da mi je problem sta jesti u skoli...ali sam to resio...tako da cu sada da nastojim da sto vise popravim ishranu...:D
naravno uz neke bolje suplemente..do sada sam koristio hypermass i meni je on super...trenutno koristim hyper+belanac u prahu...isto nije lose...ali svi kazu da je to shit...i da predjem na neki malo bolji gejner ili neki mix...:D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2011, 12:39:50 posle podne »
da moja je...pa ja sam do takvog izgledao dosao sa 3 meseca u teretani...tako da mi je ovo super...ishranu stalno popravljam..ali mi je metabolizam mnogo brz...a i kao sto sam napisao veliki mi je problem skola...
nemam nikakah poseban cilj..msm ne idem u tom smeru da se bavim pro bb...:D
samo da nabacim jos 7,8 do 10 kg mase...ne moraju damisici budu cisti skroz...samo da nema nepotrebnog sala...sto je kod mene mozda i nemoguce...
kada sam krenuo u teretanu imao samo 181/60..a posle ta 3 meseca 183/67...to je na ovoj slici...:D
hvala lazarica...


to je pozivitno ali ti treba da JEDES,JEDES I SAMO JEDES
ti spadas u onu kategoriju gde matematika i te kako moze pomoci (uf kako mrzim ovo kada moram da priznam hahha)
tako da bi se trebalo da se izracuno tvoj dnevni unos cal koji sada imas,pa tvoja dnevna aktivnost,pa tvoji paramteri itd itd itd
i da se onda uradi plan JE JE TEBI POTREBAN BILO KAKAV KALORJSKI SUFICIT ZA POCETAK..o tome se radi..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2011, 01:12:41 posle podne »
Kakva ti je sada ishrana hzr?

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2011, 02:21:23 posle podne »
pa ovako otprilike...:D
dorucak:2,3 cela jaja+3,4 belanca sa jogurtom,nije dijetalni mam balans i to nego klasican 2.8..
uzina:ono sto ostali jedu za dorucak ja to za uzinu,msm ostali iz porodice,to moze da bude neka pita,przenice,gibanica..bilo sta..
rucak:300,400g belo meso+1,2 jajeta...
trening
rucak2:isto kao za prvi samo ubacim jos nesto neko povrce...
uzina:usta kao i 1. uzina
vecera:nesto malo od rucka i svinjsko meso,najcesce suhomesnato,izbegavam cajne i tako to,ali jedem suvo mesto,dolazi u obzir i pileca prsa...
i na kraju plazma i mleko...:D 200,300 g plazme +0.5l mleka...:D
to je to...msm da nije lose...:D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2011, 02:37:30 posle podne »
Gdje su hidrati u svemu tome, osim te plazme koja je tesko smece i tih pita za uzinu, nije da samo to jedes sto si nabrojao??

Tih 300 grama belog mesa rasporedi u dva obroka, bilo bi super kada bi mogao 4x150 grama bjelog mesa, za 4 obroka naravno (umjesto tih gibanica i slicno), a jos bolje je da ubacis neku ribu ili crveno meso umjesto par obroka bjelog, valja mjenjati izvore proteina...
Uz dorucak ubaci hidrate, ovsene su odlican izbor.

I bolje da uzmes i jedes ella sir (200-250 grama) umjesto plazme i mlijeka, plazma ti je obican secer, a i mlijeko sadrzi ihahaj laktoze...

Kvalitetne ugljene hidrate bih ti preporucio u prvom dijelu dana, a ako bas tesko dobijas na kilazi mozes i kasnije da ih konzumiras...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2011, 04:28:18 posle podne »
do sada sam koristio hypermass i meni je on super...trenutno koristim hyper+belanac u prahu...isto nije lose...ali svi kazu da je to shit...i da predjem na neki malo bolji gejner ili neki mix...:D
whey,whey,wwwwwwwwwhhhhhhhhheeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2011, 07:28:37 posle podne »
kada potrosim ovo def prelazim na whey...:D
a za ove "kvalitetne hidrate" jel ima negde nesto da procitam ili bi neko mogao ovde da mi napise...:D
npr sta bi trebalo da ubacim od tih UH..a da ne bude nesto preskupo,i da je kvalitetno...:D

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2011, 09:13:40 posle podne »
Hoces i da pojedemo za tebe? SEARCH je kljucna rec.

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2011, 01:58:04 pre podne »
pa ja pokusavam sto vise da nadjem ali previse razlicitih misljenja...a ja nzm cije da izaberem...:D
kada ja nemam blage veze o tome...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2011, 02:00:28 pre podne »
Pa prica oko uh je sazvakana milion puta, al evo: pirinac, krompir, ovsene. Sve jeftino. Mozda moze da se progura i pasta, al ova 3 su ti najzastupljenija kod maltene svih.

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: neka pocetnicka pitanja...D:
« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2011, 02:17:29 pre podne »
a ok...hvala ti mnogo...:D