Jun 12, 2024, 12:51:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.167 poruka u 18.755 tema - 20.950 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja  (Pročitano 20486 puta)

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« poslato: Januar 13, 2011, 01:46:54 posle podne »
 Ovo dobih na mail...  ??? ??? Šta mislite..?
ЈАВНО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ
 
Упозоравамо грађане Србије да су се на нашем тржишту појавили прехрамбени производи опасни по живот и здравље обележени знаком пирамиде и именом Codex Alimentarius.
Наведени производи су се појавили на тржишту Србије незаконито, јер геноцидни Codex Alimentarius у Србији није усвојен, није ,,усклађен”, нити може бити, јер су одредбе Codex Alimentarius-а  у супротности са Ротердамском и Копенхашком конвенцијом, чија је Србија потписница и које имају већу снагу од било ког закона.
Било какво мењање или ,,усклађивање” закона да би се Codex Alimentarius почео примењивати у Србији је неприхватљиво док је Србија потписник наведених конвенција.
Codex Alimentarius садржи обавезујуће одредбе о коришћењу вештачког говеђег хормона раста и антибиотика у свим врстама меса намењених људској исхрани, што ће мати несагледиве последице по здравље садашњих и будућих генерација. Све врсте прехрамбених намирница се по одредбама Codex Alimentarius-а морају зрачити да би дуже трајале, а не постоје безбедне дозе зрачења за људско здравље. У пољопривредној производњи Codex Alimentarius обавезује употребу једино генетски модификованог семена, а од 12 забрањених хербицида као најопаснијих хемијских средстава за заштиту пољопривредних производа, Codex Alimentarius на листу дозвољених једињења враћа седам, као ДДТ, линдан, малатион и друге отрове. Званичне препоруке Codex Alimentarius-а су смањиле минималне количине хранљивих материја у људској исхрани, тако да ће се у земљама које прихвате Codex Alimentarius, витамини, лековите траве (чајеви), корисни минерали бити забрањени у слободној продаји.
Аутори Codex Alimentarius-а су приликом састављања одредби планирали смрт три милијарде људи, једну милијарду од непосредне примене одредби Codex Alimentarius-а, а две милијарде од последица потхранјености и немогућности лечења, а све у циљу смањења људске популације на за њих прихватљиву једну милијарду.
Codex Alimentarius је наставак нацистичке филозофије кога је осмислио Fritz De Meer, директор фармацеутске компаније I.G.Farben (данас Novartis) која је производила Циклон Б за гасне коморе у конц логорима током Другог светског рата. Због тога је у Ниирнбергу 1945. године осуђен због злочина против човечности.
Зато упозоравамо грађане Србије, уместо Владе Србије и ресорних министарстава која су увучена у коло геноцида над сопственим народом, НЕ КУПУЈТЕ НАМИРНИЦЕ СА ЗНАКОМ ПИРАМИДЕ УЗ КОЈИ СТОЈИ НАЗИВ CODEX ALIMENTARIUS, ЈЕР ТАЈ ЗНАК ПРЕДСТАВЉА НАДГРОБНИ СПОМЕНИК НАШЕМ ЗДРАВЉУ И УДУЋНОСТИ.
Обележене намирнице због штетних састојака у себи код корисника и потомака могу да изазову малигна обољења, стерилитет, шећерну болест, атрофију мозга, импотенцију и још 60 најтежих обољења.
Добро загледајте производе при куповини, бескрупулозни произвођачи су  већ добили зелено светло од  одговорних политичара и описани знак ставили на своје производе, као на паковања виршли у месарама ,,Матијевић”.
Бојкотујте те производе, заобилазите такве продавнице, а ако скину знак са производа и наставе са продајом отрова, судићемо им!
 
 
 
                                                                                               Директор
                                                                                     Никола Алексић, с.р.

Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2011, 09:25:01 posle podne »
Pa ne znam tacno za ovu posebnu situaciju, ja sam imao problema sa nekim proizvodima. Mnogima ne predstavlja problem, al meni je problem pravila Koka kola zero. Imao sam glavobolje, neke stvari sam zaboravljao, krvna slika se u jednom parametru pogorsala... Hteo sam da to napisem u temi za kocu, al je zakljucana. Zakljucak, truju nas i nekim ''legalnim" stvarima. Nadam se da nisam otisao u off.

Spartak

  • Gost
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2011, 09:32:03 posle podne »
teorija zavjere, oni jedu birano meso i proizvode ;)
Ako umrem bar necu umrijet gladan :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.560
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2011, 09:35:04 posle podne »
Pa ne znam tacno za ovu posebnu situaciju, ja sam imao problema sa nekim proizvodima. Mnogima ne predstavlja problem, al meni je problem pravila Koka kola zero. Imao sam glavobolje, neke stvari sam zaboravljao, krvna slika se u jednom parametru pogorsala... Hteo sam da to napisem u temi za kocu, al je zakljucana. Zakljucak, truju nas i nekim ''legalnim" stvarima. Nadam se da nisam otisao u off.
cek da pogodim , bilurubin ti bio povisen ? to hoce kod dece koja locu litre i litre koka kole :)

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2011, 10:57:53 posle podne »
teorija zavjere, oni jedu birano meso i proizvode ;)
Ako umrem bar necu umrijet gladan :)

U ovo slucaju mozde jeste naduvano , ali ko zivi u ovim " liberalnim" zemljama poput USA zna da postoji meso/mleko/jaja....... za "nas"  i meso za njih ....
Razlike su drasticne u uzgoju i obradi hrane . A takva je i cenovna razlika . Drasticna . I nista nije podlozno teorijama zavere , sve je javno ( uglavnom)  i svede se na nasu : koliko love toliko muzike.

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2011, 11:04:49 posle podne »
Da bi zavera bila diskreditovana onda joj se nabolje podsmevati jer to ocigledno prolazi kod ljudi.
Oni koji prave zavere bilo kog tipa su ocigledno sami i plasirali taj dobro nam poznati termin TEORIJA ZAVERE, bas iz razloga da se ne bavimo tim pitanjem.

Cim neko zeli da skrene paznju na neki problem, a posebno ako su u taj problem upetljane velike svetske kompanije ili svetska zdravstvena organizacija itd odmah je to teorija zavere i ajmo sto pre da se malo podsmevamo. Zavere postoje itekako i svuda su oko nas.

Evo nasao sam i  neki video koi govori o ovom problemu, jedini je problem sto ovaj covek govori na takav nacin o nekim stvarima koje su istinite, pa ce neki reci evoga ovaj prica o teorijama zavere.

http://vimeo.com/18720200
« Poslednja izmena: Januar 13, 2011, 11:23:13 posle podne IGOR_X3M »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2011, 11:45:28 posle podne »
Pa ne znam tacno za ovu posebnu situaciju, ja sam imao problema sa nekim proizvodima. Mnogima ne predstavlja problem, al meni je problem pravila Koka kola zero. Imao sam glavobolje, neke stvari sam zaboravljao, krvna slika se u jednom parametru pogorsala... Hteo sam da to napisem u temi za kocu, al je zakljucana. Zakljucak, truju nas i nekim ''legalnim" stvarima. Nadam se da nisam otisao u off.
cek da pogodim , bilurubin ti bio povisen ? to hoce kod dece koja locu litre i litre koka kole :)

Bravo Pirat, jeste bilirubin. :D
I pio sam oko 1l dnevno nekih mesec dana. Kada sam prestao, bilirubin se vratio u normalu. Sad je popijem mozda jednom u 6 meseci. ;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #7 poslato: Januar 14, 2011, 06:12:43 pre podne »
ok,ja sam pio 6l zero na dijeti i nisam imao problema.Zakljucak? Nisu svi isti
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #8 poslato: Januar 14, 2011, 09:10:37 pre podne »
Nije stvar kod Cole da svi nisu isti. Fora je sto ljudi misle da aspartam u malim kolicinama nije stetan (a dokazano je kancerogen), ali ne znaju da molekula aspartama u organizmu pravi molekulu metanola, a svi znamo sta nam on takodje cini, tako da svi lakoverni koji misle da unose 0 kalorija pijuci Colu Zero uopste nisu svesni sta cine svom organizmu!

Spartak

  • Gost
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2011, 11:17:16 pre podne »
inace ,meso u americi je poznato po tome da je smet

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #10 poslato: Januar 14, 2011, 12:25:04 posle podne »
A ono sto radi Monsanto Amerikancima ce izgleda polako stici i do nas...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #11 poslato: Januar 14, 2011, 12:57:38 posle podne »
Nije stvar kod Cole da svi nisu isti. Fora je sto ljudi misle da aspartam u malim kolicinama nije stetan (a dokazano je kancerogen), ali ne znaju da molekula aspartama u organizmu pravi molekulu metanola, a svi znamo sta nam on takodje cini, tako da svi lakoverni koji misle da unose 0 kalorija pijuci Colu Zero uopste nisu svesni sta cine svom organizmu!

E upravo zbog toga, ja mesecima trazim zvake bez aspartama ( inace zvacem paklicu orbita dnevno ). Naravno, da nisu neke decije. Neki ce reci mozda da se previse opterecujem, al ne zelim da to unosim u sebe, ni u minimalnim kolicinama. Izbacio sam i Step sok...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.560
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2011, 01:09:32 posle podne »
inace ,meso u americi je poznato po tome da je smet

Spartak koliko je tesko u USA nabaviti organic food i sa koliko sigurnosti mozes biti da si kupio pravu stvar ?

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2011, 01:21:51 posle podne »
A ono sto radi Monsanto Amerikancima ce izgleda polako stici i do nas...

Jaroslav Stupavski, pomoćnik predsednika „MK grupe“, potvrdio je za Kurir da je njihova firma od 2007. godine zastupnik kompanije „Monsanto“ u Srbiji, odnosno uvoznik i distributer „Monsantovog“ semena kukuruza, suncokreta i uljane repice za domaće tržište.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ekološki pokret Novog Sada..mail upozorenja
« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2011, 01:48:37 posle podne »
Pa kod nas Monsanto stize u vidu hibridnog semena poljoprivrenih biljaka, ali je to samo mali deo proizvoda i aktivnosti Monsanta kroz koje se sprovodi Codex Alimentarius, srecom jos uvek zivimo u blazenom neznanju...Ono sto oni serviraju kroz industrije ostalih prehrambenih proizvoda i putem njihovih naucnih istrazivanja i produkata  te uticaj na ostale svetske kompanije, vlade, zakone ce vrlo brzo preko EU doci do nas.