April 29, 2024, 05:02:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Verujete li u Boga?i zasto  (Pročitano 25903 puta)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #120 poslato: Januar 23, 2011, 08:43:15 posle podne »
@Pirat

danas si pri sutu....svaka cast!
Zaista nema potrebe da se vjera u Boga izvrce ruglu i da se vjernici omalovazavaju na nacin na koji neki to rade.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #121 poslato: Januar 23, 2011, 10:35:24 posle podne »
Citat
da me neko pravi budalom i da me sedamnaestogodisnjak ubedjuje da je svet star 6 iljada godina itd.

Na koji nacin se meri starost zemlje, tj kojom metodom dolazimo do toga da znamo da je zemjla stara milijarde godina i koliko je ta metoda sigurna....?

Da li si nekad cuo da ima dosta naucnika koji govore o tome da zemlj nije toliko stara tj da nije ni priblizno stara kao sto pricaju neki koji to tvrde i kome bi naj vise odgovaralo da je starost zemlje nekoliko milijardi godina?

Samo pitam jer me zanima i ne osecaj se odmah prozvanim :)


ne verujem ni tome,jer cas jedni kazu 4 jedni 6 jedni 12...ni oni ne znaju koliko je stara sve su to pretpostavke.A opet zanimaju me i ti naucnici koji akzes da kazu da je stara mnogo manje,na osnovu cega oni to akzu??Na osnovu biblije,starog zaveta??

Nema poente da se ubedjujemo,nisam tebi nsita pricao nego mladom crkvenom-nacisti :D koji je malo preterao i naziva ljude koji ne veruju u 10 iljadu godisnju zemljinu istoriju budalama.A poenta je da niko en moze znati tacnu sitinu,mozemo samo da VERUJEMO.To je cela prica
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže @Bestia@

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #122 poslato: Januar 23, 2011, 10:45:34 posle podne »
Citat
Ti znas da sam ja teoloski nepismen na koji nacin?

Pa kad na forum postave pitanje kako se pije kreatin onda se zna da taj naj verovatnije nema pojma o toj oblasti.

Citat
Znam ja vrlo dobro ko je Jahve...ne treba biti vernik da bi citao i interesovao se

Ubedio si me svaka ti cast, to je isto kao kad ti neko ko u teretanu usao nije kaze ja znam sta su proteini cuo sam je za to, a onda te pita, a sta su belancevine.

Citat
Mada i onako vas samo primam...uvek je najbolje zezati vernike na forumu Smeško najzesce dokazuju da su u pravu

Sa ovim si sve rekao, gde dalje ?



Da dodam, niko od nas nije savrsen i misljenja sam da se trebamo truditi da grske ispravljamo i da kao ljudi budemo sto ispravniji.

Takodje je jedno izjasnjavati se kao vernik a rediti podpuno drugo od verskog koncepta ( tu onda dolazimo do laznoga morala )a sasvim nesto drugo postovati neke zakone koje vera propisuje.

Neki ljudi upotrebljavaju veru na pravi nacin a neki je zlo upotrebljavaju i onda se desavaju razna sra.a, kao kad ljudi recimo koriste aas i znaju kako se pravilno koriste, a potpuno je druga stvar kada ljudi zloupotrebljavaju iste i zna se sta se vecinom desava u tim slucajevima.

Za nekog je vera glupost, za mene ne jer mislim da nosi ispravna pravila, ogranicicu se na hriscanstvo jer tu pripadam pa tu veri i poznajem najbolje.

Zar su Boziji zakoni ne ubij, ne cini preljubu, postuj oca svoga i majku svoju, ne pozeli nista tudje, ne svedoci lazno na bliznjega svoga, ne kradi itd, pa zar jr to los koncept ?..........meni zaista nije i trudim se da u ovom ovakom opasnom svetu postujem ova pravila koliko je god moguce.
Covek ne moze biti los covek, prevrtljiv, oho,ako ima ovakav koncept i ako ga postuje, ne kazem da su losi ljudi oni koji ne veruju naprotiv mnogi moji prijatelji su veoma dobri ljudi a vernici nisu, a ja ne pokusavam da ih ubedjujem u bilo sta sem ako ne traze neko moje misljenje o svemu ovome. :)




svako od nas je u zivotu nacinio neku kradju,nebitno da li je to obicna igracka od sestre ili brata kada ste bili mali,ne valja kad se bas ovoliko moralise kao sto to npr. rade narkomani i razne budale koji su i ubijali i varali zene itd,a pritom idu u manastir sa namerom da se zamonase,kao pokajali su se,a nema sta nisu radili u svom zivotu,odjedanput su se prosvetlili,ma nije valjda,sta mi naprica,i njima ce kao bog da oprosti a nama koji pravimo sitne prestupe nece,ma jeste...verujem u boga ali ga zamisljam mnogo drugacije,za mene i moja shvatanja nema mesta bludnicenju,pedofilima,narkomanima,ubicama i ostalog sljama po crkvama,katedralama itsl.,da ne pricam sta su radili u ne tako dalekoj proslosti po crkvama u evropi,glavni papa je kara*o zene u sred mise,pravio orgije sa vise zena,imao decu sa njih 10,jeb*li su decake od 10 godina,ubijali,silovali,ako neko hoce da veruje u takvu veru i u takvog boga samo nek izvoli,ja sigurno necu...ps : ovo je inace bila emisija na prvoj ako je neko gledao,pricao je jedan kriticar tih crkava po nemackoj,mozda neko zna o cemu pricam...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #123 poslato: Januar 23, 2011, 10:48:40 posle podne »
Zasto uvek nervozno reagujete kad se pomene GOSPOD ISUS HRIST - SIN BOZIJI ?

Zasto se plasite kad ne verujete? Cega se onda to plasite? Uzivajte u sebi samima i ostavite one koji veruju na miru, pa zar se ima Bozije i HRIST SPASITELJ NE SME VISE POMENUTI U SRPSKOME NARODU?????


a sto se vi svi odma prepaadate kad kazem Isus Hrist je Kineska kraljica??? Uzivajte u sebi samima i vasoj veri sta iam veze ako aj nesto akzem,ja reagujem jer mrzim da me neko pravi budalom i da me sedamnaestogodisnjak ubedjuje da je svet star 6 iljada godina itd.
a sto ti moras da seres po Isusu Hristu , zasto ti imas potrebu da ismevas to .. kineska kraljica...  ok ateista si to je tvoj izbor ... niko tebe ne tera da verujes u bilo sta... sve je stvar izbora ... niko tebe ni u sta ne ubedjuje , samo nije korektno ni ok da sad ako neko veruje u Boga , Isusa Hrista da mu ti natrljas na nos kako je glup a to svi ateisti indirektno rade... to sto si ti sad naveo primer starosti sveta to kao da si rekao e ti sto verujes u to Boga , Isusa, molenje u crkvi svece itd, ti si piglu ... eto mene recimo nervira to sto danas sve ispada naopako , ako se molis eto Bogu ti si glup po difoltu , ako verujes u svetost braka ti si zastareo moron itd ali zato ako si peder, lezbejka , ako si drkadzija idemooooooo vozi Misko.... svi ti skidaju kapu ti si in itd... pa jbg ..  eto ja licno  imam shvatanje da Bog , visa sila nazovi kako hoces sigruno nema veze sa tim kako religija predstavlja itd... po meni mozda neka od najrealnijih religija je budizam ali i to je vise filozofija zivota nego da kazemo vera... da li nekad imam potrebu da se pomolim Bogu da spomenem Boga ? pa imao sam kad sam bio u teskim sranjima u zivotu kad nije bilo vise gde i nije bilo izlaza , kad ti razum vise nije od koristi onda ti dal je psiha ,ne znam ni sam, zatrazi pomoc neke vise sile.. ali to ne mogu svi da skapiraju jer mozas da se nadjes u veoma zajebanoj situaciji da nemas izlaza pa da shvatis to... da prihvatis da je nesto van tvojih mogucnosti itd... ali jbg ponovo valjda majku mu postoji neka pristojnost i postovanje prema ljudima koji veruju u nesto... postuju se budale , postuju hokstapleri, djubrad , pederi i ostali otpaci u drustvu koji samo profitiraju na toleranciji njihovih izopacenosti a ne moze da se ispostuje covek koji veruje u Boga .. pa ajd molim te,,, i nemoj mi reci sad da si mozda ugnjetavan od strane vernika ...  dok se u narodu u nesto verovalo drustvo je bolje funkcionisalo , samom cistom verom u Boga verovalo se samim tim vise i u neka druga nacela koja danas ne postoje ...

Nigde ja nisam rekao da je on glup ili ko drugi jer se moli bogu ili jer ide u crkvu.

Druze,imao sma svakakva sranja u zivotu koja mzoemo svesti u ono da dodjes i obesis se jer ne znas sta ces dalje.Ali ja ne mogu tako razmisljati,previse verujem u sebe i u to da ne mozes uticati dal ce mi cale dobiti slog,ili d ace mi neki krelci izbosti i pretuci ortaka zbog 300 kinti ili gomila drugih sranja.Nisam se nikada molio bogu posle takvih stvari,ako s enesto desilo,DESILO SE,gotovo ne mzoes vratiti vreme i imas opciju pod 1.SDa to prihvatis i odes dalje ili 2.Da zauvek zivis u nekom psiho sjebanom stanju i skroz ujebes svoj buduci zivot.Ja sam ovaj pod 1,svaku situaciju mogu prihvatiti i ne mislim ono da "za sve psotoji razlog",stvari se jednostavno desavaju.Zivimo u "vremenu" i tako to ide.

Ja psotujem coveka koji veruje u boga,sve dok mene neko ne dira NECU NI JA NJEGA! Ovde imas situaciju da mi lik prosipa neke mudrosti i "dokazuje" mi d agresim a nema jos ni stidne dlake jbt...A to kineska kraljica,ne znam dal ikog moze da vredja ako niciju veru ne ugrozavam.Ako je necija vera do te mere poljuljana da ga bas tesko vredja to,onda jbg i niej neki vernik.Ja konstantno svaki dan ovde vidim izjave na forumu koje vredjaju moja razmisljanja u raznim sferama pa ne pisem,svako ima pravo da kaze stagod zeli.

Da sam ja stavio novu temu i naslov"Isus-The chinese queen" onda bi imao pravo da mi nesto kazes,a ja samo odgovaram na napad na moju veru napadom.Otkud znas da mene ne vredja kada mi neko akze da je jedini pravi Bog hriscanski bog i da njegov sin JESTE isus hrist?Bole me q ako to neko napise nejgova stvar,ali da vredja mi intelekt kada neko to napsie onako u kontekstu "Ej budalo,pa to je jedino tako i nikako drukce,ako ne verujes ti si gubitnik i krelac" i ne vidim sto se ne bih bunio an to kao sto neko ima prava da s ebuni na moj koment.I onda ide tema ukrug ukrug i ukrug i extra giga kul.


How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #124 poslato: Januar 23, 2011, 11:03:13 posle podne »
Sad sam video da je filip vec napisao kako se zna koliko je zemlja stara, evo ovako :   
Citat
jedino zasta naucnici imaju dokaze je da postoji neki kamen na zemlji koji je star 4-5 milijardi godina i po tome znamo OTPRILIKE starost Zemlje


Dakle glavne tri radio aktivne metode za merenje datiranja starosti su metoda C-14, druga je kalijum-argonska metoda i uranijum-olovna metoda.

U knjizi koju je napisao Dr. Robert Dzenri MALA MISTERIJA STVARANJA on govori o svom pronalasku tj. pronalasku polonijumovih oreola u granitu. Da napomenem ovaj Dzentrijev pronalazak koji je veoma bitan je priznala i konvencijalna nauka naravno zato sto nisuimali drugi izbor. Mada su na jednom sudjenju ( mozete videti na jednom od snimaka koje cu dole postaviti o kakvom je sudjenju rec) koje se desilo pre nekih 30 godina da je toj pronalazak samo mala misterija ( otud i nosi ime knjige ) i da ce bitu ubrzo resena.
Evo prodje mnogo godina a ovo nisu resili. Jos da dodam da uprkos njegovom pronalasku koji je potpuno dokazan i nepobitan Dr Dzentriju je zabranjen pristup svim fakultetima na svetu i sutnut je u cosak.
E sad se ja pitam iz kojih razloga ako je to jak naucnik koji dokazuje veoma bitne stvari ?

Evo na ovom video Dzentri prica o tom pronalasku i o nekim drugim stvarima.    http://video.google.com/videoplay?docid=-1284943115151497421&hl=en#

Evo jos jedan veoma zanimljiv. http://video.google.com/videoplay?docid=948338723893283512#

i jos jedan  http://video.google.com/videoplay?docid=-1619707796651923328#

Dakle ja nisam idiot koi zeli da veruje u bilo sta a da je to klasicna nebuloza, ali imam takodje pravo da postavljam neka pitanja koja su ocigledno bitna i nedokazana  :)


Citat
da ne pricam sta su radili u ne tako dalekoj proslosti po crkvama u evropi,glavni papa je kara*o zene u sred mise,pravio orgije sa vise zena,imao decu sa njih 10,jeb*li su decake od 10 godina,ubijali,silovali,ako neko hoce da veruje u takvu veru i u takvog boga samo nek izvoli,ja sigurno necu...ps : ovo je inace bila emisija na prvoj ako je neko gledao,pricao je jedan kriticar tih crkava po nemackoj,mozda neko zna o cemu pricam...

Veoma mi je poznato o cemu pricas ovde ima dosta knjiga koje govore o tome a jedna od meni naj bitnijih je ispovest bivseg jezuite VATIKANSKE UBICE, dakle covek prica o mnogim stvarima a bio je i sam svedok, jer je bio jezuita, a da bi jos mnoge stvari shvatili i jos mnogo bolje sklopili kockice je knjiga VAVILONSKA MISTERIJSKA RELIGIJA. :)








Van mreže etaoin

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #125 poslato: Januar 23, 2011, 11:08:08 posle podne »
ljudi veruju u boga iz straha prema njemu..nose brojanice i krstove,mole se, itd...

Druze odakle si samo izvukao ovakav zakljucak ? Ako si istinski vernik za strah nema mesta, samo za ljubav. Inace ne zamerajte sleepiju, zna on tako nekad da lozi ljude :) On ateista a ja vernik a opet je jedan od ljudi u koje imam ogromno poverenje :)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #126 poslato: Januar 23, 2011, 11:21:43 posle podne »
Filip nije napisao KAKO SE ZNA,vec kako mnogi tvdre da se to odredjuje,Filip nije tu napisao ZEMLJA JE STARA,nego ONI KAZU na osnovu nekih nebuloza...

Ja licno verujem da je zemlja stara "malo" vise od tih par hiljada iz cistog razloga sto ne verujem u natprirodno i mitove iz biblije i starog zaveta,a ono sto se danas zove natrpriodnim ce se za 500god zvati normalnim jer smo i pre hiljadu godina munje i gromove zvali natprirodnim.Civilizacija konstantno napreduje u shvatanju sveta oko nas,zato samo polako.

A opet,mozda sam ja lud i svet jeste star 6 hiljada godina,i mi smo tako puf stavljeni na planetu,i ceo univerzum je stvoren za nas,i Bog je stavio kosti proslih izumrlih vrsta kao iskusenje,i Isus je hodao po vodi.

A mozda je opet Shiva stvorila svet sa svoja tri oblicja,a mozda i veliki prasak stavrno bejashe istina.Ali da verujem u nesto samo zato sto je MOJ NAROD vecinom izajasnjen kao pravoslavan i treba postovati neku knjigu pisanu ljudaskom rukom,jbg ne mogu sebe naterati na to.Svako ko veruje u to super,to je vasa istina,ne moja.Ja necu nikog ni u sta da ubedjujem,ne morate ni vi mene.
Ova tema ne vodi nicemu jer rezultat rasprave NIJE POZNAT,tako da ovo nije rasprava o 2+2=?? nego o x+y=z gde je sve jos uvek nepoznato.Ostaje nam da cekamo i vidimo sta ce zaista biti i u buducnosti i psole nasih zivota.Zato i mislim da je tema "ebeno glupa gde je otisla i stvarno nema nikakvu poentu osim da se izdrkavamo i postavljamo videe,textove koji podrzavaju ans pogled na svet. Tolko od mene
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #127 poslato: Januar 23, 2011, 11:49:15 posle podne »
Isus JESTE hodao po vodi kao sto je cinio i razna druga cudesa, vaskrsavanje mrtvih i mnogobrojna izlecenja...kosti su od ljudi i zivotinja PRE potopa....
.....
I, najbitnije, ne postoje nikakve RELIGIJE......postoji vera u Oca, Sina i Svetoga Duha, i postoji prevara, sve ostalo je cista opsena i prevara "nepomjanika"...tuzno, ali istinito...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #128 poslato: Januar 24, 2011, 12:10:04 pre podne »
Isus JESTE hodao po vodi kao sto je cinio i razna druga cudesa, vaskrsavanje mrtvih i mnogobrojna izlecenja...kosti su od ljudi i zivotinja PRE potopa....
.....
I, najbitnije, ne postoje nikakve RELIGIJE......postoji vera u Oca, Sina i Svetoga Duha, i postoji prevara, sve ostalo je cista opsena i prevara "nepomjanika"...tuzno, ali istinito...


evo recimo ovo ne volim,fanaticnost i ekstremizam. Ljudi koji misle da je jedino njihovo istinito a da su ostalih 5 milijardi idioti i prevareni ljudi.Tuzno ali istinito :(

How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #129 poslato: Januar 24, 2011, 12:50:52 pre podne »
Citat
Filip nije napisao KAKO SE ZNA,vec kako mnogi tvdre da se to odredjuje,Filip nije tu napisao ZEMLJA JE STARA,nego ONI KAZU na osnovu nekih nebuloza...

Filip je napisao da imaju dokaze i da PO TOME ZNAMO da li sam ja lud ili si ti ovo napisao 
Citat
jedino zasta naucnici imaju dokaze je da postoji neki kamen na zemlji koji je star 4-5 milijardi godina i po tome znamo OTPRILIKE starost Zemlje
  ne citas ni sta pisam ja, ni sta pisu drugi ni sta sam pises i onda ispade da sam ja idiot.Znaci boli te patka sta si napisao i sta sam ja citirao, bitno je da ti odma uzvratis sa ogromnom dozom agresije,znaci da sa tobom covek nema potebe ni raspravljati jer te nezanima sta drugi pisu vec samo sta ti imas nekom da kazes.......strasno izrazena zelja za filozofiranjem.....neverovatno.


Citat
Ja licno verujem da je zemlja stara "malo" vise od tih par hiljada iz cistog razloga sto ne verujem u natprirodno i mitove iz biblije i starog zaveta,a ono sto se danas zove natrpriodnim ce se za 500god zvati normalnim jer smo i pre hiljadu godina munje i gromove zvali natprirodnim.Civilizacija konstantno napreduje u shvatanju sveta oko nas,zato samo polako.

Odlicno, ti imas svoje misljenje i evo ja te ne silim da ga menjas.........

Citat
A opet,mozda sam ja lud i svet jeste star 6 hiljada godina,i mi smo tako puf stavljeni na planetu,i ceo univerzum je stvoren za nas

Dakle ovi sto veruju na taj nacin oni su po tebi ludi.........evo i ja takodje znam da nisam postao od jednoceliskog organizma, protozoe, puzeva, gmizavaca i na kraju od majmuna. Kad evolucionisti nadju IJEDNU PRELAZNU VRSTU BILO KOG ORGANIZMA, ZIVOTINJE itd...ili eventalno u labaratoriji ni izcega stvore bilo koji oblik zivota verovatno cu poceti da razmisljam i u suprotnom pravcu, dao tada nista.

Citat
kosti su od ljudi i zivotinja PRE potopa

Procitaj knjiu Krah Evolucije, Obmana Evolucije ili Tajna Zaledjenih Mamuta i veoma bitna Dinosaurusi- neverovatna odkrica i zilion drugih pa ti mosta bude jasnije hahhahaha   pa znam da te boli patka i da ces vec unapred reci ma to je sve sranje za budale, basne itd.......... i naravno video http://video.google.com/videoplay?docid=5157652736900447675# ,   http://video.google.com/videoplay?docid=-4615919688152929608&hl=en#   dakle ovo moze da gleda ako nekog zanima, a za filipa znamo da nece  jer ga takodje boli patka..................

Citat
Ali da verujem u nesto samo zato sto je MOJ NAROD vecinom izajasnjen kao pravoslavan i treba postovati neku knjigu pisanu ljudaskom rukom,jbg ne mogu sebe naterati na to.Svako ko veruje u to super,to je vasa istina,ne moja.Ja necu nikog ni u sta da ubedjujem,ne morate ni vi mene.

Hahhah, pa vidis kako se mi dogovorimo, ti nemoj da verujes drugi koji hoce da veruju oni ce da veruju i lepo ce biti svima i nema tenzija........i nisam primetio da te neko tera da verujes.....

Citat
osim da se izdrkavamo i postavljamo videe,textove koji podrzavaju ans pogled na svet.

Mi razgovaramo, sto se mene tice nemam nikakvih problema da raspravljamo normalno a ne na samom startu omalovazavanja i ismejavanja koja su jasno izrazena..
A kakvih problema ti imas sa textovima videima i pogledima na svet, ako aludiras na ovo sto sam ja postavljao, jesu mozda uvredljiva? Pa govore ljudi koji su takodje naucnici i na osnovu toga donose neke zakljucke koji se tebi ne svidjaju ali sta da se radi ne moze svima sve isto da se svida, jednostavno ne moras da gledas. Ti uzmi postavi neki video koji ce me u potpunosti razuveriti, mozda ti budem i zahvalan.
Uostalom dobijamo informacije bas na osnovu citanja textova razlicitih videa itd, ili mozda tebi informacuje padaju sa neba.......

I jos jedna stvar ja nigde nisam napisao da sam doneo neki zakljucak , vec da na osnovu nekih informacija koje dobijam postavim neko pitanje......




« Poslednja izmena: Januar 24, 2011, 01:21:38 pre podne IGOR_X3M »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #130 poslato: Januar 24, 2011, 01:28:29 pre podne »
Procitaj jos jednom

jedino zasta naucnici imaju dokaze je da postoji neki kamen na zemlji koji je star 4-5 milijardi godina i po tome znamo OTPRILIKE starost Zemlje-sto ce reci tom metodom koju koriste,ne napisah niti da ja verujem u to niti da je to istina.Svet se stalno menja i stalno im proizilaze nove teoreme.Ja ne mogu da verujem u to jer to nije dokazano bez ikakve sumnje.


Nisam reako da su OVI ludi ako veruju u isusa i hodanje po vodi,nego sam napisao da je to mozda istina i da sam ja lud sto ne verujem u to.Citaj

Filip je pogledao vido i one prethodne :D OK imaju logike,ali i kao sve druge teorije gomilu rupa...nista niej pokazano bez ikakve sumnje.Ja dokaz zovem kad je nesto dokazano  od koraka 1 do koraka 100 bez ikakve potrebe da se sumlja u bilo sta.EVolucija ima rupe,Kreacionizam ima rupe.

Nisam ni rekao da me neko tera niti sam se obracao direktno tebi,Prema tvom pristupu temi nemam ama bas nista protiv,vec napisah da mrzim ekstremizam i fanatizam.Objasnjenje te dve reci bi mi bilo-slep za sve ostalo,a takve ljude ne volim.Ja sve gledam,prezivam,varim i razmisljam i saslusavam.S tobom mogu da diskutujem,ali sa 17godisnjacima sa kvazi-mudroscu 20 ljudskih zivota ili recenicama JESTE HODAO I SVE DRUGO SU OBMANE,SVI OSTALI SU OBMANJENI I NISU U PRAVU apsolutno ne mogu diskutovati normalno.



U krajnjoj liniji samo ovo da akzem:Postojanje boga,dovoljno je da se prikaze jednom,ili Isus i napravi sto cudesa i svi ce odmah svatiti da je to istina.A koliko god bude bilo naucnih dokaza,i velikih praskova,i multidimenzija i sta ti ja znam cega bude,uvek ce moci da kazu"Pa bog je to uradio" tako da je tu kraj price,mene ce lako razuveriti dokazom da sam u krivu kada se Isus ponovo spusti na zemlju,a vasa vera nikada nece biti ugrozena ma sta ja izvukao "iz rukava" tako da samo opusteno niko ni tebe ni druge ne moze ugroziti niti tvoju veru.


p.s. nisam mislio na tvoje videe nego na mister pocetnika koji pokusava da nas zastrasi ili sta vec
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #131 poslato: Januar 24, 2011, 01:59:38 pre podne »
u ovo postaje zanimljivo :)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže judge_wolf

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #132 poslato: Januar 24, 2011, 11:29:54 pre podne »
postuju se budale , postuju hokstapleri, djubrad , pederi i ostali otpaci u drustvu...

ja nigde, ni u jednoj knjizi o bilo kojoj religiji, nisam procitao "Ubi pedera i otpatke drustva". ja sam procitao "ne ubi, ne lazi, ne kradi" itd...
e sad kad bi ta pravila preshaltali na pravi zivot, ona bagra koja je htela da razbije gej paradu...kako da kazem...crno im se pise...:D

u ovo postaje zanimljivo :)

jeste druze moj, veoma zanimljivo...
http://www.youtube.com/user/sephirothfemto

"I just want to be known as the best ever, is that too much to ask?" - bj penn

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #133 poslato: Januar 24, 2011, 11:53:23 pre podne »
kako bre...pa to ti je bila odbrana religije, tradicionalnih vrednosti i drustva XD
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Verujete li u Boga?i zasto
« Odgovor #134 poslato: Januar 24, 2011, 11:57:26 pre podne »
Momo, Sveto, Milo dosta je bilo.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me