Maj 23, 2024, 04:45:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.155 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Pad testosterona  (Pročitano 3714 puta)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Pad testosterona
« poslato: Januar 19, 2011, 04:18:22 posle podne »
Zanima me,da li je moguc misicni napredak nakon 40 godine zivota,posto sam citao da tada  nivo testosterona krece da opada,sto dovodi do smanjenja misicne mase i snage  :(
Ovo pitanje ne vazi za ljude na steroidima,nego je pretezno upuceno za natural bodybuilding.

Podrazumeva se da je sve sredjeno u skladu sa budzetom,ishrana 250-300gr proteina,300-400gr slozenih UH,nesto masti,2 dozera whey,1 dozer casein,10gr kreatin,multivitamin.

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2011, 04:33:54 posle podne »
Kako da nije moguće.
Ništa se ne sekiraj.
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2011, 04:39:40 posle podne »
Samo sto ce verovatno ici sporije nego kod nekoga ko ima 20-ak godina,posto taj od 20-ak godina je na vrhuncu,odnosno tada je najvisi nivo testosterona.
Ja mislim da je tako,pa neka me neko ispravi ako sam pogresno shvatio.

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2011, 04:40:26 posle podne »
Mozes i tribulus da ubacis u suplementaciju .Tribulus  povecava nivo hormona koji regulise lucenje testosterona, imas celu temu o tome i naravno podebljas doze ;) 
« Poslednja izmena: Januar 19, 2011, 04:42:24 posle podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2011, 04:42:19 posle podne »
Mislis,sada ili kasnije kad krene lagan pad testosterona?

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2011, 04:47:06 posle podne »
Pa mozes i sada ne znam koliko godina imas,da li stvarno postoji pad testosterna kod tebe ili je samo radoznalost, poduplaj dozu i to je to. Vidim da kazes da je ishrana ok i osnova suplementacije, tako da mozes slobodno i ovo da ubacis u rutinu. Gledas samo kada kupujes da ima veci procenat saponina.
Tribulus je  najkorisniji ljudima koji su u postciklusnom periodu ili kad prirodan nivo testa opada.

Ne moze da se uporedi napredak nekog sa 20 godina i nekog sa 40 :))
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2011, 04:51:10 posle podne »
Imam 21 godinu,nego se raspitujem samo,zanima me kako to ide nakon 40-50 godine za natural bildere koji odluce i dalje da treniraju u tim godinama,da odrzavaju tesko stecenu masu.

Dakle tribulus je resenje za te godine kad krene pad testosterona,ipak ne mora testosteron iz ampula :)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2011, 04:58:06 posle podne »
hehehe  to sta ce biti za 20-30 godina se ne opterecuj, testosteron iz ampula ima sasvim druge namene, tribulus priorodno povecava lucenje testosterona.U tvojim godinama imas testosteron za bacanje, tako da nikako ti ne treba tribulus bolje uzmi bcaa ili recimo tecne amino za u toku treninga, bice ti bacanje novca kupovina tribulusa :)
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2011, 04:58:32 posle podne »
Mada po tvom nicku bih pomislio da imaš 45 ;)
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #9 poslato: Januar 19, 2011, 05:21:16 posle podne »
znam,mnoge buni nick,ali nick nema veze sa godinama,nego mi je to broj kuce :)
znam da sad imam dosta testosterona,samo sam bio znatizeljan sta ciniti u kasnijim godinama...dakle tribulus tada treba uzimati.

hvala na odgovorima.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #10 poslato: Januar 19, 2011, 07:05:42 posle podne »
Evo ja cu ti dati odgovor s moje strane-poceo sam trenirati sa 32 god, nedavno sam napunio 36, sve natural, i uopste ne razmisljam o godinama, sve ide samo napred... tako da, opusti se...neke stvari bolje radis kad si stariji:))

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2011, 07:40:47 posle podne »
OK :)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #12 poslato: Januar 19, 2011, 08:27:15 posle podne »
Zanima me,da li je moguc misicni napredak nakon 40 godine zivota,posto sam citao da tada  nivo testosterona krece da opada,sto dovodi do smanjenja misicne mase i snage  :(
Ovo pitanje ne vazi za ljude na steroidima,nego je pretezno upuceno za natural bodybuilding.

Podrazumeva se da je sve sredjeno u skladu sa budzetom,ishrana 250-300gr proteina,300-400gr slozenih UH,nesto masti,2 dozera whey,1 dozer casein,10gr kreatin,multivitamin.

test krece sa opadanjem ne posle 40 nego posle 25-te,naravno da se moze napredovati i posle 40 ali ni blizu kao sa 20
« Poslednja izmena: Januar 19, 2011, 08:31:04 posle podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #13 poslato: Januar 19, 2011, 08:34:11 posle podne »
Imam jos tri godine do opadanja,al ne pune... :D :D :D


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pad testosterona
« Odgovor #14 poslato: Januar 19, 2011, 08:39:28 posle podne »
Da Filipe,procitao sam da test krece jako lagano da opada posle 26 godine,ali u znacajnijoj meri krece tek posle 40 godine.