Maj 01, 2024, 10:01:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Poboljsanje odraza 2  (Pročitano 1339 puta)

Van mreže Shultzo

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Poboljsanje odraza 2
« poslato: Januar 31, 2011, 07:42:52 posle podne »
Zdravo svima. Imam 24god, 198cm i 100kg. Ranije sam trenirao kosarku, zadnje 5 god samo rekreativno. Ugojio sam se skoro 20 kg zadnju godinu i izgubio sam mnogo na odrazu. Zanima me da li je kasno da poboljsam odraz? I ako nije koliko bih mogao da ga povecam? Unaprijed zahvalan

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Poboljsanje odraza 2
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2011, 09:00:33 posle podne »
pa odgovori je prost , ukoliko zelis da vratis odraz moras skinuti visak sala tacnije spustiti bf makar na 15 % , idealno bi bilo 10 %(to je neki kosarkaski prosek 10-8% ) .... sa takvim bf (body fat) imaces zadovoljavajuce rezultate ... znaci kardio , dosta kardia ,i HIIT kardia s obzirom da pikas basket i u kondiciji si , sihrana je jako bitna , unos proteina varijacija uh kucaj u search... od suplemenata pozeljni bcaa i glm i to bi trebalo da bude to ... bices iznenadjen koliko ces se lakse i kretati i odvajati od zemlje kad skines sav visak sala...  e sad jbg sad tek videh prema ciframa koje si naveo nagojio si se 20 kg ? znaci imao si 80 na tvoju visinu? koliko si sad masan?  u svakom slucaju spustanje bf dosta znaci za odraz .. 

Van mreže Shultzo

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Poboljsanje odraza 2
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2011, 02:51:31 posle podne »
Bf mi je negdje od 15-20%. Imao sam 80 kg na ovu visinu ali sam zato kuco iz mjesta sa dvije ruke, dok sad jedva dohvacam obruc. Ali sam zato bio kao strasilo :D  Mislio sam da krenem s teretanom, pa me je interesovalo koje bioh vjezbe mogao s tegovima da radim, posto se bas slabo razumijem u to?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Poboljsanje odraza 2
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2011, 04:14:00 posle podne »
pa s razlogom sasm te pitao koliki ti j trenutni bf zato sto : ako si se nagojio 20 kg vecinom salo to mora da ode...  sto se tice odraza najbolje se pokazala kombinacija rada sa tegovima i vezbe sa otporom spostvene tezine tj raznie vrste skokova ali ako  ti imas stomak i so bzirom da si visok covek za tovje ligamente  i zglobove bi bilo najbolje da se prvo resis tog viska a siguran sam da ce ti i tad odraz doci na mesto ... ako je u pitanju samo odraz...

Van mreže Shultzo

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Poboljsanje odraza 2
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2011, 10:12:06 posle podne »
Tako sam i mislio. Hvala ti