Maj 01, 2024, 04:48:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.951 članova - Poslednji član: summarGot
X3MShop banner

Autor Tema: Neki savet za grudi...  (Pročitano 4063 puta)

Van mreže SoberEgg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Neki savet za grudi...
« poslato: Avgust 10, 2006, 05:36:36 posle podne »
Ako mi nesto (pored famoznih listova) zaostaje to su grudi...
Nekih 3 godine sam ih radio klasikom...ne preko 12 serija...br. ponavljaja uvek krene sa 12 pa idem nanize...

Nekako sam skapirao da ih ne maltretiram dovoljno,u smislu ucinilo mi se da sam glibio sa tezinama a izvodjenje i izolovanje ostavio po strani...

zadnjih godinu dana povecao sam broj ponavljaja...naravno znatno smanjio tezine,odavao vise paznje izvodjenju...Ali ponovo rezultati su minimalni,blam me reci istinu pa reci NIKAKVI (  :evil:  ).

Sad planiram da upravo suprotno pocnem da radim,smanjicu broj ponavljaja,povecati tezine ali trudicu se da i dalje izvodjenje bude ok.

Sve u svemu,broj serija bio bi 10-12(to bi ostalo  isto),vezbe bile 4 odnosno 3. (dakle menjao bih 4x3,3x4 ).

S'time sto osim serije zagrevanja ponavljaji ne bi isli iznad 8 u prvoj i do 3,4 u poslednjoj seriji.

Jel nece ovo biti uzaludno...neki komentar...bas bi mi trebao....
I Would fuck myself if I could

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2006, 08:07:54 posle podne »
Koje si vežbe radio?
nisi naveo

Van mreže SoberEgg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2006, 12:09:28 posle podne »
Citat: Corey
Koje si vežbe radio?
nisi naveo


Ne vidim zasto bi ih naveo sada...Pitanje se ticalo iskljucivo broja ponavljaja odnosno serija po treningu .

Tnx anyway
I Would fuck myself if I could

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2006, 12:17:22 posle podne »
Pa, mozda je bas problem u vezbama koje radis odnosno ne radis... Sto tako iskljucivo? Osnovna stvar je u tome ne dozvoliti misicu da se navikne na vezbe, broj ponavljanja, nacin izvodjenja...!

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 11, 2006, 03:23:28 posle podne »
gle i ja sam imao problema sa prsima i nista nije pomoglo dok nisam krenuo onim arnoldovim sistemom napominjem ovo nije za svakoga i iskljucivo to radim za prsa ostalo sve regularno
znaci nekih 17 serija da 17serija a jebiga jedino tako mi odgovaralo s time da se koncetriram sta radim i taj dan radim samo prsa i dosta se odmaram izmedju serija i vise ne radim na pumpanju misica nego da ga sto vise istegnem to prije nisam znao tipa prsa radim slicnije latovima nego bicepsu ne osjecam pump ali osjecam istezanje u prsima time da se uglavnom koncetriram na 6 do 8 ponavljanja iskljucivo u kosom benchu sa stangom pa kosi sa bucicama i ravni bench i fly sa bucicama

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2006, 03:29:48 posle podne »
probaj sa vecim tezinama , meni se  svideo kada samradio 10x3 sa tezinom 80% od maksimuma , jedna vezba  , supstas tezinu 2s izbacis sto brze mozes  pauza izmedju serija 60s   i posle uradis jos jednu vezbu 3x6-8 ponavljanja sa istim parametrima

ja bi radio 10x3 sa kosim bencom ugao 30 stepeni , i kao drugu vezbu neck pres sa sirokim hvatom

Van mreže Boj@n.R

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 11, 2006, 04:04:53 posle podne »
Ja bih uvek pocinjao trening za grudi ravnim razvlacenjem zato sto mislim da se tu najvise akiviraju misicna vlakna, posebno ona dubinska. Ovo sto spominje Markoni je odlicna stvar, promena ritma, dole polako malo sacekas i onda pokret na gore ubrzas, naravno taj pokret trudis se da izvedes grudima ne rukama, one samo drze teg, posle bih uradio kosi potisak zato sto je veci radius pokreta, benc kad radis stignes do grudi, i nema dalje, bucice ti omogucavaju da ides dublje, isto probaj Markonijev sistem, ako bas ne mozes bez benca radi ga na kraju i nemoj da juris maksimum, a neces ni biti u stanju ako prethodne vezbe odradis kako treba i to je to. Kombinuj stalno razvlacenja i potiske kao i kontrakosi, kosi i ravnu klupu i bices kao Svarci:) Bar ja tako treniram sad nigde ne pise da moram da budem u pravu, a da radim propadanje gde izbegavam da idem do kraja gore da bi koliko toliko triceps izbegao i da aktiviram samo grudi, i sklekove mozes raditi samo ti trrebaju one hvataljke da te odignu malo od zemlje da mozes sto vise da upadnes u donjem pokretu!!!! Ala sam se raskenjao svaka mi cast:))

Van mreže SoberEgg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 11, 2006, 05:38:38 posle podne »
da ne kvotam sada... :)

Hvala svakom od vas...Interesantne stvari dobih za citanje i praksu :) :)

@Bokac...Bez ravnog bencha mogu i te kako...nisam pomenuo da ga ne radim dve pune godine :)...

Jos jednom hvala...Jos koji komentar/savet,vuse nego dobrodosao :)
I Would fuck myself if I could

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 11, 2006, 07:27:00 posle podne »
drugi nacin je varijacija 10x10
radis :

kosi benc 3x10  tempo 4020
kontrakosi benc 3x10
benc 3x10
razvlacenje 1x10
tempo 4020
pauza izmedju serija 90s , kao i izmedju vezbi

Van mreže Cira

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2006, 02:12:23 posle podne »
Radi ovako:
Ravni bench:1 serija zagrevanja,dve radne i jedna sa velikom tezinom!
Tako radi sa svim drugim vezbama koje ti budem naveo!
Kosi bench,znaci isto serija
Kontra kosi ili pulover:menjaj ih svremena na vreme
Razvlacenje na ravnoj i kosoj klupi ili leptir!
Pozdrav!
Practice as an animal,to look like a man!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Neki savet za grudi...
« Odgovor #10 poslato: Septembar 13, 2006, 03:20:32 posle podne »
Malo bih manje vodio racuna o broju ponavljanja, serija, vjezbe bih neprstano vrtio, svaki trening bi bio drugaciji, nikako ne dozvoljavao da se misic navikne, ubacio bih povremeno neke napredne tehnike, poput tehnike odmora-stanke, drop serije uz naravno klasicna forsirana ponavljanja, superserije, naravno sve ovo dozirano i povremeno...

I sada najvaznija stvar, makar po meni, mozes da radis bilo kakve vjezbe u ne znam koliko serija ako ne uspostavis konekciju izmedju uma i misica, napedak ti neci biti maksimalan... znaci radio bih precizna ponavljanja i vodio racuna da osjecam misic kako radi i da sam maksimalno fokusiran na njega...

 :wink:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me