April 29, 2024, 10:11:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: JELENA PETELINKAR-FITNESS MODEL  (Pročitano 28692 puta)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: JELENA PETELINKAR-FITNESS MODEL
« Odgovor #75 poslato: Mart 08, 2011, 12:28:18 posle podne »
aj mi molim te daj link sa pravilima i propisima sudjenja za tu nazovi kategoriju, da ne zivim vise u ne znanju.
Sudije koje sude na takmicenjima znaju da sude one kategorije za koje postoji bilo kakav pravilnik i koje imaju ikakve veze sa sportom.
Ja stvarno ne mogu da ukapiram sta treba da gledam kada na binu izadje 10 devojaka koje izgledaju kao da su ih skupili u gledalistu, gde ni jedna nema ni naznaku misica ili bilo kakve definicije, gde vecina ima 20% masnoce na sebi, celulit i guzice do kolena i slazem se da prvi nisam kompetentan da procenjujem takvu kategoriju, za to su verujem mnogo kompetentniji Miroslav Lazanski, Vesna Jugovic i slicni strucnjaci.



Uploaded with ImageShack.us

Van mreže FitnessModelJeca

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: JELENA PETELINKAR-FITNESS MODEL
« Odgovor #76 poslato: Mart 08, 2011, 12:47:27 posle podne »
http://www.nabba-srbije.com/pozivdrzavno2009.pdf

Evo ovo sam nashla,ali ni ovde nije konkretno napisano shta se trazi,al' ajde.

U  Svetu je ova kategorija dosta popularna,ali je u vecini sluchajeva odvojena od bodybuildinga,ja se takmichim u Wff federaciji (World Fitness Federacion).
U svakom sluchaju josh proshle godine sam odluchila da izlazim samo na inostrana takmichnje bash zbog ove diskusije ovde,jer ni ja nisam znala shta gledaju i ocenjuju,dok u inostranstvu koliko vidim odlichno znaju.
npr Svetko takmichenje u Slovachkoj 2010 gde sam bila druga,bilo je 300 fitness modela :) pred izbor je trajao od 11h do 17h popodne,tu su birali ko moze ko ne moze,a tek u 20h je pochelo takmichenje,i od njih 300 ja sam ushla u njih deset :)
e to je takmichenje,koje traje ceo dan,gde ima 300 takmicharki,a ne kao kod nas,pojavi se nas 10 i josh ne zna se ni shta e ocenjuje niti bilo shta.

evo jedne slichice sa svetkog ;)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: JELENA PETELINKAR-FITNESS MODEL
« Odgovor #77 poslato: Mart 08, 2011, 01:00:05 posle podne »
Znaci ni ti ne mozes da nadjes neki zvanican pravilnik sudjenja.
"ocenjivanje lepog, zategnutog, umereno mišicavog, ženstvenog tela, po
uzoru na manekenke.
- Prva runda takmicenja u kupacem kostimimu,
- druga runda takmicenja u elegantnoj haljini."- ovo nikako nije objasnjenje kriterijuma za sudjenje ,vec grub i uopsten opis,  ovo" umereno misicavo" jos nisam video u toj kategoriji, a ovo "po uzoru na manekenke"  bolje da ne komentarisem.
Misicave su devojke u bodybuldingu, umereno misicave su devojke u fitnessu i figuri ili bodyfitness-u, a u ovoj kategorii su devojke mlitave i mrsave, mada ima i bucmastih.
Ja sam bio na Svetskom WFF i tek tamo sam video da ni oni nemaju pojma sta se tu trazi, a da na takmicenju bude 300 devojaka nije nikakav problem jer moze otici ko god hoce samo da sebi plati put, toliko o ozbiljnosti cele price.
Uglavnom sve ovo nema,ama bas nikakve veze sa sportom, ali nije ni bitno sta ja mislim, najbitnije je da ste ti i ostale devojke zadovoljne svojim izgledom i svojim titulama, ma kakve one bile, a jos bitnije je da su zadovoljni forumski uspaljenici, tako da cu se ja povuci sa ove teme i necu vise komentarisati.
« Poslednja izmena: Mart 08, 2011, 01:07:02 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže FitnessModelJeca

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: JELENA PETELINKAR-FITNESS MODEL
« Odgovor #78 poslato: Mart 08, 2011, 01:10:48 posle podne »
xexe Ted,svako ima svoje mishljenje,bez ljutnje.
A devojke imaju prava da izlaze na takmichenja ako misle da mogu da isposhtuju te navedene karakteristike.
Pozdrav