Mart 28, 2024, 01:32:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima  (Pročitano 164430 puta)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #45 poslato: Decembar 30, 2009, 12:19:10 pre podne »
haha,jednom sestra isla da kupi meso i malo se isfurala i umesto piletine tj pilecih prsa,uzela veliku komadinu bjelog mesa curetine ...dossla kuci gdje kusur kao ono nema ,..a to curetina skuplja od piletine ne znam 2-3 puta,,reko staroj daj ba pravi to meso moze i curetina!!!jos bolje!!sestru sam sjebavo pola meseca
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #46 poslato: Decembar 30, 2009, 07:49:07 pre podne »
Aaaaaa hvala naturalni  :),i to vas ja pitam da  savršeno herr Buldog i onda nek samo još čujem nekog da ima komentare na kaj koristim izolat kad je whey konc.isto;moš mislit.Zlatni ste!
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #47 poslato: Decembar 30, 2009, 08:09:29 pre podne »
Pokusavam objasniti drugu da je izolat za posle treninga i da merica koncentrata nije isto sto i merica isolata i da je mnogo veca razlika od onih dva grama ali aje sad. Mozda ce ovo nekada citati :-)

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #48 poslato: Decembar 30, 2009, 01:41:08 posle podne »
Pokusavam objasniti drugu da je izolat za posle treninga i da merica koncentrata nije isto sto i merica isolata i da je mnogo veca razlika od onih dva grama ali aje sad. Mozda ce ovo nekada citati :-)
bravo slobobobe :D

Van mreže akyyy

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #49 poslato: Februar 17, 2010, 02:14:35 pre podne »
Mene zanima da li bi trebalo danima kada ne treniram da unosim istu kolicinu proteina kao i danima kada treniram ( oko 150 g)??......Kada treniram u pwm stavljam 2 merice wheya a ostatak proteina uzimam iz hrane, a ako bi trebao da unosim slicnu kolicinu proteina danima kada ne treniram da li bi i tad trebao da koristim whey u tim off danima i kada posto nemam pwm? Nisam naso slicno na forumu pa ako bi neko mogo da mi pojasni bilo bi extra :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #50 poslato: Februar 17, 2010, 07:34:36 pre podne »
Mene zanima da li bi trebalo danima kada ne treniram da unosim istu kolicinu proteina kao i danima kada treniram ( oko 150 g)??......Kada treniram u pwm stavljam 2 merice wheya a ostatak proteina uzimam iz hrane, a ako bi trebao da unosim slicnu kolicinu proteina danima kada ne treniram da li bi i tad trebao da koristim whey u tim off danima i kada posto nemam pwm? Nisam naso slicno na forumu pa ako bi neko mogo da mi pojasni bilo bi extra :)

ista kolicina proteina trea da bude ako radis obicnu dojetu sa standardnim unosom UH u cilju povecanja misicn emase itd itd tdi
taj protein koji uzimas u pwm  sada bi trbalo onda da npr ga ujutro uzmes sa ovsenim ili uvecer sa posnim sirom
ako je rec od 1 ili 2 merice protena koje stvljas u pwm

Van mreže akyyy

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #51 poslato: Februar 17, 2010, 04:10:04 posle podne »
Jasnije mi je......:)
Jel ok ako u pwm uzimam 2 merice a u off danima 1 mericu? ili mora 2-2 ili 1-1? Ako je to upste bitno za napredak, ili je to samo finansijska stvar?
« Poslednja izmena: Februar 17, 2010, 04:13:12 posle podne akyyy »

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #52 poslato: Februar 17, 2010, 06:09:43 posle podne »
Jasnije mi je......:)
Jel ok ako u pwm uzimam 2 merice a u off danima 1 mericu? ili mora 2-2 ili 1-1? Ako je to upste bitno za napredak, ili je to samo finansijska stvar?
Vidi da ako ne mozes dve merice svakog dana onda bar u dane kada ne treniras da ujutru uz ovsene uzimas jednu mericu

Van mreže akyyy

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #53 poslato: Februar 18, 2010, 02:48:41 pre podne »
Ok videcu jos kako cu to rasporediti.....hvala na savetima! :)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #54 poslato: April 07, 2010, 08:40:47 posle podne »
Ja bih evo izneo praktican primer koliko su proteini bitni.
Pored svih opstih stvari koje znamo o osnovnoj i najvaznijoj materiji proteinu iznosim moj primer.
Prosle sedmice hteo sam da se pricestim pred najveci Hriscanski praznik Uskrs.
Nisam extremista ali sam vernik,te sam po pravilima imao post od 7 dana ishrane na "vodi".
Daleko od toga da me neko ne shvati pogresno,ja sam to sa voljom ispostovao bez ikakvih problema.
Ali navodim iskustvo,7dana bez grama vazeceg proteina.
Pre posta,moja sportska forma na finom nivou.
Ovih dana kada sam krenuo sa treninzima,strasan pad,veliki koraci unazad u osecaju na treningu.
Snaga,izdrzljivost,strasan pad,kontrakcije bez osecaja,borba za vazduh.Moj izgled....smeksao,smanjili se obimi.
Sve to za samo 7 dana neunosenja proteina.
Zaista trebace vremena da se povratim.
Da napomenem opet,naravno sve to uradjeno svesno sa voljom ,bez zaljenja.
No cisto da napomenem vrednosti osnovne hranljive materije za sve nas.Protein..
« Poslednja izmena: April 07, 2010, 08:47:09 posle podne Polomac »

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #55 poslato: April 07, 2010, 10:16:24 posle podne »
Polomac, veoma poucan tekst. :)
Ali kako si samo izdrzao 7 dana bez grama proteina? Svaka cast, veoma skupo iskustvo.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #56 poslato: April 07, 2010, 10:47:48 posle podne »
Polomac, veoma poucan tekst. :)
Ali kako si samo izdrzao 7 dana bez grama proteina? Svaka cast, veoma skupo iskustvo.
Jednostavno,post to iziskuje.
No tada se jednostavno odreknes sportskog rezultata,treninga..Nakon toga idemo nanovo..

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #57 poslato: April 07, 2010, 11:42:33 posle podne »
Cisto da se nadovezem malo,ja sam 2 godine se hranio makrobioticki,nisam unosio uopste nikakvu vrstu hrane zivotnjskog porekla,nisam pio suplemente,trenirao sam redovno i imao sam dosta snage moram priznati...Ali sam jeo jako kvalitetne hidrate iz jako raznolikih izvora...To je bilo pre par godina vec 3 godine se hranim normalno i jedem meso i sve ostalo sto treba...Samo sam hteo da dodam svoje iskustvo jer 2 godine nije mali period..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #58 poslato: April 08, 2010, 06:18:30 pre podne »
Cisto da se nadovezem malo,ja sam 2 godine se hranio makrobioticki,nisam unosio uopste nikakvu vrstu hrane zivotnjskog porekla,nisam pio suplemente,trenirao sam redovno i imao sam dosta snage moram priznati...Ali sam jeo jako kvalitetne hidrate iz jako raznolikih izvora...To je bilo pre par godina vec 3 godine se hranim normalno i jedem meso i sve ostalo sto treba...Samo sam hteo da dodam svoje iskustvo jer 2 godine nije mali period..

.......i zaboravio si da kazes da si imao srecu sto si tada imao 16 ili 18 god.nije bitno pa je orgnizam se sam izborio sa sranjima koje si mu radio..
ne unositi B zivotnjcskihh izvora iz bilo kog razloga..bilo da je vera ili vegan..JE BUDALSTINA i pojma ljudi nemaju sta rade sami sebi...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #59 poslato: April 08, 2010, 10:44:58 pre podne »
I aj sam se raspravljao sa par ljudi o tome (makrobioticari), doduse ta ista osoba nije imala pojma o proteinima...krenual pricati gluposti o tome kako protieni izazivaju rak, bla, bla...na kraju sam ga ukopao kad sam trazio da mi objasni neke stvari...