Mart 28, 2024, 11:19:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima  (Pročitano 164450 puta)

Van mreže zeljko_srb

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #105 poslato: Januar 29, 2016, 09:37:14 pre podne »
da li je iko probao ovako nesto i da li  vredi uzeti, vidim da je fin sadrzaj proteina a cena za kg, pristupacna.


https://www.facebook.com/rawfoodserbia/photos/a.388763371249388.1073741833.224393271019733/703922966400092/?type=3&theater


Protein Graška u prahu (80% proteina!)
150 din (100g), 600 din (500g s popustom)
AKCIJA!! 1000din (1kg)!
100% Prirodan protein dobijen od graška!
Protein Graška sadrži 80% proteina što ga čini najjačim proteinskim dodatkom za sportiste, bildere i ljude koji žele da povećaju unos proteina na lak i prirodan način! U kombinaciji sa Proteinom Pirinča 1:1 (jednaki delovi) daje savršen odnos svih aminokiselina koje su potrebne ljudkom telu, pa se u toj kombinaciji mogu meriti sa proteinom konoplje sa još većim udelom čistih prirodnih proteina! Iz tog razloga se preporučuje konzumacija zajedno sa proteinom pirinča u jednakoj razmeri za najbolje rezultate.

Protein Graška je idealan proteinski dodatak za:
-sportiste
-vegetarijance i vegane
-za ljude čije zdravstveno stanje zahteva ishranu sa malo ili nimalo životinjskih proteina

Lako se vari, lako apsorbuje. Nije alergen, Bez šećera ili veštačkih zasladjivača. Bez konzervanasa, boja i aditiva. Bez glutena. Bez laktoze.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #106 poslato: Januar 29, 2016, 09:52:28 pre podne »
Zaobidji ovo druze..

Van mreže zeljko_srb

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #107 poslato: Januar 29, 2016, 09:55:00 pre podne »
jel je cist marketing ili sta? imam pravi protein, whey. nego sam mislio ovo kao dodatak nekim obrocima

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #108 poslato: Januar 29, 2016, 10:04:28 pre podne »
Nemas benefite sto se tice bb.
Proteini biljnog porekla nemaju kompletan aminokiselinski sastav..
Be patient,results will come !!!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #109 poslato: Januar 29, 2016, 10:06:38 pre podne »
A sta sve narod nece izmisliti da uzme pare,boze sacuvaj...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #110 poslato: Januar 29, 2016, 12:09:35 posle podne »
Nemas benefite sto se tice bb.
Proteini biljnog porekla nemaju kompletan aminokiselinski sastav..
neki imaju,ali nase telo ih ne prpeoznaje kao ak ziv porekla...
jednostavno ih recylcle

Van mreže Zavarivac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #111 poslato: Decembar 14, 2019, 12:56:36 posle podne »
De mi recite, Yamamoto HiroBlend kao zamena za obrok da li je ok, ili ima nesto kvalitetnije i bolje ? I sta uz njega ubaciti kako bi se dobio kvalitetan obrok? Lp



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #112 poslato: Decembar 14, 2019, 01:35:48 posle podne »
De mi recite, Yamamoto HiroBlend kao zamena za obrok da li je ok, ili ima nesto kvalitetnije i bolje ? I sta uz njega ubaciti kako bi se dobio kvalitetan obrok? Lp




moze
ubaci omegu

Van mreže Gricko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #113 poslato: April 14, 2023, 12:10:10 pre podne »
Imam par pitanja u vezi proteina iz biljnih izvora:



1. Da li je istina da kombinovanjem odredjenih namirnica biljnog porekla moze da se dobije protein jednak onom koji bi se dobio iz mesa na primer? Da li se takvom ishranom moze doci do ozbiljnije misicne mase, bez upotrebe steroida?

2. Ako jeste, koje su kombinacije biljaka da bi se dobio kompletan protein? Sta na primer pojesti umesto 150gr belog mesa

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #114 poslato: April 14, 2023, 12:45:24 pre podne »
To je Sci-fi domen jer to su skroz drugaciji ak lanci u proteinu.
Ishrana iskljucivo biljkama je i iz nekih drugih uglova nepotpuna, tako da svi ti vegani, vegeterijanci sta vec, moraju suplementima unositi i mikronutritijente.
Probati na neki period je doduse, za neke slucajeve ljudi benefitno, ali nikako kao stil zivota. Jebo mater onom koji nece da jede meso da zivotinje ne bi patile... A ovamo smradine, ljudski izmeti sa karakterima da ti pamet stane... Kontradiktornost sadasnjeg drustva.

Sto se tice misica ako hoces da ti rastu- belo meso, oslic, jaja, tuna, govedina, kvalitetni whey ili preparat sa ak koji tebi odgovara... To su gradivne cigle.

Van mreže Gricko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #115 poslato: April 14, 2023, 12:55:07 pre podne »
A jel bi imalo smisla na primer od 5-6 obroka da 1-2 budu bazirani na tim biljnim proteinima?



I jeftinije je, a i ne bi moralo da se forsira preveliki unos mesa ili wheya na dan, sto nisam siguran da je zdravo, a i lakse je tako jesti, raznovrsniji bi bili obroci.
« Poslednja izmena: April 14, 2023, 01:00:55 pre podne Gricko »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #116 poslato: April 14, 2023, 01:18:44 pre podne »
Izgubio bi 1-2 proteinska obroka. Btw znas li ti sta je 6 obroka dnevno?  ;D
Ne bih se slozio ni da je jeftinije, sta vise ko ide u te avanture ako hoce iole ukusan obrok, morace da spremi finu lovu za te biljke.
Sto se tice zdravlja i unosa proteina, o tome stvarno ne bih diskutovao, to su vec odavno kromanjonska misljenja i kome smeta i ako mu smeta da jede kolicinu proteina koje fda i who nisu preporucili neka ne jede... Stvar izbora... Taj fda i who je iovako napravljena da nas sve sistematski pobije...

Van mreže steki123

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #117 poslato: April 14, 2023, 05:22:22 pre podne »
pozdrav gospodo ratnici 8)
Nadam se da nisam omasio temu, za moje pitanje niti zelim da se pravim pametan.

Protein kada se unese u telo bilo koje vrste on se "izdrobi" na amino kiseline koje preko creva udju u "telo/krvotok/organizam" tako reci...gde se opet nekim mehanizmima i procesima formiraju u protein ALI prema hijerarhijskoj lestvici potreba tela za X ili Y proteinom a ne kao original koji je usao u zeludac.
Da pojasnim sta su meni rekli i valjda sam ja dobro razumeo:
Ako ja unosim sejk kolagena to apsolutno ne mora da znači da će moje telo napraviti kolagen od tog sejka kad "udje unutra" ako je druga vrsta proteina bitnija/potrebnija.
Jel to ima nekog smisla? Sta se mucim da jedem mesa i rokam preparate za hrskavice ako mi u sustini trebaju samo aminokiseline.
Ako sam ispao noob nije bila namera niti da se pravim pametan
The force is strong within me, forever does not exist not for everyBODY

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #118 poslato: April 14, 2023, 07:11:25 pre podne »
pozdrav gospodo ratnici 8)
Nadam se da nisam omasio temu, za moje pitanje niti zelim da se pravim pametan.

Protein kada se unese u telo bilo koje vrste on se "izdrobi" na amino kiseline koje preko creva udju u "telo/krvotok/organizam" tako reci...gde se opet nekim mehanizmima i procesima formiraju u protein ALI prema hijerarhijskoj lestvici potreba tela za X ili Y proteinom a ne kao original koji je usao u zeludac.
Da pojasnim sta su meni rekli i valjda sam ja dobro razumeo:
Ako ja unosim sejk kolagena to apsolutno ne mora da znači da će moje telo napraviti kolagen od tog sejka kad "udje unutra" ako je druga vrsta proteina bitnija/potrebnija.
Jel to ima nekog smisla? Sta se mucim da jedem mesa i rokam preparate za hrskavice ako mi u sustini trebaju samo aminokiseline.
Ako sam ispao noob nije bila namera niti da se pravim pametan


gde si bre steki. Nema te od 2016 :D
pa vidi
ima smisla ali si trebao da postavis pitanje tima sto su ti rekli, a znam i ko ti je rekao (meudjtim nikako da nadjem vremena da odem na takva "predavanja") ...si trebabo pitanje. A da li cu postati svinja ako zderem samo cvarke? Ne neces! Ali da ces postati debeo, i ugrzoiti zdravlje - TO HOCES SIGURNO!!
Nema ovo veze na sta telo razlaze ili ne. Nase telo je od postanka coveka navkinuto na to sto jeste. Ne kazem ja da razni oblici "detoxa" nisu odlicn- radim ih i sam, ali to nema veze sa onim na sta je nase telo naviknuto po defaultu.

Ne znam zasto prica o kolagenu, ali hrskavica nema veze sa kolicninom pojedenog mesa (amino kiselina) ali ima sa unetom kolicnom kolagena, a istu svkaako ne mozes da uneses dovoljno kroz meso, a ako je doslo do povrede nekog mekog tkiva.

A ako je pitanje, da li kolagenom mozes da zamenis amino kiseline, onda je naravno odgoor NE!

I jos nesto,
problem sada nastaje kod vodecih "strucnjaka" posto su ostali beze debeeelog izvora prihoda jer je globalizacija trzista donela da nisu oni JEDINI koji nesto rade i znaju i onda se naravno dolazi u situaciju da se okreces sa pricom u suprotno dijametralnom pravcu i pricu koju si prodavao 30 godina u nazad (u vezi sa unosom protteina, amino kiselina bla bla bla) okreces i kazes da je ok i secer da jedes. Ili....kako da zaradimo pare na suplementima?  Pa tako sto cemo pricati suprotno od onoga sto se pricalo do sada. Problem je svakako sto to nema veze sa zdravim moozgom i malo je nejasno, a bez obzira na soc mreze i svu mocu koju imaju, da jedan, dva ili dvadeset dva coveka mislie i smatraju da mogu da uniste nesto ili neku multi mild industriju bez obzira na to sto oni JESU pomogli da se ona razvija u tom smeru u kom se i razvija, ali svakako nemaju "tezinu" da zamajac zaustave na taj nacin. Naravno, uvek je bilo pokusaja i ova tema postoji od pre 30 god (ne samo ova, slicne..) ponovo se aktuelizuju i jbg.

sve u svemu....nadam se da si ok i trebao si da se javis, a ne da cekas 9 god :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #119 poslato: April 14, 2023, 07:52:58 pre podne »
Sto se tice samog kolagena, opet se vracamo na ak sastav proteinskog lanca, ako gledas recimo kolagen i whey primetices dve stvari: razlicitost u kolicini ak na jedinici mase i cini mi se sada da ne googlam, diferencija u 3 ak koje kolagen ima a whey nema, a tipicne su za kolagenski format. Tako da ak profil moze i u realnosti utice na sintezu razlicitog tkiva. Kako kolagen sinteza opada s godinama, tako 1 + 1 = 2. Takodje treba da znas da postoje tipovi kolagena 1 i 2.
Ono o cemu mozemo diskutovati je bioiskoristivost  nekog izvora proteina i koliko brzo telo lomi u varenju kovalentne veze lanaca i koliko brzo dolazi do ak, gde je recimo whey bolji, pa se stoga i njegova primena oduvek i forsirala u pwm posle treninga, kada si na trzistu imao albumin i kazein preparate. Ima previse studija koje ukazuju visestruke benefite suplementiranja kolagenom, uostalom to je redovni suplement u borbi sa osteoporozom.